riduri gat

  •  
    • 5 mesaje
    28 Mar 2005, 14:57
    0 0
    Chiar nu stie nimeni nimic despre inlaturarea ridurilor de pe gat?
  •  
    • 115 mesaje
    28 Mar 2005, 15:17
    0 0
    iti recomand cu sinceritate uleiul antirid care se fol pt fata , gat si torsou cu succes de la cosmeticele naturale Hemel. exista si crema antirid dar iti recom uleiul
    pupici
  •  
    • 5 mesaje
    28 Mar 2005, 15:45
    0 0
    Nu cred ca vor fi eficiente pt. mine.
    Momentan folosesc o crema speciala pt. gat si decolteu de la Clarins. O folosesc de cateva luni si nimic.
    Merci oricum dar ma interesa o interventie mai de anvergura.
  •  
    • 115 mesaje
    28 Mar 2005, 15:57
    0 0
    cat este cea de la clarins?
    nu poti pierde nimik daca incerci uleiul antirid , banuiesc mai ales ca vad ca esti o persoana care se tine cand incepe un tratament
    ca ai zis c ao fol de luni d ezile
    merita incercat, dora asa vei gasi un produs care sa ti se potriveasca incercand asa facem toate pana ne hot la ceva potrivit fiecareia
    pupici
  •  
    • 366 mesaje
    28 Mar 2005, 16:07
    1 0
    Depinde de gravitatea situatiei. Daca sunt foarte pronuntate numai cu exercitiu fizic (exista exercitii speciale) si masaj la care poti folosi aditional o crema specifica. Pentru astfel de probleme stiam ca se folosesc creme ce contin colagen si elastina si-ti recomand ( eu am folosit) crema de la Herbagen cu colagen marin. elastina si extract de galbenele. E buna si pentru bust.
  •  
    • 5 mesaje
    28 Mar 2005, 16:23
    0 0
    Crema de la Clarins e vreo 2 mil. lei
    Referitor la creme si uleiuri, parerea mea este ca ele previn aparitia ridurilor, dar nu le inlatura.
    De aceea ma interesa un procedeu gen micro debraziunea sau peelingul chimic (cred ca de fapt e acelasi lucru)
    Am citit ca ar fi eficiente si injectiile acelea cu Dyspor. Am sunat la un cabinet si mi-au zis ca sunt mai mult pt. fata, pt. gat nu au prea mare eficienta.
    Ma rog, se pare ca nu prea a apelat nimeni la tehnici din astea. Si eu sincera sa fiu, cam am rezerve. Daca as fi auzit ca a incercat cineva..
    Mai astept, poate cine stie
  •  
    • 5 mesaje
    28 Mar 2005, 16:39
    0 0
    Scuze pt. erori
    Era vorba despre micro dermabraziune si despre Dysport
    Am vazut ca sunt comentarii despre micro dermabraziune pe forum, dar din pacate nu legate de gat
    Mai astept, poate -poate
  •  
    • 115 mesaje
    28 Mar 2005, 16:51
    0 0
    oki doki Miha, multa bafta
  •  
    • 84 mesaje
    10 Dec 2018, 20:30
    0 0
    Eu am ajuns la concluzia că cel mai bun tratament și mai ales cel mai rapid împotriva ridurile este injectarea cu fillere. Eu am scăpat foarte ușor de cele de pe gât care au apărut odată cu vârsta, mergând la estetician. Mi-a recomandat cel mai bun acid hialuronic: Bioregen de la Regenyal și rezultatele sunt peste așteptările mele. Contează foarte mult calitatea acidului hialuronic, eu ți-l recomand pe acesta pe care l-am folosit eu. Poți întreba la orice medic de el. Succes!