Sexul inainte de mersul la biserica

  •  
    • 30 mesaje
    3 Mar 2013, 02:32
    32 46
    Ce parere aveti despre sexul de sambata seara?Duminica se poate merge la biserica?Pe google am citit diverse pareri insa tot confuza am ramas .
  •  
    • 5609 mesaje
    3 Mar 2013, 10:03
    21 17
    Larysse said:Ce parere aveti despre sexul de sambata seara?Duminica se poate merge la biserica?Pe google am citit diverse pareri insa tot confuza am ramas .

     
    Preotul spune ca in biserica trebuie sa intrii curata sufleteste si trupeste si pe stomacul gol, tocmai pentru a lua sfanta aghiasma, altfel te duci de pomana la biserica. 

    Nu te da nimeni afara din biserica si nimeni nu stie ca ai avut sex cu cateva ore inainte, dar nu minti pe nimeni decat pe tine insati, si daca tot te duci la biserica pentru sufletul tau, macar du-te cu el curat! 

  •  
    • 5035 mesaje
    3 Mar 2013, 10:36
    18 7
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 193 mesaje
    3 Mar 2013, 11:02
    12 4
    I_have_a_dream said:sexul e murdar?!? de cand? eu stiam ca este expresia iubirii dintre oameni

     

    nu  intotdeauna sexul inseamna si iubire dar daca este facut de catre parteneri care isi impartasesc iubirea,chiar nu vad de ce ar fi in neregula a doua zi sa intri in biserica....mai e si prostia cum ca n-ai voie la ciclu in biserica 

  •  
    • 5609 mesaje
    3 Mar 2013, 11:06
    17 13
    Sexul nu este murdar si nu te condamna nimeni, atat vreme cat il faci DOAR  cu barbatul cu care esti casatorita religios, in alte conditii biserica il considera pacat, adulter ...dar asta este alta poveste pe care de obicei preotul o spune la slujbele lui.


    Cat despre mersul la biserica...cred ca poti sa ai sex sambata, dar dupa 12 noaptea este deja duminica si trebuie sa incetezi, tocmai pt a fii "curata" trupeste si sufleteste, pt a lua sfanta impartasanie (chestie spusa tot de preot in biserica). 

    In zilele de POST trebuie sa nu ai sex deloc, acolo trebuie sa postesti cu trupul (adica fara sex),cu sufletul (prin rugaciuni si pace sufleteasca, fara ranchiuna si ura fata de semenii tai) si cu gura (fara sa pui carne si produse lactate in gura si mai ales fara sa injuri sau sa vorbesti urat).
    Dar cred ca toate aceste lectii sunt auzite la slujbele din biserica, unii preoti le mentioneaza destul de des, spun  ei ca, in felul acesta incearca sa aduca pe calea buna pe cei care ratacesc.


     



    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 3 Mar 2013, 11:29
  •  
    • 6 mesaje
    3 Mar 2013, 12:06
    28 6
    sorry, dar parca sunteti in evul mediu...
  •  
    • 5035 mesaje
    3 Mar 2013, 13:00
    13 4
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5609 mesaje
    3 Mar 2013, 13:50
    6 11
    ManuGmz said:sorry, dar parca sunteti in evul mediu...

     
    ???
    Nu am inteles remarca asta!


  •  
    • 5609 mesaje
    3 Mar 2013, 13:52
    5 7
    I_have_a_dream said:

    se aplica, din punctul de vedere al preotilor, si la barbati? sau numa femeile sunt murdare dar trebuie sa vina curate?

     

    Nu stiu, cred ca tuturor!


  •  
    • 12625 mesaje
    3 Mar 2013, 15:09
    2 5
    Larysse said:Ce parere aveti despre sexul de sambata seara?Duminica se poate merge la biserica?Pe google am citit diverse pareri insa tot confuza am ramas .

     
    Ce sa iti spun asta poti intreba doar un preot daca tii neaparat la traditia asta e mai bine sa renunti..parerea mea
    cum si parerea mea este ca ca Dumnezeu a facut 2 oameni sa se intalneasca ca sa duca specia mai departe
    ce sa zic sunt 2 lucruri care se bat cap in cap , ceea ce fac 2 oameni in pat sunt sigur ca pe Dumnezeu nu il deranjeaza , el vrea sa te vada acolo in casa lui ca te inchini ca te rogi , ma rog
    Poti intreba preotul cand te spovedesti , e o intrebare pertinenta la urma urmei...ce te costa? 

  •  
    • 10876 mesaje
    3 Mar 2013, 15:30
    17 8
    Am un presimt ce nu-mi da pace cum ca 90% din enoriasele de pe eva sambata seara o comit orgasmic iar duminca, la prima ora, sunt la impartasanie. Daca stii ca esti credincioasa si duminca e ziua ta de biserica, simplu , ti-o indesi pin la cel tarziu 12 noaptea ca a doua zi sa fii fresh la biserica. Am zis.
  •  
    • 4419 mesaje
    3 Mar 2013, 16:22
    5 5
    mikizda said:Am un presimt ce nu-mi da pace cum ca 90% din enoriasele de pe eva sambata seara o comit orgasmic iar duminca, la prima ora, sunt la impartasanie. Daca stii ca esti credincioasa si duminca e ziua ta de biserica, simplu , ti-o indesi pin la cel tarziu 12 noaptea ca a doua zi sa fii fresh la biserica. Am zis.

