La tranta cu odorizantele

  •  
    • 310 mesaje
    14 Feb 2013, 15:20
    0 0
    basilio said:
    Freud said:
    basilio said:ipuro e 85 lei recipientul de 250 ml, pe cand la mobexpert e aproape 200 lei aceeasi cantitate.

     

    Basilio de unde ai cumparat Ipuro ????  au magazine si-n Bucuresti?? io as vrea mai intai sa miros  diferitele parfumuri si apoi sa cumpar, iar magazinele on-line nu-mi dau posibilitatea asta.

    Merci anticipat

     nu am cumparat ipuro; am vazut doar pe net pretul.

     

     

    Offffff......la naiba. Si eu care imi faceam sperante ca au vreun magazin si-n Bucuresti.

    Merci pt raspuns !

  •  
    • 5144 mesaje
    14 Feb 2013, 15:31
    0 2
    marylucrys said:
    bertha_ said:am uitat sa intreb: parfumurile de camera cu betisoare la 250 ml cam cat ar dura? 
    dupa ce se termina, cumperi doar alta sticluta de parfum sau trebuie si betisoare noi? 
     

    Dupa ce se termina ar fi bine sa cumperi sticlutza cu betisoarele noi  Betisoarele vechi nu le arunci , le poti pune prin  dulapuri sau  undeva intr-un spatiu mai restrans (baie ,noptiere )chiar si in dulapiorul cu incaltaminte.Mirosul se va simti  pana la uscarea definitiva a batului.

    P.s Mey, da betisoarele se cumpara  separat? Moahhh !!!   ale mele erau incluse-n pret si-n  acelasi ambalaj

    Mirosul de vanilie, sincera sa fiu , mie-mi place doar  la   creme si prajituri  

    in principiu, betisoarele e recomandat sa le schimbi daca schimbi aroma parfumului. in fine, eu as schimba si sticluta, sa evit combinatiile nenorocoase de arome la l'occitane aveau si manunchi de bete separat.

    la un calcul scurt, sticluta singura e vreo 50 de lei, fara bete. cam mult... o fi din cristaluri scumpe?  
    Acest mesaj a fost editat de către basilio: 14 Feb 2013, 15:33
  •  
    • 2297 mesaje
    14 Feb 2013, 15:34
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5144 mesaje
    14 Feb 2013, 16:02
    0 2
    bertha_ said:

    basilio, apropos de parfumuri...   am ajuns prin duty-free si mi-am adus aminte de ce povesteai de le parfum de la elie saab.
    incercat, placut, cumparat.
    il folosesc de 2 saptamani si am "mutat" nasul tuturor cu el, in sensul bun    

    am mai bine de 2 luni de cand il tot folosesc. aroma e placuta si subtila, dar cel mai mult imi place persistenta. nu a trecut neobservat, mai ales ca cei care stateau in preajma mea mai mult ma stiau fidela altei arome

  •  
    • 29 mesaje
    14 Feb 2013, 16:10
    0 0
    Maseur profesionist,34 ani, atletic, fizic placut, caut partenera(18-60), fara inhibitii, open-mind pentru videochat. Nu ma laud ca vei castiga 3000$ pe luna……dar 100$ pe zi, bani ce ii vom imparti, tot se face. Si asta din confonrtul apartamentului meu sau al tau. Rog seriozitate. PS se poate lucra si cu masca, pentru a nu fi recunoscuti. Doar in Bucuresti. Contact: abandontotal@yahoo.com
  •  
    • 6798 mesaje
    14 Feb 2013, 16:36
    0 1
    http://www.modern-living.ro/

    vad ca vand aici si ipuro si le chatelard 1802.

    http://www.modern-living.ro/produse/602-difuzor-de-parfum-ipuro.html/?sursa=vitrina

    http://www.modern-living.ro/produse/642-difuzor-parfum-le-chatelard.html/?sursa=vitrina


    la ipuro au doar urmatoarele:
    garden of eden
    silent wood
    soft vanilla
    pure silk
    natural orange

    mie mi-ar fi placut asta
     http://www.ipuro.com/en/luxus-line/black
    cu patchouli, santal si ambra, dar vad ca nu-l au. 
    pacat.
    o sa raman tot cu mobexpertu' , vreau neaparat esente lemnoase, nu flori, nu fructe. 
  •  
    • 14418 mesaje
    14 Feb 2013, 17:19
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2838 mesaje
    14 Feb 2013, 18:28
    0 0
    basilio said:
    marylucrys said:
    bertha_ said:am uitat sa intreb: parfumurile de camera cu betisoare la 250 ml cam cat ar dura? 
    dupa ce se termina, cumperi doar alta sticluta de parfum sau trebuie si betisoare noi? 
     

