clarvazatoare

  •  
    • 11 mesaje
    24 Mai 2015, 18:57
    0 3
    Eu nu cred ca trebuie condamndat faptul ca a apelat la o clarvazatoare. fiecare are dreptul la libera alegere. poate intr-adevar nu e foarte ok sa aflam viitorul, dar cel putin a ajutat-o pe GabyFLavia sa-si gaseasca linistea si sa treaca mai usor peste socul despartirii, stiind ca asta urma sa se intample.
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Mai 2015, 19:09
    5 0
    isabela.v said: a apelat la o clarvazatoare.

     

     

    o ce???? )))))) clarvazatoare???? )

  •  
    • 11 mesaje
    24 Mai 2015, 22:53
    3 1
    fiecare din noi in momente de impas apelam la ceva...unii la rugaciuni, biserica, preoti. ea a ales sa apeleze la o clarvazatoare. n-am zis ca e in regula dar nu vad ce tot o criticati si condamnati atat...
  •  
    • 3765 mesaje
    25 Mai 2015, 12:03
    1 0
    isabela.v said:fiecare din noi in momente de impas apelam la ceva...unii la rugaciuni, biserica, preoti. ea a ales sa apeleze la o clarvazatoare. n-am zis ca e in regula dar nu vad ce tot o criticati si condamnati atat...

     

    pentru ca i-ai spus clarvazatoare .......si m-a amuzat teribil )))))))))))
    e doar o tiganca ce iti spune clarvazatoare, sa fie mai smechera titulatura, cand iti cere banii de ...viziuni   )))))

  •  
    • 14 mesaje
    26 Mai 2015, 04:21
    1 0
    am apelat si eu la aceasta doamna si adevarul e ca mia zis chestii pe care nu avvea de unde sa le stie ,,si in plus a cerut ft putin ,,si mia zis sa ma duc la biserici si sa ma rog ,, mai rar gasesti persone din astea in ziua de astazi ,, eu nu am sa zic cine e doamna doar sa va spun ca exista si oamenii cu puterii adevarate de clarvaziune si fara sa lucre cu diavolul
  •  
    • 3765 mesaje
    26 Mai 2015, 17:06
    0 1
    mihaelablt said:am apelat si eu la aceasta doamna si adevarul e ca mia zis chestii pe care nu avvea de unde sa le stie ,,si in plus a cerut ft putin ,,si mia zis sa ma duc la biserici si sa ma rog ,, mai rar gasesti persone din astea in ziua de astazi ,, eu nu am sa zic cine e doamna doar sa va spun ca exista si oamenii cu puterii adevarate de clarvaziune si fara sa lucre cu diavolul

     

     

    si ce te-a impresionat cel mai tare cand ti-a spus despre viitor??

  •  
    • 14 mesaje
    27 Mai 2015, 02:59
    0 0
    nu despre viitor ce despre present si trecut care nu avea de unde sa le stie si si din viitor ce mia zis o batranica acum 2 aniii asa mia zis si ea
  •  
    • 3765 mesaje
    27 Mai 2015, 10:04
    0 0
    mihaelablt said:nu despre viitor ce despre present si trecut care nu avea de unde sa le stie si si din viitor ce mia zis o batranica acum 2 aniii asa mia zis si ea

     

    si ce ti-a spus despre viitor?? ca esti vaca buna de muls? 

  •  
    • 14 mesaje
    27 Mai 2015, 20:17
    3 0
    ce needucat mai poti fi ,,incredibil , nu inseamna ca daca tu nu crezi in asa ceva ,,trebuie sa vb urit nu te crede desteptul lumii,,stai in banca ta si nu te tot ambala ,, ca eu nu team intrebat nimic ,, miai pus intrebari tiam raspuns frumos ,, asa ca nu te crede asa de destept tu ,,,,
  •  
    • 3765 mesaje
    27 Mai 2015, 20:31
    0 0
    mihaelablt said:ce needucat mai poti fi ,,incredibil , nu inseamna ca daca tu nu crezi in asa ceva ,,trebuie sa vb urit nu te crede desteptul lumii,,stai in banca ta si nu te tot ambala ,, ca eu nu team intrebat nimic ,, miai pus intrebari tiam raspuns frumos ,, asa ca nu te crede asa de destept tu ,,,,

     

    nu ti-a spus ca o sa cunosti un barbat , frumos, destept, inteligent, bine facut, cu scula mare...care-ti va spuna ca esti vaca buna de muls??

    inseamna ca nu ghiceste bine viitorul.

