Problema multor femei : Nora vs Soacra

  •  
    • 7959 mesaje
    6 Aug 2014, 22:37
    0 0
    andrada86 said:
    White_Storm said:Da, mai Raluca, isi iubesc mamele, dar daca s-au casatorit, familia proprie trebuie sa primeze. Nu pot sa cred ca un barbat, nu un baiat, nu stie sa aleaga. Gata dom'le, te-ai insurat nu mai esti baiatul mamei, esti barbat la casa ta. Esti cap de familie, pai cand vin copiii te duci la mamica s-o intrebi cum faci baie la copii, cum ii hranesti si alte alea? Ca pe vremuri erau alte chestii, acum sunt altele.

     
     Hai, ca m-ai facut sa rad...

    Da, da, ai dreptate, inainte se facea baie copilului de sus in jos, iar acum fix invers.

     

    Inainte se dadea papa cu lingurita, acum cu polonicul (ca, nah, baiatul mamii, barbat fiind, nu-i da lu' ala mic sa suga).

     

    Pe bune, iti dai seama cate "chestii" diferite? Dar femeile, care se duc la mamica una-doua, sa o intrebe cum se face mamaliga, ele cum is?!

     Ce ai patit, bre Andrada? Se pare ca nu te-ai izbit. Atunci stai pe loc si nu te ambala.

  •  
    • 8901 mesaje
    6 Aug 2014, 23:18
    0 0
    Nu m-am izbit, ca am ocolit! 
  •  
    • 5609 mesaje
    7 Aug 2014, 01:48
    3 0
    White_Storm said:
    dmona said:
    Maricon said:Ha..ha...ha...eu mi-s ca si soacra deja, fii-miu este intr-o relatie de vreo 2 ani cu fatuca asta si stau la mine, desii nu-s casatoriti...dar traiesc impreuna ca si casatoriti.

     Si cum te intelegi cu nora? DPDV al soacrei, cum va intelegi, cum iti vezi nora? O monitorizezi, ai impresia ca nu face lucrurile cum le-ai face tu? Ii faci observatii? e ceva ce nu-ti convine la ea?

    Sau este totul ok, va intelegeti si nu este nici un fel de problema?
    II ajuti daca ai posibilitatea? Consideri ca-i ajuti pe ei ca familie, sau ca-i faci nurorii treaba si ea vezi doamne cine stie ce face?

    Am pus intrebarile astea, pt ca aam tot auzit diverse pareri dpdv al nurorilor, despre soacre (deci de la fete de varsta mea) dar nu si din cealalta parte a baricadei...
    Si fetele astea se vaitau, ca soacra le face observatii din te miri ca, veneau la ei in control (aparent sub un motiv banal, dar pe urma incepeau observatiile ca-s vase in chiuveta, ca nu-i suficient de curat etc), ca se imbraca prea elegant, si al ce trebuie atatate haine.. ma rog, diverse motive, auzite din diverse surse. In multe cazuri, culmea, nici nu se locuia impreuna cu socrii... Si de cele mai multe ori parintii baietilor creaza cele mai multe probleme, cei ai fetelor, mai putin au auzit... 

     Ai vazut de cand este topicul? Soacra fetei asteia e cam nesimtita, pe direct o spun. Pai ea ar trebui sa se dea un pic la o parte dintre cei 2 daca ar respecta-o putin macar pe viitoarea ei nora. Si daca vede ca prostu de fi-su face sex, dar nu stie cu ce se mananca o casnicie, sa-l invete, ca ala e rostul mamei, nu sa ranjeasca fasolea intre copii. Du-te frate fa o cafea, sterge un praf, lasa-i si pe astia sa se pupe putin, nu?

    Cred ca judeci fara sa stii povestea, am sters din topic pentru ca pusesem prea multa informatie personala!
    Dar scrisesem ca ei stau la noi acasa. Eu nu am unde sa ma duc, este CASA MEA!
    Si am spus ca fata ma prefera pentru ca-i rasfat pe amandoi,  atat pe fii-miu cat si pe viitoarea nora...
     


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 29 Sep 2015, 02:57
  •  
    • 7959 mesaje
    7 Aug 2014, 08:16
    2 0
    Maricon said:
    White_Storm said:
    dmona said:
    Maricon said:Ha..ha...ha...eu mi-s ca si soacra deja, fii-miu este intr-o relatie de vreo 2 ani cu fatuca asta si stau la mine, desii nu-s casatoriti...dar traiesc impreuna ca si casatoriti.

