La tranta cu odorizantele

  •  
    • 13910 mesaje
    13 Feb 2013, 19:40
    0 0
    Arpagic said:
    ....l-a furat & varsat pisica si s-a tavalit in el... si acum duhneste ca o pupaza iesita la produs.


    a mea fuge ca dracu de tamiie de mirosuri din astea!




    aceeasi problema o am si eu cu odorizantele, asa ca v-am urmarit cu interes.
    de curind am luat o chestie din aia cu betisoare...miroase doar pe linga, nu se simte in toata camera.

    cel mai mult mi-a placut odorizantul ala de la airwick cu 3 recipiente micute, cu aparat de bagat in priza, cel maro, care parca are aromele dorite de bertha.
    cel verde imi da dureri de stomac

     

  •  
    • 2387 mesaje
    13 Feb 2013, 19:51
    1 6
    trili said:la mine e cel mai simplu cu astea, ma pocneste astmu instant , da, cel mai grav fac la betisoare   alea de fumega


    ps: ma sperie kk urile ale de pufaie la 15 minute de ma pocneste si tahicardia.

    ps: la banbu aveau ghinde mirositoare.

    trill

    las' ca am iesit si io cu tarnacopu' ... cind fusei in vizita la sor'mea...
    crezui ca ne colinda hotii... ( file'ar kk urile ale de pufaie )  

  •  
    • 1234 mesaje
    13 Feb 2013, 20:11
    1 1
    Clar pisica imbibata e varianta castigatoare! mai are si temperatura corpului care ajuta la evaporare treptata
    Nu cred ca s-a tavalit intentionat, probabil se jumulea cu cainele prin casa, daramand totu-n cale...
  •  
    • 4582 mesaje
    13 Feb 2013, 21:15
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9873 mesaje
    13 Feb 2013, 21:47
    2 3
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9728 mesaje
    13 Feb 2013, 22:00
    1 0
    trili said:produci pisoi, oricum, cre ca e mai ieftin decat mobexpertu

     


    ...la mine e cam ca la trili, mai simplut-asa am dezvoltat in ultimii ani ca prin minune niste alergii, asa ca ma mai feresc  un Oust pe la baie, putin Glade prin camera si gata  

  •  
    • 10816 mesaje
    13 Feb 2013, 22:18
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 381 mesaje
    13 Feb 2013, 22:34
    1 1
    Mie imi plac parfumurile de camera,betisoarele si sapunurile de la Zara Home.In rest nu prea am gasit ceva pe gustul meu,ca intensitate,parfum si mentinere.
  •  
    • 8217 mesaje
    14 Feb 2013, 02:03
    1 0
    bertha_ said:
    Regina_Neagra said:

    cele de la mobexpert au si esentele pe care le cauti tu. stiu pt ca si eu tot aia cautam si acolo am gasit. ceva tot de genul asta au si cei de la  ambipur (acelasi sistem, dar nu aceleasi esente) insa nu rezista la fel ca cele de la mob expert, sunt comune si nu la fel de placute.

     

    ca pret evident, cele de la mobexpert sunt mai scumpe. nu stiu daca pe linkuri a aparut si pretul dar la mobexpert sunt 150-200 de lei, pe cand cele de la ambipur 15-20 de lei .

     

    am vazut pretul, fiind scumpe ma gandesc ca or fi de 10 ori mai bune. 

     

    Se pare ca esti foarte suparata pe mine... . Pretul ridicat nu inseamna calitate, asa cum spuneam intr-un post trecut ,despre betisoarele in cauza.
    Acest mesaj a fost editat de către AmeliEva: 14 Feb 2013, 02:04
  •  
    • 5144 mesaje
    14 Feb 2013, 11:41
    1 1
    amelie, ai si tu dreptate in felul tau, in sensul ca nu mereu pretul ne dicteaza si calitatea, dar in cazul asta ar fi niste cauze pt care un pret mai mare ar putea insemna un rezultat mai bun. pt corp ce parfum folosesti? sa nu spui ca e un no name... nici cu un avon/oriflame mai mult de un miros placut dar persistent ioc nu obtii. la fel si aici, ca in fond e vorba de parfum. ipuro e 85 lei recipientul de 250 ml, pe cand la mobexpert e aproape 200 lei aceeasi cantitate. poate de asta nu se simtea prea bine cel luat de tine  
    l'occitan-ul meu incepe sa se simta tot mai bine. ieri erau betele uscate si nu mirosea decat de la cel mult 1 m distanta, dar au absorbit din ce in ce mai mult lichid si se simte mirosul pe o arie mai mare. acum, nu stiu ce putere de acoperire are cel de la millefiori (sa ne spuna regina), dar ma indoiesc ca un singur recipient pus pe hol ar putea imprastia miros in tot apartamentul vazusem pe undeva ca ar acoperi undeva la vreo 20 mp.
    ia spune, regino, raportul complet cate camere ai, ce suprafata, casa sau apartament, ce volum,  bucatarie deschisa ori inchisa glumesc... e de ajuns o aproximare a ariei de acoperire.
  •  
    • 14418 mesaje
    14 Feb 2013, 12:06
    0 1
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 14 Feb 2013, 12:06
  •  
    • 2297 mesaje
    14 Feb 2013, 12:21
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8217 mesaje
    14 Feb 2013, 13:26
    0 0
    basilio said:amelie, ai si tu dreptate in felul tau, in sensul ca nu mereu pretul ne dicteaza si calitatea, dar in cazul asta ar fi niste cauze pt care un pret mai mare ar putea insemna un rezultat mai bun. pt corp ce parfum folosesti? sa nu spui ca e un no name... nici cu un avon/oriflame mai mult de un miros placut dar persistent ioc nu obtii. la fel si aici, ca in fond e vorba de parfum. ipuro e 85 lei recipientul de 250 ml, pe cand la mobexpert e aproape 200 lei aceeasi cantitate. poate de asta nu se simtea prea bine cel luat de tine  

     

     

    Nu am vazut diferenta de pret la ipuro. Te cred, ca nu am urmarit. No, eu ii spuneam lui Bertha sa nu creada ca produsul scump e mai bun.

