Despre parfumuri:-)

  •  
    • 12 mesaje
    25 Dec 2012, 22:10
    0 0
    Buna fetelor! Deschid acest subiect deoarece eu nu mai stiu ce parfum sa folosesc. M-am plictisit de cele de pana acum si imi doresc unul nou. Voi ce parfumuri folositi? Le preferati pe cele dulci sau pe cele tari? Si daca se poate sa imi descrieti mirosul.
    Mentionez ca eu prefer parfumurile tari, cu miros care sa se evidentieze, mai rar  cele dulci.
    Va pup!:*
  •  
    • 590 mesaje
    4 Ian 2013, 15:21
    0 0
    hmm,pai nu stiu ce parfumuri foloseai inainte ca nu ai specificat.E drept ca eu prefer parfumurile dulci si cele lemnos orientale dar am si multe.fresh.
    Acest mesaj a fost editat de către Panther: 4 Ian 2013, 15:22
  •  
    • 2 mesaje
    7 Ian 2013, 20:54
    0 0
    Heei. Poti incerca sa cauti prin reviste sau chiar pe net diferite tipuri de parfumuri sau parfumuri
    tari,asa cum iti plac tie. Eu prefer parfumurile dulci si numai de astea folosesc, cel putin, momentan.
  •  
    • 11 mesaje
    12 Mar 2013, 12:21
    0 0
    Buna, eu folosesc un parfum de vanilie de cativa ani, insa nu m-am gandit nici o clipa sa-l schimb.
  •  
    • 3140 mesaje
    12 Mar 2013, 21:12
    0 0
    Eu colectionez parfumuri, folosesc in paralel mai multe in functie de anotimp, stare, ocazie, moment al zilei, tinuta. Ultimul achizitionat care m-a incintat e unul de la Annick Goutal, Eau d'Hadrien. Pentru cine iubeste mirosul de citrice, ca mine, e cel mai cel. La capitolul noutati achizitionate de mine recomand Elie Saab, The Parfum, e sexy-elegant, Lancome O De L'Orangerie, tot cu aroma de citrice, portocale de data asta si flori, pare a fi miros de iasomie dar nu-s sigura. Asta e mult mai discret, mai de vara, e foarte feminin dar discret.  Lancome Tresor Midnight Rose e dulce, floral-fructat, senzual dar nu merge toata ziua, mai la ocazii, asa. Ange ou Demon Le Secret tot din gama senzual si dulce dar mai altfel, parca mai fresh decit varianta mama, adica Ange ou Demon.
     
    Acest mesaj a fost editat de către dodonesa: 12 Mar 2013, 21:37
  •  
    • 7 mesaje
    23 Mai 2013, 12:31
    0 0
    Din sfera parfumurilor tari recomand Angel, de la Mugler sau Violet Blonde, de la Tom Ford. Daca ar fi sa aleg dintre cele doua, totusi, as alege Violet Blonde. Ca arome are mandarina, piper, vetiver si chiar piele intoarsa. Am gasit ceva materiale interesante aici http://aromedelux.ro/ro/content/22-aromepedia, poate te inspira ceva.
  •  
    • 50 mesaje
    1 Iul 2013, 14:19
    0 0
    eu folosesc parfumul Alien de la Thierry Mugler procurat  de pe www.parfumtester.ro

    ei au cele mai mici preturi
  •  
    • 8 mesaje
    22 Sep 2013, 15:12
    0 0
    Mult timp mi-a placut Bvlgari Omnia Crystalline, un parfum foarte fin, intr-adevar deosebit. Acum ador Midnight Rose de la Lancome pe care mi l-a oferit in dar iubitul meu sot : *
    Acest mesaj a fost editat de către Luv2BluIce: 22 Sep 2013, 16:16
  •  
    • 76 mesaje
    10 Ian 2014, 14:33
    0 0
    eu am cateva parfumuri preferate pe care le alternez. unele mai tari, altele mai subtile
    printre acestea: Fendi Theorema, Dior Addict, F by Ferragamo.

    de curand am descoperit cateva parfumuri superbe, care se gasesc pe net, pe site-ul reprezentantului in Romania, cu toate certificatele la vedere, deci e tb serioasa.

    parfumurile au si o poveste foarte frumoasa, daca dati un ochi pe blog lor sau pe profilul de Fb (de altfel eu asa le-am si descoperit)
    http://www.myfragrance.ro/ , respectiv https://www.facebook.com/pages/myFragrancero/555199407867266?ref=stream&hc_location=timeline

  •  
    • 99 mesaje
    24 Feb 2014, 15:24
    0 0
    Eu folosesc acum Black XS de la Paco Rabanne si Bvlgari Jasmin Noir. Imi plac si mie parfumurile lemnoase chiar si pt femei, se remarca prin bun gust si rafinament. Comand parfumurile si cosmeticele de pe Strawberrynet. Voi ati cumparat ceva de la ei? Cum vi se par?
  •  
    • 21 mesaje
    14 Iul 2014, 11:11
    0 0
    Sunt mii de parfumuri care cred ca ti-ar placea , daca mi-ai putea spune ce suma de bani ai vrea sa oferi pe asa ceva te-as putea indruma in gasirea parfumului tau , acum cativa ani am lucrat intr-o reprezentanta Sephora.
  •  
    • 12208 mesaje
    14 Iul 2014, 16:13
    0 0
    consilierea pentru parfumuri se face" face to face" daca iti cunosti bine preferintele si esti fidela unui produs ; dar ca sa incerci ceva nou la recomnadarea cuiva , pana nu il testezi pe propia piele ....nu sunt sanse sa stii cu adevarat cum se armonizeaza cu propriul ph ...
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 14 Iul 2014, 16:13
  •  
    • 52 mesaje
    15 Iul 2014, 13:51
    0 0
    Nu numai ca trebuie sa l testezi pe propia piele dar depinde de preferintele tale, mie de exemplu nu imi plac parfumurilr cu miros intens dulceag dar imi plac cele fructate .
  •  
    • 12208 mesaje
    15 Iul 2014, 23:59
    0 0
    depinde si de anotimp ...
  •  
    • 30 mesaje
    19 Aug 2014, 13:39
    0 0
    eu folosesc armani code e preferatul meu e un parfum nu foarte tare dar nici dulece
  •  
    • 12208 mesaje
    19 Aug 2014, 22:25
    0 0
    daca tie iti place ...restul parerilor nu conteaza ...
  •  
    • 9 mesaje
    2 Oct 2014, 14:21
    0 0
    S-a lansat la Avon unul nou acum, am primit o mostra si miroase frumos - Luck
  •  
    • 9 mesaje
    4 Oct 2014, 16:20
    0 0
    Eu prefer Coco Chanel ,imi place la nebunie!!
  •  
    • 12208 mesaje
    4 Oct 2014, 20:14
    0 0
    Rody77 said:Eu prefer Coco Chanel ,imi place la nebunie!!

     e foatre placut daca iti place si ti se potriveste ... eu am magnifique de la lancome dar prefer davidof coolwater...data viitoare mi-am promis mie insami ca imi iau !