Anti matze

  •  
    • 5188 mesaje
    5 Apr 2013, 13:00
    0 2
    vai, si la mine vin pisicile vecinului dar nu se kk in curtea mea, ci murdaresc constant toate geamurile. e jale cum le fac. cum am casa foarte luminoasa, se vede orice pe geam.

    mie mi-e mila de ele, le las, plus ca se bucura copii cand le vad, ce sa le mai spun.

    bine ca nu se kk si florile is ok: am niste zambile, primula si panselute inflorite acum si n-au treaba.
  •  
    • 9899 mesaje
    5 Apr 2013, 13:05
    0 5
    marylucrys said:Deciu rabdare si sperantza procuratzi vre-o 15 cutii goale de bere sau coca-cola mai inalte ,foaie de aluminiu ,naftalina si elastic fin .De preferat ar fi cel circular (alea mici,marunte colorate ce se folosesc si pt coditze  Naftalina sa fie bobitze daca gasesti .Fiecarei cutii ii faci gauri cu un cui imprejurul partii de sus(nu pe deasupra ci dedesupt)Umpli cutia de naftalina chiar daca trebuie sa-i tai "capacul".Deasupra acoperi cu aluminiul si pui elasticul (exact ca si borcanele de zacusca fara capace ermecice).Pozitionezi ,cutiile imprejurul zonei in cauza si ca sa fie chestia si mai eficienta ,in mijlocul florilor doo sau trei sticle cu apa (pline,transparente si fara etichete)
    Cred ca vei iesi mult mai economic decat cu repelentii care pot cauza daune plantelor .P.s Aluminiul lasa-l un pic mai lung(ma refer la forma tip umbrela) in asa fel incat chiar daca ploo umiditatea sa nu  intre  prin gaurile facute la cutii.Daca ai rabdare ,inainte de a pozitiona cutiile cu naftalina stropeste florile cu apa in care ai stors vre-o juma de kil de lamai..
    .Cred ca merita daca nu suporti matzele  altora ....

    Ps Ma mira faptul ca tu nu ai fost atacat de nimeni pentru intentzia  reducerii nr de matze cu pusca ....eu ca am redat libertatea unui papagal galagios devenii criminala ,insensibila
    Mey, cum se interpreteaza sau ce sa inteleg ?????????

     Saru' mana.
    O sa fac chestiunea asta chiar astazi.
    ma duc sa cumpar bere     vreo 2-3 bacsuri si naftalina
    daca are succes dau de baut

  •  
    • 9899 mesaje
    5 Apr 2013, 13:08
    0 5
    Bai, stai asa, acuma mi-a picat fisa.
    Naftalina chiar alunga matzele?
    Atunci inseamna ca matza mea nu mai e matza.
    Pai mereu se chinuie si deschide usa la dulapul in care tine nevasta-mea caciuli de blana si alte alea, unde e plin de naftalina.
    Doarme acolo fara probleme, deci nu stiu ce sa cred 
  •  
    • 2838 mesaje
    5 Apr 2013, 13:09
    2 0
    dikens said:
    marylucrys said:Deciu rabdare si sperantza procuratzi vre-o 15 cutii goale de bere sau coca-cola mai inalte ,foaie de aluminiu ,naftalina si elastic fin .De preferat ar fi cel circular (alea mici,marunte colorate ce se folosesc si pt coditze  Naftalina sa fie bobitze daca gasesti .Fiecarei cutii ii faci gauri cu un cui imprejurul partii de sus(nu pe deasupra ci dedesupt)Umpli cutia de naftalina chiar daca trebuie sa-i tai "capacul".Deasupra acoperi cu aluminiul si pui elasticul (exact ca si borcanele de zacusca fara capace ermecice).Pozitionezi ,cutiile imprejurul zonei in cauza si ca sa fie chestia si mai eficienta ,in mijlocul florilor doo sau trei sticle cu apa (pline,transparente si fara etichete)
    Cred ca vei iesi mult mai economic decat cu repelentii care pot cauza daune plantelor .P.s Aluminiul lasa-l un pic mai lung(ma refer la forma tip umbrela) in asa fel incat chiar daca ploo umiditatea sa nu  intre  prin gaurile facute la cutii.Daca ai rabdare ,inainte de a pozitiona cutiile cu naftalina stropeste florile cu apa in care ai stors vre-o juma de kil de lamai..
    .Cred ca merita daca nu suporti matzele  altora ....

