AM SCAPAT DE ACNEE!

  •  
    • 24 mesaje
    2 Iul 2015, 19:02
    14 11
    Eu am scapat de acnee dupa ce am folosit picaturile Polygemma 13 de la Plantextrakt pentru detoxifierea pielii. Recomand
  •  
    • 6 mesaje
    9 Iul 2015, 18:35
    2 2
    O alta modalitate de a scapa de acnee este Cellular Rejuvenation Serum din gama Luminesce. Acesta contine 85% celule stem si sunt niste produse revolutionare. Un exemplu ar fi http://i.imgur.com/STbJFje.jpg . Pentru informatii trimiteti un mail la antoniojeunesse@yahoo.com
  •  
    • 2 mesaje
    10 Iul 2015, 00:10
    0 3
    Nu stiu cata lume se confrunta cu problema asta, dar poate ajuta pe cineva ce spun eu aici. Eu nu am avut mari probleme cu acneea in zona fetei. Poate in perioadele mai delicate sa imi apara un cos, sau vara, cand este mult praf, etc. Zona unde imi apareau mie cosurile era una la fel de inestetica. Picioarele. Mai exact partea din spate a pulpei. Initial am crezut ca asta se intampla de la faptul ca stateam jos, am mers la dermatolog mi-a recomandat n creme si pastile. Cremele le-am folosit, pastile nu am luat. Mi-am curatat alimentatia (asta se intampla acum 3-4 ani), am scos zahar, grasimi, absolut tot, am incercat si geluri de dus, orice, nu reuseam sa scap.
    Cu metodele de epilare, la fel, am trecut de la ceara/ epilator la lama, spl.

    Acum vreo 3 luni citeam pe un site din state ceva legat de o problema asemanatoare, si am ajuns sa gasesc in farmacie o crema pe baza de acid azelaic, se numeste skinoren (eu pe acel site am gasit-o sub denumirea de skinodern, se pare ca la noi in tara acesta este inlocuitorul). Am inceput sa o folosesc de doua ori pe zi (nu este voie sa expui zona tratata la soare) si dupa 2 saptamani maxim am ramas socata de imbunatatirea vizibila.

    Eu o recomand tuturor. Acum o folosesc ocazional si pe fata cand imi apare cate un cos, si in orice alte zone (vara mai ales, imi mai apar pe umeri, din cazua parului lung).

    Oricum, nu credeam ca o sa mai scap vreodata de problema asta, ajunsesem sa am un complex, sa nu mai pot sa port nicio fusta scurta, nimic. Singura problema este ca nu te poti expune la soare, sau daca faci tratamente de epilare gen ipl/ spl, nu poti sa folosesti crema (eu am intrerupt tratamentul tocmai din cauza asta) si totusi nu au reaparut nici dupa 2 luni de cand l-am oprit.
  •  
    • 6 mesaje
    10 Iul 2015, 16:23
    1 2
    AM SI EU REZOLVAREA AICI !!! 


    https://www.youtube.com/watch?v=TE6UPhGuEtA

    Acest mesaj a fost editat de către RedefiningYouth: 10 Iul 2015, 16:23
  •  
    • 74 mesaje
    15 Iul 2015, 10:02
    2 0
    Izbucnirea acneei poate sa fie influentata si de regimul alimentar pe care il urmeaza persoana respectiva. Spre exemplu din ce stiu eu laptele este un factor favorizant pentru aparitia acneei.

  •  
    • 2 mesaje
    22 Iul 2015, 12:25
    0 1
    Dragele mele, incercati batonul antiacnei de la BIPA natural. Eu daca simt ca imi iese un cos pun seara si pe dimineata nu mai e cosul. Se si aplica usor si e natural. Merge foarte bine si pentru cosurile mari, sub piele. in maxim 2 zile dispar fara urma Spor la scapat de cosuri!
  •  
    • 1 mesaje
    30 Iul 2015, 10:49
    0 2
    http://olx.ro/oferta/tratament-acnee-uimitor-repara-cicatrici-si-le-albeste-ID4mUGO.html#xtor=EREC-143-[id1]-20150730-[displayLink]-2701311@1-20150730094141
  •  
    • 34 mesaje
    9 Aug 2015, 18:41
    1 1

    Hello all,

    Gelurile astea din SUA sunt ce trebuie

    https://drive.google.com/open?id=1VMrYf1FEUlRrpt0Emdu817Y1Wi1qmGgHCwfI2Z8XDFA

    O zi frumoasa tuturor!

