Calin Dobos

  •  
    • 2 mesaje
    10 Iul 2015, 00:00
    0 1
    Mai profeseaza, stiu pe cineva care si-a facut o interventie la spitalul Medas, interventie realizata chiar de acest Calin Dobos, ieri. Tipa a parut foarte multumita, cel putin pana astazi. Cine stie, a trecut doar o zi.

    Eu nu stiam exact cine e individul asta, am dat de el cautand un estetician care sa mai fi facut operatie prin care sa creeze gropite. Si cumva, in toata cautarea asta au rasarit si faptele domnlui Dobos. 
  •  
    • 3 mesaje
    18 Nov 2015, 11:23
    4 1
    Buna ziua tutuor!
    Nici experienta mea la Dr Dobos, n-a fost foarte placuta.Mi-am facut o micsorare de barbie, aveam osul foarte proeminent.Nu discut rezultatele pentru ca asta tine de gusturile si asteptarile fiecaruia, dar felul in care am fost tratata postoperator a fost groaznic. Dupa operatie am vomitat toata ziua, de dimineata pana seara la 7. In ciuda acetui lucru, domnul doctor nu m-a bagat deloc in seama, si-a vazut linistit de operatii, ba chiar a venit la noi cu sortul pin de sange si grasime(avea o liposuctie). Singura care s-a ocupat de mine a fost asistenta. Mi-a facut o injectie impotriva vomei, abia dupa amiaza cand m-ma rugat de ea sa-mi faca ceva, ca nu mai puteam de stomac. Seara a venit prietenul meu sa ma ia, si domnul doctor nu vroia sa ma externeze, desi urma sa plece, deci sa ma lasa doar cu asistenta. Cand am plecat, i-am cerut chitanta pentru operatie, pe care mi-a scris numele gresit( intentionat), probabil ca sa nu existe dovezi, in cazul in care ajungeam ca tanara din Galati. In concluzie, este un doctor extrem de iresponsabil, mai laes cand exista complicatii.Nu il recomand, mai bine va duceti la un doctor bun, chiar daca e putin mai scump, nu merita riscul.
  •  
    • 3 mesaje
    25 Nov 2015, 19:22
    1 0
    Si inca mai profeseaza... Asta e cel mai surprinzatori si grav! Si eu am tot citit despre asta si jur.. pur si simplu sunt oripilata de tot ce se intampla..
  •  
    • 14 mesaje
    5 Ian 2016, 21:58
    1 0
    Greta2012 said: Si cine ma rog este Calin dobos?O fii in satul vostru mare felcer, dar pe la noi, pe la oras nu s-a auzit de el.

    Rusine doamna! Rusine sa va fie! "In satul vostru", asa numiti dumneavoastra un oras? Oras cu un combinat care a fost al treilea in Europa ca marime si productie. Rusine doamna pentru ignoranta de care dati dovada! Rusine bulei in care traiti! Poate macar asa se sparge si vedeti si dvs ce culoare are realitatea! Sau poate cand da un necaz peste dumneavoastra... Dumnezeu nu doarme si nici nu bea rachiu...

     
  •  
    • 1 mesaje
    8 Ian 2016, 14:38
    0 1

    Mi-am facut si eu acum doi ani mentoplastie la Dobos. La modul general, stiu ca la operatia de genul acesta vindecarea este destul de rapida si fara dureri. Era normal ca dupa operatie, din cauza anesteziei, locale sau generale (depinde cum ai preferat), sa existe efecte adeverse. Si la fel de normal este sa se ocupe asistenta in cazul in care ti se face rau si vomiti de la anestezie. Nu cred ca sta niciun medic toata ziua dupa un pacient, din moment ce el s-a trezit ok din anestezie si operatia a fost un success.. Eu am fost multumita de miscorarea barbiei mele, pentru ca era prea lunga si ma simteam mereu complexata cand ma privea cineva din profil sau apaream in poze. Dupa astia doi ani, pot spune ca m-am refacut complet, ca si cum nu ar fi umblat mana de om acolo. Cred ca depinde si de cum suporta corpul nostru medicamentele si interventiile, asa ca fi-ti atente. 

  •  
    • 83 mesaje
    8 Feb 2016, 01:02
    0 0
    Crystina00 said:Si inca mai profeseaza... Asta e cel mai surprinzatori si grav! Si eu am tot citit despre asta si jur.. pur si simplu sunt oripilata de tot ce se intampla..