     

    vrei sa ti-l ghicesc io?

  •  
    • 7959 mesaje
    27 Mai 2015, 21:22
    0 1
    Bre Igi, esti un needucat!
    Mihaelablt, esti la meno? Ca fetele tinere sunt destepte, nu se uita in gura babelor, au ele..."armele" lor.
  •  
    • 3765 mesaje
    27 Mai 2015, 21:31
    1 0
    White_Storm said:Bre Igi, esti un needucat!
    Mihaelablt, esti la meno? Ca fetele tinere sunt destepte, nu se uita in gura babelor, au ele..."armele" lor.

     

     

    iarta-ma! promit ca voi trata tinerele fete ...mai serios, si voi da credare cuvintelor scrise de ele.

    incepand chiar din seara asta imi voi schimba atitudiunea si  imi voi cere iertare vacii de muls.

    imi cer iertare ..........ca te-am facut vaca. de muls.

  •  
    • 14 mesaje
    29 Mai 2015, 15:07
    1 0
    vai da cat poti fi de prost ,, scuze experia ,, tu cred ca stai pe langa ceva padure departe de civilizatie ,, cica vaca de muls ,,, )
  •  
    • 3765 mesaje
    29 Mai 2015, 15:51
    0 0
    mihaelablt said:vai da cat poti fi de prost ,, scuze experia ,, tu cred ca stai pe langa ceva padure departe de civilizatie ,, cica vaca de muls ,,, )

     

    esti scuzata.

     daca vrei, iti ghicesc  io..gratis!

    da' sunt singur ca nu o sa vrei decat cu bani.

  •  
    • 2 mesaje
    6 Iun 2015, 18:10
    1 3
    eu apelez la doamna aceasta,clarvazatoare,
    Acest mesaj a fost editat de către AlinaStoian: 10 Iun 2019, 16:05
  •  
    • 1 mesaje
    5 Iul 2015, 19:30
    1 0
    Eu am apelat la o clarvazatoare de pe Facebook clarvazatoarea Iulia din Italia si cea ce mia spus ma lasat farà cuvinte ma ajutat sa imi intorc barbatul acasa sì sa se intoarca pacea in casa mea.
  •  
    • 3765 mesaje
    8 Iul 2015, 17:04
    0 2
    silviaantonio said:Eu am apelat la o clarvazatoare de pe Facebook clarvazatoarea Iulia din Italia si cea ce mia spus ma lasat farà cuvinte

     

     

    ti-au mai ramas totusi cateva, ca ai reusit sa imbuci doua fraze aici.

    mai  cauta cateva, doar asa sa arati ca mai ai cuvinte.

  •  
    • 7 mesaje
    11 Oct 2015, 20:01
    2 1
    isabela.v said:Eu nu cred ca trebuie condamndat faptul ca a apelat la o clarvazatoare. fiecare are dreptul la libera alegere. poate intr-adevar nu e foarte ok sa aflam viitorul, dar cel putin a ajutat-o pe GabyFLavia sa-si gaseasca linistea si sa treaca mai usor peste socul despartirii, stiind ca asta urma sa se intample.

     

    Este clar ca toata lumea are dreptul la libera alegere.... totodata este cla, ca toata lumea are dreptul sa aleaga unde isi cheltuieste banii. Eu imi sustin parerea, ca in Romania nu exista clavazatoare sau vrajitoare adevarate... In Occident mai sunt, dar acolo altfel se interpreteaza magia. Normal, si acolo sunt sarlatani, dar exista chiar oameni care te ajuta sa-ti gasesti drumul, si chiar au daruri de la Dumnezeu. Am trait in multe tari, inclusiv China, Indonesia, Polinezia Franceza, SUA si Regatul Unit. M-am intalnit cu multe persoane cu harul tamaduirii, clarviziunii, etc. Acest har nicicum nu are la baza scoaterea banilor din buzunarul clientilor... In Romania acesta este "harul" vrajitoarelor.... si sunt multe proaste (si mai cunoscute, ca Oana Zavoreanu), care dau o avere la asa zisele vrajitoare...

  •  
    • 151 mesaje
    16 Nov 2015, 17:50
    1 1
    ioana74 said:
    isabela.v said:Eu nu cred ca trebuie condamndat faptul ca a apelat la o clarvazatoare. fiecare are dreptul la libera alegere. poate intr-adevar nu e foarte ok sa aflam viitorul, dar cel putin a ajutat-o pe GabyFLavia sa-si gaseasca linistea si sa treaca mai usor peste socul despartirii, stiind ca asta urma sa se intample.

