sotul meu vrea swing

  •  
    • 682 mesaje
    2 Mai 2013, 23:01
    0 0
    Imi pare f rau pt ce ti se intmpla, dar ai o singura solutie.... eu, daca as fi in locul tau, as divorta URGENT, n as mai sta o clipa casatorita cu asa un individ, chiar daca l as mai iubi!!1 Asa un tata vrei sa fie exemplu de urmat pt copiii tai? O sa ti fie f greu singura cu doi copii,-stiu ce vorbesc,crede ma, si eu am un copil si am divortat cand el avea doar 2 ani ,l am crescut fara ajutorul sotului- dar decat cu asa un sot si tata, mai bine lipsa .
  •  
    • 155 mesaje
    3 Mai 2013, 00:35
    5 2
    draga mea o astfel de problema nu se rezolva cu un divort cu atat mai mult cu cat la mijloc sunt 10 ani de casatorie si 2 copii.
    Sunt multe femei care stiu doar o singura rezolvare in problemele cuplului: divortul !!!!
    Si ce rahat mare ai facut???!!
    In primul rand ar trebui sa analizezi situatia din punctul lui de vedere: de ce ar dori asa ceva??? De ce a pus acele filmulete pe net? si apoi cum de te-ai lasat filamata in astfel de ipostaze intime??
    intreaba-l daca prefera un anume cuplu sau vrea la intamplare sa fiti alesi...sunt multe cauze care duc la astfel de propuneri. In genere barbatii sunt foarte usor de influentat si de catre anturajul lor de prieteni dar si de catre femei dibace in arta zazaniei.
    Preferintele unui barbat in materie de sex se schimba datorita influentelor.
    Atunci cand incepi o relatie care se materializeaza cu o casatorie stiti de la bun inceput ce va place si ce vreti sa faceti in pat...nu poti spune ca de exemplu, cum zic multe altele, ele nu au facut un sex oral decat dupa ce s-au casatorit...ca doar maritate au deprins acest lucru...
    Cred ca este o problema serioasa care trebuie discutata cu mult tact , fara tipete, amenintari , santaje si alte chestii de acest gen...eu in totdeauna ca femeie am incercat sa pastrez ceea ce este al meu...
  •  
    • 7 mesaje
    3 Mai 2013, 13:16
    0 2
    Dupa cum am spus ieri, am discutat cu el si i-am dat timp sa aleaga: viata de familie sau altceva.
    Intr-un tarziu cu greu s-a hotarat mai mult i-am impus eu sa se hotarasca pentru ca agonia era prea mare. Vroiam sa se termine sau sa o luam de la capat. Pe la ora 15 s-a hotarat sa ramana cu noi si-am fost foarte fericita ca a luat aceasta decizie. Asa ca m-am hotarat sa trec peste si sa nu mai amintesc niciodata incidentul. Dar tarziu pe la 4 dimineata dupa ce am facut dragoste, i-am luat telefonul sa-l studiez pentru ca ramasesem cu un semn de intrebare; De ce s-a hotarat atat greu?... ce mai atarna in cealalta parte a balantei. Avea telefonul codificat (un alt semn de intrebare), am tastat cateva cifre comune dar nimic, nu am reusit sa-mi dau seama ce numar il decodifica. Imediat a aparut langa mine si m-a intrebat ce fac, i-am spus franc in fata ca vreau sa vad daca tot mergem pe incredere, mesaje, poze etc. Greu mi-a spus parola de la telefon dar si mai greu