AM SCAPAT DE ACNEE!

  •  
    • 27 mesaje
    8 Feb 2017, 10:37
    0 3
    Dereglarile hormonale produc si ele probleme cu acneea. De aceea atunci cand avem acnee e bine s afacem si un control endocrinologic.
  •  
    • 5 mesaje
    14 Feb 2017, 12:51
    0 2
    Hello! Eu am periodic probleme cu fata, si acum folosesc gelul corector pentru impuritati, SOS, de pe BottegaVerde.ro si sunt ff multumita.A fost o perioada in care nu mai stia ce sa fac, ca sa scap de ele. E bun si chiar ma ajuta. Succes!
  •  
    • 13 mesaje
    15 Feb 2017, 12:58
    0 1
    Eu niciodata nu am avut probleme cu acneea, dar din pacate aceasta problema o are fiul meu. Am incercat o multime de produse si modalitati comerciale si naturale dar nu l-au ajutat cu nimic. Acum 2 luni de zile am stat de vorba la o gura de cafea cu colegele si prietena mea si din vorba in vorba una dintre fete a spus ca fiica ei a folosit produsul Derminax. Am comandat acest produs de pe site-ul http://www.derminax.ro/. Si asa a inceput fiul meu sa foloseasca acest produs. Primele efecte au fost vizibile deja dupa 2 saptamani. Nu-mi venea sa cred...... atat timp si bani pierduti, aruncati in mocirla, ca am pierdut speranta ca exista ceva ce ne va putea ajuta. Si totusi...... a venit si fericita zi ca pe fata fiului meu nu exista nici un punct negru, cos sau urme lasate de acnee. Intre timp am mai aflat ca exista un program de parteneriat care permite castigarea unor bani destul de semnificativi, prin afilierea la acesta si vanzarea si promovarea produselor de pe acest site. Derminax este unul dintre aceste produse si pot spune cu mana pe inima ca in afara de faptul ca mi-am slavat copilul de depresie acum castig si bani frumosi prin vanzarea si promovarea produselor de pe site-ul www.cashinpills.com. Sper ca ceea ce am scris sa fie o inspiratie pentru Dvs. atat in ceea ce priveste faptul ca exista un produs care te ajuta cu adevarat in lupta impotriva acneei cat si cu privire la posibilitatea de castig suplimentar semnificativ. Va doresc tuturor o zi buna, Monica
  •  
    • 199 mesaje
    7 Apr 2017, 14:32
    0 0

    Sa stiti ca prevenirea este cea mai importanta si cum se poate face acest lucru in cazul acneei? O ingrijire si o curatare corespunzatoare pot pastra tenul curat. Eu va vand un pont, incercati sa va curatati fata in fiecare dimineata si seara cu Apa Micelara de la Teoxane, eu o folosesc si ca demachiant si ca solutie de curatare a impuritatilor, pentru ca are dublu rol, iar acum nu mai am probleme cu infectarea porilor. Gasiti multe cosmeceutice bune la Teoxane, eu le-am incercat si toate sunt super, le puteti vedea pe teoxane-beauty.

