Se poate slabi rapid cu Raspberry Ketone?

  •  
    • 4 mesaje
    2 Nov 2012, 11:34
    1 10
    Ce este Raspberry Ketone?

    Raspberry Ketone este un compus fenolic natural, luat din cetona (un compus aroma primar din zmeura rosie). Aceasta aroma este intrebuintata in parfumerie, in produsele cosmetice, cum si in industria alimentara ca aditiv pentru a da mirosul natural de fruct. In plus asta este una dintre componentele cele mai scumpe, dintre aromele naturale folosite in industria alimenara. Element natural ce probabil ajunge sa pretuiasca si 20.000 $ pe kilogram. The Food and Drug Administration a declarat ca Raspberry Ketone este un supliment sigur pentru consum.
    Institutul National de Sanatate a prezentat o serie de lucrari de cercetare privind extractul de cetona din zmeura. Intr-o analiza provocatoare cetona din zmeura fiind pusa pe celule adipoase (grasimi) in vitro. Ca urmare valoarea de adiponectine a crescut in mod semnificativ. Adiponectina fiind utilizata in tratamentul diabetului zaharat , prin metabolizarea (arderea) lipidelor. In plus lipoliza (procesul de dizolvare a grasimilor) s-a amplificat impresionant. Rezultatul testului cu extractul de cetona din zmeura a confirmat ca exista un proces direct prin suspendarea acumularii de grasimi in interiorul celulelor adipocite. Extractul de cetona pura din zmeura este, de obicei de 1-4 mg la kg de zmeura.
    De ceva timp a fost lansat un nou produs de-a dreptul incredibil, pe piata mondiala. Probabil ati auzit de Dr. Oz si ultimul produs pe care il promoveaza in emisiunile sale. Dar sa vorbim putin de Dr. Oz, cine este el? Ei bine Dr. Oz este cel mai experimentat si acceptat medic de nivel mondial in razboiul cu kilogramele in plus. El converseaza si recomanda in emisiunile sale, la mai bine de 11.ooo.ooo de telespectatori, formula sau preparatul denumit de el "minunea dintr-un flacon in batalia asupra supraponderabilitati".
    Formula sa este un extract de zmeura, care regleaza nivelul hormonal(a) si intensifica metabolismul, intensifica potentialul organismului de a mistui lipidele, scade cantitatea acizilor grasi din corp si creste in mod perfect firesc sensibilitatea la insulina, care coboara nivelul de zahar din sange. Este antioxidant si antidepresiv.

    Rezultatele lui Raspberry Ketone asupra corpului:


    Rezultatele anti-grasime a lui lui Raspberry Ketone sunt provocate de activarea lipolizei. Lipoliza este modul natural prin care organismul arde lipidele in celule adipoase numite adipocite, ardere ce are loc atat in tesutul adipos regulat cat si in stratul de grasime maro. De asemenea anuleaza eliberarea lipazei pancreatice, o enzima digestiva necesara divideri lipidelor alimentare astfel incat sa poata fi aspirate prin peretele intestinului mic.
    Se afirma despre Raspberry Ketone ca are o structura apropiata cu capsaicina (un produs chimic natural care ajuta la metabolismul lipidelor). Cercetatori afirma ca acesta ajuta la declansarea distrugeri celulelor adipoase. In prezent sunt o serie de marturi stiintifice care denota faptul ca Raspberry Ketone intradevar produce pierederea in greutate. Efectele testelor efectuate cu Raspberry Ketone au dovedit ca aceasta favorizeaza inversarea procesului de crestere in greutate induse de o diete bogata in grasimi alimentare. Testele au semnalat de asemenea ca Raspberry Ketone protejeaza si apara ficatul impotriva acumulari de grasimi. Intr-un studiu mai recent, cercetatori au testat efectele produse de Raspberry Ketone asupra celulelor grase, si au stabilit ca Raspberry Ketone favorizeaza secretia adiponectinei (un hormon care comanda scaderea grasimilor din corp si din alimente).

    Este sanatos si sigura utilizarea de Raspberry Ketone?

    Intrebuintarea de Raspberry Ketone pe termen indelungat este sigur, necauzand consecinte secundare sau dependenta, pentru ca este un supliment natural extras din zmeura rosie.

    De unde cumpar Raspberry Ketone?

    Este disponibil pe scara larga in magazinele online spacializate, precum si in farmaciile naturiste sau magazinele specializate in suplimente nutritive.

    Sa folosesc Raspberry Ketone pentru a slabi?

