Riduri in jurul ochilor

  •  
    • 3 mesaje
    28 Feb 2013, 12:01
    9 13
    Buna! Ce fel de creme eficiente folositi pentru atenuarea ridurilor din jurul ochilor?






    Pupici
  •  
    • 1784 mesaje
    28 Feb 2013, 14:09
    3 0
    All33Xa said:Buna! Ce fel de creme eficiente folositi pentru atenuarea ridurilor din jurul ochilor?






    Pupici

     

    masaj fin cu uleiuri pe pielea curatata in prealabil si umeda....uleiuri de masline, jojoba, migdale.

  •  
    • 7 mesaje
    1 Mar 2013, 18:50
    9 4
    Eu nu am observat efecte cu nici o crema folosita, si ridurile se accentuau. Am ales sa fac un tratament cu botox la dr. Silvia Stanculescu Vasalos, si a fost chiar eficient..s-au estompat si ridurile, si pielea pare mult mai luminoasa acum. per total sunt foarte multumita, mi se pare mai eficient
  •  
    • 33 mesaje
    14 Mai 2013, 21:05
    19 7
    O reteta antirid pe care o poti prepara tu insati, acasa la tine, gasesti aici: http://handmadesisterbeauty.blogspot.ro/2012/08/meniul-zilei-crema-de-fata-antirid.html

    Iar daca nu vrei sa te complici, fac eu munca de jos
    http://handmadesisterbeauty.blogspot.ro/2011/05/gel-contur-ochi-cu-acid-hialuronic.html
  •  
    • 2 mesaje
    1 Iul 2013, 14:59
    6 1
    buna All33xa!Eu iti recomand cu incredere firma guam deoarece eu am folosit un tratament impotriva ridurilor care mi a placut foarte mult.au o gama larga de produse.
    o zi faina!
  •  
    • 29 mesaje
    3 Iul 2013, 18:40
    0 1
    Buna, sincer nu are rost sa ne amagim ca se pot ameliora ridurile cu creme, mai ales cele profunde..cel mai bine este sa te duci la un medic estetician si sa vezi ce iti recomanda. Am o prietena care a fost la dl dr Iancu Morad si e fff multumita de rezultate!
  •  
    • 7 mesaje
    5 Iul 2013, 08:20
    4 3
    depinde de varsta.daca ai 30 de ani si bagi botox de pe acum..la 50 ce mai faci? eu va recomand http://farmaciaardealul.ro/produse-naturiste/produse-bio/cosmetice-bio/plante-system-crema-antirid-orhidee-bio si mai este si fara chimicale.In plus trebuie de baut pe parcursul zilei macar un litru de apa, nu suc.
  •  
    • 1510 mesaje
    6 Iul 2013, 21:43
    1 1
    Nu ca as fi eu pro botox pt ca nu l-am incercat insa ceea ce face el este paralizarea temporara a muschilor in zona injectata asa incat sa nu se mai formeze pliurile asociate cu contractia lor la nivelul pielii.
    Deci ca sa raspund ce se intampla la 50? Nu mai ai riduri pt ca daca le previi nu au cum sa se formeze.
  •  
    • 9728 mesaje
    6 Iul 2013, 22:15
    4 0
    miriam1980 said:Nu ca as fi eu pro botox pt ca nu l-am incercat insa ceea ce face el este paralizarea temporara a muschilor in zona injectata asa incat sa nu se mai formeze pliurile asociate cu contractia lor la nivelul pielii.
    Deci ca sa raspund ce se intampla la 50? Nu mai ai riduri pt ca daca le previi nu au cum sa se formeze.

     
    Cu prima parte amesajului  sunt de acord, cu restul insa nu.

    Hai sa fim serioase. Ridurile, dupa o anumita varsta, se formeaza si nu mai dispar.
    Imposibil sa nu mai ai riduri la 50 de ani, la 60 de ani, 70 de ani ca vezi Doamne te-ai botoxat din vreme, muschii au tot fost paralizati si nu s-au format ridurile  ...tinerete vesnica stiti si voi prea bine ca nu s-a inventat. 
    Pentru ca ridurile sa nu fie atat de vizibile (ele existand si accentuandu-se cu varsta, indiferent de masurile luate) trebuie botox in permanenta  

  •  
    • 1510 mesaje
    7 Iul 2013, 05:24
    1 2
    Pai la botox in permananenta ma refeream si eu
    Acum nu stiu care or fi efectele pe termen f lung, am colege si colegi care folosesc botox de cel putin 10 ani si sunt mai mult decat ok, nici un rid cum ziceam.
    Acum la 50-60-70 si mai mult apar alte semne de imbatranire, nu sunt doar ridurile semne de varsta.
    Eu inca ii dau cu creme si mai tarziu mai vad ce si cum.
  •  
    • 8 mesaje
    15 Iul 2013, 19:19
    3 2
    miriam1980 said:Pai la botox in permananenta ma refeream si eu
    Acum nu stiu care or fi efectele pe termen f lung, am colege si colegi care folosesc botox de cel putin 10 ani si sunt mai mult decat ok, nici un rid cum ziceam.
    Acum la 50-60-70 si mai mult apar alte semne de imbatranire, nu sunt doar ridurile semne de varsta.
    Eu inca ii dau cu creme si mai tarziu mai vad ce si cum.

