ce magazin de mobila imi recomandati?

  •  
    • 2 mesaje
    2 Ian 2016, 10:51
    2 0
    Dupa ce mi-am cumparat un birou de la un mare magazin de mobila si imi era frica sa ma rezem de el ca o sa picam amandoi m-am lipsit. Mi-am facut mobila doar la comanda pentru ca materialele sunt mai bune. De exemplu peste tot grosimea palului este de 16mm pe cand cei care fac la comanda nu fac sub 18mm.
    Eu am fost multumita de calitate si de pret la http://bucatariicomanda.ro
  •  
    • 1 mesaje
    25 Feb 2016, 13:46
    0 0
    ela.illusion said:Buna fetelor!
    Peste o luna ma voi muta in casa noua si-mi vor fi necesare piesele de decor, defapt tot ce trebuie intr-o casa. Locuiesc in bucuresti, insa de putin timp asa ca, nu ma pricep prea bine la magazine, mai exact cele in care raportul calitate pret sa fie ok. CE-mi recomandati? Imi trebuie mobila de bucatarie si living...As vrea sa fac si pe comanda, insa am inteles ca este mai scump asa...
    Multumesc:* 

     Cea mai buna firma de mobila este Tehnic Mob http://mobilasiusi.ro au aparature de ultima generatie RECOMAND!!!

  •  
    • 1 mesaje
    25 Feb 2016, 13:54
    1 1
    Buna, noi am luat de la Tehnic Mob au site-ul http://mobilasiusi.ro/ si am fost multumiti. Raportul calitate-pret... foarte bun! Am luat livingul si bucataria, pentru ca dormitorul il aveam de la locuinta anterioara. Mi-au facut bucataria pe comanda si a iesit exact cum o vroiam, mai ales ca e mica si nu aveam spatiu...Succes! Sper sa va ajute recomandarea mea.
  •  
    • 1 mesaje
    4 Apr 2016, 21:42
    0 0
    Mobexpert! Au game variate pentru toate gusturile si buzunarele.. au si Outlet, dar pt produsele din outlet nu ai garantie
  •  
    • 3 mesaje
    9 Iun 2016, 10:51
    3 0
    mikiduta75 said:Buna,
     Vreau sa trag un semnal de alarma asupra firmelor care fabrica mobilier la comanda.
    Trebuie atentie marita cu acestia, caci tocmai am fost inselati de o firma care fabrica mobilier la comanda din Ramnicu Valcea, care se lauda ei ca livreaza in cateva orase importante ale tarii.
     Firma se numeste SC MINELY SRL, iar site-ul acestora este www.starmob.ro.
     Sa nu comandati niciodata de la acestia, nu va lasati pacaliti de reducerile lor inselatoare pe care le afiseaza pe site ! Sunt neseriosi, nu lucreaza cu comenzi scrise, ameninta , nu mai recunosc si nu dau factura fiscala si nici certificate de garantie!Sa nu mai adaugam ca nu-si respecta termele de livrare iar calitatea promisa este o utopie !

     

  •  
    • 3 mesaje
    9 Iun 2016, 10:57
    1 0
    Da si eu am fost inselat de aceasta firma de curand, am paltit avansul si ma tot amanau cu termenul pana cand nu au mai raspuns la telefon . Am facut reclamatie la politie si astept sa termine documentele ca sa ii pot chema judecata pe acesti nenorociti.

    Atentie mare la firma de mobila www.starmob.ro care lucreaza sub numele firmei Minely, sunt niste teparii, nu va lasati inselati.
    Cel care ia comanda si se da drept aptornul firmei se numeste Covaciu Bogdan Iulian si numarul de tel de la comenzi este 0742878454
  •  
    • 3 mesaje
    9 Iun 2016, 10:58
    0 0
    Atentie mare la firma www.starmob.ro care lucreaza sub numele firmei Minely, sunt niste teparii, nu va lasati inselati.
    Cel care ia comanda si se da drept patornul firmei se numeste Covaciu Bogdan Iulian si numarul de tel de la comenzi este 0742878454
  •  
    • 10065 mesaje
    9 Iun 2016, 13:54
    2 0
    marius12345 said:Atentie mare la firma www.starmob.ro care lucreaza sub numele firmei Minely, sunt niste teparii, nu va lasati inselati.
    Cel care ia comanda si se da drept patornul firmei se numeste Covaciu Bogdan Iulian si numarul de tel de la comenzi este 0742878454

     

    In ce consta samsareala ?