parola de la mess. Sotul meu pe care tocmai il iertasem nu a fost tocmai sincer cu mine. In telefon am gasit convorbiri pe mess. cu o anume Marcu Andreea, mai concret cu "marcuandreea86" femeie cu care a avut o relatie cat timp a fost la Bucuresti. Si poate ca intentiona s-o mai prelungeasca, cand s-ar fi intors innapoi. Nu am facut istericale mai ales ca eram deja calita de la filmulete, swing s.a.m.d.. Dar acum nimic nu-mi va schimba decizia de a nu mai fi cu el.
    Am cazut de acord sa locuit sub acelasi acoperis de dragul copiilor, dar noi doi nu mai avem nici o treaba unul cu celalalt.
    Imi pare rau si nu credeam vreodata ca mi se poate intampla si mie.
    Dar asta e viata!... unde femeia e cuminte, barbatul o i-a razna si viceversa.
    Pe viitor nu stiu ce voi face. Acum trebuie sa-mi revin si sa-mi fac un pic de curatenie in gandurile mele.
    P.S. Va multumesc tuturor pentru sfaturi!
    Acest mesaj a fost editat de către melanyka: 3 Mai 2013, 13:19
  •  
    • 193 mesaje
    3 Mai 2013, 14:11
    1 0
    melanyka said:Dupa cum am spus ieri, am discutat cu el si i-am dat timp sa aleaga: viata de familie sau altceva.
    Intr-un tarziu cu greu s-a hotarat mai mult i-am impus eu sa se hotarasca pentru ca agonia era prea mare. Vroiam sa se termine sau sa o luam de la capat. Pe la ora 15 s-a hotarat sa ramana cu noi si-am fost foarte fericita ca a luat aceasta decizie. Asa ca m-am hotarat sa trec peste si sa nu mai amintesc niciodata incidentul. Dar tarziu pe la 4 dimineata dupa ce am facut dragoste, i-am luat telefonul sa-l studiez pentru ca ramasesem cu un semn de intrebare; De ce s-a hotarat atat greu?... ce mai atarna in cealalta parte a balantei. Avea telefonul codificat (un alt semn de intrebare), am tastat cateva cifre comune dar nimic, nu am reusit sa-mi dau seama ce numar il decodifica. Imediat a aparut langa mine si m-a intrebat ce fac, i-am spus franc in fata ca vreau sa vad daca tot mergem pe incredere, mesaje, poze etc. Greu mi-a spus parola de la telefon dar si mai greu parola de la mess. Sotul meu pe care tocmai il iertasem nu a fost tocmai sincer cu mine. In telefon am gasit convorbiri pe mess. cu o anume Marcu Andreea, mai concret cu "marcuandreea86" femeie cu care a avut o relatie cat timp a fost la Bucuresti. Si poate ca intentiona s-o mai prelungeasca, cand s-ar fi intors innapoi. Nu am facut istericale mai ales ca eram deja calita de la filmulete, swing s.a.m.d.. Dar acum nimic nu-mi va schimba decizia de a nu mai fi cu el.
    Am cazut de acord sa locuit sub acelasi acoperis de dragul copiilor, dar noi doi nu mai avem nici o treaba unul cu celalalt.
    Imi pare rau si nu credeam vreodata ca mi se poate intampla si mie.
    Dar asta e viata!... unde femeia e cuminte, barbatul o i-a razna si viceversa.
    Pe viitor nu stiu ce voi face. Acum trebuie sa-mi revin si sa-mi fac un pic de curatenie in gandurile mele.
    P.S. Va multumesc tuturor pentru sfaturi!