     

  •  
    • 83 mesaje
    8 Feb 2016, 01:13
    1 1
    555_roxy_555 said:
    Crystina00 said:Si inca mai profeseaza... Asta e cel mai surprinzatori si grav! Si eu am tot citit despre asta si jur.. pur si simplu sunt oripilata de tot ce se intampla..

     

     

    CALIN DOBOS. Sa va dea Dumnezeu putere de a trece peste toate nedreptățile societății mediocre cu mentalitatea de a da cu pietre inainte sa cunoască,care va judeca inainte ca cei in măsura sa o faca încă nu au făcut-o pt ca cazul este încă in curs Si va rog frumos sa mai profesati încă mulți ani inainte. Avem nevoie de OAMENI SI MEDIC cum sunteți Dvs.
  •  
    • 83 mesaje
    8 Feb 2016, 02:19
    3 1
    zalitllesorinik said:Buna ziua tutuor!
    Nici experienta mea la Dr Dobos, n-a fost foarte placuta.Mi-am facut o micsorare de barbie, aveam osul foarte proeminent.Nu discut rezultatele pentru ca asta tine de gusturile si asteptarile fiecaruia, dar felul in care am fost tratata postoperator a fost groaznic. Dupa operatie am vomitat toata ziua, de dimineata pana seara la 7. In ciuda acetui lucru, domnul doctor nu m-a bagat deloc in seama, si-a vazut linistit de operatii, ba chiar a venit la noi cu sortul pin de sange si grasime(avea o liposuctie). Singura care s-a ocupat de mine a fost asistenta. Mi-a facut o injectie impotriva vomei, abia dupa amiaza cand m-ma rugat de ea sa-mi faca ceva, ca nu mai puteam de stomac. Seara a venit prietenul meu sa ma ia, si domnul doctor nu vroia sa ma externeze, desi urma sa plece, deci sa ma lasa doar cu asistenta. Cand am plecat, i-am cerut chitanta pentru operatie, pe care mi-a scris numele gresit( intentionat), probabil ca sa nu existe dovezi, in cazul in care ajungeam ca tanara din Galati. In concluzie, este un doctor extrem de iresponsabil, mai laes cand exista complicatii.Nu il recomand, mai bine va duceti la un doctor bun, chiar daca e putin mai scump, nu merita riscul.

     

