shopping

  •  
    • 3 mesaje
    7 Ian 2013, 17:30
    1 2

    Hey! De curand am fost in magazinul Marionnaud. Imediat un angajat din magazin m-a indrumat catre produsul de care aveam nevoie. Foarte amabili. Mi-am facut si card de fidelitate. Se face foarte simplu si repede. Pe el strang puncte atunci cand fac cumparaturi si ulterior voi primi cecuri de fidelitate, bonus de bun venit, oferte exclusive si multe altele.

  •  
    • 4208 mesaje
    7 Ian 2013, 22:55
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5609 mesaje
    8 Ian 2013, 00:05
    3 1
    Irina draga, mai toate magazinele care se respecta au inceput sa dea carduri de fidelitate si bonusuri, doar ca sa te atraga sa mai cumperi de la ei.
    Nu ar trebuii sa afi atat de naiva, nu-i nimic iesit din comun, este o alta metoda de a atrage clientela, ca oricum nu-i nimic pe gratis acolo si asa platesti produsul ala de 5-10 ori mai mult.
  •  
    • 5144 mesaje
    8 Ian 2013, 10:27
    1 1
    adaug si eu o antireclama, ca sa o anulez pe cea a fetei asteia, care ne considera prea credule
    de Mos Nicolae mi-a facut sotul cadou un cos cu produse cosmetice marca marionnaud: gel de dus, spumant de baie, crema de corp, una de fata, gomaj. la gelul de dus si spumantul de baie o fi cum o fi, dar de la gomaj mi-au ramas unghiile albastre (continutul tubului fiind albastru ). produse de duzina vandute la pret de moft. de crema de fata nici nu mai spun... i-am facut cu retinere o proba; pielea mi-a ramas unsuroasa, desi am tenul uscat. in plus, crema aia e mult prea parfumata pt o crema de fata, ca sa nu mai spun ca e si exagerat de scumpa pt calitatea pe care (nu) o are. si la crema de corp aceeasi poveste: parca m-as fi dat cu seu
  •  
    • 7967 mesaje
    8 Ian 2013, 12:28
    0 0
    Maricon said:Irina draga, mai toate magazinele care se respecta au inceput sa dea carduri de fidelitate si bonusuri, doar ca sa te atraga sa mai cumperi de la ei.
    Nu ar trebuii sa afi atat de naiva, nu-i nimic iesit din comun, este o alta metoda de a atrage clientela, ca oricum nu-i nimic pe gratis acolo si asa platesti produsul ala de 5-10 ori mai mult.

      Fata nu-i naiva! E marketing online.....sau vrea sa fie..

  •  
    • 7967 mesaje
    8 Ian 2013, 12:30
    1 1
    basilio said:adaug si eu o antireclama, ca sa o anulez pe cea a fetei asteia, care ne considera prea credule
    de Mos Nicolae mi-a facut sotul cadou un cos cu produse cosmetice marca marionnaud: gel de dus, spumant de baie, crema de corp, una de fata, gomaj. la gelul de dus si spumantul de baie o fi cum o fi, dar de la gomaj mi-au ramas unghiile albastre (continutul tubului fiind albastru ). produse de duzina vandute la pret de moft. de crema de fata nici nu mai spun... i-am facut cu retinere o proba; pielea mi-a ramas unsuroasa, desi am tenul uscat. in plus, crema aia e mult prea parfumata pt o crema de fata, ca sa nu mai spun ca e si exagerat de scumpa pt calitatea pe care (nu) o are. si la crema de corp aceeasi poveste: parca m-as fi dat cu seu

      Basillio, sper ca al tau sot nu citeste eva...Sau te-ai lins pe bot de cadouri de Mos Nicolae..

  •  
    • 5144 mesaje
    8 Ian 2013, 12:44
    4 1
    salmarose said:

      Basillio, sper ca al tau sot nu citeste eva...Sau te-ai lins pe bot de cadouri de Mos Nicolae..

     nu (cred) ca citeste eva. oricum, a avut ocazia personal sa isi albastreasca si el unghiile daca m-ar intreba daca au fost bune produsele, probabil as raspunde cum mi-a raspuns tata cand aveam cativa anisor si m-am trezit eu gospodina sa fac niste paste: „sunt bune, dar nu mai faci niciodata”

    eh... gestul conteaza

  •  
    • 7967 mesaje
    8 Ian 2013, 14:07
    0 1
    basilio said:
    salmarose said:

      Basillio, sper ca al tau sot nu citeste eva...Sau te-ai lins pe bot de cadouri de Mos Nicolae..

     nu (cred) ca citeste eva. oricum, a avut ocazia personal sa isi albastreasca si el unghiile daca m-ar intreba daca au fost bune produsele, probabil as raspunde cum mi-a raspuns tata cand aveam cativa anisor si m-am trezit eu gospodina sa fac niste paste: „sunt bune, dar nu mai faci niciodata”

    eh... gestul conteaza

    Foarte diplomat taica-tau!  