     Si cum te intelegi cu nora? DPDV al soacrei, cum va intelegi, cum iti vezi nora? O monitorizezi, ai impresia ca nu face lucrurile cum le-ai face tu? Ii faci observatii? e ceva ce nu-ti convine la ea?

    Sau este totul ok, va intelegeti si nu este nici un fel de problema?
    II ajuti daca ai posibilitatea? Consideri ca-i ajuti pe ei ca familie, sau ca-i faci nurorii treaba si ea vezi doamne cine stie ce face?

    Am pus intrebarile astea, pt ca aam tot auzit diverse pareri dpdv al nurorilor, despre soacre (deci de la fete de varsta mea) dar nu si din cealalta parte a baricadei...
    Si fetele astea se vaitau, ca soacra le face observatii din te miri ca, veneau la ei in control (aparent sub un motiv banal, dar pe urma incepeau observatiile ca-s vase in chiuveta, ca nu-i suficient de curat etc), ca se imbraca prea elegant, si al ce trebuie atatate haine.. ma rog, diverse motive, auzite din diverse surse. In multe cazuri, culmea, nici nu se locuia impreuna cu socrii... Si de cele mai multe ori parintii baietilor creaza cele mai multe probleme, cei ai fetelor, mai putin au auzit... 

     Ai vazut de cand este topicul? Soacra fetei asteia e cam nesimtita, pe direct o spun. Pai ea ar trebui sa se dea un pic la o parte dintre cei 2 daca ar respecta-o putin macar pe viitoarea ei nora. Si daca vede ca prostu de fi-su face sex, dar nu stie cu ce se mananca o casnicie, sa-l invete, ca ala e rostul mamei, nu sa ranjeasca fasolea intre copii. Du-te frate fa o cafea, sterge un praf, lasa-i si pe astia sa se pupe putin, nu?

    Cred ca judeci fara sa stii povestea, am sters din topic pentru ca pusesem prea multa informatie personala!
    Dar scrisesem ca ei stau la noi acasa. Eu nu am unde sa ma duc, este CASA MEA!
    Si am spus ca fata ma prefera pentru ca-i rasfat pe amandoi copii, atat pe fii-miu cat si pe nora, ...
     

     Mai maricon, eu vorbeam de viitoarea soacra a lui 12345Mary. Am citi si despre copiii tai, dar eu nu la tine m-am referit. 


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 22 Oct 2015, 17:35
  •  
    • 7959 mesaje
    7 Aug 2014, 14:05
    2 0
    andrada86 said:
    White_Storm said:Da, mai Raluca, isi iubesc mamele, dar daca s-au casatorit, familia proprie trebuie sa primeze. Nu pot sa cred ca un barbat, nu un baiat, nu stie sa aleaga. Gata dom'le, te-ai insurat nu mai esti baiatul mamei, esti barbat la casa ta. Esti cap de familie, pai cand vin copiii te duci la mamica s-o intrebi cum faci baie la copii, cum ii hranesti si alte alea? Ca pe vremuri erau alte chestii, acum sunt altele.

     
     Hai, ca m-ai facut sa rad...

    Da, da, ai dreptate, inainte se facea baie copilului de sus in jos, iar acum fix invers.

     

    Inainte se dadea papa cu lingurita, acum cu polonicul (ca, nah, baiatul mamii, barbat fiind, nu-i da lu' ala mic sa suga).

     

    Pe bune, iti dai seama cate "chestii" diferite? Dar femeile, care se duc la mamica una-doua, sa o intrebe cum se face mamaliga, ele cum is?!

     Am evitat sfaturile mamei, pentru ca dupa un sfat veneau mai multe reprosuri si de ele nu aveam nevoie. Uite, nu mai departe de topicul cu bebelusii am aflat o noutate, care nu era pe vremea cand copiii mei erau bebei: sa nu dai apa copiilor, pana la nu stiu cate luni. Si apoi cand ai copii mici si nu te ajuta nimeni nici de sfaturi vechi nu simti nevoia.Fac toti pe desteptii pe langa tine. Am invatat de prin carti si de la medicul de familie. Nu trebuie sa fie la fel pt toti, asa a fost la noi doar.