     

    Tepari in ce sens ?

  •  
    27 Iul 2016, 10:05
    0 0
    mursei said:
    ela.illusion said:Buna fetelor!
    Peste o luna ma voi muta in casa noua si-mi vor fi necesare piesele de decor, defapt tot ce trebuie intr-o casa. Locuiesc in bucuresti, insa de putin timp asa ca, nu ma pricep prea bine la magazine, mai exact cele in care raportul calitate pret sa fie ok. CE-mi recomandati? Imi trebuie mobila de bucatarie si living...As vrea sa fac si pe comanda, insa am inteles ca este mai scump asa...
    Multumesc:* 

    Mobilier modern si jucaus

    Pentru intreaga casa si familie, birouri, evenimente, pensiuni, hoteluri, crese si gradinite, scoli, spatii de joaca si after school

     

    Comandați la Soemy mobilierul dorit, avem abilitatea să transformăm în realitate viziunea dumneavoastră. Suntem mândri de standardele pe care le oferim, certificate prin garanție pe termen lung.

     

    Beneficiați de calitate excelenta la preturi bune, pentru ca lucram:

    intr-o fabrica romaneasca infiintata prin proiect european cu utilaje noi și performante, care au randament foarte bun; realizam comenzile la termene fără concurență: livrăm mobilierul pentru o cameră de locuit în maxim 7 zile cu oameni motivati, care au fost selectați în urma proiectului și au primit sansa de a se exprima si realiza profesional.

     

    Alegeți Soemy pentru că:

    vă consiliem gratuit în crearea conceptului adecvat spațiului de care dispuneți vă oferim gratuit măsurătoarea spațiului și proiectul personalizam mobila in functie de nevoile dumneavoastra, de preferințe, de culorile de brand ale firmei/scolii/gradinitei va oferim transport și montaj gratuit în București și în împrejurimi susținem calitatea produselor noastre cu o garanție de 3 ani.

     

    Pentru o frumoasa si fructuoasa colaborare va asteptam pe site-ul nostru www.soemy.ro si la numerele de telefon 0751511006 si 0758074005, unde va vom raspunde la intrebari si va vom consilia in alegerea mobilierului dorit.

     

     

  •  
    • 137 mesaje
    27 Iul 2016, 11:00
    0 0
    Mie mi s-a parut foarte OK magazinul Jysk, tinand cont de raportul calitate-pret
  •  
    • 1 mesaje
    17 Nov 2016, 22:12
    3 0
    Oameni buni, evitati Mobila Koncept!
    Mobila celor de la Mobila Koncept este frumoasa cand o vizualizezi pe site si cand iti ia comanda Matei Mihai, totul este posibil si ti se promite ca totul este posibil, "ca doar din acest motiv faci mobila la comanda", dar hai sa va povestesc cum este in realitate:
    - se ia comanda: totul este posibil (e.g. usi fractionabile la 90 de grade, banda led vanduta cu 300 lei fara telecomanda cand pe emag.ro o gasesti la 90 de lei cu telecomanda, accesoriile daca le cumperi prin ei le monteaza ei fara probleme, montaj ireprosabil,etc)
    - platesti 50% avans si accepti termenul de livrare de 60 de zile (ca doar vezi ce lucrari sunt pe site)
    - dupa ce ai asteptat 2 luni, nu te suna nimeni de la ei sa-ti zica cand se monteaza. Sun tot eu, primesc raspuns saptamana viitoare, pe miercuri
    - vine miercuri (niciun telefon), sun tot eu, ramane pe joi dimineata care de fapt se face joi la ora 15:00
    - vine o echipa "profi" care nu instaleaza nimic din ce ai cumparat cu ei (banda led, lavoar, baterie). Ba chiar sunt intrebat unde este lavoarul, nu, nu sa-l monteze, ci sa ia dimensiunile sa taie in blat.
    - Sunam pe dl. Matei Mihai, caruia ii amintesc ca am cumparat chiuveta si bateria prin ei, banda LED prin ei, si il rog sa ii spuna echipei sa le monteze. Dl Matei Mihai tace...
    - Nu le vor instala si voi fi nevoit sa platesc suplimentar pt instalarea lor
    - usile fractionabile la 90 de grade, sunt usi normale cu balamale normale. Nu m-au mai sunat pt ca oricum nu puteau sa le faca fractionabile.
    - am comandat si o masa de bucatarie, care a venit pe o dimensiune mai mica. Echipa de "profesionisti" nu termina nici la 22:00 montajul bucatariei motiv pentru care trimit pentru indeplinirea sarcinii un "expert" care sa "inchida" treaba, care nervos imi spune "da' ce vreti, perfectiune" si "daca nu va convine, imi iau sculele si plec" - aluzie la faptul ca l-am rugat sa nu mai dea cu bolobocul in coltarul de blat ca il indoaie
    .....multe batai de cap...
    EVITATI !!!