    Dupa ce se termina ar fi bine sa cumperi sticlutza cu betisoarele noi  Betisoarele vechi nu le arunci , le poti pune prin  dulapuri sau  undeva intr-un spatiu mai restrans (baie ,noptiere )chiar si in dulapiorul cu incaltaminte.Mirosul se va simti  pana la uscarea definitiva a batului.

    P.s Mey, da betisoarele se cumpara  separat? Moahhh !!!   ale mele erau incluse-n pret si-n  acelasi ambalaj

    Mirosul de vanilie, sincera sa fiu , mie-mi place doar  la   creme si prajituri  

    in principiu, betisoarele e recomandat sa le schimbi daca schimbi aroma parfumului. in fine, eu as schimba si sticluta, sa evit combinatiile nenorocoase de arome la l'occitane aveau si manunchi de bete separat.

    la un calcul scurt, sticluta singura e vreo 50 de lei, fara bete. cam mult... o fi din cristaluri scumpe?  

     
     

    Pai ,Basi,nu stiu cum se face insa pe  linkul dat de Bertha ,majoritatea au betisoarele incluse in pretz si in ambalaj.E normal ca nu vor dura 60 de zile precis.Asta si in baza gradului de parfumare ale betelor.Ceea  vreau sa zic  e , ca eu una,  nu as face economie la betze cu gandul :-nu le pun pe toate poate imi vor necesita si  data viitoare-

    Asa  ca  daca pui 3 bete nu se va simti mirosul ca si atunci cand pui vreo 7-8....Fiecare ambalaj trebuie sa contina :sticlutza cu parfum + n. nr de betze .De stai si cumperi parfum de trandafiri ,betze de cedru e normal ca mirosul va putea rezulta apasator .
     cum ar veni trandafir  salbatic ,crescut sub radacina bradului, insa intins spre  pinul din dreapta.Un mix-max  , de stai cu harta-n mana ore si ore numai sa "bunghesti"   pozitia padurii sau a zonei

  •  
    • 6798 mesaje
    14 Feb 2013, 18:47
    0 1
    ba eu as pune toate betele odata.
    cum adica sa pun 2-3 si restul mai tarziu?


    marylucrys said:
    De stai si cumperi parfum de trandafiri ,betze de cedru e normal ca mirosul va putea rezulta apasator . 

     

     


     dupa logica mea, betele alea nu ar trebui sa aiba miros, ele ar trebui sa se impregneze cu mirosul parfumului din sticluta respectiva.
    adica sa aiba rol doar de dispersor.
    nu cred ca miros a ceva inainte sa le bagi in sticla.
    deci nu cred ca bagi bete de cedru in parfum de santal.

    vorbim de betele care se introduc in sticla de parfum, nu de betele parfumate dinainte carora le dai foc si fac fum, sa ne intelegem.

    cum e, Regina?  betele alea miroseau deja a parfum inainte sa le bagi in sticla sau erau inodore? 
  •  
    • 13910 mesaje
    14 Feb 2013, 18:59
    0 0
    nu au miros inainte de a se impregna cu parfumul din sticluta.

    ---ma rog, cele cumparate de mine nu aveau, ale reginei poate aveau --
  •  
    • 6798 mesaje
    14 Feb 2013, 19:00
    0 1
    banuiam.
    cel putin asa imi spunea logica mea     
  •  
    • 2838 mesaje
    14 Feb 2013, 19:05
    0 0
    bertha_ said:ba eu as pune toate betele odata.
    cum adica sa pun 2-3 si restul mai tarziu?


    marylucrys said:
    De stai si cumperi parfum de trandafiri ,betze de cedru e normal ca mirosul va putea rezulta apasator . 

     

     


     dupa logica mea, betele alea nu ar trebui sa aiba miros, ele ar trebui sa se impregneze cu mirosul parfumului din sticluta respectiva.
    adica sa aiba rol doar de dispersor.
    nu cred ca miros a ceva inainte sa le bagi in sticla.
    deci nu cred ca bagi bete de cedru in parfum de santal.

    vorbim de betele care se introduc in sticla de parfum, nu de betele parfumate dinainte carora le dai foc si fac fum, sa ne intelegem.

    cum e, Regina?  betele alea miroseau deja a parfum inainte sa le bagi in sticla sau erau inodore? 
     

     betele sant inodore  si incolore   ( asa ar trebui)

    eu ma ref la economia de betze atunci cand schimbi parfumul sau sticlutza.
    Ideea e: parfum nou, betze noi
    nu betele pe care le folosisi acus doo luni sa le refolosesti la urmatoarea "tura " ca-i mai convenabil pretzul si te-ai gandit sa cumperi doar sticlutza...