  •  
    • 151 mesaje
    29 Sep 2015, 01:41
    0 0
    Maricon said:Am sa fiu cinstita si am sa-ti spun ca problema asta trebuie pusa la punct inainte de a va casatorii, altfel ve-ti avea numai probleme si casnicia nu va rezista in timp.

    Eu nu sunt atat de ipocrita sa-ti spui sa profiti de relatia asta in 3 pentru simplu fapt ca nu va merge niciodata!

    Am avut o colega de servici care era casatorita si avea o situatie similara cu a ta, adica relatia fiu-mama era f stransa, dar a sperat ca va triumfa dragostea lor si casnicia lor isi va urma cursul, mai ales ca locuiau  imprreuna, in aceeasi casa mare, cu zeci de camere.
    Initial s-a gandit ca i-a pus dumnezeu mana in cap sa aibe un asemenea noroc, un barbat bun, frumos, dragastos, o soacra cumsecade, atat de cumsecade ca le gatea si spala rufele dar destul de impunatoare in toate planurile lor.
    De fapt mama continua sa-si alinte baiatul, desi acum era barbat inj toata firea, intarnd  peste ei dimineata si se baga in pat langa fii-su si nora-sa sa-l mangaie pe baiat, ca ea asa l-a obisnuit. Lui nu i se parea nimic ciudat, nici macar  faptul ca... desi o rugau sa ciocane la usa, ea ciocanea 1 data si apoi intra fara sa astepte raspuns.
    Au trecut cativa ani, nu aveau copii...si fata noastra era din ce in ce mai frustrata, orice miscare de-a lor era legata de mama, daca nu puteau sa o ia cu ei undeva el prefera sa stea acasa sa nu o lase singura pe maica-sa. Au trecut asa peste 10 ani de casatorie, situatia nu s-a imbunatatit, ba fetei i se parea ca merge spre rau, deciziile erau luate de fiu-mama, nu sot-sotie si lui i se parea perfect normal asa.

    A incercat biata fata si cu frumosul si cu uratul...pana la urma a divortat.
    Azi, ea este recasatorita, are copilasi si o casnicie fericita cu actualul sot.
    El...este necasatorit, a mai avut cateva incercari si toate au iesuat, banuiesc ca inca se intreaba de ce fetele nu-l vor, ca-i un barbat frumos f atractiv, are o ditamai propietatea deja pe numele lui....dar, vine la pachet cu mama.


     

     La ceas tarziu din noapte ma apuc si eu sa dezgrop ...povesti ...cu soacre !

     

    Maricon, ce spui tu aici imi aminteste de o intamplare cum nu credeam sa mai existe, imi aminteste de un / nici nu stiu cum sa-i zic/ de un barbat la 35 ani, divortat .

     

    Acest barbat avea o legatura absolut bizara cu maica-sa : ma-sa ii cumpara chiloti, hartie igienica, deodorant, pijamale, izmene. Iar lui i se parea aboslut normal, pt ca mai si povestea la toti colegii de munca ! Ceilalti se mirau, il mai luau peste picior la care el raspundea candid: " dar cine sa stie ce e mai bine pt mine, daca nu mama ?!".

     

    Unul din colegi a mers chiar mai departe si i-a propus sa-i faca lipeala cu o verisoara , la care el a raspuns: " Nu-mi trebuie, eu o am pe mama, ma inteleg foarte bine cu ea, fetele sunt mofturoase, au fite, mama e tot ce-mi trebuie ". Ala, siderat, a mai bâiguit: "Bine, dar vine vara, concediul, n-ai nevoie de distractie si tu ?!", La care baiatul i-a raspuns: " Pai ma duc cu mama , nu am nevoie de altcineva "...

     

     ...