    Eu daca-mi iau parfum, nu-l iau pt pret ci pt miros.

    Da, stiu ce zici...Am luat teapa

  •  
    • 6798 mesaje
    14 Feb 2013, 13:51
    0 2
    Ameli, n-am niciun motiv sa fiu suparata pe tine.
    Daca am zis ca un parfum de camera mai scump ar putea fi mult mai bun decat cele de 20-30 de lei, am gandit exact ca basilio mai sus.

    N-am apucat inca sa incerc parfumul de camera de la mobexpert, abia in weekend ajung.
    Atata timp cat am incercat tot soiul de parfumuri, mai putin cele cu betisoare, zic eu ca trebuie sa le incerc si pe-astea.
    Tot incercand oust, airwick, ambipur si altele de genul asta si aruncandu-le dupa 3 zile pt ca nu-mi place nici mirosul si oricum nu persista, am cheltuit mai mult  decat daca mi-as lua unul scump si bun, sa-l si pastrez o luna-doua.

    mie-mi plac esentele lemnoase, o sa imi aleg intre asta:
     http://www.mobexpert.ro/decoratiuni/muschio-bianco-betisoare-parfumate-gri-15106
    muschio ce-o insemna, muschi sau mosc?    

    si asta:
     http://www.mobexpert.ro/decoratiuni/vanilla-wood-betisoare-parfumate-maro-15099
    aici wood suna bine, dar nu stiu cum o fi combinatia esenta lemnoasa cu vanilie....

    banuiesc ca ma vor lasa sa le miros inainte, sa stiu ce-mi aleg.

    ar mai fi ala de cedru, dar recunosc ca habar n-am cum miroase cedru.


    basilio, apropos de parfumuri...   am ajuns prin duty-free si mi-am adus aminte de ce povesteai de le parfum de la elie saab.
    incercat, placut, cumparat.
    il folosesc de 2 saptamani si am "mutat" nasul tuturor cu el, in sensul bun    
  •  
    • 6798 mesaje
    14 Feb 2013, 13:54
    0 2
    am uitat sa intreb: parfumurile de camera cu betisoare la 250 ml cam cat ar dura? 
    dupa ce se termina, cumperi doar alta sticluta de parfum sau trebuie si betisoare noi? 
  •  
    • 310 mesaje
    14 Feb 2013, 13:54
    0 0
    basilio said:ipuro e 85 lei recipientul de 250 ml, pe cand la mobexpert e aproape 200 lei aceeasi cantitate.

     

    Basilio de unde ai cumparat Ipuro ????  au magazine si-n Bucuresti?? io as vrea mai intai sa miros  diferitele parfumuri si apoi sa cumpar, iar magazinele on-line nu-mi dau posibilitatea asta.

    Merci anticipat

  •  
    • 6798 mesaje
    14 Feb 2013, 13:59
    0 1
    acum am percutat la ipuro, nu vazusem ca ati scris de el.
    m-am uitat la asta:

     http://www.ipuro.com/en/luxus-line/black

    vazand ce esente contine, as paria ca e fix pe gustul meu.
    mi-ar placea  sa-l incerc si pe-asta.
    unde gasesti in bucuresti ipuro? 
  •  
    • 2838 mesaje
    14 Feb 2013, 14:26
    1 0
    bertha_ said:am uitat sa intreb: parfumurile de camera cu betisoare la 250 ml cam cat ar dura? 
    dupa ce se termina, cumperi doar alta sticluta de parfum sau trebuie si betisoare noi? 
     

    Dupa ce se termina ar fi bine sa cumperi sticlutza cu betisoarele noi  Betisoarele vechi nu le arunci , le poti pune prin  dulapuri sau  undeva intr-un spatiu mai restrans (baie ,noptiere )chiar si in dulapiorul cu incaltaminte.Mirosul se va simti  pana la uscarea definitiva a batului.

    P.s Mey, da betisoarele se cumpara  separat? Moahhh !!!   ale mele erau incluse-n pret si-n  acelasi ambalaj

    Mirosul de vanilie, sincera sa fiu , mie-mi place doar  la   creme si prajituri  

  •  
    • 14418 mesaje
    14 Feb 2013, 15:03
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5144 mesaje
    14 Feb 2013, 15:18
    0 1
    Freud said:
    basilio said:ipuro e 85 lei recipientul de 250 ml, pe cand la mobexpert e aproape 200 lei aceeasi cantitate.

     

    Basilio de unde ai cumparat Ipuro ????  au magazine si-n Bucuresti?? io as vrea mai intai sa miros  diferitele parfumuri si apoi sa cumpar, iar magazinele on-line nu-mi dau posibilitatea asta.

    Merci anticipat

     nu am cumparat ipuro; am vazut doar pe net pretul.