Fetele din ziua de azi?

  •  
    • 6 mesaje
    12 Mar 2013, 23:50
    3 0
         Buna seara!
      Va scriu pentru prima oara asa ca fiti blanzi va rog! Dupa cum spune si titlu, ce se intampla cu fetele din ziua de azi? Ce au ele in cap:-j nici sa mai socializezi cu ele(nu toate) nu poti :-j baieti de bani gata "le fura" mintiile, daca ai o masina esti baiat bun :-@ daca nu ai 4.000 friends pe FB nici nu te baga in seama:-j incerci sa vb cu ele pe fb iti raspund sec... gen: cf? bine tu? :)) n-ai ce sa mai vorbesti cu respectiva! Daca vrei sa fii bun cu ea, sa o ajuti sa iasa dintr-o stare mai naspa sau are nevoie de cineva pe moment esti bun, chiar cel mai bun prieten dupa ce ii trece totul pauza abia mai vorbiti, sau chiar te evita depinde de situatie.
       Unde sunt fetele alea care se rusinau cand le faceai un compliment, daca ii dadeai o floare era multumita, fata aia pudica? chiar s-au pierdut? cel putin eu asa cred...sincer? La ora actuala iti este oarecum "rusine" nu..teama sa vorbesti cu ele pe fb, y/m :-j Generalizez eu prea mult? Sper sa ma puteti ajuta intr-un fel sau altul!

        Cu stima, Adrian!
  •  
    • 5609 mesaje
    13 Mar 2013, 00:31
    6 1
    Adrian1203 said:     Buna seara!
      Va scriu pentru prima oara asa ca fiti blanzi va rog! Dupa cum spune si titlu, ce se intampla cu fetele din ziua de azi? Ce au ele in cap nici sa mai socializezi cu ele(nu toate) nu poti baieti de bani gata "le fura" mintiile, daca ai o masina esti baiat bun daca nu ai 4.000 friends pe FB nici nu te baga in seama incerci sa vb cu ele pe fb iti raspund sec... gen: cf? bine tu? n-ai ce sa mai vorbesti cu respectiva! Daca vrei sa fii bun cu ea, sa o ajuti sa iasa dintr-o stare mai naspa sau are nevoie de cineva pe moment esti bun, chiar cel mai bun prieten dupa ce ii trece totul pauza abia mai vorbiti, sau chiar te evita depinde de situatie.
       Unde sunt fetele alea care se rusinau cand le faceai un compliment, daca ii dadeai o floare era multumita, fata aia pudica? chiar s-au pierdut? cel putin eu asa cred...sincer? La ora actuala iti este oarecum "rusine" nu..teama sa vorbesti cu ele pe fb, y/m Generalizez eu prea mult? Sper sa ma puteti ajuta intr-un fel sau altul!

        Cu stima, Adrian!

     
    Adriana, eu cred ca telecomunicatiile si tehnologia din ziua de azi ucide toata roamnta!

    Folosirea non stop a telefonului, mesagerieiei, FB-ului, plictiseste, te oboseste. Ce naiba sa tot va sopuneti prin mesaje:
    Ce mai faci?"
    Ce faci acum?
    Ai mancat? Ce?
    Unde te duci?
    Cat stai?
    Ai venit?
    samd

    Sincer, cand va intalniti ce naiba mai discutati, daca voi va sunati de 100 de ori/zi si va spuneti toate cele.
    Pana cum 20-30 de ani era moda sa se iasa afara, sa se comunice direct, sa nu fie control freak, toata ziua pe telefon :"ai mancat, spalat, calcat, samd", doar voi cu obiceiruile astea proaste distrugeti tot.
    Daca ai inceta sa mai stai atat pe FB si sa iesi, s ate intalesti cu o fata, sa o intrebi in persoana "ce mai faci?" si restul, garantez ca situatia ar fi total diferita.
    Partial esti victima noii tehnologi, ca toti tinerii, sunteti subjugati si dependenti de telefonul ala cu care va duceti si la WC si in pat si la scoala si oriunde.
    Eu sunt convinsa ca sunt si fete cuminti, sunt si fete care adora sa le vorbesti decat sa le trimiti un mesaj pe FB: "ce faci?"
    De ce nu o intrebi? Pot sa te vad? Iesi afara acum?
    Vreau sa ne intalnim!
    Provoaca, fa un pas indraznet! Si sunt convinsa ca vei capata mai mult decat un plictisit : "hmmm...bine".