     

     

     

     

     

  •  
    • 117 mesaje
    30 Sep 2015, 01:16
    1 0
    nu stiu daca te-ai casatorit sau nu cu el, vad ca ai postat mai demult...oricum aceeasi situatie am avut si eu, doar ca eu eram deja casatorita iar mama lui era cea mai importanta, nu vroia in ruptul capului sa se desparta de ea, cu ea facea totul din afara de sex...dar in rest ea era cea care deicidea in locul lui pt noi 2 si cand in cele din urma l-am convins dupa 1 an jumate sa ne mutam singuri....ma acuza si imi reprosa mereu ca l-am despartit de ea...noi suntem in divort acum, din cauza ei, ca a zis ca l-am indepartat de ea, m-a urat pentru asta.....dar mergeam in fiecare weekend la ea...in fine....sper ca nu ai facut greseala de a te marita cu el, daca da , cred ca esti tare nefericita,...eu una nu mai iau un asa "barbat", care nu poate decide singur si asa lipit de ea....nu e o relatie sanatoasa...cand am citit cazul tau...ma regaseam complet in ceea ce ai scris....multa bafta..



    eu sunt mult mai bine de cand am plecat din aceea familie, mai increzatoare si mai fericita...cel mai important lucru....sper sa fi bine
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Sep 2015, 01:29
    0 0
    corina_ioana56 said:nu stiu daca te-ai casatorit sau nu cu el, vad ca ai postat mai demult...oricum aceeasi situatie am avut si eu, doar ca eu eram deja casatorita iar mama lui era cea mai importanta, nu vroia in ruptul capului sa se desparta de ea, cu ea facea totul din afara de sex...dar in rest ea era cea care deicidea in locul lui pt noi 2 si cand in cele din urma l-am convins dupa 1 an jumate sa ne mutam singuri....ma acuza si imi reprosa mereu ca l-am despartit de ea...noi suntem in divort acum, din cauza ei, ca a zis ca l-am indepartat de ea, m-a urat pentru asta.....dar mergeam in fiecare weekend la ea...in fine....sper ca nu ai facut greseala de a te marita cu el, daca da , cred ca esti tare nefericita,...eu una nu mai iau un asa "barbat", care nu poate decide singur si asa lipit de ea....nu e o relatie sanatoasa...cand am citit cazul tau...ma regaseam complet in ceea ce ai scris....multa bafta..



    eu sunt mult mai bine de cand am plecat din aceea familie, mai increzatoare si mai fericita...cel mai important lucru....sper sa fi bine

     

    Corinus, din punctul meu de vedere voi ati divortat datorita lui, si nu a mamei lui . De el avea suficient singe-n oo si sa dea dovada de maturitate, o punea pe ma-sa la colt (cu frumosul ) la urma toata si isi vedea de voi . 

     


    LE.

    Astfel de situatii isi fac prezenta si in cazul damelor, nu se desprind de fustita lu mami nici in ruptul capului ...

    Pai mah, femeie, da' tu traiesti cu ma-ta sau ce mama lu' proces verbal ...

    Ha ?



    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 30 Sep 2015, 01:33
  •  
    • 1441 mesaje
    30 Sep 2015, 11:16
    0 0
    ralucanaturista said:Toti baietii isi iubesc mamele mai presus ca orice...pana la un moment dat. Cand nu ar trebui sa nu le mai iubeasca, dar ar trebui sa isi iubeasca propria familie mai presus de orice. Si sotul meu si-a iubit si isi iubeste mama, dar familia noastra este acum pe primul plan pentru el, iar soacra mea nu stiu daca a inteles sau a facut-o el sa inteleaga, pentru ca face toate eforturile ca totul sa mearga bine. Si asta chiar daca, la un moment dat eforturile ei sunt mai mult decat "transparente": imi spune "TI-am facut o ciorba...", de parca mi-o face mie personal nu si petnru fi-su sau mai ales pentru nepota-su (unic si irepetabil!).
    De multe ori imi vine sa-i zic, dar ma gandesc ca daca se straduieste atat i-o fi greu sa o faca natural si atunci merita sa ii respect efortul, ca doar nu ma costa nimic (poate doar niste mici nervi cand sunt prost dispusa si mi se pare to much sa-mi tot spuna ti-am facut, ti-am dres, cand ar fi cu mult mai normal ,firesc si frumos sa spuna "v-am facut", "v-am dres" si nu mi s-ar mai parea ca vrea sa-mi scoata mie ochii cu ajutorul)

     1) Intreba-o data viitoare daca le poti da si sotului sau copilului din ea.

    2) poate vrea sa dea de inteles ca te-a scutit de munca

    3) ce are facutul ciorbei cu relatia intre sot si soacra?

    4) daca de la asta ti se pune pata problema e in partea ta.