    Dumnezeule, da-le oamenilor puterea rațiunii si credința cand î-si asuma o fapta si in acest caz: o OPERATIE la medicul CALIN DOBOS. la care se supun cu toată conștiința, inainte fiind informate de REACȚII ADVERSE NORMALE ( pt ca este ceva normal ca organismul sa se manifeste in asa fel dupa o ANESTEZIE!!!!!!) POST OPERATORII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ca fosta/actuala/viitoare pacienta care apelezi la serviciile Dn doctor CALIN DOBOS, fii Matura si RESPONSABILA in DECIZIILE pe care le iei. Doar ai citit informația negativă si NEJUSTIFICATA care circula pe net!!!! DACA NU AI ÎNCREDERE IN ALEGERILE TALE de ce te mai dUci si apelezi la serviciile D-lui???? De ce te stimulezi negativismul cand realmente chiar at trebui sa-i mulțumești Dn doctor ca Nu te-a lăsat sa pleci(aceasta este dovada ca a fost preocupat pt starea ta post operator). Este dovada ca ia pasat de starea ta, de tine!!! PT CA PESTE TOT IN LUME: AMERICA, EUROPA, dupa a Day Hospital te externează!!!!! Vrei sa ramai in spital trebuie sa plătești taxa șederii/internării stabilită de respectiva instituție. Daca rămâi sub supravegherea medicală iar aici trebuie specificat: DUPA OPERAȚIA EXECUTATA DE DOCTOR , INGRIJIREA TA POST OPERATORIE TRECE AUTOMAT IN RESPONSABILITEATEA DE ÎNGRIJIRE/MEDICAȚIE POST OPERATOR DE CĂTRE : ASISTENTAAA MEDICALAAAAAAA!!! Iar medicul are OBLIGAȚIA sa-ti faca vizita de rigoare pt a vedea starea ta post operator. (Iar daca sa prezentat inadecvat in fata ochilor voștri, tine de voi sa-l iertati sau nu). In privința la chitanța este si responsabilitatea pacientei sa controleze pe loc (doar este UN INTERESUL ei!!!!) prezenta greșelilor. Si sa comunici pe loc! Pentru a ti se corecta pe loc eventualele "greseli". Locuiesc in Italia. Am fost alături unei prietene Pre si post operator Rinoplastie. A fost internata intr-o structura de un nivel elevat. Post operator a manifestat aceleași reacții de voma una dupa alta ,părea ca nu se mai termina!!!! Era extenuată. Mie i-mi era foarte îngrijorător pt ea!! Ce am văzut eu : unica persoana preocupata de acele reacții in acea zi era asistenta medicală!!!!!!!! Operația a fost făcută la orele 9.00. Post operator medicul sa prezentat pe la orele 20.30 ( dupa o zi întreaga) pentru a verifica cu se simțea prietena. Asta ca exemplu pt cine nu știe si a facut sai urmeaza sa faca vreo intervenție chirurgicală. Nu te aștepta ca Medicul sa stea la poala ta cand tu VOMITI!!! O sa aiba grija asistenta medicală sa te curețe si sa-ti administreze toate medicamente care STIU EI MAI BINE DE CEA CE ESTE NEVOIE IN BAZA A REACȚIILOR PE CARE MANIFESTA ORGANISMUL POST OPERATOR. In acel timp MEDICUL ARE OBLIGAȚIA SA OPEREZE CELELALTE PACIENTE PROGRAMATE!!!!! Concluzie : gândește, măsoară, conștientizează si gândește matur, pozitiv si constructiv inainte de a scrie un Feed back oricare ar fi el!!! Esti un caz pozitiv iar prin prisma Negativismului interior ai ti-ai transpus ca fiind o drama.
  •  
    • 83 mesaje
    8 Feb 2016, 03:12
    1 1
    Am ajuns aici din intplare. Mai precis căutam informație despre Implant siliconic fesier. Iar medicul pe care l-am ales pentru aceasta intervenție este DOBOS CALIN. Daaaaaaaaa!!! Controversatul DOCTOR CALIN DOBOS!!! Am deja o serie de intervenții chirurgicale la D-lui dar, făcute mai demult, înaintea cazului cu pricina care il face controversat astăzi. Au trecut deja 5 ani de cand mi-am facut la CALIN DOBOS : RINOPLASTIE, IMPLANT SILICON, si LIPOASPIRAȚIE CU TRANSFER DE GRASIME IN FESE. ( nu aveam multă grasime disponibilă) asa ca pentru mărirea posteriorului aveam putina grasime. Dar si cu toate astea mi-a facut o lucrare la care nuci nu visam sa ajung vreodată, mai precis nu credeam ca e posibil sa un asemenea contur feminin sculptat de dumnealui. Eu genetic sunt înaltă si cu tendința de îngrășare in talie lateral. Asa ca Dn doctor CALIN DOBOS a luat si a modificat cea ce prin sport si dieta nu este posibil. Sunt foarte mulțumită de rezultat grăsimea a fost luată de prin părțile unde nu era cazul sa fie si injectata in locurile unde eram eu interesată: Cearcăne, Pomeți,Buze,si FESE. Mia facut BRAZILIAN BUTT LIFT. Repet grasime disponibilă aveam putina, oricum a reușit sa faca magie cu acel puțin. Ok. Astăzi datorită tendințelor dar se si știe ca bărbații , între sani si posterior prefera fesele. Astăzi doresc mai mult, un posterior mai proeminent decât il am. Si am intrat pe net sa citesc Feed back-URI ace celor care au facut aceasta intervenție. Cu toate ca știu din surse sigure ca foarte multe fete in romania astăzi își pun implant Silicon un fese. Nu am gasit nici un Feed back. In schimb am dat de o mulțime de mesaje , unele le percep ca rau intenționate, altele neasumate, neinformate, dezinformate-intenționat. Asa percep eu!!! Si i-mi pare rau pentru dezinformarea care circula pe net.Si i-mi pare rau ca MASS MEDIA transmite aceasta dezinformare in mod masiv. Iar majoritatea înghit informația inainte de a verifica :adevărat sau fals. Dar, i-mu dau seama ca nici nu este ușor sa detectezi ce e bine si ce e rau. MASS media are o putere enorma in a ridica , dar si in a cobori . Revin la IMPLAMTUL FESIER . Prietenul meu actual este italian medic chirurg pediatru. Nu a fost deacord inițial la dorința mea de implant in fese, pe motiv ca arat foarte bine fără. Pana intrun final a acceptat dorința mea( din dorința de a ma vedea mulțumită) . El fiind medic a pus condiția ca vrea sa cunoască pe cel care imi va face intervenția. El dorește sa fie cel mai bun medic. Chiar vroia sa o fac in Italia . Dar l-am convins ca merita sa o fac in romania pt diferența de preț mult inferioară ca in Italia. Știam ce sa întâmplat Dn DR CALIN DOBOS. Dar nu am urmărit situația d-lui. Inainte de sărbători cand am luat hotărârea sa merg cu prietenul meu de sărbători acasa in romania si cu aceasta ocazie sa mergem la consultatie la Dn DR CALIN DOBOS. DR DOBOS CALIN vorbește si limba italiana foarte bine. Asa ca iubitul meu a avut ocazia sa discute cu d-lui referitor la cazul sau controversat. Reacția sa a fost ca are încredere ca doctorul CALIN DOBOS sa fie cel care ma operat. Iar pt restul cazului de care il acuza pe nedrept a rămas profund impresionat de injustiția si falsul și-n romania. Dar, avem încredere in corectitudinea instanței si ca adevarul va ieși la iveală in cel mai scurt timp. La consultatie mi-a explicat toate reacțiile posibile adverse pe care as putea sa le întâlnesc, am văzut o grămada dea fete operate de D-lui si foarte frumoase rezultatele. M-am gândit, am analizat tot ce mi-a zis la consultatie si vreau sa-mi asum aceasta intervenție cu toate riscurile ei. Si de paste fac operatie de IMPLANT FESE la DOCTOR CSLIN DOBOS.
  •  
    • 83 mesaje
    8 Feb 2016, 03:15
    0 0
    http://www.luju.ro/dezvaluiri/anchete/malpraxis-sau-inscenare-cititi-uluitorul-caz-al-chirurgului-estetician-calin-dobos-trimis-in-judecata-pentru-un-omor-din-culpa-cauzat-chipurile-de-perforarea-unui-intestin-in-timpul-unei-operatii-de-liposuctie-incredibil-desi-pacienta-a-fost-internata-ult
    Pentru cei care au timp si dorința sa citească cazul CALIN DOBOS
  •  
    • 83 mesaje
    8 Feb 2016, 03:17
    0 0
    Calin Dobos cu Bianca Dragusanu: din minut 46.44