    Ps Ma mira faptul ca tu nu ai fost atacat de nimeni pentru intentzia  reducerii nr de matze cu pusca ....eu ca am redat libertatea unui papagal galagios devenii criminala ,insensibila
    Mey, cum se interpreteaza sau ce sa inteleg ?????????

     Saru' mana.
    O sa fac chestiunea asta chiar astazi.
    ma duc sa cumpar bere     vreo 2-3 bacsuri si naftalina
    daca are succes dau de baut

    Are, are succesInsa nu trebuie sa faci chestiunea dupa ce ai golit  singur bacsurile ...Mai da si pe la vecini si cere sa-ti returneze cutiile ...De baut nu beau mersi ...dar ceva dulce bun ,nu refuz

  •  
    • 2838 mesaje
    5 Apr 2013, 13:15
    0 0
    dikens said:Bai, stai asa, acuma mi-a picat fisa.
    Naftalina chiar alunga matzele?
    Atunci inseamna ca matza mea nu mai e matza.
    Pai mereu se chinuie si deschide usa la dulapul in care tine nevasta-mea caciuli de blana si alte alea, unde e plin de naftalina.
    Doarme acolo fara probleme, deci nu stiu ce sa cred 

    Faci cum crezi ,nu pot sa oblig pe cineva ..O fi cum zici tu insa nu cred ca intre caciulile de blana ati pus mai mult de un pachet sau o cutie de naftalina ,iar daca matza  trage spre dulap ...e logic teritoriu propriu.

  •  
    • 7743 mesaje
    5 Apr 2013, 13:35
    7 1
    doamne unde a ajuns lumea!

    n-ai cum sa calci in ele, pisicile isi ingroapa intotdeauna nevoile
    si 2. bulbii se ingroapa la o adancime de circa 10 cm cum sa-i scoata ?
    nu mai umbla cu cioara vopsita ca ti-o papa pisica .
  •  
    • 7947 mesaje
    5 Apr 2013, 13:49
    0 1
    congo said:
    bine ca nu se kk si florile is ok: am niste zambile, primula si panselute inflorite acum si n-au treaba.

     
    Poveste de la niste prieteni: au o tigaie din aia gratar in care au facut niste carne si au scos-o dupa folosire afara  sa se raceasca inainte sa o spele si sa nu mai faca fum in casa. Au pus-o pe masa de pe terasa si cand s-au dus dupa cina sa o recupereze si sa o spele au gasit un rahat de pisica in ea
    Ei nu au pisici. Pisica era din vecini.

  •  
    • 2838 mesaje
    5 Apr 2013, 13:50
    2 2
    _Eva said: doamne unde a ajuns lumea!

    n-ai cum sa calci in ele, pisicile isi ingroapa intotdeauna nevoile
    si 2. bulbii se ingroapa la o adancime de circa 10 cm cum sa-i scoata ?
    nu mai umbla cu cioara vopsita ca ti-o papa pisica .

    Eva ...in incinta gradinitzei unde o prietena isi duce copilul zilnic e plin de "nevoi"Fata cand il ia de la gradi e disperata ,totzi pantofii ii are plini de kkk de pisici...Educatoarele nu au ce sa faca si nici nu cred ar putea  sa curetze zilnic  lasand copii nesupravegheatzi.A fost discutata problema ,analizata ,concluzia :
    -Nu e vina noastra daca matzele isi fac necesitatile noaptea  si nu au puterea sa si le" ingroape" In concluzie ,depinde de rasa sau sau de  model?Cum se explica?
     

  •  
    • 9899 mesaje
    5 Apr 2013, 13:53
    4 5
    _Eva said: doamne unde a ajuns lumea!

    n-ai cum sa calci in ele, pisicile isi ingroapa intotdeauna nevoile
    si 2. bulbii se ingroapa la o adancime de circa 10 cm cum sa-i scoata ?
    nu mai umbla cu cioara vopsita ca ti-o papa pisica .