    scuze dar nu-i ok cum gandesti si ce faci...sa stai sub acelasi acoperis cu un om care te inseala si ascunde lucruri de tine e gresit....ok stai de dragul copiilor dar ai spus ca nu tine mult la copii si e plecat mai mereu..cu ce s-ar schimba situatia daca te-ai muta?sa poti sa-ti refaci si tu viata...daca te hotarasti sa te complaci in situatia vei ajunge peste ani de zile sa-ti dai seama ca ti-ai f*tut viata cu incapatanarea asta si vei da cu capul de pereti cand va fi prea tarziu...vei fi epuziata sufleteste ,te vei ofili stand langa un om care nu te iubeste fie si el tatal copiilor...dar faci cum vrei este viata ta 

     

  •  
    • 682 mesaje
    3 Mai 2013, 14:24
    2 0
    Nu cred ca e bine sa ramaneti totusi in aceiasi casa,nici macar de dragul copiiilor ,o sa ti ruinezi viata si sanatatea, dupa parerea mea,si nici copiiilor nu le va fi mai bine ! Mai tarziu,sau poate chiar de acum,o sa simta tensiunea care exista intre voi,si lipsa dragostei si a intelegerii intre voi nu duce la nimic bun. Mai gandeste te te rog,la variant plecarii,ori a ta, ori a lui.
  •  
    • 4582 mesaje
    3 Mai 2013, 14:43
    1 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 155 mesaje
    3 Mai 2013, 15:36
    1 4
    mda...iubirea bat-o vina.
    Draga mea, este greu sa rupi o legatura de ani buni dar si mai greu va fi sa traiesti o singuratate...in doi.
    Divortul este o solutie costisitoare care cere timp, bani si nervi de otel. Sunt ataea de impartit de stabilit... Apoi...el este tatal copiilor; Poate mai tarziu copiii vor intreba de el. Nu poti sa-i rupi efectiv de el, mai ales ca timpul il va face sa gandeasca altfel lucrurile si s-ar putea sa-si intoarca afectiunea catre copii. Batranetea este o mama a intelepciunii tarzii si poate nebunului ii va veni mintea la cap si-si va cauta copiii.
    Ca mama este greu sa te descurci cu 2 copii...dar uneori timpul le rezolva pe toate. Stii, se spune ca pentru fiecare din noi Dumnezeu are un plan bine pus la punct.
    Din postarea ta inteleg ca voi nu sunteti din Bucuresti...ca aici s-ar fi cuplat el cu tipa. Poate tipa este cu mult mai tanara ca el...andreea 86...ar putea fi un an de nastere.
    Barbatii trecuti de 38-39 de ani intra intr-o nebunie generata de teama ca nu mai au virilitatea armasarului de alta data si cauta sa-si satisfaca acesta nebunie.
    Cat crezi ca va mai putea f...te??
    Gandeste de 10 ori ca sa iei o decizie.
    Si eu am trecut printr-un divort acum ceva ani insa desi suntem despartiti suntem si am ramas cei mai buni prieteni iar copilul stie ca suntem despartiti ( fiecare avem pe altcineva acum ); insa atunci cand ne intalnim copilului ii oferim siguranta ca suntem tot  parintii lui iar acest lucru NIMENI SI NIMIC nu-l poate schimba.... Copiii au nevoie de voi. Si nu uita un lucru:
    """ faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui singur copil te face parinte..."";

    Ai rabdare cu tine si cu timpul...Daca a mai ramas o parte din iubirea de altadata in inima lui ajuta-l sa o gaseasca si sa vada cat de mult greseste.  Incearca si ajuta-i pe copiii daca sunt mari sa-l faca sa deschida ochii si sa vada ca iubirea si caldura caminului nu pot fi inlocuite de " o terfeleala prin alte asternuturi".
  •  
    • 7947 mesaje
    3 Mai 2013, 16:07
    3 0
    quantex said:

    Divortul este o solutie costisitoare care cere timp, bani si nervi de otel. Sunt ataea de impartit de stabilit...

     
    Ufa...de cate ori am auzit chestia asta drept motiv anti divort de la mama. Cantece fara numar ca divortul dureaza mult si costa de te saraceste. Si totusi atunci cand s-a hotarat sa divorteze a vazut ca nu e nicidecum asa. in noiembrie s-a mutat, in ianuarie a depus actele de divort la primarie, in februarie era divortata si in martie era partajul deja facut la notar. Acum este bine merci inapoi la casa ei si fara bataia de cap. 
    Costul a fost in jur de 200 de lei divortul la primarie. Pt partajul la notar  a fost o taxa mai mare  pt ca platesti un anumit procent din valoarea bunurilor pe care le rascumperi (in cazul mamei era un apartament). 
    Deci nu - divortul nu e obligatoriu sa dureze ani de zile si sa te saraceasca.