    https://youtube.com/watch?v=PZY1xzDTShc
  •  
    • 2 mesaje
    24 Feb 2016, 12:36
    0 1
    E clar ca oamenii au probleme grave in viata, daca impart atata energie negativa in jur, doar pe baza de speculatii si stiri idioate, neverificate. Eu il cunosc de multi ani pe domnul doctor Dobos si acum m-am programat la el in martie pentru un implant de fese intramuscular. Am mai fost la el pentru botox si scoaterea unui tatuaj si s-a purtat exemplar… nu mai nascociti zvonuri.
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Feb 2016, 15:24
    1 2
    Carmenssita89 said:E clar ca oamenii au probleme grave in viata, daca impart atata energie negativa in jur, doar pe baza de speculatii si stiri idioate, neverificate. Eu il cunosc de multi ani pe domnul doctor Dobos si acum m-am programat la el in martie pentru un implant de fese intramuscular. Am mai fost la el pentru botox si scoaterea unui tatuaj si s-a purtat exemplar… nu mai nascociti zvonuri.

     

    ce-ti faci buzitele?

  •  
    • 5609 mesaje
    25 Feb 2016, 07:53
    1 0
    Carmenssita89 said:E clar ca oamenii au probleme grave in viata, daca impart atata energie negativa in jur, doar pe baza de speculatii si stiri idioate, neverificate. Eu il cunosc de multi ani pe domnul doctor Dobos si acum m-am programat la el in martie pentru un implant de fese intramuscular. Am mai fost la el pentru botox si scoaterea unui tatuaj si s-a purtat exemplar… nu mai nascociti zvonuri.