    Pentru ca este un supliment nutritiv natural, Raspberry Ketone este promovat in programele de pierdere in greutate. Daca vreti o reducere rapida in greutate, Institutul National de Sanatate recomanda de asemenea folosirea de alimente naturale si exercitii zilnice. Pastrarea unui jurnal alimentar personal, cat si alocarea de 8 ore de somn pe timpul nopti, si gestionarea stresului va poate ajuta de asemenea sa pastrati o greutatea a corpului la un standard normal.
    Exista marturi ca anumite terapii alternative (inclusiv yoga, meditatie, Tai Chi), va pot sustine incercarile prestate pentru scaderea in greutate.
    Daca va ganditi sa utilizati Raspberry Ketone pentru scaderea in greutate (sau in orice alt rol legat de sanatate), consultati medicul dumneavoastra inainte de initierea regimului alimentar cu acest supliment.

    Pentru oferta de pret si detalii despre produs vizitati: http://www.eu-shop.ro/products-page/pagina-produse/produse-de-slabit/raspberry-ketone-avansat/
    Acest mesaj a fost editat de către gigimarius: 2 Nov 2012, 11:35
  •  
    • 232 mesaje
    31 Dec 2012, 14:53
    7 3
    mai bine mananc zmeura goala ca e la fel de buna si sanatoasa
  •  
    • 2 mesaje
    4 Ian 2013, 15:02
    1 4
    cutesuzy said:mai bine mananc zmeura goala ca e la fel de buna si sanatoasa

     

    Dr oz spunea ca trebuie sa mananci circa 45 de kg de cetona de zmeura daca vrei sa vezi vreun efect

     

    Pe de alta parte eu am cumparat din America in Noiembrie 2012 o cutie de tropical thin cu cetona de zmeura si african mango si pot sa spun ca am slabit foarte foarte bine de la ea, aproape 10 kg in 30 de zile si am avut o energie fantastica.

    E adevarat ca si contine mai multe ingrediente pe langa cetona insa il recomand celor care vor sa slabeasca rapid. Am vazut ca a aparut si in romania si am gasit si un site cu pareri despre cetona de zmeura pt cei interesati poate fi accest la www.cetona-de-zmeura.com .

     

    Succes!

  •  
    • 4 mesaje
    5 Ian 2013, 17:41
    3 2
    Dr Oz explica ce este cetona de zmeura si cum functioneaza:


    http://www.youtube.com/watch?v=OczHsFWAhLM
  •  
    • 4 mesaje
    6 Ian 2013, 16:29
    3 3
    De aici am comandat cetona de zmeura, pretul este foarte  accesibil: 

    http://slabirerapida.webs.com/

    Acest mesaj a fost editat de către roxanna2000: 6 Ian 2013, 16:30
  •  
    • 2 mesaje
    13 Feb 2013, 19:08
    1 8
    roxanna2000 said:De aici am comandat cetona de zmeura, pretul este foarte  accesibil: 

    http://slabirerapida.webs.com/

     
    Am incercat acest produs fara nici un rezultat. Am luat apoi Tropical Thin si am reusit sa dau jos 7 kg in 2 saptamani cu sport si dieta. Sunt multumit de rezultate si va recomanda sa luati produse care pe langa cetona de zmeura mai au si alte substante in combinatie cum ar fi african mango, alge marine, ceai verde , deoarece de la cetona de zmeura simpla nu slabesti !! Cine este interesat eu l-am luat de pe http://www.cetona-de-zmeura.ro si de pe http://www.raspberryketone-cleanse.ro 