  •  
    • 193 mesaje
    3 Mai 2013, 16:20
    9 0
    quantex said:mda...iubirea bat-o vina.
    Draga mea, este greu sa rupi o legatura de ani buni dar si mai greu va fi sa traiesti o singuratate...in doi.
    Divortul este o solutie costisitoare care cere timp, bani si nervi de otel. Sunt ataea de impartit de stabilit... Apoi...el este tatal copiilor; Poate mai tarziu copiii vor intreba de el. Nu poti sa-i rupi efectiv de el, mai ales ca timpul il va face sa gandeasca altfel lucrurile si s-ar putea sa-si intoarca afectiunea catre copii. Batranetea este o mama a intelepciunii tarzii si poate nebunului ii va veni mintea la cap si-si va cauta copiii.
    Ca mama este greu sa te descurci cu 2 copii...dar uneori timpul le rezolva pe toate. Stii, se spune ca pentru fiecare din noi Dumnezeu are un plan bine pus la punct.
    Din postarea ta inteleg ca voi nu sunteti din Bucuresti...ca aici s-ar fi cuplat el cu tipa. Poate tipa este cu mult mai tanara ca el...andreea 86...ar putea fi un an de nastere.
    Barbatii trecuti de 38-39 de ani intra intr-o nebunie generata de teama ca nu mai au virilitatea armasarului de alta data si cauta sa-si satisfaca acesta nebunie.
    Cat crezi ca va mai putea f...te??
    Gandeste de 10 ori ca sa iei o decizie.
    Si eu am trecut printr-un divort acum ceva ani insa desi suntem despartiti suntem si am ramas cei mai buni prieteni iar copilul stie ca suntem despartiti ( fiecare avem pe altcineva acum ); insa atunci cand ne intalnim copilului ii oferim siguranta ca suntem tot  parintii lui iar acest lucru NIMENI SI NIMIC nu-l poate schimba.... Copiii au nevoie de voi. Si nu uita un lucru:
    """ faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui singur copil te face parinte..."";

    Ai rabdare cu tine si cu timpul...Daca a mai ramas o parte din iubirea de altadata in inima lui ajuta-l sa o gaseasca si sa vada cat de mult greseste.  Incearca si ajuta-i pe copiii daca sunt mari sa-l faca sa deschida ochii si sa vada ca iubirea si caldura caminului nu pot fi inlocuite de " o terfeleala prin alte asternuturi".



    si dupa mintea ta aia de gaina  vrei sa zici  ca ea sa faca bine sa aiba rabdare ani de zile pana ce mitocanul f*ute rupe tot ce misca  si cand ii va veni lui mintea la cap sau se va plictisi, ea sa-l primeasca inapoi cu bratzele sau picioarele deschise
    un sfat mai idiot ca asta n-am mai auzit...ti-a zis femeia ca o inseala,ca o minte ca si-a batut joc de intimitatea ei si tu o tzii batman ca ea ar trebui sa-l mai convinga pe magar sau sa-i arate cat e mult greseste el saracutzul...si deh decat sa-si piarda timpul  si nervii cu divortzul  mai bine si le pierde plangand noptile ca se simte singura in timp ce boul baltzii este in pat cu cealalta...decat sa dai sfaturi idioate mai bine taci

     