  •  
    • 6 mesaje
    13 Mar 2013, 00:44
    2 0
    Sunt un EL, Adrian. Practic nu sunt o victima a tehnologiei dar nici nu ma pot duce pe strada la o fata si sa-i zic: buna! ce faci? sa stii ca esti draguta si as dori sa iesim la un suc! nu ai cum! Unu la mana ar rade de tine si te-ai simti penibil(in cazul meu) in al-2lea rand s-ar gandi ce este cu ciudatu asta?! si nu ai rezolva nimic..nu mai sunt vremurile alea cand opreai o fata pe strada, ii faceai un compliment s-au dus acele vremuri. Pana la urma si la coada tot internetul a ramas locul de abordare,socializare daca-l pot spune asa..dar si cand o abordezi te lasa fara cuvinte, in sensul care ziceai si tu poate e plcitisita poate nu te place, poate n-are chef.. dar toate? hai 1-2-3-4 mai zic.. Nu sunt o persoana urata dar nici fat frumos poate doar timid, dar nu o pot scoate la capat unde este ceva gresit!
  •  
    • 1890 mesaje
    24 Mar 2013, 22:04
    12 0
    Acelasi lucru se intampla si cu fetele bune, timide, cuminti, nu gasesc baieti pe masura.
  •  
    • 6 mesaje
    25 Mar 2013, 22:48
    0 0
    In sfarsit a raspuns cineva...credeam ca este un subiect mort cu toate ca are ceva vizualizari..
    @Zalmoxis am 21 de ani si da ai dreptate. Toate trag la baieti rai motivu chiar nu stiu sigur; vor siguranta dar in acelasi timp tratate ca pe ultima carpa? vor sa se dea mare ca umbla cu X dar x-ulescu mai umbla cu alte 10? vor bani ca e la moda sa te duci in club si sa ai iphone si "toale" de N milioane. Lumea este din ce in ce mai nebuna si nu poti tine pasul daca nu ai parinti cu bani sau nu ai acel ceva sa faci bani, presupun ca stii la ce ma refer nu rezolvi NIMIC Sa socializez cu femei mai mari ca mine? hmm sincer am incercat dar vezi? varsta e o mica problema uneori chiar si distanta si nu prea putem face nimic dar in schimb ai ce vorbi cu ele si sunt mai coapte din toate punctele de vedere dar nu inseamna ca trebuie sa vorbesti doar cu ele.. chiar nu stiu ce sa fac, am ajuns la acel punct in care incep sa cred ca totul este mai bine singur, dar nu mereu iti este dor sa fii cu cineva sa poti vorbi, sa te intelegea si sa faceti lucruri impreuna... asta este lumea in care traim si bag de seama ca trebuie sa ne adaptam! URAT dar adevarat! Multumesc de sfat iar daca mai ai si altul nu ezita sa-mi scrii!
  •  
    • 15 mesaje
    26 Mar 2013, 01:32
    0 0

    Adrian..fetele despre care tu vb..cred ca sunt istorie....iar dak mai exista cateva..sunt pe cale de disparitie in mod sigur. Imi pare rau sa zic asta, si eu sunt fata...dar toata lumea a luat o razna . Sie u sunt de acord ca internetul prosteste, dar si cu si fara internet..in ziua de azi nu se mai iese la un film, la o prajitura...se trece direct in pat.  Iar oamenii buni ....nu au noroc..este viceversa, si pt fete si pt baieti...baietii buni...au parte de panarame, iar fetele bune..au parte de jeguri ...scuzati-mi limbajul dar cam asa se intampla.

  •  
    • 6 mesaje
    26 Mar 2013, 01:59
    1 0
    Luna2288 said:

    Adrian..fetele despre care tu vb..cred ca sunt istorie....iar dak mai exista cateva..sunt pe cale de disparitie in mod sigur. Imi pare rau sa zic asta, si eu sunt fata...dar toata lumea a luat o razna . Sie u sunt de acord ca internetul prosteste, dar si cu si fara internet..in ziua de azi nu se mai iese la un film, la o prajitura...se trece direct in pat.  Iar oamenii buni ....nu au noroc..este viceversa, si pt fete si pt baieti...baietii buni...au parte de panarame, iar fetele bune..au parte de jeguri ...scuzati-mi limbajul dar cam asa se intampla.

      Ai perfecta dreptate! ce putem face in privinta asta? presupun ca nimic lt;

  •  
    • 15 mesaje
    26 Mar 2013, 03:25
    0 0
    Ai zis bine, nimic ...insa ti-am scris o sugestie pe privat. ai primit?
  •  
    • 6 mesaje
    26 Mar 2013, 10:53
    0 1
    Luna2288 said:Ai zis bine, nimic ...insa ti-am scris o sugestie pe privat. ai primit?

