Glume, bancuri

  •  
    • 40 mesaje
    31 Iul 2013, 20:34
    1 0
    Fetele, mi se pare ca nu avem niciun thread de genul. In care sa postam bancuri si glumite. 
    Incep eu cu cateva, ce ziceti?

    Anunt oficial:
    Pentru a veni in intimpinarea dorintelor angajatilor, luna aceasta vom da salariile marite, dupa cum urmeaza:
    Fluturasii vor fi tipariti pe format A4, cu litere bold, font 36.
    Va dorim numai bine!


    Dacă aveţi de gînd să mergeţi în cazino, îmbrăcaţi cei mai frumoşi chiloţi. S-ar putea să vă întoarceţi acasă numai în ei!

    Bineinteles ca ajutorul psihologului este intotdeauna binevenit.
    Dar sa injuri este mult mai ieftin.

    S-a ajuns la concluzia ca expresia: "Toti barbatii sint la fel" a fost inventata de o chinezoaica care si-a pierdut barbatul in multime!

    Ce-ti place mai mult, apa plata sau cea carbogazoasa?
    - Nu conteaza, de pruna sa fie...
       

    Un soldat american aflat la Paris stătea în faţa unei catedrale şi privea o nuntă.
    - Cine este mirele? îl întreabă pe un francez, care stătea alături.
    - Je ne sais pas, îi răspunde francezul.
    Jumătate de oră mai târziu, americanul intră în catedrală pentru a o vizită şi vede câţiva oameni care tocmai puneau un coşciug pe catafalc.
    - Cine este mortul – îl întreabă pe preot.
    - Je ne sais pas – vine răspunsul acestuia.
    - Pe toţi sfinţii! – exclamă soldatul. Sărmanul, nu a rezistat nici măcar o oră!
     

    Un sfat util bărbaților: dacă cineva vine pe la spate şi vă acoperă ochii cu două mâni fine și moi iar de spate s-au sprijinit o pereche de sâni mari şi tari ca nişte pepeni, apoi vă întreabă “ghici cine-i” atunci aveţi mare grijă ca singurul vostru răspuns să fie “Ionele, tu ești?”.  

    Soțul și soția în dormitor, aud cum vecinii lor fac dragoste. Soțul către soție:
    - Hai să sărim un pic, ca vecinii noștri să creadă că facem dragoste.
    Au sărit, după care s-au culcat. A doua zi la dejun, soția pune în fața soțului o farfurie goală:
    - Mănâncă dragule.
    - Dar farfuria e goală…
    - Loveste cu lingura-n farfurie, lasă să creadă vecinii că tu mănânci.
       

    - Nu pot sa cred ca te duci la prostituate pentru sex! tipa nevasta-mea la mine. Sunt profund dezamagita!
    - Dar de ce ma invinuiesti pe mine? ii raspund. Tu nu-mi poti satisface toate fanteziile mele erotice, esti constienta de asta, nu?
    - Stii ceva? Asta e numai vina ta! Nu mi-ai spus niciodata ca ai fi dispus sa platesti pentru asta!
     
     Pana la urma, s-a dovedit ca bebelusul pe care il cresteam de doua saptamani nu era al meu. Cica a fost nu stiu ce incurcatura la spital. Sincer sa fiu, m-am gandit si eu la treaba asta. Eu ma dusesem acolo ca sa-mi scoata ghipsul.  

    Intr-un salon de dans,un tanar se apropie timid de o fata:
    − Domnisoara, se poate?
    − Se poate, dar dansam mai intai.
       

    O eleva iese de la scoala si, cum mergea pe trotuar, o masina trage pe dreapta si omul de la volan ii spune:
    - Am venit sa te duc acasa. Hai, urca, ca iti dau 10 lei si o punga de bomboane.
    Fetita scutura din cap si merge mai departe. La coltul strazii, masina trage iarasi langa trotuar si soferul spune:
    - 50 de lei si doua pungi de bomboane, ce zici?
    Fetita pleaca mandra mai departe. Ceva mai in josul strazii, din nou aceeasi voce:
    -100 de lei si toate dulciurile pe care le poti manca! Ultima oferta!
    Fetita se opreste, apoi merge catre masina, baga capul pe geam si sopteste:
    - Nu vreau sa ma fac de rusine fata de colegi. Taticule, ti-am spus sa nu-ti iei Logan, acum descurca-te singur!
       

    Trei copilasi discutau aprins la cresa:
    - Eu sunt cel mai destept, pentru ca, de cand eram in mamica, ma gandeam daca se va gasi lapte praf.
    - Ba eu sunt cel mai destept, pentru ca, de cand eram in mamica, ma gandeam daca se vor gasi botosei de lana.
    - Ba eu sunt cel mai destept, pentru ca, de cand eram in taticu, ma gandeam: sa merg la mamica sau sa merg la tanti Popescu?
       

    Cand un barbat are de luat o decizie importanta, inchide ochii, isi cuprinde capul in maini, si asculta constiinta, gandeste profund, apoi proclama hotarat:
    - Nevasta, tu cum crezi c-ar trebui sa facem?
     

    In spital:
    - Doctore, mutati-l va rog pe vecinul meu in alta camera, ca se crede motocicleta.
    - Va deranjeaza zgomotul pe care il face?
    - Nu, gazele scoase pe teava de esapament.

    Acest mesaj a fost editat de către AlinaEma: 31 Iul 2013, 20:37