    Acest mesaj a fost editat de către mistik007: 3 Mai 2013, 17:01
  •  
    • 2807 mesaje
    3 Mai 2013, 19:30
    5 0
    melanika, tu stii cel mai bine ce ai de facut dar dupa ce ti-a demonstrat omul ca nu te mai iubeste, te desconsidera, ai vazut si a recunoscut ca te inseala, nu te mai respecta, nu-l mai intereseaza casa, implicit copiii, tu te-ai gandit sa-i mai si netezesti drumul?
    cu alte cuvinte, practic de comun acord, ca acum stii ca are pe altcineva, omul vine acasa linistit cine stie de la panarama (sau probabil de la vreun club din ala unde-i serparie), casa casa, masa masa, doar ca nu mai impartiti patul....pai asta-i convine cel mai bine, nici macar nu mai e nevoit sa sa se prefaca (,) ca te doreste dupa ce tocmai si-a pus-o cu alta.
    pt el cred ca e varianta perfecta, dar viata ta cum va fi?
    copilasii aia te simt, ei sunt bine daca esti tu bine, stii asta.

    gandeste-te bine si ai grija de tine
  •  
    • 7 mesaje
    3 Mai 2013, 19:59
    0 0
    Multumesc tuturor pentru sfaturi imi sunt de mare ajutor.

    Astazi a trimis un mesaj "iubitei" ca s-a incheiat aventura lor.
    Spune ca ii pare rau si ca va face tot posibilul sa indrepte situatia. A iesit cu copiii, s-a jucat cu ei, am iesit la cumparaturi impreuna. Totul a decurs ca o zi normla in familie. Stiu ca par o bleaga dar nu sunt asa. Stiu foarte bine ce am de facut, dar eu le fac pe toate cu calm si le cantaresc de 10 ori inainte.
  •  
    • 1890 mesaje
    3 Mai 2013, 21:40
    6 0
    Fiziologic, inima care a facut infarct va mai face, rinichiul care face litiaza ,va mai face, creierul care a facut un accident vascular va reedica atacul si omul care inseala va mai insela. Acesta e doar inceputul sau doar varful aisbergului. De unde stii ca nu si-a luat adio de la amanta asa, de parul broastei, sa-ti adoarma tie banuielile?? Spui ca e plecat mai mereu. Spusele lui nu pot fi verificate. Eu nu spun ca sa te transformi in detectiv, dar nici sa fii bataia lui de joc. Eu as lasa-o mai moale cu menajul, as spune ca mancarea e numai pentru mine si copii si el sa plece la swinger-ii lui.
  •  
    • 193 mesaje
    3 Mai 2013, 22:11
    0 0
    melanyka said:Multumesc tuturor pentru sfaturi imi sunt de mare ajutor.

    Astazi a trimis un mesaj "iubitei" ca s-a incheiat aventura lor.
    Spune ca ii pare rau si ca va face tot posibilul sa indrepte situatia. A iesit cu copiii, s-a jucat cu ei, am iesit la cumparaturi impreuna. Totul a decurs ca o zi normla in familie. Stiu ca par o bleaga dar nu sunt asa. Stiu foarte bine ce am de facut, dar eu le fac pe toate cu calm si le cantaresc de 10 ori inainte.

     

    da da acum tzi se pare totul ok ,dar vei veni peste alte 3 zile pe forum sa te plangi ca iar a facut nu stiu ce magarie...esti naiva sa crezi ca se va schimba nu faci decat sa te minti pe tine singura..daca va despartiti nu zice nimeni sa nu-si vada copii ,sa nu-i duca la un suc sau sa se joace cu ei
    evele ti-au dat niste sfaturi obiective ,cu bun simt si realiste ,eu am incercat sa fiu empatica si sa te inteleg,dar cred ca va meritati din moment ce ii treci cu vederea lucruri atat de grave

