ajutor- cancer colon cu multiple metastaze

  •  
    • 9 mesaje
    5 Apr 2015, 15:20
    0 0
    rrrrrrrrrr said:buna ziua. dupa ce v am cerut parerea...am fugitt de fapt nu am mai avut timp de net. sa va spun acuma, ca am trecut peste soc. este grav. si medicii fara nici o raza de speranta. poate asa este. dar nu au nici un drept sa ne taie elanul cu o veste NESLEFUITA. cred ca atunci cand se da un diagnostic ar trebui sa fie mai intelegatori si mai umani. eu cred ca ei au zilnic cazuri grave. dar noi suntem unici. si pt noi daca nu suntem niste luptatori socul ar putea fi prea mare. Starea sotului meu se imbunatateste zilnic. am inceput citostatice. regimul este exact asa cum la descris ioana 73. cineva ma intreba daca a slabit mult. da. a slabit 15 kg. 10 intr-un an de zile. am fost la multi medici si ne au gasit helicobacter pilori si au zis ca analizele lui sunt perfecte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! un medic ne a recomandat in urma cu 6 luni un test pentru depistarea cancerului. l am facut...de rutina...si ...a iesit negativ. la clinica privata!!! cand el era plin de metastaze in tot abdomenul. asta e!!! nu vreau sa mai rascolesc trecutul. este destinul nostru. si luptam impreuna. "LA BINE SI LA GREU"
    VA multumesc frumos pt raspunsuri
    raluca

     Zici ca analizele au iesit negative cand el era plin de metastaze?Ce dovada mai buna vrei ca sant o adunatura de excroci pus pe facut bani de la fraieri.Oare DNA -ul ala cand ii va lua la intrebari si pe hotii astia.Dai o gramada de bani si primesti rezultate false la analize .Cunosc o gramada de cazuri de genul sau un grup au facut analizele si au primit toti aceleasi rezultate identice ca la xerox.Dar nu ,ei au imunitate;se iau de babute care vand urzici in piata ca sa-si creasca nepotii.ANALIZE ADEVARATE SE FAC DOAR LA SPITAL LA STAT la mine in oras asa este .Si eu m-am fript.Iar cancerul nu se trateaza cu metodele actuale 'acceptate '.Cine a scapat nu a avut cancer.A fost benign.Sistemul impus nu doreste sa te faci tu bine doar cu ..propolis.In prima faza totul decurge bine dupa care urmeaza recidiva  si jocul s-a terminat. Doctorii stiu foarte bine cum sta treaba dar n-au incotro ca daca ciripesc sau daca vin cu metode reale de tratament sant efectiv dati afara din sistem si nu mai pot profesa.Cineva in America s-a luptat 10 ani in tribunale cu sistemul lor pentru ca trata cancerul de creier[cel mai nenorocit] utilizind terapia genica si in final a castigat procesul pentru simplul motiv ca au navalit in sala toti pacientii tratati de el si le-a inchis gura la nemernici.In acelasi timp in China terapia genica e sustinuta de stat adica recunoscuta.Adica ce vorbim?