  •  
    • 199 mesaje
    12 Apr 2017, 12:47
    1 0
    Hei buna! Si eu am avut ceva probleme cu acneea, pana am descoperit o gama de produse de la BottegaVerde.ro dedicata tenului cu probleme. Se numeste Piele Pura si este o crema de fata seboechilibranta cu extract de salcie. Are o actiune matifianta, care ajuta la reglarea excesului de sebum. Mie mi-a fost de folos, nu imi mai luceste asa tare tenul.
  •  
    • 199 mesaje
    7 Aug 2017, 11:58
    0 0
    Si eu am avut ceva probleme cu acneea, pana am descoperit o gama de produse de la BottegaVerde.ro dedicata tenului cu probleme. Se numeste Piele Pura si este o crema de fata seboechilibranta cu extract de salcie. Are o actiune matifianta, care ajuta la reglarea excesului de sebum. Mie mi-a fost de folos, nu mi se mai ingrasa atat de tare tenul.
  •  
    • 74 mesaje
    31 Aug 2017, 10:59
    0 0
    Monia10160 said:Eu niciodata nu am avut probleme cu acneea, dar din pacate aceasta problema o are fiul meu. Am incercat o multime de produse si modalitati comerciale si naturale dar nu l-au ajutat cu nimic. Acum 2 luni de zile am stat de vorba la o gura de cafea cu colegele si prietena mea si din vorba in vorba una dintre fete a spus ca fiica ei a folosit produsul Derminax. Am comandat acest produs de pe site-ul http://www.derminax.ro/. Si asa a inceput fiul meu sa foloseasca acest produs. Primele efecte au fost vizibile deja dupa 2 saptamani. Nu-mi venea sa cred...... atat timp si bani pierduti, aruncati in mocirla, ca am pierdut speranta ca exista ceva ce ne va putea ajuta. Si totusi...... a venit si fericita zi ca pe fata fiului meu nu exista nici un punct negru, cos sau urme lasate de acnee. Intre timp am mai aflat ca exista un program de parteneriat care permite castigarea unor bani destul de semnificativi, prin afilierea la acesta si vanzarea si promovarea produselor de pe acest site. Derminax este unul dintre aceste produse si pot spune cu mana pe inima ca in afara de faptul ca mi-am slavat copilul de depresie acum castig si bani frumosi prin vanzarea si promovarea produselor de pe site-ul www.cashinpills.com. Sper ca ceea ce am scris sa fie o inspiratie pentru Dvs. atat in ceea ce priveste faptul ca exista un produs care te ajuta cu adevarat in lupta impotriva acneei cat si cu privire la posibilitatea de castig suplimentar semnificativ. Va doresc tuturor o zi buna, Monica

     Interesanta experienta, dar probabil ca produsul respectiv functioneaza diferit pe fiecare metabolism in parte si cura are si ea rezultate diferite de la  persoana la persoana.


  •  
    • 4 mesaje
    13 Oct 2017, 13:02
    1 0
    Eliminarea cosurilor se poate face in intregime daca se urmeaza un program bine pus la punct cu produse naturiste.