    si subscriu la ce a spus scorpion este perfect adevarat 

  •  
    • 14 mesaje
    3 Mai 2013, 23:17
    2 5
    melaniko, sa nu fraci prostia sa te iei dupa cate o curca care te indeamna sa divortezi.Sunt destul de multe femei frustrate care nu vad alta cale de rezolvare decat cea radicala.
    Sunt multe care habar nu au ce inseamna femeia singura cu doi copii de crescut si ce inseamna singuratatea. Este greu sa crezi ca poti sa-ti refaci viata cat ai bate din palme si apoi cati crezi ca sunt binevoitori sa creasca pe langa copiii lor si alti doi???
    Uneori casatoria este o loterie...tragi sau nu lozul castigator.
    In viata sunt multe compromisuri pe care le vei face si nu numai in familie ci si in alte parti.
    Lasa-l putin si nu-i mai oferi atentie prea mare...sunt multi barbati care atunci cand simt ca pierd teren se trezesc.
    Da, bun divorteaza daca situatia se schimba radical insa sa stii ca am cunoscut multe femei care au pastrat casatoria inchizand uneori si ochii cate o data....apropos asta nu inseamna sa fii devi complet oarba.
    Esti o femeie matura si trebuie singura sa decizi soarta mariajului tau....
  •  
    • 682 mesaje
    4 Mai 2013, 08:30
    1 0
    Blogger,blogger, de ce nu incerci sa te limitezi doar la a ti spune parerea,fara sa jignesti pe altii,care au alte pareri decat tine??? Sincer, tu ai mai sta intr o casatorie in care sotul/sotia ti ar cere sa faci swing???? Hai sa fim seriosi, cum naiba poti sa inchizi ochii la asa ceva?Si eu am sfatuit o sa divorteze,chiar daca o sa I fie greu cu 2 copii,dar spune mi, acum ,casatorita, nu I este la fel de greu???? Sotul ei e mai mult plecat, plus ca el se gandeste doar la cum sa se intalneasca cu altele,nicidecum la fam, la copii.....Cu ce ii este mai bine acum?Eu nu pricep! Dupa cum am mai spus,si eu am divortat si mi am crescut singura copilul,si stiu f bine ce inseamna si singuratatea,si sa cresti un copil singura,dar scuza ma,decat un sot caruia sa nu I mai stea gandul la fam si la copii, la casa,etc, mai bine lipsa!!!! Fostul meu sot lipsea noptile de acasa, nu voia sa lucreze,nu l interesa copilu, singura lui preocupare era sa mi fure banii din poseta si sa se distreze .... si eu ce trebuia sa fac?Sa inched ochii si sa l intretin asa la nesfarsit???
  •  
    • 193 mesaje
    4 Mai 2013, 08:38
    1 1
    blogger said:melaniko, sa nu fraci prostia sa te iei dupa cate o curca care te indeamna sa divortezi.Sunt destul de multe femei frustrate care nu vad alta cale de rezolvare decat cea radicala.
    Sunt multe care habar nu au ce inseamna femeia singura cu doi copii de crescut si ce inseamna singuratatea. Este greu sa crezi ca poti sa-ti refaci viata cat ai bate din palme si apoi cati crezi ca sunt binevoitori sa creasca pe langa copiii lor si alti doi???
    Uneori casatoria este o loterie...tragi sau nu lozul castigator.
    In viata sunt multe compromisuri pe care le vei face si nu numai in familie ci si in alte parti.
    Lasa-l putin si nu-i mai oferi atentie prea mare...sunt multi barbati care atunci cand simt ca pierd teren se trezesc.
    Da, bun divorteaza daca situatia se schimba radical insa sa stii ca am cunoscut multe femei care au pastrat casatoria inchizand uneori si ochii cate o data....apropos asta nu inseamna sa fii devi complet oarba.
    Esti o femeie matura si trebuie singura sa decizi soarta mariajului tau....


    doamne feri cate tampenii poti sa debitezi...auzi la ea ca noi femeile ar trebui sa inchidem ochii...curca esti tu draga,dar o sa las alte eve sa te traga de urechi pentru ca n-am de gand sa-mi pierd timp si energie cu asa un specimen

     