    Acest mesaj a fost editat de către kulay: 5 Apr 2015, 15:59
  •  
    • 3 mesaje
    8 Apr 2015, 22:13
    0 0
    Buna seara!As dori sa va spun si eu o rugaciune facatoare
    de minuni.
    Se face 9 zile la rand si in fiecare zi se aprinde o lumanare
    alba.
    In a 9 zi, publicati rugaciunea.
    Se pun 3 dorinte-una de bani si 2 imposibile.Ele se vor
    implini chiar daca nu credeti.
    Rugaciunea: "Maica iubita,Sfanta Fecioara din
    Juquila,Fecioara a sparantei noastre,iarta-mi pacatele
    pentru ca sunt multe,viata noastra e a ta,fereste-ne de tot
    raul si daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat
    vezi ca viata noastra a luat-o razana nu ne abandona!
    Maica iubita protejeaza pelerinii. Fii alaturi de noi in toate
    drumurile noastre! Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara
    ajutor si painea care le-a fost furata,da-le-o inapoi! Fii
    langa noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip
    de pacat!
    Amen!II
    Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile
    primite!
    Amen!
    Se spune de 9 ori "Bucura-te Marie! Bucura-te Marie cea
    plina de har, Domnul este cu tine! Binecuvantata esti tu
    intre femei si binecuvantat este rodul pantecelui tau Iisus!
    Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi
    pacatosii acum si in ceasul mortii noastre!
    Amen!
    Acest mesaj a fost editat de către dora90ag: 8 Apr 2015, 22:27
  •  
    • 3 mesaje
    8 Apr 2015, 22:19
    1 0
    Buna seara!As dori sa va spun si eu o rugaciune facatoare de minuni. Se face 9 zile la rand si in fiecare zi se aprinde o lumanare alba. In a 9 zi, publicati rugaciunea. Se pun 3 dorinte-una de bani si 2 imposibile.Ele se vor implini chiar daca nu credeti. Rugaciunea: "Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquila,Fecioara a sparantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe,viata noastra e a ta,fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat-o razana nu ne abandona! Maica iubita protejeaza pelerinii. Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre! Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea care le-a fost furata,da-le-o inapoi! Fii langa noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amen!II Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite! Amin! Se spune de 9 ori "Bucura-te Marie! Bucura-te Marie cea plina de har, Domnul este cu tine! Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul pantecelui tau Iisus! Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre! Amin!
    Acest mesaj a fost editat de către dora90ag: 8 Apr 2015, 22:21
  •  
    • 3 mesaje
    8 Apr 2015, 22:24
    0 0
    Si mama mea are cancer la ficat...medicii la fel nu i.au dat multe sanse, dar ma rog bunului Dumnezeu sa aiba grija de ea si sa o ajute... Vom incerca tratame te naturiste pentru ca in medici nu ne putem baza. Dumnezeu sa ne ajute pe toti.
  •  
    • 495 mesaje
    8 Apr 2015, 23:14
    0 0
    Va recomand sa citiți despre dieta Gerson.
  •  
    • 1 mesaje
    11 Sep 2015, 17:25
    1 0
    Buna ziua, citesc si ma ingrozesc cand vad cat de pesimisti sunt acesti oameni. Din pacate sunt medici care nici macar nu mai incerca sa faca ceva. Am avut si eu o cunostinta care a fost la doctor oncolog.suferea de un camncer la colon cu metatsaze la plamani. Acesta a zis ca nu mai are nimic de facut si gata nu s-a ocupat deloc de pacienta. Pacienta a acceptat destul de repede diagnosticul dar tot astepta sa ii dea ceva pentru ameliorarea durerilor etc. Acestia au insistat ca nu mai are ce sa ii faca si au trimis pacienta acasa. In situatia respectiva aceasta a luat legatura cu o clinica din Istanbul - mai exact cu medic center reprezentanta a clinicii Anadolu din istanbul. Aceasta a ajuns acolo si-a facut anumite teste. Cel putin s-a ocupat cineva de ea.Nu a fost lasata in voia sortii. A fost tratata altfel.
    In momentul de fata se duce periodic acolo nu stiu ce sanse are dar pot spune ca cel putin psihic este mult mai ok. Daca aveti nevoie puteti studia site-ul clinicii unde gasiti toate detaliilehttp://www.anadolu-medical-center.ro/
  •  
    • 19 mesaje
    21 Dec 2017, 10:38
    0 0

    Buna ziua! Imi pare rau pentru sotul dumneavoastra, este crancen ceea ce i se intampla. E mai bine sa nu stie in ce stadiu este boala lui, deoarece se va inchide in el si ii va disparea tot cheful de viata. Si mama mea patise la fel, ii spusesera medicii ca mai are 6 luni de trait. Auzisem de la niste prieteni foarte buni de familie, care lucreaza in medicina, ca exista un ajutor natural in remedierea cancerului. Bineinteles ca am fost sceptica la inceput si nu am crezut ca se mai poate schimba ceva, dat fiind situatia cu pricina. Dupa ce am vorbit si cu medicii de la Oncoforte, pe care ii poti solicita direct pe site, gratuit, am zis sa incerc sa ii ofer mamei aceste suplimente naturale. Oncoforte contribuie la echilibrul redox de la nivelul celular al bolii. Conform studiilor din domeniul biologiei celulare, care sunt din ce in ce mai mult mentionate in toate lucrarile. I-am dat mamei aceste suplimente si dupa aceea corpul ei a reactionat mult mai bine la chimioterapie si traieste. Se simte mult mai bine, medicii au zis ca nu credeau ca va trai mult. Eu iti recomand sa ii dai aceste suplimente sotului tau, nu ai nimic de pierdut! 


    Acest mesaj a fost editat de către DianaIliescu55: 21 Dec 2017, 10:59
  •  
    • 199 mesaje
    8 Ian 2018, 14:55
    1 0

    Buna ziua! Imi pare rau pentru sotul dumneavostra, este crancen ceea ce i se intampla. E mai bine sa nu stie in ce stadiu este boala lui, deoarece se va inchide in el si ii va disparea tot cheful de viata. Si mama mea patise la fel, ii spusesera medicii ca mai are 6 luni de trait. Auzisem de la niste prieteni foarte buni de familie, care lucreaza in medicina, ca exista un ajutor natural in remedierea cancerului. Bineinteles ca am fost sceptica la inceput si nu am crezut ca se mai poate schimba ceva, dat fiind situatia cu pricina. Dupa ce am vorbit si cu medicii de la Oncoforte, pe care ii poti solicita direct pe site, gratuit, am zis sa incerc sa ii ofer mamei aceste suplimente naturale. Oncoforte contribuie la echilibrul redox de la nivelul celular al bolii. Conform studiilor din domeniul biologiei celulare, care sunt din ce in ce mai mult mentionate in toate lucrarile. I-am dat mamei aceste suplimente si dupa aceea corpul ei a reactionat mult mai bine la chimioterapie si traieste. Se simte mult mai bine, medicii au zis ca nu credeau ca va trai mult. Eu iti recomand sa ii dai aceste suplimente sotului tau, nu ai nimic de pierdut!