  •  
    • 170 mesaje
    10 Nov 2017, 12:05
    2 0
    Eu am reusit sa scap de acnee cu ajutorul unei creme anti-acnee, daca sunteti interesate, il gasiti aici: https://www.beautyoneshop.ro/cosmetice-faciale/crema-anti-acnee-cu-aplicare-locala-corrective-cream-pure-solution-2178.html
  •  
    • 2 mesaje
    23 Ian 2018, 11:31
    0 0
    Pentru acnee recomand cu toata increderea infiltratiile cu ozon. Multi ani la randul am incercat tot felul de creme si tratamente, insa nu reuseam sa scap de cosurile de pe fata. Ajunsesem sa iau chiar si antibiotice, ceea ce nu ma incanta deloc sa ma indop cu pastile, insa de dragul frumusetii am facut-o si pe asta. Frumusetea insa nu a tinut prea mult timp, caci dupa o perioada mi-au reaparut iar cosurile. Printre ultimele incercari pe care le mai aveam de facut era si ozonoterapia. Pe forumuri am citit despre Dr. Mihai Baican si am decis sa merg la dansul, la clinica Fizio Estetix. Recunosc ca eram destul de sceptica la inceput, insa treptat am inceput sa vad rezultate si am tot continuat tratamentul pana tenul meu ajunsese sa arate mai bine ca niciodata. In completare,mi-am facut si cateva tratamente cu Mea Plasma pentru ca acneea imi lasase urme si cicatrici pe fata. Acum sunt chiar foarte ok, impacata cu mine si cu fata mea, curajoasa sa stau si fara fond de ten pe fata. O data la cateva luni mai merg la clinica pentru o sedinta de intretinere cu ozon. Preturile sunt chiar super bune la acest tratament si merita incercat.
  •  
    • 37 mesaje
    25 Oct 2020, 15:02
    0 0
    serbanad said:Buna dragilor!De curand am deschis un subiect care se numea:"Vesnica mea problema...acneea".Am primit multe sfaturi acolo pentru tratarea acneei si le multumesc celora care mi-au raspuns desi acestea nu m-au ajutat chiat atat de mult!Tin sa mentionez de la inceput ca acneea mea nu a trecut definitiv,tot mai am  cateva semne si cativa"indivizi"care imi dau batai de cap dar in mare parte sunt multumita!
    Ideea este ca eu am renuntat sa mai folosesc tratamente farmaceutice si cum a venit vara iar gradina bunicilor este plina de fructe,legume,am inceput sa ma interesez de masti impotriva acneei pe baza acestora!O sa va dau cateva din "secretele" pe care le-am folosit:
    1.Ceai de musatel
    Da!Ati auzit bine,musatelul nu numai ca face bine pe interior dar este foarte benefic si pentru tenul gras(ca al meu).Zilnic trebuie sa va spalati cu ceai de musatel proaspat(cand faceti ceaiul nu il preparati in cantitati mari pentru ca nu prea este bine sa ne dam cu el pe fata cand se...stica).Inainte de a aplica ceaiul spalativa bine pe fata doar cu apa calduta(daca nu aveti sapun care sa usuce tenul nu folosititi nici un alt sapun-eu nu folosesc deloc sapun pe fata),stergeti cu un prosop curat si pe urma aplicati ceaiul pe toata fata si lasatil sa intre singur in piele!
    2.Malaiul.
    Nu am crezut ca ma va ajuta la ceva inainte sa il folosesc dar dupa am ajuns la concluzia ca este EXCEPTIONAL!Puneti malai intr-o cana(nu foarte mult),adaugati apa sau zeama de lamaie in asa fel incat sa se doar sa se umezeasca malaiul(tot) si amestecati bine!Aplicati pe fata si frecati(nu foarte tare ca sa nu se irite pieplea)peste tot dupa care clatiti bine(necesita foarte multa apa la clatire.(aveti grija sa nu intre malai in ochi ca e foarte neplacut!)
    3 .Masca cu galbenus de oua
    Se pune galbenusul unui ou intr-o cana,se adauga zeama de lamaie(daca avem ,daca nu e bine sa il lasam si asa) si/sau miere de albine(tot daca avem...)
    Se aplica pe fata si se tine pana cand se intareste dupa care se clateste bine cu apa calduta!
    4.Rosia
    Se ia o rosie(ca tot am amintit de gradina bunicilor) se taie in 2 jumatati dupa care se freaca foarte bine cu partea din interior toata zona afectata,dupa care se clateste f.bine
    5.Caisa (coapta)
    Se ia o caisa,se scoate samburele si se paseaza pana cand devine o pasta.Se aplica pe fata dupa care se clateste
    6.Castraveti
    Luam un castravete,il taiem in mai multe felii si le aplicam pe toata fata,stam cu ele apx. 10 min. dupa care le indepartam si clatim!
    7.Clasica masca cu argila pe care cred ca toate am incercat-o insa ATENTIE:nu amestecati argila cu apa!De preferat este sa o amestecam cu zeama de lamaie!
    AM UITAT SA MENTIONEZ CA LA MASCA CU GALBENUS DE OUA PUTETI ADAUGA SI PRAF DE SCORTISOARA!(care ajuta foarte mult)
    8.Usturoi
    Cand avem pe fata un cos tugiat si inestetic il putem diminua cu un catel de usturoi pe care il taiem in 2 si cu care frecam zona cu probleme!
    9.Pasta de dinti
    Si cu pasta de dinti cred ca toate am incercat insa eu o folosesc doar atunci cand am un cos foarte mare(infundat)! 
    O aplic seara pe zona cu probleme iar a doua zi dimineata clatesc bine!Veti observa ca "inamicul" si-a mai redus dimensiunea! 
    P.s.:Eu daor punctul 1,2,4 si 5 le folosesc zilnic!Celelalte le faceti o data la 1-2 saptamani! 
    P.p.s.:Zineryt-ul si Retin A nu m-au ajutat foarte mult...adica mai deloc!Zinerit am folostit timp de 5 saptamani(pana am terminat solutia)dar nu s-a intamplat nimic,iar RetinA am folosit mai bine de un an si tot degeaba!Aceste masti chiar sunt"tratamente minune" 
    Sper ca nu v-am plictisit!Daca aveti intrebari sau sugestii va rog sa le lasati in comentarii!
    Pupici! 

     Wow o postare foarte detaliata, totusiiii nu as recurge la remedii naturiste pe fata, poate pe alte aprti ale corpului, da, dar pe fata nu, pielea e mult mai sensibila si in cazuri medii-grave e mai bine de mers la un dermatolog (https://www.dermatologiebaiamare.ro/)