despre ....videochat

  •  
    • 22 mesaje
    30 Oct 2018, 15:20
    1 1
    Brrrr, imi pare rau de toate fetele care ajung sa faca asta, sincer. Nu cred deloc ca sunt bani usor facuti, ci din contra
  •  
    • 1 mesaje
    21 Nov 2018, 09:58
    1 1
    Bună,

    Am și eu o prietenă care practică videochat. Mi-a spus că ea folosește vibratoare Lovense https://www.lovebuz.ro/brands/lovense/.
    Voi ce părere aveți?
  •  
    • 1 mesaje
    23 Dec 2018, 12:20
    1 0
    Bullshit! Standard Studio exploatează fetele, nu e absolut nimic legal în activitatea lor în ceea ce privește fetele. Am lucrat pentru ei acum un an si știu ce zic. Nu exista trainner la standard,doar secretare , deci ești pe cont propriu. Curățenia lasa de dorit, jeg peste tot , coșuri de gunoaie umplute cu vârf,apa rece-apa calda ocazional.dau vina pe site pentru orice tine de studio si pe tine pentru orice tine de site. In ce privește stafful,unele sunt ok iar altele te tratează de sus și nu sunt dispuse să te ajute,deci adio sa te simți "că acasă". Mai prietena îmi era femeia de serviciu decât cineva care ar trebui sa te ajute sa faci bani. Multe fete se plângeau de problemele la site și de trafic,care e cel mai important cred eu...oribila experiența
    andreeaC1 said:Eu cred ca trebuie sa fiti putin mai open-minded, pana la urma e o activitate de pe urma careia se fac rapid niste bani pe care i-ai face dupa 10 ani de experienta in alt domeniu sau nici macar s pe care ii poti investi in ceva. Sunt studiouri care functioneaza in legalitate si care ofera conditii optime de curatenie, igiena, respect , ca la orice loc de munca pentru desfasurarea activitatii, cum e Standard Studio in Bucuresti, chiar in centru si vorbesc din proprie experienta. M-am dus acolo acum aproape un an, din intamplare, cand eram chiar intr-un moment disperat si am gasit mai mult decat m-as fi asteptat. Esti platita direct de site-ul pe care lucrezi, ai intimitate, curatenie, camera proprie, conditii tehnice excelente, comision de minim 60% (mai nou poate ajunge pana la 83%) si iti iei banii direct in cardul tau personal, iti declari si platesti singura impozitele aferente, studioul e doar un spatiu de desfasurare, deci e totul in deplina legalitate.

     


    Acest mesaj a fost editat de către andreea.sweet: 23 Dec 2018, 12:33
  •  
    • 7 mesaje
    28 Aug 2019, 00:45
    0 2
    Helen Rich Studio din Constanta! Este cel mai tare studio ever! Nu au amenzi, lucreaza pe mai multe site uri deci nu exista zi fara,,trafic''! nu faci bani pe un site, faci pe celalalt si tot asa! Unde mai pui ca daca ai nevoie iti dau plata la zi si nu sunt barbati angajati acolo si doar femei! Iar decorul e luxury tare! 
  •  
    • 7 mesaje
    28 Aug 2019, 00:50
    0 3

    1 mesaje
    acum 2 minute
    Citează Trimite mesaj Editează
    00
    Helen Rich Studio din Constanta! Este cel mai tare studio ever! Nu au amenzi, lucreaza pe mai multe site uri deci nu exista zi fara,,trafic''! nu faci bani pe un site, faci pe celalalt si tot asa! Unde mai pui ca daca ai nevoie iti dau plata la zi si nu sunt barbati angajati acolo si doar femei! Iar decorul e luxury tare!
  •  
    • 2 mesaje
    3 Mai 2020, 17:26
    1 0
    SophieAngell said:Cu studiourile este destul de greu , sunt foarte multe pe piața dar nu multe dintre ele funcționează așa cum ar fi corect și normal va sunt din propria experiența nu mergeti la rRichGirls studio veți pleca de acolo mult mai repede decât va așteptați , aveți mare grija la ceea ce alegeți pt ca va poate afecta viitorul , in primul rând financiar având in vedere cerințelor lor absurde și a amenzilor ..