  •  
    • 117 mesaje
    30 Sep 2015, 12:00
    0 0
    ViktorC said:
    corina_ioana56 said:nu stiu daca te-ai casatorit sau nu cu el, vad ca ai postat mai demult...oricum aceeasi situatie am avut si eu, doar ca eu eram deja casatorita iar mama lui era cea mai importanta, nu vroia in ruptul capului sa se desparta de ea, cu ea facea totul din afara de sex...dar in rest ea era cea care deicidea in locul lui pt noi 2 si cand in cele din urma l-am convins dupa 1 an jumate sa ne mutam singuri....ma acuza si imi reprosa mereu ca l-am despartit de ea...noi suntem in divort acum, din cauza ei, ca a zis ca l-am indepartat de ea, m-a urat pentru asta.....dar mergeam in fiecare weekend la ea...in fine....sper ca nu ai facut greseala de a te marita cu el, daca da , cred ca esti tare nefericita,...eu una nu mai iau un asa "barbat", care nu poate decide singur si asa lipit de ea....nu e o relatie sanatoasa...cand am citit cazul tau...ma regaseam complet in ceea ce ai scris....multa bafta..



    eu sunt mult mai bine de cand am plecat din aceea familie, mai increzatoare si mai fericita...cel mai important lucru....sper sa fi bine

     

    Corinus, din punctul meu de vedere voi ati divortat datorita lui, si nu a mamei lui . De el avea suficient singe-n oo si sa dea dovada de maturitate, o punea pe ma-sa la colt (cu frumosul ) la urma toata si isi vedea de voi . 

     


    LE.

    Astfel de situatii isi fac prezenta si in cazul damelor, nu se desprind de fustita lu mami nici in ruptul capului ...

    Pai mah, femeie, da' tu traiesti cu ma-ta sau ce mama lu' proces verbal ...

    Ha ?




    asa este victor, vina este in mare parte a lui si eu am gresit, ca am acceptat sa stau cu familia lui, mai ales atata timp (1 an jumatate) dar si mama lui se baga mereu, la fiecare cearta ii spunea: "vezi mama, si fara noi va certati" - asta dupa ce ne-am mutat, cand el dadea fuga la mami sa ma barfeasca si sa il invete cum sa faca sa ma puna la punct )) si eu am stat cu ei in casa si susoteau pe la bucatarie de mama focului iar cand intram eu era liniste deplina...ea vroia sa il tina langa ea, nu accepta ca el si-a facut o familie, eu o si luam cu mine, daca nu era asa bagacioasa si nu vroia mereu sa comande, ca nu ma incurca cu nimic dar avand in vedere ca ea facea pe sefa si se comporta aiurea...sa stea la fata ei....nu sa vina sa imi distruga mie nervii....

    a avut mare parte de vina, stiu ce zic....dar el a fost cel care a decis

     

  •  
    • 11561 mesaje
    30 Sep 2015, 12:18
    0 0
    Dragelor , va reamintesc sa nu uitati care marea majoritate dintre voi sunteti viitoare soacre , si as vrea atunci cand veti avea Nora pe "prispa" , sa va exprimati niste opinii , dar as fi curios mai ales de parerile nurorii!!
    Ce lesne si frumos e sa judeci pe altii!!
  •  
    • 12625 mesaje
    30 Sep 2015, 12:27
    2 0
    Intr-o relație nora-soacra amândouă greșesc. Soacră ca nu înțelege unde i se termina anumite îndatoriri de mamă,adică nu înțelege ca trebuie să își lase puiul să zboare. Spun aici ca datorită acestei iubiri materne efectiv taie posibilitatea puiului de a mai fi bărbat și de a lua decizii.
    Nora nu înțelege ca bărbatul a fost crescut de aceea femeie. Apare o gelozie gratuită. Mă iubește mai puțin decât pe maica-sa,uitând ca la rândul ei poate deveni mamă,viitoare soacră iar viitoarea nora o posibilă rivala. Amândouă greșesc în lupta pentru supremație. În loc să coopereze.
    Când cunoști un bărbat trebuie să vezi de la bun început relația cu maica-sa. Sunt unele care asculta ambele tabere și nu se implică. Sunt unele care,deși puiul e varză și tont, îl țin în brațe ca pe sfinți.
    Relația cât de cât normală e cea în 2. Casă separat , nu mamă nu tată. Și la unul și la altul. Altfel căsniciile nu reușesc , indiferent cați copii sau rate de plătit sunt.
    Sunt profundă știu
    Acest mesaj a fost editat de către carmen008: 30 Sep 2015, 12:29
  •  
    • 117 mesaje
    30 Sep 2015, 12:37
    1 0
    carmen008 said:Intr-o relație nora-soacra amândouă greșesc. Soacră ca nu înțelege unde i se termina anumite îndatoriri de mamă,adică nu înțelege ca trebuie să își lase puiul să zboare. Spun aici ca datorită acestei iubiri materne efectiv taie posibilitatea puiului de a mai fi bărbat și de a lua decizii.
    Nora nu înțelege ca bărbatul a fost crescut de aceea femeie. Apare o gelozie gratuită. Mă iubește mai puțin decât pe maica-sa,uitând ca la rândul ei poate deveni mamă,viitoare soacră iar viitoarea nora o posibilă rivala. Amândouă greșesc în lupta pentru supremație. În loc să coopereze.
    Când cunoști un bărbat trebuie să vezi de la bun început relația cu maica-sa. Sunt unele care asculta ambele tabere și nu se implică. Sunt unele care,deși puiul e varză și tont, îl țin în brațe ca pe sfinți.
    Relația cât de cât normală e cea în 2. Casă separat , nu mamă nu tată. Și la unul și la altul. Altfel căsniciile nu reușesc , indiferent cați copii sau rate de plătit sunt.
    Sunt profundă știu