  •  
    • 82 mesaje
    18 Ian 2013, 03:05
    1 0
    irina.mat said:

    Hey! De curand am fost in magazinul Marionnaud. Imediat un angajat din magazin m-a indrumat catre produsul de care aveam nevoie. Foarte amabili. Mi-am facut si card de fidelitate. Se face foarte simplu si repede. Pe el strang puncte atunci cand fac cumparaturi si ulterior voi primi cecuri de fidelitate, bonus de bun venit, oferte exclusive si multe altele.

     

    Hey! Wow...uimitor...cum ai zis ca se cheama?? Am sa merg chiar maine!!! Wow wow wowwww...ce mistoooo!

  •  
    • 82 mesaje
    18 Ian 2013, 03:08
    1 0
    joplin said:
    irina.mat said:

    Hey! De curand am fost in magazinul Marionnaud. Imediat un angajat din magazin m-a indrumat catre produsul de care aveam nevoie. Foarte amabili. Mi-am facut si card de fidelitate. Se face foarte simplu si repede. Pe el strang puncte atunci cand fac cumparaturi si ulterior voi primi cecuri de fidelitate, bonus de bun venit, oferte exclusive si multe altele.

     
    Asa, si? Bravo tie!

    PS. Au mai facut si altii reclama inaintea ta si cardului si magazinului. 

     

    Da, da' ea n-a mai facut niciodata!

  •  
    • 82 mesaje
    18 Ian 2013, 03:11
    0 0
    basilio said:
    salmarose said:

      Basillio, sper ca al tau sot nu citeste eva...Sau te-ai lins pe bot de cadouri de Mos Nicolae..

     nu (cred) ca citeste eva. oricum, a avut ocazia personal sa isi albastreasca si el unghiile daca m-ar intreba daca au fost bune produsele, probabil as raspunde cum mi-a raspuns tata cand aveam cativa anisor si m-am trezit eu gospodina sa fac niste paste: „sunt bune, dar nu mai faci niciodata”

    eh... gestul conteaza

     

    Bineinteles ca gestul conteaza. Crezi ca el stia ca produsele sunt de rahat? Nu. Tot e bine ca ti-a adus cosmetice, spre deosebire de unele care-s lasate cu buza umflata chiar si de ziua lor.

  •  
    • 7967 mesaje
    19 Ian 2013, 07:16
    0 1
    Me_elvira said:
    basilio said:
    salmarose said:

      Basillio, sper ca al tau sot nu citeste eva...Sau te-ai lins pe bot de cadouri de Mos Nicolae..

     nu (cred) ca citeste eva. oricum, a avut ocazia personal sa isi albastreasca si el unghiile daca m-ar intreba daca au fost bune produsele, probabil as raspunde cum mi-a raspuns tata cand aveam cativa anisor si m-am trezit eu gospodina sa fac niste paste: „sunt bune, dar nu mai faci niciodata”

    eh... gestul conteaza

     

    Bineinteles ca gestul conteaza. Crezi ca el stia ca produsele sunt de rahat? Nu. Tot e bine ca ti-a adus cosmetice, spre deosebire de unele care-s lasate cu buza umflata chiar si de ziua lor.

    Da? Pe bune? Waw! Asta ai inteles tu? 

  •  
    • 8217 mesaje
    19 Ian 2013, 12:52
    0 0

    Da, da... Tot e bine ca ti-a luat ceva.


    De la Marionnaud nu-mi cumpar decat produsele pe care le cunosc, adica firmele infiate de ei, nu produsele lor. Asa si cu dm, bipa, douglas si sephora.
    Dar sotul tau este iertat, Basilio, sunt sigura... fu un dragut, oricum.
  •  
    • 5144 mesaje
    19 Ian 2013, 17:38
    0 0
    sotul meu categoric e un dragut; n-am spus eu ca nu e... am vrut doar sa impartasesc experienta avuta cu produsele, chit ca gestul lui m-a bucurat.

    Acest mesaj a fost editat de către basilio: 19 Ian 2013, 17:41
  •  
    • 8217 mesaje
    19 Ian 2013, 20:04
    0 0
    Basilio, te inteleg

    Am si eu seturi de parfumuri, geluri de dush, etc... doar probate. Dar asta e, le dau cadou mai departe.
  •  
    • 170 mesaje
    21 Dec 2017, 11:35
    0 0
    Cateodata cand sunt lenesa imi place sa fac shoppingul online, magazinul meu preferat este asta: https://www.imatrend.ro/