Grup de suport pentru alopecie

  •  
    • 977 mesaje
    2 Nov 2012, 21:06
    1 0
    Intr-un final am mai aparut si eu pe aci.Am fost ocupata cu ceva schimbari in viata personala si deh...
    Am deschis acest subiect pentru a discuta despre alopecie,sau popular,pelada.Prietena mea sufera de aceasta boala care afecteaza foarte mult psihicul unei persoane.Ca manifestare are caderea parului,pe portiuni sau totala,de pe cap sau de pe tot corpul.Pentru o fata,sa nu aiba par,sa fie confundata cu un baiat,sa ajunga sa se considere ciudata...e greu de suportat.De aceea voiam sa anunt ca am apelat la fundatia internationala de alopecie NAAFsi am infiintat si in Romania un suport de grup pentru persoanele care sunt afectate de aceasta boala.Suntem la inceput dar speram sa ne dezvoltam incet incet si sa putem ajuta pe plan psihic si moral persoanele afectate de aceasta boala precum si de a convinge societatea si pe cei din jur sa fie mai deschisi si  mai putin reticenti fata de aceasta boala!
    Pentru mai multe detalii si informatii,puteti sa ne contactati la adresa de mail: anca_chiriac22@yahoo.com!
     
  •  
    • 977 mesaje
    15 Ian 2013, 13:39
    0 0
    Voiam sa spun ca anuntul de mai sus inca este valabil.Daca cineva este interesat sau are intrebari,ne poate contacta la adresa de mail de mai sus.
  •  
    • 3 mesaje
    15 Oct 2018, 07:44
    0 0
    Buna! Sunt interesata de acest grup. In ce oras este? Multumesc
  •  
    • 31 mesaje
    12 Apr 2019, 13:30
    0 0
    E foarte ok ca exista asa ceva! Stiu persoane care au o incredere  scazuta in fortele lor  si de cativa ani  au probleme cu caderea parului si cu aceasta chelie!
  •  
    • 74 mesaje
    27 Aug 2019, 10:02
    0 0
    Pentru stoparea caderii parului un produs interesant e si folixinul!