    asa este...carmen...de la bun inceput trebuie sa aiba casa lor tinerii...fara mami fara tati...mama mea nu se baga deloc...nici nu o intreaba pe nora ei unde merge sau ce face, daca ea vrea sa zica zice daca nu nu, asta e cel mai bine, nora nu are treaba, stau separat, nu au discutii iar nora vine mereu la ea sa o ajute la treaba fara sa ii ceara nimeni...asa o sa fiu si eu ca soacra, un copil il cresti, dar nu iti apartine, trebuie sa il lasi sa isi traiasca viata cum vrea el...nu mereu cu intrigi...

     

  •  
    • 7959 mesaje
    30 Sep 2015, 14:50
    1 0
    Cu diplomatie si rabdare se poate evita dezastrul. 
    Trebuie sa ai si cu cine te intelege, adica sa fie Om si sotul, dar si soacra sa-si stie lungul nasului.
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 9 Oct 2015, 15:38
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Sep 2015, 16:05
    0 0
    pitipoanca69 said: Dragelor , va reamintesc sa nu uitati care marea majoritate dintre voi sunteti viitoare soacre , si as vrea atunci cand veti avea Nora pe "prispa" , sa va exprimati niste opinii , dar as fi curios mai ales de parerile nurorii!!
    Ce lesne si frumos e sa judeci pe altii!!

     

    Asta-i jocu minune, Piti.

     

    Cit e nurori/ginerei, hoa soacra-mea, iar cind ating acel stadiu, de soacra, hoa nor-mea/ginerica ...

     

    Dar asta o v-a simti fiecare pe pielea sa, cum e sa fii sechestrat/a in camara, cum e sa miroase a cuptior incins , s.a.m.d.

     

  •  
    • 12208 mesaje
    30 Sep 2015, 18:36
    1 0
    eu sunt socra deja am un ginere dar cum nu sta cu noi nu prea ne ciocnim intresele, iar iubita lui fi-miu,ma alinta GABITZA blondutza , nu avem prea multe intersectii , eu nu ma bag nici in casnicia fiica-mi si nici la baiat nu cred ca o oi face ever .Pe asta mica chiar o mai invat sa gateasca si chiar pe fiu' meu il invant diverse retete mai dietece asa .
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 30 Sep 2015, 18:40
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Sep 2015, 22:23
    0 0
    gabriela42 said:eu sunt socra deja am un ginere dar cum nu sta cu noi nu prea ne ciocnim intresele, iar iubita lui fi-miu,ma alinta GABITZA blondutza , nu avem prea multe intersectii , eu nu ma bag nici in casnicia fiica-mi si nici la baiat nu cred ca o oi face ever .Pe asta mica chiar o mai invat sa gateasca si chiar pe fiu' meu il invant diverse retete mai dietece asa .

     

    Eiii ...

     

    Asa da !

     

    Pai ori ne intelegem omeneste, ori o ardem muteste ...

     

    Ce atita hoa si tioa ... Ioti breee ...