Abu Dhabi

  •  
    • 5188 mesaje
    27 Dec 2012, 17:33
    0 0
    Vreau si eu sa ajung in Adu Dhabi dar e mai ieftin biletul pana in Dubai. Cum ajung de la aeroportul din Dubai in Adu Dhabi? Transport in comun, ceva?

    De asemenea, ma intereseaza cand e weekend in Dubai, ca parca duminica se lucra, nu?

    Si cum e vremea in mai, e ok sau prea cald?

  •  
    • 2089 mesaje
    28 Dec 2012, 13:20
    0 0
    Sunt autobuze, foarte ieftine (vreo 3-4 euro, daca nu ma insel) sau si mai bine puteti inchiria o masina din aeroport, daca va targuiti bine gasiti o masina micuta, Toyota Yaris ceva, cu maxim 30 euro pe zi, intr-o ora sunteti in Abu Dhabi, e foarte usor de ajuns, e numai drept si indicatoare peste tot. Si daca aveti masina la dispozitie nu mai trebuie sa cheltuiti aiurea sume nu mici pe taxiuri (de la Dubai aeroport la statia de autobuz, de la statia de autobuz Abu Dhabi pe unde mai vreti sa va fataiti voi pe acol.
    In mai deja incepe sa se faca insuportabil de cald, daca puteti veni mai devreme cu vreo 2 luni ar fi si mai bine.
    Weekend e vineri si sambata.

    Acest mesaj a fost editat de către just_someone: 28 Dec 2012, 13:22
  •  
    • 5188 mesaje
    29 Dec 2012, 15:44
    1 0
    mersi, just merg la o prietena si nu vreau sa o deranjez prea mult, sa ma astepte ea la aeroport, e suficient pentru mine ca ne intalnim, pt ca mi-e tare draga

    as vrea sa stiu ce haine sa-mi iau, cum sa ma imbrac? rochitelele mele sunt cam ....normale, dupa mine , dar cu decolteu si mulate



    de vara mai am si fuste de blugi scurte sau pantaloni scurti de blugi si nu vreau sa incalc vreo lege o sa merg cu sotul, deci sunt insotita.


    ma mai gandesc cu perioada, mersi. cert e ca vreau sa ajung anul viitor, neaparat.          
  •  
    • 10876 mesaje
    29 Dec 2012, 20:34
    0 0
    Io am fost in mai in Dubai si mi s-a parut foarte misto clima, apa din mare era ciorba, era super misto.
    ca imbracaminte, atata timp cat nu esti ostentativa, nu e nicio problema
  •  
    • 7967 mesaje
    2 Ian 2013, 13:27
    0 0
    congo said:mersi, just merg la o prietena si nu vreau sa o deranjez prea mult, sa ma astepte ea la aeroport, e suficient pentru mine ca ne intalnim, pt ca mi-e tare draga

    as vrea sa stiu ce haine sa-mi iau, cum sa ma imbrac? rochitelele mele sunt cam ....normale, dupa mine , dar cu decolteu si mulate



    de vara mai am si fuste de blugi scurte sau pantaloni scurti de blugi si nu vreau sa incalc vreo lege o sa merg cu sotul, deci sunt insotita.


    ma mai gandesc cu perioada, mersi. cert e ca vreau sa ajung anul viitor, neaparat.          

    In mai e cam ca in august in Ro. E misto, inca nu mori de cald. Te imbraci cu ce doresti. In functie de cate zile stai poti sa inchiriezi o masina direct din aeroport, sau sa folosesti autobuzele... 
    Nu inteleg ce legatura are daca esti insotita sau nu

  •  
    • 7967 mesaje
    2 Ian 2013, 13:31
    0 0
    congo said:Vreau si eu sa ajung in Adu Dhabi dar e mai ieftin biletul pana in Dubai. Cum ajung de la aeroportul din Dubai in Adu Dhabi? Transport in comun, ceva?

    De asemenea, ma intereseaza cand e weekend in Dubai, ca parca duminica se lucra, nu?

    Si cum e vremea in mai, e ok sau prea cald?

     Incearca sa iei bilete la Fly Dubai, sunt mai ieftini decat Taromul.
    Qatar Airline zboara in Abu Dhabi, verifica si tu care ar fi pretul..
    Sincer, nu cred ca prietena ta o sa te lase balta, din moment ce vii cred ca o sa te astepte la aeroport, eu una asa as face...Incearca sa gasesti un zbor care sa ajunga joi noaptea sau vineri, i-ar fi ei mai usor sa va intampine...Zic si eu...