     

    Hahaha, Rich Girls studio , dupa parerea mea este cel mai josnic studio de videochat! De ce ?? Incepand de la Manageri pana la support ! Mare mea " durere " sa-i zic asa este , managera studioului Rich de la Mosilor , pentru cunoscatoare Laura , daca o pot numii managera. Saraca nu stie pe ce lume este si de unde a picat. Este praf, nu are treaba cu nimic din ce se intampla acolo.

  •  
    • 2 mesaje
    3 Mai 2020, 17:41
    2 0
    Buna fetelor ! Dupa ceva timp m-am decis sa scriu despre studioul de videochat despre care intreaba destul de multe fete. Va spun de pe acum NU VA PIERDETI TIMPUL SI BANII ! Rich Girls este un studio jalnic , de la Manageri la Support, toti sunt niste ofuscati, ratati care nu fac altceva decat sa umple drumul cu prosti ! Sa mai zic de la femeia de la curatenie ??? , nu are rost ...da directive mai ceva ca managera Laura de la studioul din Mosilor.   Bine , nu se poate numi managera, este praf din toate punctele de vedere , esuata si ca femeie si din punct de vedere profesional. In primul rand, la un studio de videochat de unde vrei sa auzi si sa stii cuvinte  de lauda nu pui o maimuta taranca la un birou , ca strici tot, ei bine ...ei asta au facut. Au luat o taranca , blonda ca de ...dupa ce ca e proasta sa si semnalizeze ( exceptie , nu regula ) i-au pus niste unghii , si basini de " n-am bani dar vreau sa para " , si au asezat-o la un birou.... birou din spatele caruia vine in slapi ....sau in pijamale ...cu o fata de , nu stii daca atunci se trezeste sau se pune sa doarma . Nu au rost cuvintele ...despre aspectul fizic.... Si cum spun unii ca aspectul fizic nu conteaza , ei bine , ba da , ca manager nu poti sa vi la munca in slapi si tricouri cu desene si pijamale. Asta e parerea mea . Atitudinea ?? Stiti tarancile alea care pare ca stiu tot dar de fapt sunt picate in cap? Inmulteste cu 100 . Asa este ea . Ce face una ca ea ? Fumeaza toata ziua , sta la ranjeala si ce a mai facut yubi"" si cum a mai inselat-o....cat eu am lucrat acolo ea altceva nu a facut , si din spusele prietenelor de la studio..inca se ocupa cu asta. Femeia e praf . Pe langa minciuni , abureli si trag de tine ca de cai.... sa vi la munca , intr-un mediu plin de invidie si ironii...glume proaste si atitudini de taranci.... trebuie sa o suporti si pe cucoana de la curatenie ,Da da ! femeia care face curat ...aia da directive mai ceva ca CEO . Si daca are o zi proasta , suprizica , si tu ai ...caci cum vine la munca la 6 dimineata , auzi injuraturi... amenintari si multe alte ( ce-i vine ei prin cap si ce a visat azi noapte ) . Prostia e in floare acolo, credeti-ma pe cuvant !
  •  
    • 1 mesaje
    11 Mai 2020, 20:48
    0 0
    Buna,
    Am citit multe comentarii. Am fost model timp de 4 ani la Studio20 si va pot spune ca am avut o experienta ok. Am reusit sa imi strang bani cat sa imi deschid propria afacere. Nu pot spune ca a fost usor, usor nu a fost, mai ales cand aveam sesiune la facultate. Dar am reusit. Mi-a fost mai greu primul an, pana am invatat bine Engleza si am invatat cum trebuie sa vorbesc si ce sa fac astfel incat sa nu ma mai dezbrac in fiecare privat. Aveam zile in care nu dadeam hainele jos ci doar stateam de vorba. Am avut zile in care am facut 5000$ dar si zile in care am facut 200$. Nu regret, nici macar o clipa. In ceea ce priveste echipa si cei din spatele monitoarelor, ma ajutau de cate ori aveam nevoie, mai ales moral. Este adevarat ca nu este usor,dar a fost o experienta pe care as repeta-o oricand.
  •  
    • 1 mesaje
    11 Mai 2020, 21:06
    0 0
    Buna ziua, as dori sa las un comentariu din perspectiva mea ca model de 1 an de videochat. Este o sursa de venit mare. La inceput a fost greu evident dar o echipa faina si veniturile mari m-au facut sa rezist. Am ajuns sa castig intre 4000-6000$ pe luna, bani care imi raman mie. Inainte de a continua vreau sa precizez ca sunt model la Studio20. Chiar daca nu ai talent si nu cunosti limba romana, studio-ul are profesoara de engleza si trainer care te invata cum sa te misti, vorbesti, make-up artist. Se ocupa ei de tot. Ce as putea spune contra ar fi ca la inceput e destul de greu, trebuie sa fi activa, asta insemnand sa dansezi mult, sa te prefaci ca te excita si isi place.
  •  
    • 1 mesaje
    11 Mai 2020, 21:09
    0 0
    Buna. Toata perioada de colaborare pe care am avut-o cu Studio20 a fost una de succes atat pe plan personal cat si profesional. Prin ei am reusit sa imi dezvolt multe cunostinte generale, sa ma cunosc mai bine , sa invat ce inseamna a lucra in echipa si a putea sa te bazezi pe celalalt. De asemenea tine si sa respecti , sa inveti sa apreciezi, sa fi ordonat si sa ti cont si de cealelalte persoane din jur. Imi place ca am avut parte si te team building, de training, am fost plecata si in cateva locuri cu o parte din cateva modele pentru o perioada de training si dezvoltare personala. Mie mi-a fost de folos toata aceasta experienta din toate punctele de vedere, chiar daca au fost si momente mai putin placute. Important este sa stii de ce ai inceput sa faci ceea ce faci, sa iti cunosti planurile , sa te cunosti pe tine. 
  •  
    • 1 mesaje
    12 Mai 2020, 06:51
    1 0
    Buna ziua, am fost model 2 ani si 3 luni Studio20 si dealungul perioadei am acumulat si bune si rele. Pentru incept a fost foarte stresant deoarece a treuit sa invat mai multe chestii despre care pana atunci nu aveam nicio idee, dar in timp am ascultat ce mi s-a zis din partea colegilor de la suport si am reusit sa obtin venituri lunare cuprinse intre 3000$ si 5000$ lunar. tin sa mentionez faptul ca si in cele mai tensionate situatii, cei de la suport mi-au fost mereu alaturi si m au ajutat conform procedurilor. sunt fericita ca am avut aceasta experienta care m-a ajutat enorm si in viata de zi cu zi nu doar in cea de model online. 
  •  
    • 2 mesaje
    16 Iun 2022, 14:12
    0 0
    Stiu ca alegerea celui mai bun, celui mai tare si celui mai cel studio este intodeauna o provocare.
    Pentru orice fata, care este sau isi doreste sa devina model, trebuie sa se informeze din cat mai multe locuri inainte de a face cea mai buna alegere.