  •  
    • 5144 mesaje
    14 Feb 2013, 20:50
    1 1
    nu ne-am inteles... spuneam ca se poate lua doar rezerva de parfum, asta daca nu schimbi aroma, informatie gasita pe site la l'occitane. betele le pui pe toate din prima, nu numai 2-3. la millefiori zice sa pui si bete noi. nu-i bai. e mai sigur.
    dupa niste socoteli rapide, cei 50 de lei explicam ca ar costa sticluta aia frumos decorata, dar o banala sticla in fond, asta facand diferenta dintre cat e pachetul complet si cat costa rezervele de parfum + bete. despre asta spuneam ca-mi pare cam scumpa; ca doar ce-o putea avea sticla aia asa special? asa ca pe cat posibil cumparata odata si bine.
    betele nu miros a nimic cand le cumperi.
    nu stiu daca s-a mai pus sau nu site-ul asta: http://millefiori.shopmania.biz/
    deocamdata nu stiu aromele, asa ca nu risc, dar dupa ce voi vota pt o aroma sau alta, probabil voi cumpara de aici. e o idee mai ieftin decat la mobexpert.
    e eficienta si cea l'occitane, dar iau si una millefiori, ca sa am cu ce compara. oricum mai trebuie macar inca una in casa...
    Acest mesaj a fost editat de către basilio: 14 Feb 2013, 20:55
  •  
    • 8217 mesaje
    15 Feb 2013, 12:52
    1 0
    Bine ca s-au mai lamurit treburile intre timp.

    Numai eu am ramas nelamurita: a mai incercat cineva ipuro?

     Poate ca am luat o aroma prea slaba. Se numeste rain spirit. Mirosul e fantastic... asta daca-l simti Am intors betele in sticla.

    Sticla am luat-o de vreo doua, trei saptamani si deja s-a dus din parfum, cam cat un deget jumate. Si eu abia simt mirosul (
  •  
    • 14418 mesaje
    15 Feb 2013, 15:48
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5144 mesaje
    15 Feb 2013, 16:57
    1 0
    s-a votat...
    am luat millefiori, mosc alb, ca asta mi-a placut din ce era acolo. nici nu am apucat sa-l pun in camera ca a si inceput sa miroase intr-un mare fel. e mai puternic decat l'occitane. din pacate mirosul ala de fructe confiate chiar imi place foarte mult, insa nu se ridica in ce priveste intensitatea la nivelul astuilalt. trebuie sa-i caut echivalentul la millefiori  
  •  
    • 14418 mesaje
    15 Feb 2013, 20:59
    1 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7967 mesaje
    16 Feb 2013, 07:22
    0 0
     

    http://www.bathandbodyworks.com/search/index.jsp?kwCatId=&kw=pepper&origkw=pepper&sr=1

    Black pepper bergamot - aroma e superba! Am cumparat miercuri aparat electric si e chiar super. Mai jos sunt toate aromele, se fac si comenzi online...

    http://www.bathandbodyworks.com/category/index.jsp?categoryId=4090260&cm_sp=FO-_-Fragrance+Studio-_-All+Fragrances


    Acest mesaj a fost editat de către salmarose: 16 Feb 2013, 07:24
  •  
    • 6798 mesaje
    2 Mar 2013, 21:37
    0 1
    am fost foarte incantata de parfumul cu mosc alb luat acum o saptamana, asa ca azi m-am dus sa mai iau unul. 
    la mobexpert pantelimon nu mai aveau mosc alb, asa ca am luat vanilla & wood.
    pana la 31 martie parfumurile millefiori au si reducere 20%.
    pe cel de 100 ml am dat 91,2 de lei, redus de la 114.

  •  
    • 5144 mesaje
    2 Mar 2013, 22:35
    0 0
    eu am indraznit si am facut comanda pe site-ul pe care il gasisem (http://millefiori.shopmania.biz/). e aceeasi calitate la un pret mai mic decat la mobexpert.
    la prima comanda am luat arome florale, ca sa nu risc prea mult, si am luat si mostre de la celelalte parfumuri ca sa pot alege si ceva mai tupeist data viitoare. din toate variantele mirosite nu pot spune ca e vreuna care sa-mi fi displacut total.
    am luat un difuzor cu aroma monoi (e perfecta pt dormitor) si o rezerva cu miros de iris. oscilez pt urmatoarea comanda intre white patchouly, amber delice si muschio e spezie. si white musk ramane la favorite, dar nu era disponibil la rezervele si difuzoarele de pe site.