AJUTOOOOR! Gandaci de bucatarie!

  •  
    • 129 mesaje
    31 Iul 2012, 11:14
    2 5
    Fetelor, va implor, dati-mi o mana de ajutor!
    M-am mutat recent in casa noua (de fapt veche, noua in proprietatea alor mei) si dupa ce ne-am instalat, am constatat ca avem o mare problema: e plin de gandaci din aia roscati peste tot.
    Mi-e scarba si sa ii vad.
    Am cautat si-am cumparat 100000 de solutii anti-gandaci, nici una nu da rezultate.
    Am incercat K300, K2000, spray-uri, acid boric cu diferite combinatii precum cartof sau miez de paine, Fendona, Regent. Nu merge nimic, sunt in continuare acolo, bine-merci. Problema e ca vin de la ghena. Sunt pe scara niste gandaci uriasi morti, m-am si speriat cand am vazut intr-o zi 2 gandaci morti uriasi, langa usa mea.
    Ajutati-ma, ca nu stiu ce sa mai fac.
    In urma cu cativa ani, am rezolvat problema asta in fosta locuinta cu Globol, un gel foarte bun, il puneai in casa din jumatate in jumatate de metru si dupa o zi-doua, vedeai ca au disparut gandacii. Dar nu se mai importa Globolul si nu l-am mai gasit pe nicaieri.
    V-ati confruntat vreodata cu astfel de probleme? Cum ati scapat de ei?
    Deja sunt disperata, sunt peste tot si n-am ce sa le fac. Dau seara de seara cu insecticid K300 si degeaba, n-au nici un stres mizeriile naibii.
  •  
    • 12625 mesaje
    31 Iul 2012, 11:19
    2 1
    in primul rand dezinsectie pe toata scara ca altfel nu se poate
    la tine in apartament sa chemi o echipa de dezinsectie , acoperit pe cat posibil toate gaurile intre apartamente ,mai ales pe la tevi
    sa ai curat in gheu si mai ales acolo sa insisti cu otrava
    e o lupta de durata in timp asa ca bafta
  •  
    • 129 mesaje
    31 Iul 2012, 11:25
    0 1
    Offffff, doamne!
    Simt ca mor cand ii vad peste tot.
    Si fac atata mizerie!
    Dezinsectie - cred ca trebuie sa vorbesc cu administratora si nu stiu daca va vrea, probabil ca i-au mai zis si altii. O sa-i spun, oricum, ca e dezgustator.
    Se intampla sa imi puteti recomanda pe cineva care sa faca dezinsectie in Bucuresti?
    N-as vrea sa aduc in casa pe cineva care n-are nici o treaba cu dezinsectia si sa ma trezesc cu casa jefuita ulterior.
  •  
    • 3354 mesaje
    31 Iul 2012, 12:47
    1 2
    cauta regent, stiu ca se mai gaseste pe ici pe colo... si da sistematic timp de cateva luni... si desinsectie, in special la ghena si la subsolul blocului...

    ca sa stii, daca e tot blocul infestat, or sa fuga de la tine si se duc la altii ... si tot nu scapati de ei...
  •  
    • 3354 mesaje
    31 Iul 2012, 12:58
    2 1
    da cu praf de somn, ca poate adorm...
    scuze, francesca, pentru deturnare...
  •  
    • 88 mesaje
    31 Iul 2012, 13:21
    0 0
    acid boric amestecat cu lapte concentrat dulce, se fac cocoloase mici si se pun pe unde trec gandacii
  •  
    • 10816 mesaje
    31 Iul 2012, 15:16
    1 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    31 Iul 2012, 15:18
    5 5
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 31 Iul 2012, 15:20
  •  
    • 4419 mesaje
    31 Iul 2012, 15:32
    1 2
    vercingetorixx said:si cu ploJnitele si coropiJnitzele de pe forum, ce facem?
    )) 

     

    Pt cele spuse de tine ma asteptam sa iei o groaza de manute/palmute rosii.. " .......dar, tu ai luat mai mult verzi, esti tare......
  •  
    • 87 mesaje
    2 Aug 2012, 01:01
    0 0
    francesca_j said:Fetelor, va implor, dati-mi o mana de ajutor!
    M-am mutat recent in casa noua (de fapt veche, noua in proprietatea alor mei) si dupa ce ne-am instalat, am constatat ca avem o mare problema: e plin de gandaci din aia roscati peste tot.
    Mi-e scarba si sa ii vad.
    Am cautat si-am cumparat 100000 de solutii anti-gandaci, nici una nu da rezultate.
    Am incercat K300, K2000, spray-uri, acid boric cu diferite combinatii precum cartof sau miez de paine, Fendona, Regent. Nu merge nimic, sunt in continuare acolo, bine-merci. Problema e ca vin de la ghena. Sunt pe scara niste gandaci uriasi morti, m-am si speriat cand am vazut intr-o zi 2 gandaci morti uriasi, langa usa mea.
    Ajutati-ma, ca nu stiu ce sa mai fac.
    In urma cu cativa ani, am rezolvat problema asta in fosta locuinta cu Globol, un gel foarte bun, il puneai in casa din jumatate in jumatate de metru si dupa o zi-doua, vedeai ca au disparut gandacii. Dar nu se mai importa Globolul si nu l-am mai gasit pe nicaieri.
    V-ati confruntat vreodata cu astfel de probleme? Cum ati scapat de ei?
    Deja sunt disperata, sunt peste tot si n-am ce sa le fac. Dau seara de seara cu insecticid K300 si degeaba, n-au nici un stres mizeriile naibii.

     

    Regent poti gasi la hipermarketul Auchan 


    Acest mesaj a fost editat de către crysttal_2007: 3 Aug 2012, 01:08
  •  
    • 814 mesaje
    3 Aug 2012, 16:11
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7051 mesaje
    3 Aug 2012, 19:28
    0 1
    am aceeasi parere ca si Carmen...poti sa dai cu orice, daca nu faceti dezinsectie tot blocul, dupa o perioada tot apar...cine stie ce focar de mizerie exista la tine in bloc ( scuze, nu intentionez absolut deloc sa te jignesc)...vorbeste cu vecinii si actionati toti...offf, te inteleg, scarbosi mai sunt..

  •  
    • 14418 mesaje
    3 Aug 2012, 20:00
    5 2
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1 mesaje
    4 Sep 2018, 15:05
    0 0
    Știe cineva unde se mai găsește Globol ? Se mai importă ?
  •  
    • 74 mesaje
    21 Sep 2018, 13:00
    0 0
    MaxForce IC gel cred ca e cel mai bun pentru asa ceva. Eu l-am folosit si am scapat. Acum cand mai apare cate unul mananca gelul ala si imediat moare.