    Asa ca voi exprima in cateva randuri de ce BSmart este un studio de luat in considerare si 10 motive pentru care ar trebui sa vii macar la 1 interviu ca sa vezi despre ce este vorba:
    (o discutie fata in fata bate orice promisiune sau reclama)

    Nu vrem sa ne laudam, dar statistic vorbind, avem cele mai multe modele cu venituri de peste $50.000 pe luna. Bine asta se datoreaza si longetivitatii. Pentru ca odata ce inveti stilul de lucru si te te adaptezi, intelegi ca nu mai ai nevoie sa te duci in alta parte. 1 BSmart Studio are în echipă cele mai multe modele online cu venituri de peste 50.000$ / lună
    2 BSmart Studio este GARANTAT studioul din România care are cea mai mare medie de câștig/lună pentru toate modelele.
    3 În fiecare zi beneficiezi de suport și de training pentru ca tu să devii din ce în ce mai bună în această industrie.
    4 Suntem un studio care respectă programul de lucru, pauzele, vacanțele, zilele libere și cel mai important: ziua de plată a salariului.
    5 Ne-am propus să devenim cel mai puternic studio feminin din Europa și din acest motiv suntem atenți cu ce modele colaborăm, selecția este una extrem de interesantă și de provocatoare și totodată o super experiență pe care se merită să o trăiești, chiar dacă, probabil, deja faci parte din echipa altui studio.
    6 Sustinere financiara inca din prima zi/prima luna, procent 100% din venituri.
    7 Salariul garantat in primele 5 luni- 5000 de lei-luna.
    8 Camera proprie.
    9 Legalitate si siguranta- Salariul vine la timp, mai mult de atat vei avea parte de o educatie financiara.
    10 Asigurare medicala si stomatologica.

    BSmart Studio înseamnă: Job Stabil -Pasiune ,Succes, Cariera.
    Tel.: 0725 276 278
    www.bsmart-studio.ro