     

    Este clar ca toata lumea are dreptul la libera alegere.... totodata este cla, ca toata lumea are dreptul sa aleaga unde isi cheltuieste banii. Eu imi sustin parerea, ca in Romania nu exista clavazatoare sau vrajitoare adevarate... In Occident mai sunt, dar acolo altfel se interpreteaza magia. Normal, si acolo sunt sarlatani, dar exista chiar oameni care te ajuta sa-ti gasesti drumul, si chiar au daruri de la Dumnezeu. Am trait in multe tari, inclusiv China, Indonesia, Polinezia Franceza, SUA si Regatul Unit. M-am intalnit cu multe persoane cu harul tamaduirii, clarviziunii, etc. Acest har nicicum nu are la baza scoaterea banilor din buzunarul clientilor... In Romania acesta este "harul" vrajitoarelor.... si sunt multe proaste (si mai cunoscute, ca Oana Zavoreanu), care dau o avere la asa zisele vrajitoare...

     

    Cred ca ar trebui facuta o separare clara intre:

     

    - vrajitorie, magie de toate felurile, clarvazatoare ... de care e plin internetul si lumea in general

     

    si

     

    - capacitatea anumitor persoane de a intui anumite evenimente , inexplicabil, fara sa se straduiasca

     

    O astfel de persoana am cunoscut cu multi ani in urma ( stati, nu dati navala...) . Pe vremea aia era doar o copila, avea doar 12 ani , nu iesea cu nimic in evidenta, un copil ca toti copiii. Eram in vizita la o matusa de-a ei. Copila, isi facea de lucru pe acolo . Noi ... barfeam una, alta... si in treacat despre  fiica unor cunoscuti , eminenta , la liceu. Si copila bombanind ca pt ea, dar suficient de tare cat sa o aud : "Nu o sa se marite niciodata si nu va avea in veci urmasi" . Parca m-a traznit in moalele capului ... zic, ce spui tu copila ?! Ea a ras si a fugit zglobie.

    Mi-au ramas in minte vorbele ei... Au trecut de atunci vreo 30 ani , persoana in cauza e singura ...

     

    Au mai trecut cativa ani, si iarasi ma aflam in preajma acestei familii, la o pomenire. Copila avea acum vreo 17 ani. Cum in casa era cald, am iesit putin la aer, in curte. Langa zidul casei, ferita, era ea, copila, incovrigata, cu mana peste gura , hohotind de plans. Zic: tu , copila, ce ai ?! S-a adunat repede , si a bolborosit: "urmatorul o sa fie X ( un unchi din familie)"  Ce vrei tu sa spui ? am intrebat desi banuiam. " O sa moara, curand..." 

    Mi-am facut cruce, ma si gandeam la vreo boala psihica la debut. Am hotarat sa nu spun la nimeni.

    Cateva luni mai tarziu, am primit vestea crunta: omul respectiv a murit fulgerator de un cancer galopant, fara sa aibe vreun semn inainte.

     

    Cum stia fata asta , nu mi-am explicat niciodata. Au mai fost si altele: "coincidente", "viziuni" ... nu stiu cum sa le zic... 

    Am pierdut legatura cu familia ei , nu stiu ce s-a ales de ea. Stiu ca nu ghicea in carti, nici in cafea, nici in nimic... A incercat sa se apropie de biserica pe la vreo 20 ani, dar nu era calea ei. Apoi a facut o facultate, studii si s-a dedicat altora, dar nu mai stiu amanunte.

    Dar pot sa va asigur ca tot ce prevestea, se implinea. Si erau numai nenorociri.

     

     

     

  •  
    • 7 mesaje
    26 Nov 2015, 15:34
    2 0
    buna ziua ! sa va spun si eu experienta mea cu ghicitorile. in urma cu 1 an de zile am dat peste niste probleme. si am ales sa merg pe la ghicitori. am fost la 20 de ghicitori cred. da majoritatea spun prostii nu e nimic adevarat din ce spus. sau daca le spun le nimeresc. dar am dat peste o persoana care nu e din aia cu fuste lungi si paru impletit. ce a putut sa imi spuna femeia aceasta e incredibil. si nu mi-a spus doar lucruri generale. am ramas surprins cand vedeam cum se intampla lucrurile si ea le spunea exact asa cum se petreceau. daca e cineva interesat va pot lasa numarul :
    0766 758 711 catalina . se poate ghici si prin telefon din ce stiu eu. pentru mai multe detalii sunati