     Hai nu ma  'nebuni!
    si cam cat de adanc ingroapa pisica cacatul?
    Vreo 5 m asa?
    Tu bagi toti bulbii la 10 cm? Eu nu.

  •  
    • 2838 mesaje
    5 Apr 2013, 14:19
    0 0
    Delete, mersi de aplauze .
    Sa inteleg ca ai ceva cu matzele  ori ai ceva cu mine ?
    Sanatos ,iubit si pretzuit sa fii  ca  restu-s  frunze-n vant
    P.s Nu stiam de ce ma doare !!!!!!!capul probabil de la atata roshu
  •  
    • 7743 mesaje
    5 Apr 2013, 14:33
    6 0
    eu am doua bestii identice cu cele din avatar
    bestia mare are toata curtea la dispozitie. iar un rahatel de matza nu se compara cu unul de caine, iti inchipui, si, oripileaza-te, pot sa strang dupa ea.
    cainii legati sau pe betoane, in tarcuri, sunt chinuiti vai mama lor. mai bine nu-i mai am .florile sunt imprejmuite la mine.
    pisicile zburda prin curtile vecine care au cainii legati, in tarcuri inchisi acolo pana mor.eu asa ceva nu pot face.
    asa cum cureti litiera cureti si dupa pisici daca trebuie sa intri musai la acele flori si nu au ingropat suficient de adanc. mare branza. si baga-ti florile mai adanc, ce-i asa greu?
  •  
    • 9899 mesaje
    5 Apr 2013, 14:38
    3 5
    _Eva said:eu am doua bestii identice cu cele din avatar
    bestia mare are toata curtea la dispozitie. iar un rahatel de matza nu se compara cu unul de caine, iti inchipui, si, oripileaza-te, pot sa strang dupa ea.
    cainii legati sau pe betoane, in tarcuri, sunt chinuiti vai mama lor. mai bine nu-i mai am .florile sunt imprejmuite la mine.
    pisicile zburda prin curtile vecine care au cainii legati, in tarcuri inchisi acolo pana mor.eu asa ceva nu pot face.
    asa cum cureti litiera cureti si dupa pisici daca trebuie sa intri musai la acele flori si nu au ingropat suficient de adanc. mare branza. si baga-ti florile mai adanc, ce-i asa greu?

     Uite ca eu nu am chef sa adun cacatzii de la matzele altora.
    cred ca raman la varianta cu pusca sau cu grauntele de facut nani 


    Acest mesaj a fost editat de către dikens: 5 Apr 2013, 14:38
  •  
    • 4313 mesaje
    5 Apr 2013, 17:26
    7 0
    Pupa-le-n cur!
  •  
    • 9724 mesaje
    5 Apr 2013, 17:54
    0 1
    Se gasesc solutii repelent, care odata folosite in zona, fac pisicile sa-si caute buda in alta parte. Mergi la un pet shop ( mai sa scriu sex shop, ioi ) ) si explica ce-ti trebuie. Nu uita sa mentionezi ca e pentru exterior.
    Sa nu le faci rau, saracele nu stiu ca tu nu vrei sa-si faca nevoile acolo si ele isi urmeaza instinctul
  •  
    • 5188 mesaje
    5 Apr 2013, 18:01
    0 0
    apropo de ce povestea schon, la mine a intrat una la bicatarie si mi-a mancat snitelele. lasasem geamul deschis la bucatarie laaaaaarg sa aerisesc. nici nu m-am gandit ca in curtea si in casa mea pot intra.

    mi-a fost invatatura de minte, acu' il las pe aerisire, desi nu se aeriseste asa de repede, prefer sa raman cu mancarea
  •  
    • 1232 mesaje
    5 Apr 2013, 18:16
    3 2
    Vasile. said:Pupa-le-n cur!







      Tare bravo    

  •  
    • 10816 mesaje
    5 Apr 2013, 19:09
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 5 Apr 2013, 19:10
  •  
    • 10816 mesaje
    5 Apr 2013, 19:15
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 5 Apr 2013, 19:18
  •  
    • 7469 mesaje
    5 Apr 2013, 19:30
    4 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7469 mesaje
    5 Apr 2013, 19:31
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 5 Apr 2013, 19:35