     

      Mancate-ar mama de pitzipoanca botoasa, tu zici ca scornim zvonuri cand femeile alea moarte in urma operatiilor la el, au zguduit tara?
    Alea nu-s zvonuri fetita, sunt realitati, femeile alea chiar au murit in urma complicatiilor operatiilor efectuate de acest doctor incompetent.

    Tu nu ai vazut la televizor asta, nu ai citit ziarele din vremea aia, unde erai??
    Stai frate ca acu' vin de acasa, erai cu mult prea mica pe atunci, normal sa nu stii de ce a fost acuzat si de ce lumea fuge de el.  
    Inca mai sunt stirile respective arhivate si cine vrea sa le afle, le cauta si le gaseste, dar cred ca tu preferi disco si barul, in locul unei lecturi plictisitoare ...nu? 


  •  
    • 83 mesaje
    3 Mar 2016, 14:06
    0 1
    Draga Maricon. Uita-te in jur, e Soare. !!!! Doar ca tu alegi Întunericul !!!!!
    Televiziunea/ Media ne expune in mare parte fals si in MICĂ MĂSURA ADEVĂR!!! Tine de capacitatea si voința fiecăruia in parte : in a-si face alegerile. Nu te cunosc, dar sunt sigura ca poți fi una din persoanele ce aleg SOARELE!!!!!

    Acest mesaj a fost editat de către 555_roxy_555: 3 Mar 2016, 14:47
  •  
    • 83 mesaje
    3 Mar 2016, 14:39
    0 1
    Nu sunt nici vedeta, persoana publica, nu fumez,nu beau, nu ma droghez,nu frecventez cluburile(nu face parte din interesele/distracțiile mele) mai degrabă aleg sa citesc cărți la ceas de seara. De 2 ani am reusit sa încep sa practic Yoga si sa meditez ( cine știe,înțelege ce am in vedere) . Daca cineva reușește sa ma încadreze dupa cele enumerate la capitol " mancatia-s botu de pițipoanca" Ok....Fiecare are viziune proprie asupra "pitiponcizmului" Dar stai, Cireașa de pe tort stii care ?!? sunt consumatoare de frumos (persoane cu suflet curat si frumos, hobby-il meu e pictura,). Si timp in urma am pășit pe strada chirurgiei plastice . Încă 2 intervenții mai am de facut si voi putea sa ma declar CAMPIOANA LA INTERVENȚII ESTETICE !!! Repet, Nu sunt persona publica,nici vedeta si nici nu am interes de aspirație in acest sector. ( pt a-mi corecta inițial defecte din nastere de pe corp) gustând din rezultatele satisfăcătoare apelat si la estetic, unele din ele fiind "moft" - dorința de A ÎMBUNĂTĂȚI
    Sunt o persoana cu studii superioare si telurile mele un viata sunt de a nu ma opri din a învață zi de zi. O alta pasiune a mea este psihologia. ( o studiez din pura curiozitate si PLĂCERE!!!!) ma ajutat enorm de mult sa interacționez cu oamenii cu care intru in contact. Am învățat sa deosebesc prin gesturi si exprimare cine este fals si cine este corect.
    Marion, Te rog frumos sa nu ai nici cel msi mic dubiu in privința mea fata de cazul CALIN DOBOS
    Recunosc, Inițial dubii am avut! Dar dorința mea de a afla adevarul a fost mult mai puternica ca oricel articol/gura rea/minte leneșa.
    De acea susțin pe DR CALIN DOBOS - ca medic profesionist, om cu o educație si respect, cu valori reale.
    Acest mesaj a fost editat de către 555_roxy_555: 3 Mar 2016, 15:00
  •  
    • 83 mesaje
    3 Mar 2016, 14:40
    0 0
    http://youtu.be/KRBzrjH80Bc
  •  
    • 83 mesaje
    3 Mar 2016, 14:41
    0 0
    https://facebook.com/DobosCalin
  •  
    • 83 mesaje
    3 Mar 2016, 14:41
    1 0
    www.drdoboscalin.ro
  •  
    • 83 mesaje
    3 Mar 2016, 14:43
    0 1
    https://youtube.com/channel/UC0u9s2JjZuaS9bfNUYBr1Vg