     

  •  
    • 30 mesaje
    3 Mar 2013, 17:56
    6 12
    Multumesc dragelor dar din cate am inteles ii pacat.Cat despre ciclu am vb cu un preot si mi-a zis ca acuma datorita metodelor de protectie se poate merge la biserica nu era voie pe vremuri cand aveau femeile vata si nu tampoane si nush cate
  •  
    • 193 mesaje
    3 Mar 2013, 19:07
    9 2
    mi se pare atat de absurd sa nu faci nimic sambata seara ca a doua zi mergi la biserica!!! offf, pai noi nu din pacat ne-am nascut atunci???
  •  
    • 12625 mesaje
    3 Mar 2013, 21:04
    5 5
    Larysse said:Multumesc dragelor dar din cate am inteles ii pacat.Cat despre ciclu am vb cu un preot si mi-a zis ca acuma datorita metodelor de protectie se poate merge la biserica nu era voie pe vremuri cand aveau femeile vata si nu tampoane si nush cate

     
    hei..stai asa...
    sexul de sambata seara si ciclu sunt 2 treburi diferite
    cand esti pe ciclu NU intrii in biserica nici daca ai OB sau Tampax
    pur si simplu NU se intra in biserica in timpul ciclului ...punct

     

  •  
    • 12625 mesaje
    3 Mar 2013, 21:06
    5 2
    mikizda said:Am un presimt ce nu-mi da pace cum ca 90% din enoriasele de pe eva sambata seara o comit orgasmic iar duminca, la prima ora, sunt la impartasanie. Daca stii ca esti credincioasa si duminca e ziua ta de biserica, simplu , ti-o indesi pin la cel tarziu 12 noaptea ca a doua zi sa fii fresh la biserica. Am zis.

     
    nici nu mai ai nici un dubiu fatah..tiglele de pe casa ti-au disparut de mult
    deci sex sambata pana la 11.59 maxim deah?
    si daca orgasmu e la 12.01 ce fac? 

  •  
    • 30 mesaje
    4 Mar 2013, 11:18
    3 3
    carmen008 said:
    Larysse said:Multumesc dragelor dar din cate am inteles ii pacat.Cat despre ciclu am vb cu un preot si mi-a zis ca acuma datorita metodelor de protectie se poate merge la biserica nu era voie pe vremuri cand aveau femeile vata si nu tampoane si nush cate

     
    hei..stai asa...
    sexul de sambata seara si ciclu sunt 2 treburi diferite
    cand esti pe ciclu NU intrii in biserica nici daca ai OB sau Tampax
    pur si simplu NU se intra in biserica in timpul ciclului ...punct

     

    Mie preotul mi-a zid ca pot
     

     

  •  
    • 5609 mesaje
    4 Mar 2013, 12:32
    6 6
    Larysse said:
    carmen008 said:
    Larysse said:Multumesc dragelor dar din cate am inteles ii pacat.Cat despre ciclu am vb cu un preot si mi-a zis ca acuma datorita metodelor de protectie se poate merge la biserica nu era voie pe vremuri cand aveau femeile vata si nu tampoane si nush cate

     
    hei..stai asa...
    sexul de sambata seara si ciclu sunt 2 treburi diferite
    cand esti pe ciclu NU intrii in biserica nici daca ai OB sau Tampax
    pur si simplu NU se intra in biserica in timpul ciclului ...punct

     

    Mie preotul mi-a zid ca pot
     

     

     
    ....in zilele noastre, biserica a devenit un bussines profitabil!
    Nu mai conteaza daca te duci f.... la biserica sau cu amantul, sau cu ruj pe buze, sau cu pantaloni mulati, sau cu tampax in loc de vata....important este sa te duci acolo si sa donezi cati mai multi bani, ca preotul iti iarta pacatele pe loc! ...o sa vezi tu pe unde scoti camasa cand ajungi pe lumea cealata, ca pana la urma si preotul tot un pacatos este.


     

  •  
    • 12625 mesaje
    4 Mar 2013, 15:24
    1 1
    Larysse said:
    carmen008 said:
    Larysse said:Multumesc dragelor dar din cate am inteles ii pacat.Cat despre ciclu am vb cu un preot si mi-a zis ca acuma datorita metodelor de protectie se poate merge la biserica nu era voie pe vremuri cand aveau femeile vata si nu tampoane si nush cate

     
    hei..stai asa...
    sexul de sambata seara si ciclu sunt 2 treburi diferite
    cand esti pe ciclu NU intrii in biserica nici daca ai OB sau Tampax
    pur si simplu NU se intra in biserica in timpul ciclului ...punct

     

    Mie preotul mi-a zid ca pot
     

     

     
    schimba preotul....

  •  
    • 1890 mesaje
    4 Mar 2013, 16:03
    22 3
    M-am saturat de femei de-astea care sunt cu batista la gura si cu mana pe p... Am la serviciu o droaie de colege care se dau mari bisericoase si care in "viata particulara" sunt mari "imparatese". Cand o plange vreun copil dupa tata lui sau o nevasta dupa sotul ei ca i l-am luat eu atunci sa mi se interzica sexul in orice zi a anului. Dar cata vreme o fac cu sotul MEU nu cred ca e ilegal sau cum vreti sa o luati. A, daca ne bateam sambata spre duminica spunandu-ne cuvinte urate, jignindu-ne, praf de beti, eram mai in avantaj??