De ce ma jigneste daca eu nu ii fac nimic?

  •  
    • 26 mesaje
    22 Sep 2012, 18:19
    2 7
    Sunt cu prietenul meu de 8 luni!In primele luni totul a fost bine si frumos, ne intelegeam perfect. Dupa ce am inceput sa avem relatii sexuale incepusem sa ne mai certam, cel mai mult pentru certurile noastre el era vinovat. Acum o saptamana ne-am mutat impreuna  fiind amandoi la o scoala din alt oras ( scoala postliceala) !! Bineinteles parintii mei nu stiu! Eu am 20 iar el 19 ani! Inaine sa ne mutam impreuna de fiecare data cand ne certam imi zicea ca atunci cand vom locui impreuna imi va inchide gura! Tin sa mentionez ca sunt cicalitoare si cam rea de gura, pretentioasa! Chiar din prima saptamana am inceput sa ne certam ! Ne-am certat intr-o seara pentru ca  mi-a zis sa ii prajesc niste oua  si sa i le fac  moi, dar eu vorbind cu fetele am uitat ca el mi-a zis cum sa i le fac. S-a suparat si mi-a vorbit urat . Mi-a zis ca de asta a preferat sa stam impreuna ca sa imi fac datoria " de femeie" si ca puteam de asemenea sa stea cu baietii! M-am simtit foarte prost, m-am simtit ca o "servitoare" mai ales ca erau in camera in acel moment si fetele cu care stam in apartament! Desigur, am lasat de la mine ca sa fie bine. A doua zi s-a enervat  pentru ca i-am zis mamei lui ca  nu vrea sa mearga prima ora la scoala  si de la laptop !  S-a enervat ffffff tare.. Inainte sa ne certam mi-a zis sa fac ceva de mancare. Cand  am terminat mancarea l-am chemat la masa  dar mi-a raspuns  prin faptul ca nu ii e foame.. M-am simtit nasol cand am auzit asta, dar am tacut.  Apoi  tot in ziua aia a plecat la sala fara sa imi zica si ma pupe .  Cand a venit de la sala a venit nervos , n-a vorbit cu mine , m-a facut nesimtita ca nu vb cu el si ca eram ocupata cu facebook-ul. Intr-un final ne-am pus in pat si am inceput sa ne certam , mi-a vorbit ff urat, ca sunt rea,  ca mereu eu gresesc, ca sunt nesimtita si ca n-am vb cu el cand a venit de la sala, ca are multe lucruri sa imi zica dar toate la timpul lor, ca lumea i-a zis nu stiu ce lucruri de mine dar el  n-a stat cu lumea a stat cu mine, ca sunt proasta , naiva si nebuna, mi-a zis de familia mea( ceea ce ma doare f tare) , ba chiar a incercat sa traga  in mine, m-a amenintat ca  a doua zi va pleca din apartament si ce e mai grav mi-a zis sa nu mai comentez ca imi da in cap!!!. Mereu cand ne certam din fleacuri pe mine ma scoate vinovata si  cauta cearta fara rost, in schimb cand el greseste eu tac ca sa fie bine. Tin ff mult la el de aceea am si facut acest pas important sa stam impreuna fara sa stie parintii mei. Sunt sensibila si pun tot la suflet, eu nu eram asa inainte pana sa fiu cu el, eram puternica si nu ma lasam calcata in picioare de nici un baiat. Dar la el tin mult si de accea   accept unele lucruri sa fie bine. Ma considera naiva ., proasta, fara ambitie, nebuna!!! Uneori imi da impresia ca ii e rusine cu mine. In alta zi s-a enervat pe mine ca am inceput la scoala sa citesc  pentru clasa niste   pagini care ni le-a dat profesoara! Nu cred ca asta e motiv de cearta sau de suparare!! Cand e cu prietenii nici nu prea ma baga in seama. Acum doua luni am avut un conflict cu fosta lui prietena cu care a vorbit 3 ani. Ex sa prietena mi-a zis   ca de cand el e cu mine a intretinut relatii si cu ea! Iar el a negat,  ba chiar sa luat si de ea ca baga zazanie intre noi!! Imi zice ca ma iubeste , dar cand e nervos  arata contrariul  !! Nu stiu ce sa fac ce sa cred, tine ff mult la mine! Cand  e calm   ne intelegem de minune, ma face sa ma simt ff iubita...dar... nu dureaza o zi doua si iar...cearta...Oare sa fiu eu vinovata chiar asa cum zice el???  Sunt intelegatoare, il inteleg  de multe ori, sau ca sa aplanez o cearta incerc sa fiu intelegatoare si sa las de la mine desi sunt si cicalitoare, dar el ...nu... el nu e!!! Tot intr=-o seara  s-a suparat si ne-am certat pentru ca  il aveam la prieteni pe facebook pe fostul meu prieten. Mi-a zis ca si-a pierdut increderea in mine si ca l-am dezamagit!!!   Nu i-am dat motive sa isi piarda increderea in mine, sa ies  la disco fara el, sa umblu aiurea... Dati-mi un sfat ce sa fac!!!
  •  
    • 8217 mesaje
    18 Oct 2012, 16:20
    9 3
    oare ce crezi tu ca iti vom raspunde?