  •  
    • 292 mesaje
    10 Aug 2015, 10:26
    0 0
    Ei, dieta aia parca doar cu apa plata si regim vegetarian tot acea efecte exceptionale. Dieta se tinea 2 saptamani..
  •  
    • 32 mesaje
    19 Ian 2016, 11:19
    1 0
    Regimul alimentar e foarte important atunci cand suferi de acnee. Daca se evita anumite alimente atunci cu siguranta trebuie sa se vada o ameliorare a zonei in care sunt cosuri.
  •  
    • 1 mesaje
    21 Feb 2016, 12:17
    1 1
    Buna,

      Am prbleme cu acneea iar sfaturi bune le-am primit de un farmacist care are un blog : http://farmacistuldeserviciu.ro. Are articole interesante despre produsele din farmacie si raspunde la toate intrebarile. Puteti afla si preturi. Sper ca am fost de ajutor.
    Acest mesaj a fost editat de către andreeaenache07: 21 Feb 2016, 12:20
  •  
    • 99 mesaje
    29 Feb 2016, 17:51
    0 3
    Recomand produsele Murads. fac minuni pentru fata, cosurile dispar in scurt timp si pielea va ramana neteda, stalucitoare, sanatoasa.
  •  
    • 64 mesaje
    26 Mai 2016, 12:06
    0 2
    Si derminax merge ok, dar cel mai bine e sa se faca un consult dermatologic inainte.

  •  
    • 1 mesaje
    19 Iul 2016, 13:02
    0 1
    Buna, Si eu am avut o problema cu acneea de pe la pubetrtate pana anul trecut, acum am 30 de ani deci dupa 20 de ani devine tare suparator ca esti deja adult nu mai vrei s te simti ca un adolescent. Am incercat diverse tratamente, diverse creme, toate minunile si multe ameliorau dar nu scapam de acnee 100%. Ce a functionat in proportie de 80 % au fost cremele de la Yves Roche gama conta acneei (ambalajul e albastru cu alb) dar intreaba in magazin eu am luat 4 , gelul de curatare, crema, emulsie si masca ceva de genu, nu as sti sa iti mai zic ca intre timp am scapat de problema altfel si le-am dat cadou unei pustoaice. AM eliminat totusi acneea 100% altfel,dupa o cura de detox cu sucuri, adica consumi sucuri 3-4 zile doar sucuri naturale, sau sucuri si mese usoare vegetariene, scopul initial era de detox, cresterea imunitatii dar am capatat o piele curata si radianta cum nu am avut niciodata. Deci asta iti recomand cu incredere face bine in multe afectiuni si curata pielea din interior, iar partea buna e ca rezultatele raman pentru ca nu te bazezi pe o crema care intrebine pielea ci elimini cauza din interior. Am scris mai multe articole despre cure cu sucuri sau sucuri naturale in general poti sa citesti si te sfatuiesc sa incerci. Mai aveam o prietena cu o acnee mult mai grava decat a mea si a scapat de ea prin scimbarea dietei asa ca cel mai eficient e sa ataci cauza nu rezultatul. Multa bafta

    http://www.target-info.ro/ro/fitness/view/cura-cu-sucuri-un-miracol-care-vindeca-cancerul-hepatita-si-majoritatea-bolilor-cronice-1

    http://www.target-info.ro/en/fitness/view/cum-sa-elimini-inestetica-celulita-in-21-de-zile
  •  
    • 137 mesaje
    20 Iul 2016, 11:09
    2 2
    O igiena corecta si utilizarea unor produse naturale va ajuta sa scapati de acnee si sa aveti un ten curat si luminos.