     

  •  
    • 11561 mesaje
    22 Nov 2016, 13:51
    1 0
    Bellona sau LEMS!
  •  
    • 1 mesaje
    17 Iun 2017, 14:28
    0 0
    buna ziua. mai este cineva care a fost pacalit de firma minelly, www.starmob.ro? de catre covaciu iulian bogdan din valcea? imi puteti da si mie detalii despre cum v-ati recuperat paguba, sau cum mai dau de nenorocit? multumesc
  •  
    • 1 mesaje
    22 Aug 2017, 16:11
    1 0
    Eu mi-am comandat mobila de dormitor de la ei: https://kalenda.ro/mobila-de-dormitor/.
    Au preturi foarte bune si sunt foarte seriosi, au livrat produsele la timp.
  •  
    • 1 mesaje
    25 Aug 2017, 13:37
    1 1
    Poti incerca pe www.fdrr.ro au mobilier de calitate!
  •  
    • 1 mesaje
    12 Oct 2017, 19:16
    0 0
    Buna ziua, tuturor. Pentru bucatarii la comanda, eu va recomand http://www.promobila.com . Sunt intelegatori, seriosi si nu foarte scumpi.
  •  
    • 2 mesaje
    6 Dec 2017, 14:57
    0 0
    //event.2performant.com/events/clickid_type=quicklink&aff_code=eea7cc335&unique=ffa0d55af&redirect_to=http%253A//www.cadouritm.ro/

    Acest mesaj a fost editat de către alinuta021085: 6 Dec 2017, 14:57
  •  
    • 1 mesaje
    1 Iul 2018, 19:52
    0 0
    Elena_Victoria said:Buna seara,

    Cum v-ati descurcat cu mobilarea casei prin intermediul unor producatori de mobilier la comanda?
    Eu nu am o experienta prea placuta cu cei contractati si vreau ca pentru restul casei sa gasesc pe cineva mai competent.
    Pareri, sugestii, ceva?
    Multumesc

     Buna Elena
    Eu am comandat mobila pentru copilul meu la comanda de pe www.mobila-personaje.ro si nu am avut probleme. I-am comandat un dormitor complet si mi-au facut si o reducere si am primit si transportul si montajul gratuirt. Mobila chiar de calitate, din pal. Iti las link-ul sa te uiti daca ai nevoie.
    http://www.mobila-personaje.ro/71-mobilier-personalizat

  •  
    • 28 mesaje
    28 Aug 2018, 23:30
    0 0
    Mie mi-a comandat si proiectat mobilierul un designer de interior. Si nu am avut nici o problema cu termenul, cu montatul, cu potrivitul, plus ca arata spectaculos camera copilului:
    NU pt sa atasez o poza aici, dar camera lui fi-miu e pusa pe FB aici: 
    https://www.facebook.com/inovadesignromania/photos/pcb.2095373577455545/2095369684122601/?type=3&theater
  •  
    • 21 mesaje
    31 Aug 2018, 17:00
    4 0
    Iti pot recomanda Mobila Laguna.