     

    cat le tine botoxul? si eu as vrea sa incerc...cremele doar hidrateaza, nu prea fac minuni.

    eu merg la dr iancu morad si urmez un tratament cu ulei medical de silicon, insa vreau sa stiu care este media de mentinere a rezultatelor avand in vedere ca fiecare organism este diferit

  •  
    • 5609 mesaje
    16 Iul 2013, 05:20
    12 2
    Sparge o capsula de Vitamina E si fa masaz cu ea in jurul ochilor. Vitamina E este cel mai puternic regenerant al pielii, foarte natural si extrem de eficace.
  •  
    • 20 mesaje
    17 Iul 2013, 13:37
    3 1
    De la 25 ani au inceput sa-mi apara cateva riduri in zona ochilor, putin mai jos de coltul lor, am folosit cativa ani vestitul ulei de argan, creme dermatocosmetice, bogate in vitamina E, dar de fiecare data cand zambeam ridurile erau la fel, deci singura solutie a fost injectarea cu botox, pe care am facut-o in urma cu 4 luni la Dr.Iancu Morad. Sunt foarte incantata, tratamentul n-a fost deloc dureros si a durat doar 2 minute, rezultatele inca se mentin, va tin la curent cand vor reaparea riduletele, oricum intentionez sa fac tratamentul o data pe an.
  •  
    • 8 mesaje
    20 Iul 2013, 13:51
    3 1
    buna yasmine80!
    se pare ca botoxul face minuni, dar si doctorul iancu!
    stiu ca in primul an repeti de 2 ori, apoi o singura data pe an.
    si eu sunt fana, si mama si matusa )
  •  
    • 20 mesaje
    24 Iul 2013, 00:26
    5 1
    Buna fabianamacarie,
    Domnul Dr.Iancu mi-a explicat ca dupa 2-3 injectari facute la interval de 6 luni, va fi suficient sa vin 1 data pe an, dar sper ca efectul primului meu botox sa se mentina cat mai mult, mai ales ca am descoperit tot la clinica dumnealui un tratament cosmetic foarte rapid si placut, cu infuzie cu botox, acid hialuronic si multe vitamine, care ma va ajuta sa aman un pic momentul urmatoarei injectari, totusi nu am ridurile unei persoane de 50+, ca sa ma botoxez de 2-3 ori pe an .
  •  
    • 5 mesaje
    23 Aug 2016, 00:53
    4 2

    Si eu am ales la inceput tratamente pe baza de plante, creme si tot felul de solutii pentru riduri. Insa cele mai bune produse pe care le-am incercat sunt cele de la Teoxane Cosmeceuticals, acestea au acid hialuronic in aceeasi cantitate ca si injectiile si chiar patrund in profunzime. Eu dupa o luna chiar am observat diferente, tenul e mult mai luminos si hidratat. Iar acum dupa vara, chiar e nevoie. 

     



    Acest mesaj a fost editat de către Gabriela_12345: 29 Aug 2016, 21:01
  •  
    • 292 mesaje
    29 Aug 2016, 19:08
    0 2
    Un produs despre care am citit si pare interesant, este vorba de o crema si o fiola cu extract din alge de zapada, PERLE BLEUE se numește crema. Mi-am comandat-o mai mult din curiozitate, dar voi reveni cu informatii.
  •  
    • 20 mesaje
    9 Sep 2016, 12:07
    0 0
    Eu am folosit Aliaxin , au mai multe formule, in functie de zonele afectate. Sunt foarte multumita de rezultat, recomand cu incredere!
  •  
    • 32 mesaje
    30 Sep 2016, 11:18
    1 1
    Pure e un produs care ajuta la eliminarea cearcanelor si ridurilor din jurul ochilor. Pe langa astfel de produse daca se urmeaza si o alimentatie bogata in vitamine rezultatele vor fi cu atat mai mari.

  •  
    • 292 mesaje
    30 Sep 2016, 20:48
    4 1
    Am mai scris intr-un post anterior despre produsul mai devreme sesizat, Perle, este un produs foarte interesant despre care pot spune ca are chiar efecte bunicele. acum este si primul produs pe care trebuia sa il amestec cu un alt produs, este vorba de o fiola pe care o primesti cu crema. Foarte interesant