    sa-i sufli in fund ca sa fie bine?
    sa taci si sa faci ce zice el, ca asa e normal?
    sa ii faci mancare toata ziulica?
    sa stai sa dea in tine?
    sa taci cand te jigneste?
    ca asa sunt toti barbatii si noi trebuie sa fim supuse?
    ca asa stie el sa iubeasca?
    ca nu profita de tine?
    ca nu e un nesimtit ci tu esti proasta?
    ca meriti asta?
    ca...


    ei, bine... NU! totul e pe dos. vei invata singura asta, da daca-ti spun sa pleci, vei zice ca-l iubesti. no bine, mai iubeste-l putin si o sa-ti treaca.
  •  
    • 2351 mesaje
    3 Nov 2012, 14:19
    9 0
    Fugi, kokoreak, fugi cat te tin picioarele sau da-l afara din apartament.
    Daca vei sta cu el iti va distruge viata, increderea in tine, te va umili, te va bate (mai e doar putin), te va tine ca pe-o servitoare.
    Nu te iubeste. Are nevoie de tine pentru sex si gatit.
    Gaseste-ti un tip dragut, calm, care gateste impreuna cu tine, care nu ii pune pe prietenii lui mai presus, care nu te cearta.
    Ai ajuns carpa lui. 
  •  
    • 143 mesaje
    29 Nov 2012, 13:54
    4 12
    poate ma vei crede nebun dar voi incercsa sa te conving sa faci 3 lucruri esentiale :
    primu lucru ar fi sa mergi vinerea la un Sfintu maslu al 2 lea ar fi sa te rogi seara si dimineata si al 3 lea sa stropesti in camera ta cu aghiazma.  aceste 3 lucruri il vor calma si vei avea armonie in casa.
    Femeilor nu mai dati sfaturi daca nici voi nu aveti relatii stabile..... ce vrei sa faca fata deacu sa sio traga cu tot caminul pina gaseste un mulau de barbat care sa fie jucat pe degete ????

    Masculu intotdeauna va fi dominant daca nu va avea asta in caracter inseamna ca e o placinta moale....... nu va fi nici bun la pat si nici barbat in casa . Voi doamnelor daca preferati un robotel care sa asculte ordinele voastre e strict placerea vostra.... nu mai dati sfaturi aiurea


    te rog ascultama si fa cele 3 lucruri zise de mine si maxim in 2 saptamini se va schimba complet si va fi din nou pace si armonie. GARANTAT 100% am testat si merge incearca si tu ms de intelegere. nu mai baga in seama toate babele ca ele sunt dezamagite de barbati o fi pe invers cucoanele ms bafta