    Acest mesaj a fost editat de către andrei_victorr: 13 Feb 2013, 19:09
  •  
    • 4 mesaje
    14 Feb 2013, 11:45
    2 3
    Dieta este un subiect mult prea discutat in teorie, dar in practica este cam neglijat. Sunt amuzat de fotografiile si imginile aparute prin media si televiziuni, de cele mai multe ori aratate de maestri in pterdere in greutate. Uni dintre ei indicand faptul ca este chiar placut sa fi putin grasut adica supraponeral.
    In timp ce unele organisme pot oferi sex-appeal in ochii unor spectatori. Dar in comparatia statisticilor privind generatia a treia se arata ca dietele sarace in grasimi ajuta la longevitate, si ca alimentele pe baza de soia pot creste rezistenta organismului la numeroase boli.
    Un lucru este clar: Toate Dietele lucreaza pentru pierderea in greutate si au un principiu comun. Daca caloriile arse sunt mai mari decat cele ingerate atunci vom slabi, daca caloriile sunt arse in proportie mai mica decat sunt ingerate atunci clar ne vom ingrasa.
    Fizica organismului nu poate fi oprita.
    Pentru asta sunt recomandate diferite sumlimente alimentare cu rol de suprimare a doritei de ingurgitare a carbohidratilor, principala sursa a caloriilor, dar in special a dulciurilor care sunt adevarate bombe calorice, si care va pot creste metabolismul organismului astfel incat acesta sa poata consuma sau arde mai multe calorii sau grasimi decat are nevoie pe parcursul unei zile, astfel incat sa va simtiti mai energici si mai vigurosi.
    Diete cu rezultate nu mituri de divertisment.
    Autor: gigimarius detinatorul website-ului http://www.slabirerapida.biz
    Acest mesaj a fost editat de către gigimarius: 14 Feb 2013, 11:47
  •  
    • 293 mesaje
    14 Feb 2013, 20:49
    14 5
    N-am sa inteleg niciodata unde-i aportul produsului cutare la scaderea in greutate, atata timp cat se mentioneaza/recomanda dieta si sportul. Ar tb testat FARA dieta si sport, altfel e simplu ca buna ziua ca nu produsul mult-laudat a facut minuni, ci sportul si dieta!
    Acest mesaj a fost editat de către kaspi: 3 Mar 2013, 22:38
  •  
    • 2 mesaje
    24 Iun 2013, 13:58
    3 1
    Tropical thin este un produs slabut. O spun si cei ce l-au utilizat pe forumuri in engleza. Cetona este la urma pe eticheta si nici nu scrie cata contine, ceea ce inseamna ca aproape nu exista! Ce are in schimb, si chiar periculos de mult, este cafeina !
  •  
    • 1 mesaje
    10 Iul 2013, 15:47
    4 0
    Am obtinut rezultate faine cu un produs naturist facut din plante ce se numeste UltraSlim. produsul nu produce efecte secundare si se poate lua si in combinatie cu alte suplimente alimentare!
  •  
    • 16 mesaje
    17 Ian 2019, 21:59
    1 0
    kaspi said:N-am sa inteleg niciodata unde-i aportul produsului cutare la scaderea in greutate, atata timp cat se mentioneaza/recomanda dieta si sportul. Ar tb testat FARA dieta si sport, altfel e simplu ca buna ziua ca nu produsul mult-laudat a facut minuni, ci sportul si dieta!

     Buna Kaspi, nu exista pastile de slabit minune, ele doar sunt ajutatoare in curele de slabire si da este recomandat a se tine o dieta si a se face sport. Chiar daca este vorba de raspberry ketone, green coffee, garcinia cambogia sau mai stiu eu ce capsula dietetica.

    Tot asa este si in cazul celor care vor sa faca muschi, degeaba iei tu proteine sau mai stiu ce supliment daca nu te duci la sala si nu ai o alimentatie sanatoasa. Raspberry Ketone este o pastila de slabit eficienta daca este folosita corespunzator.

    Nu trebuie neaparat sa tii un regim de dieta strict dar cel macar sa te abtii de la anuminte mancaruri. Iar cat despre sport este recomandat in orice dieta si asta pt ati tonifia corpul, altfel o sa atarne carnea si pielea pe tine dupa ce ai slabit.

    Raspbebrry ketone te ajuta in cel mai bine in taierea poftei de mancare si in eliminarea surplusului de apa din organism, Citeste aici mai multe despre pastilele de slabit cu cetona de zmeura Rapsberyy Ketone Plus https://pastilaslabit.ro/cetona-zmeura-raspberry-ketone-capsule/


    Acest mesaj a fost editat de către Simonique41: 17 Ian 2019, 22:00
  •  
    • 10 mesaje
    8 Mai 2019, 11:03
    0 0
    Slabirea  eficienta trebuie  sa se faca si daca se tine un program bine pus la punct. Exercitiile pot sa duca la o eliminare  buna a kilogramelor caare sunt in plus!

  •  
    • 38 mesaje
    5 Aug 2019, 11:46
    0 0
    mihail20 said:Slabirea  eficienta trebuie  sa se faca si daca se tine un program bine pus la punct. Exercitiile pot sa duca la o eliminare  buna a kilogramelor caare sunt in plus!

    Si raspbery ketone 700 poate ajuta, dar fara un stil de viata adecvat rezultatele nu prea au cum sa fie dintre cele mai bune!