    http://www.eva.ro/frumusete/cosmetica/frumusete-cum-sa-tratezi-acneea-pas-cu-pas-sfaturile-dermatologului-articol-94733.html?pagina=1

    http://www.eva.ro/frumusete/ingrijirea_corpului/de-ce-apar-cosurile-pe-spate-si-cum-le-tratezi-articol-108421.html

    http://www.eva.ro/shopping/sanatate/acneea-la-adulti-cauze-si-tratament-articol-107497.html
  •  
    • 5 mesaje
    1 Aug 2016, 13:44
    3 0
    Am dus-o pe sora la dermatolog pentru ca avea o acnee foarte urata. Dr Dana Bratu ne-a spus ca problema vine din interior asa ca a facut analize si a descoperit o infectie la stomac pe care a tratat-o. Cu creme din farmacie prescrise de dansa si cu tratamentul infectiei problema s-a rezolvat in 3 luni. Nu cred in produse minune. Mai bine mergeti la doctor din timp.
  •  
    • 1 mesaje
    20 Nov 2016, 22:41
    0 0
    Buna seara,
    A urmat cineva tratamente la Laboratoarele Thea? 
  •  
    • 3 mesaje
    18 Ian 2017, 00:50
    2 0
    serbanad said:Buna dragilor!De curand am deschis un subiect care se numea:"Vesnica mea problema...acneea".Am primit multe sfaturi acolo pentru tratarea acneei si le multumesc celora care mi-au raspuns desi acestea nu m-au ajutat chiat atat de mult!Tin sa mentionez de la inceput ca acneea mea nu a trecut definitiv,tot mai am  cateva semne si cativa"indivizi"care imi dau batai de cap dar in mare parte sunt multumita!
    Ideea este ca eu am renuntat sa mai folosesc tratamente farmaceutice si cum a venit vara iar gradina bunicilor este plina de fructe,legume,am inceput sa ma interesez de masti impotriva acneei pe baza acestora!O sa va dau cateva din "secretele" pe care le-am folosit:
    1.Ceai de musatel
    Da!Ati auzit bine,musatelul nu numai ca face bine pe interior dar este foarte benefic si pentru tenul gras(ca al meu).Zilnic trebuie sa va spalati cu ceai de musatel proaspat(cand faceti ceaiul nu il preparati in cantitati mari pentru ca nu prea este bine sa ne dam cu el pe fata cand se...stica).Inainte de a aplica ceaiul spalativa bine pe fata doar cu apa calduta(daca nu aveti sapun care sa usuce tenul nu folosititi nici un alt sapun-eu nu folosesc deloc sapun pe fata),stergeti cu un prosop curat si pe urma aplicati ceaiul pe toata fata si lasatil sa intre singur in piele!
    2.Malaiul.
    Nu am crezut ca ma va ajuta la ceva inainte sa il folosesc dar dupa am ajuns la concluzia ca este EXCEPTIONAL!Puneti malai intr-o cana(nu foarte mult),adaugati apa sau zeama de lamaie in asa fel incat sa se doar sa se umezeasca malaiul(tot) si amestecati bine!Aplicati pe fata si frecati(nu foarte tare ca sa nu se irite pieplea)peste tot dupa care clatiti bine(necesita foarte multa apa la clatire.(aveti grija sa nu intre malai in ochi ca e foarte neplacut!)
    3 .Masca cu galbenus de oua
    Se pune galbenusul unui ou intr-o cana,se adauga zeama de lamaie(daca avem ,daca nu e bine sa il lasam si asa) si/sau miere de albine(tot daca avem...)
    Se aplica pe fata si se tine pana cand se intareste dupa care se clateste bine cu apa calduta!
    4.Rosia
    Se ia o rosie(ca tot am amintit de gradina bunicilor) se taie in 2 jumatati dupa care se freaca foarte bine cu partea din interior toata zona afectata,dupa care se clateste f.bine
    5.Caisa (coapta)
    Se ia o caisa,se scoate samburele si se paseaza pana cand devine o pasta.Se aplica pe fata dupa care se clateste
    6.Castraveti
    Luam un castravete,il taiem in mai multe felii si le aplicam pe toata fata,stam cu ele apx. 10 min. dupa care le indepartam si clatim!
    7.Clasica masca cu argila pe care cred ca toate am incercat-o insa ATENTIE:nu amestecati argila cu apa!De preferat este sa o amestecam cu zeama de lamaie!
    AM UITAT SA MENTIONEZ CA LA MASCA CU GALBENUS DE OUA PUTETI ADAUGA SI PRAF DE SCORTISOARA!(care ajuta foarte mult)
    8.Usturoi
    Cand avem pe fata un cos tugiat si inestetic il putem diminua cu un catel de usturoi pe care il taiem in 2 si cu care frecam zona cu probleme!
    9.Pasta de dinti
    Si cu pasta de dinti cred ca toate am incercat insa eu o folosesc doar atunci cand am un cos foarte mare(infundat)! 
    O aplic seara pe zona cu probleme iar a doua zi dimineata clatesc bine!Veti observa ca "inamicul" si-a mai redus dimensiunea! 
    P.s.:Eu daor punctul 1,2,4 si 5 le folosesc zilnic!Celelalte le faceti o data la 1-2 saptamani! 
    P.p.s.:Zineryt-ul si Retin A nu m-au ajutat foarte mult...adica mai deloc!Zinerit am folostit timp de 5 saptamani(pana am terminat solutia)dar nu s-a intamplat nimic,iar RetinA am folosit mai bine de un an si tot degeaba!Aceste masti chiar sunt"tratamente minune" 
    Sper ca nu v-am plictisit!Daca aveti intrebari sau sugestii va rog sa le lasati in comentarii!
    Pupici! 