  •  
    • 193 mesaje
    4 Mai 2013, 09:15
    3 1
    adorya said:Blogger,blogger, de ce nu incerci sa te limitezi doar la a ti spune parerea,fara sa jignesti pe altii,care au alte pareri decat tine??? Sincer, tu ai mai sta intr o casatorie in care sotul/sotia ti ar cere sa faci swing???? Hai sa fim seriosi, cum naiba poti sa inchizi ochii la asa ceva?Si eu am sfatuit o sa divorteze,chiar daca o sa I fie greu cu 2 copii,dar spune mi, acum ,casatorita, nu I este la fel de greu???? Sotul ei e mai mult plecat, plus ca el se gandeste doar la cum sa se intalneasca cu altele,nicidecum la fam, la copii.....Cu ce ii este mai bine acum?Eu nu pricep! Dupa cum am mai spus,si eu am divortat si mi am crescut singura copilul,si stiu f bine ce inseamna si singuratatea,si sa cresti un copil singura,dar scuza ma,decat un sot caruia sa nu I mai stea gandul la fam si la copii, la casa,etc, mai bine lipsa!!!! Fostul meu sot lipsea noptile de acasa, nu voia sa lucreze,nu l interesa copilu, singura lui preocupare era sa mi fure banii din poseta si sa se distreze .... si eu ce trebuia sa fac?Sa inched ochii si sa l intretin asa la nesfarsit???


    cred ca curca se referea la faptul ca melania se sa multumueasca ca are un acoperis deasupra capului si mancare de pus pe masa,toate fiind asigurate de el..si de gura lumii mai bine sa taca sa inghita
    pai daca ametzita asta asa face cum gandeste si scrie aici,nu stiu care o fi mai fustrata noi ori ea? 

    Acest mesaj a fost editat de către mistik007: 4 Mai 2013, 09:17
  •  
    • 7947 mesaje
    4 Mai 2013, 09:23
    1 0
    Din pacate "inchisul ochilor" este sportul oficial al femeilor. Pana si cele care tuna ca e de neacceptat, odata puse in sitiatia in care e nevoie de el ajung de multe ori sa il practice. Vor mai trece multe generatii pana cand mentalitatile se vor schimba. Si faptul ca femeile ajung sa aibe locuri de munca la fel ca barbatii si sanse la o cariera la fel ca barbatii, ajuta imens. Sa ai banul tau iti ofera multe grade de libertate.
    Acest mesaj a fost editat de către schonland: 4 Mai 2013, 09:45
  •  
    • 193 mesaje
    4 Mai 2013, 09:42
    0 0
    schonland said:Din pacate "inchisul ochilor" este sportul oficial al femeilor. Pana si cele care tuna ca e de neacceptat, odata puse in sitiatia in care e nevoie de el se apuca si il practica. Vor mai trece multe generatii pana cand mentalitatile se vor schimba. Si faptul ca femeile ajung sa aibe locuri de munca la fel ca barbatii si sanse la o cariera la fel ca barbatii, ajuta imens. Sa ai banul tau iti ofera multe grade de libertate.



    nu mai generaliza te rog....nu toate ar fi dispuse sa inchida ochii nici daca le-ai taia un bratz,,in general alea care ajung in situatia asta care sunt complet depedente de sot,ele fiind doar casnice si n-au de ales..aia ce viatza o mai fi sa fii carpa in cur a barbatului,pai pana la urma nu ajungi o femeie fustrata si stearsa?eu nici cu 3 plozi dupa mine nu as proceda asa..dar na depinde de mentalitati aici,de educatia de acasa,si de aspiratiile fiecareia

     


    Acest mesaj a fost editat de către mistik007: 4 Mai 2013, 18:16
  •  
    • 682 mesaje
    4 Mai 2013, 09:45
    3 1
    Blogger, as vrea sa cred ca esti barbat,ca daca ai fi femeie, e f dureros ca o femeie mai poate gandi asa in zilele noastre.... si din pacate, cred ca mai sunt destule femei care inched ochii prea mult timp in fata barbatilor si din cauza asta isi cam merita soarta cele care fac asa ....