     Ti-am primit msg si ti-am raspuns

  •  
    • 30 mesaje
    29 Mar 2013, 12:44
    0 1
  •  
    • 6 mesaje
    30 Mar 2013, 15:02
    0 1
    giuliana76 said:

     / ?

  •  
    • 11561 mesaje
    26 Apr 2013, 09:43
    3 1
    Fetele din ziua de azi , doresc sa fie exact ca modelul promovat de societate , media adica : " PITIPOANCE", in traducere sa fie obiectul de colectie al unui "smecher " , care sa le asigure masina luxoasa , tunarea persoanei in cauza , si un trai lipsit de munca si plin de placeri .
    In momentul in care te incadrezi aici , poti avea langa tine o fata , daca nu , ori e una foarte nasoala , ori prostuta si timida , ori foarte saraca .
    Sa ti dea Dumnezeu noroc de o fata draguta si statornica .
  •  
    • 1532 mesaje
    11 Sep 2013, 13:31
    0 1
    Eu as zice ca problema lui s-a rezolvat... daca intelegeti ce vreau sa spun...
  •  
    • 270 mesaje
    16 Sep 2013, 00:40
    0 1
    Zalmoxis said:
    Daca vrei sa ai o relatie de dragoste care sa fie frumoasa, durabila, sfatul meu prietenesc este sa incerci sa intri in discutii cu femei mai mature, peste 30 de ani. 

     
    ma ofer io.  

    pai bai Adriane, daca o fata deseneaza semnul asta : )) nu inseamna ca nu mai vrea sa vorbeasca cu tine. TU esti un papagal prea serios. Fi si tu mai glumet, zic, mai prinde-te la gluma. Femeile nu s-au schimbat prea mult. Doar tre sa stii cum sa le iei.

    Pai daca tu de cate ori o fata iti vorbeste putin in dodii, inchizi fereastra, io ce sa-ti fac prietene?
    Te-ai gandit ca si ea vorbeste in dodii tot pentru ca e timida si ii e tarsa sa se deschida mai mult?  


    "Cu stima, Adrian!". 

    Tu nu vezi ca mirosi a papagal?
     

    Acest mesaj a fost editat de către jlvera: 16 Sep 2013, 00:44
  •  
    • 612 mesaje
    16 Sep 2013, 11:48
    0 1
    Multe lucruri s-au schimbat si cum a zis si Pitipoanca69,ce se promoveaza toata ziua pe la tv,pe internet,prin reviste etc asta vad fetele si asta vor si ele sa ajunga!Dar asta nu inseamna ca nu gasesti o fata potrivita pentru tine,asa cum vrei tu!Doar mai cauta sau cand nu te astepti v-a veni singura.Mai sunt si fete,care vor un baiat bun,iubitor ,sincer...pentru care nu conteaza banii si care nu pun accent pe ce masina ai sau cu ce fete ai umblat.
    Doar mai cauta si fi mai degajat!
  •  
    • 256 mesaje
    2 Ian 2014, 08:26
    7 1
    Adrian, eu fac 28 de ani in curand si de cativa ani buni mi-am dat seama ca banii baietilor sunt al lor si nu ai mei, ca daca umblu cu cineva cu mult mai multi bani ca mine nu inseama ca sunt eu mai bogata, sau daca umblu cu un asa zis `smecher` nu inseamna ca sunt si eu la fel. In schimb am realizat cat de important e sa sti ca cineva se gandeste la tine si te astepta acasa, in cazul meu pt. ca stam impreuna, si ca poate te asteapta cu masa pusa cand vi de la serviciu si poate iti aduce o ciocolata, sau o chestie asa de neinsemanata material, dar cu efect. Uite noi stam intr-o zona cu case si de multe ori prietenul meu pana acasa imi face cate un mic bughet de florin de pe la vecini, sau fructe sau orice altceva......si sa stii ca sunt mult mai apreciate decat cele cumparate. Si sa sti ca daca ai incercat sa ma `vrajesti` pe net sau in realitate cu nu stiu ce cadouri si cati bani sigur nu ti-ar merge. Deci mai sunt si fete normale, care nu sunt timide, urate sau sarace.
    Eu nu am nevoie de banii, casa, masina si faima nimanui, nimeni nu e obligat sa imi dea ceva (in afara de mama si tata, la ei imi permit sa cer) si nici nu am nevoie pt. ca le fac incet pe ale mele.
    Deci bafta, inca poti gasi fete normale.