     

  •  
    • 3 mesaje
    18 Ian 2017, 01:02
    0 0
    Buna, Eu mi -am facut cont doar sa va spun cateva lucruri care mi-au facut mie bine. De cateva luni am o dereglare hormonala pt ca am intrerupt pastilele anticonceptionale , spun ca am dereglare pentru ca am intarzieri intre 6-9 zile , am luat anticonceptionale foarte multi ani (6) , cu pauze normal si de cand am aceasta dereglare imi apar foarte multe cosuri toate dureroase si in piele si putine in afara pielii ,in zona obrajilor si pe gat ,pentru ca nu le lasam sa se vindece si le scoteam mi-au ramas cicatrici sau pete rosii si maronii care trec foarte greu. Citind pe multe site-uri si din experienta unei prietene am ales sa imi cumpar de la roche posey effaclar gel cu care ma spal pe fata si o curata foarte bine fara sa o usuce apoi aplic apa termala tot de la ei , si crema effaclar duo de la aceeasi firma . In plus pe parcursul zilei pentru ca stau foarte mult acasa imi pun le pete si cosuri ulei de arbore de ceai de la solaris (7 lei sticluta) aceste lucruri le fac de 5 zile si petele mele sunt pe cale de disparitie , se mai vad dar nu cum erau inainte. O sa va spun exact cum fac poate va ajuta si pe voi. Dimineata ma spal cu gelul , tamponez fata cu servetelul nu cu prosop , imi dau cu apa termala dupa ce se usuca imi dau cu crema duo ma machiez si plec (fond de ten) ma intorc dupa 4-5 ore acasa ma spal cu gelul , apa termala, imi pun pe fiecare loc de pe fata ulei de arbore de ceAi raman cateva ore cu el ma spal cu gen , apa termala aplic crema duo si pot dormi . Bafta!
  •  
    • 3 mesaje
    18 Ian 2017, 01:04
    0 0
    Buna, Eu mi -am facut cont doar sa va spun cateva lucruri care mi-au facut mie bine. De cateva luni am o dereglare hormonala pt ca am intrerupt pastilele anticonceptionale , spun ca am dereglare pentru ca am intarzieri intre 6-9 zile , am luat anticonceptionale foarte multi ani (6) , cu pauze normal si de cand am aceasta dereglare imi apar foarte multe cosuri toate dureroase si in piele si putine in afara pielii ,in zona obrajilor si pe gat ,pentru ca nu le lasam sa se vindece si le scoteam mi-au ramas cicatrici sau pete rosii si maronii care trec foarte greu. Citind pe multe site-uri si din experienta unei prietene am ales sa imi cumpar de la roche posey effaclar gel cu care ma spal pe fata si o curata foarte bine fara sa o usuce apoi aplic apa termala tot de la ei , si crema effaclar duo de la aceeasi firma . In plus pe parcursul zilei pentru ca stau foarte mult acasa imi pun le pete si cosuri ulei de arbore de ceai de la solaris (7 lei sticluta) aceste lucruri le fac de 5 zile si petele mele sunt pe cale de disparitie , se mai vad dar nu cum erau inainte. O sa va spun exact cum fac poate va ajuta si pe voi. Dimineata ma spal cu gelul , tamponez fata cu servetelul nu cu prosop , imi dau cu apa termala dupa ce se usuca imi dau cu crema duo ma machiez si plec (fond de ten) ma intorc dupa 4-5 ore acasa ma spal cu gelul , apa termala, imi pun pe fiecare loc de pe fata ulei de arbore de ceAi raman cateva ore cu el ma spal cu gen , apa termala aplic crema duo si pot dormi . Bafta!