Caderea masiva a parului si euthyrox?

  •  
    • 10 mesaje
    17 Sep 2013, 06:10
    1 0
    Buna fetelor, eu iau euthyrox de multi ani si nu am avut probleme cu parul si nici nu am simtit un efect secundat in toti acesti ani de cand am avut operatia de adenom tiroidian.
  •  
    • 69 mesaje
    8 Oct 2013, 16:32
    1 0
    Si eu am avut probleme cu caderea parului... si m-a sfatuit cineva sa iau Biotina..este o vitamina de fapt, foarte buna pentru par si unghii. am facut anul trecut o cura de 3 luni si intr-adevar parul nu mi-a mai cazut atat de mult. Acum am inceput iar, insa mi-am luat de data asta formula Skin, hair and nail (par, piele si unghii) de la firma americana Natrol, le-am comandat de pe un site de aici din Romania. contin si Biotina. deja mi s-au intarit unghiile si parul nu-mi mai cade atat de tare (eu ma si vopsesc la o luna si il intind cu placa). va recomand sa incercati Biotin, nicinu e foarte scump, cam 40 de lei 60 capsule(pentru 2 luni)
  •  
    • 1 mesaje
    6 Dec 2013, 00:32
    2 0
    in ultimele luni am trait niste experiente pe care vreau sa le impartasesc si altor oameni care plang dupa ceea ce a fost parul lor candva.
    acum 2 ani, nu stiu din ce motive , efectiv am chelit . glumesc. mi-a cazut parul mai mult decat as putea crede ca este normal ,iar pe tampla dreapta aveam o gaura mare pe care incercam sa o ascund sub cele cateva fire de breton care mi-au mai ramas.cu un an inainte ma si ingrasasem foarte mult asa ca am hotarat sa imi arunc 25 de ani din viata la gunoi si sa incep o alta viata. mi-am aruncat oalele si am cumparat oale care nu necesita ulei, am aruncat produsele cosmetice cumparate din magazine si le-am inlocuit cu produse naturiste etc etc,,,,su uite asa dupa 1 an aveam cu 20 kg ma putin, un par superb si o piele fina. insa nu am scapat de o veche problema...matreata si caderea parului....perul meu se regenera continuu, dar nu se oprea din cadere masiva....de cateva saptamani am hotarat sa fac niste tratamente pt accelerarea cresterii parului,intrucat urmeaza sa fiu mireasa.  asa ca am apelat la....masti cu pulbere de mustar si ou la radacini, ulei de cocos, masline, sau amla pe lungime. miere cu ulei de masline pt culoarea parului, petrol masat la radacini, nopti albe datorate mirosului puternic de usturoi sau ceapa masat in par.....in concluzie cred ca e mai simplu sa va spun ce nu am pus in par)...rezultatul.....am scapat d matreata(sunt sigura ca asa s-a intamplat in urma repetatelor spalaturi cu bicarbonat de sodiu alimentar), am un par lung pana la jumatatea spatelui, umflat ,stralucitor. un fir care efectiv ar putea sa taie un cascaval si nu se ingrasa la fel ca inainte......dintre toate acestea preferatele mele sunt...ulei d amla sau cocos lasate peste noapte, masca cu mustar si ou si petrolul care da un luciu parca ireal.....succes si rabdare.... 
  •  
    • 38 mesaje
    25 Sep 2014, 14:29
    0 0
    Fac de 3 zile o cura cu un supliment ce se cheama Follixin pentru a-mi opri caderea parului. Am tot auzit de produsul asta si am zis sa-mi fac si eu curaj si sa-l cumpar. Sper sa nu fie o dezamagire pentru mine.

    Voi cu ce produse ati avut rezultate?
  •  
    • 12208 mesaje
    25 Sep 2014, 15:27
    0 0
    gorik said:Fac de 3 zile o cura cu un supliment ce se cheama Follixin pentru a-mi opri caderea parului. Am tot auzit de produsul asta si am zis sa-mi fac si eu curaj si sa-l cumpar. Sper sa nu fie o dezamagire pentru mine.

    Voi cu ce produse ati avut rezultate?

     cu revalid capsule  din farmacie , am luat trei luni dar asociate cu niste pastilute de la plafar  numite antistress , caderea era pe fond nervos .

  •  
    • 38 mesaje
    27 Oct 2014, 11:38
    0 1
    Buna Gabi!

    Daca nu o sa ma ajute Follixin probabil ca o sa apelez la formula ta.

    Multumesc mult si iti doresc o zi buna!

  •  
    • 24 mesaje
    5 Ian 2015, 10:08
    0 0
    O solutie buna e si schimbarea regimului alimentar sau urmarea unei cure cu vitamine pentru par.
  •  
    • 2 mesaje
    19 Feb 2015, 09:20
    0 0
    Caderea parului poate fi stopata daca se urmeaza un tratament corespunzator cu un produs care poate sa ajute la acest lucru. Din nefericire caderea parului afecteaza deopotriva atat barbatii cat si femeile.

  •  
    • 19 mesaje
    12 Mai 2015, 11:55
    0 0
    Parul cade din cauza faptului ca lipsesc anumite vitamine din corp si atunci din cauza acestor carente firul de par se subtiaza si sanatatea scalpului are de suferit
  •  
    • 36 mesaje
    8 Dec 2015, 10:24
    0 0
    In anturajul meu lumea foloseste uleiul de ricin destul de mult in combinatie cu suplimente si cu diverse masti. Pana la urma din 3 metode una trebuie sa functioneze.
  •  
    • 6 mesaje
    22 Apr 2016, 15:30
    0 0
    Sfatul unui medic dermatolog si al unui endocrinolog nu trebuie ocolit. El poate sa spuna cu exactitate care e cauza care a generat caderea parului.

  •  
    • 14 mesaje
    5 Sep 2016, 11:20
    0 2
    Gorik care mai e rezultatul cu produsul ala? Se vad rezultate sau cade din nou parul?
  •  
    • 74 mesaje
    4 Ian 2017, 11:08
    0 0
    Fie ca iei folixin fie ca nu iei conteaza cel mai mult sa mananci sanatos. Ma refer aici la produse care contin vitamine si minerale care sa intareasca radacina firului de par si care sa fortifice parul si sa ajute la vitalitate.
  •  
    • 38 mesaje
    6 Apr 2017, 11:09
    0 0
    Ce mai inseamna mancat sanatos? E atat de greu sa mananci sanatos atata timp cat nu ai acces la ce contine fiecare produs in parte. Iei branza de la taran din piata, dar de fapt si el a cumparat-o de la en gros si zice ca e facuta la el in gospodarie.
  •  
    • 64 mesaje
    26 Apr 2017, 10:10
    0 0
    corny20 said:Ce mai inseamna mancat sanatos? E atat de greu sa mananci sanatos atata timp cat nu ai acces la ce contine fiecare produs in parte. Iei branza de la taran din piata, dar de fapt si el a cumparat-o de la en gros si zice ca e facuta la el in gospodarie.

     
    Da , asta cam asa e, dar putem sa ne cumparam direct de la sursa sau te muti la tara, scapi de stres, aglomeratie si mananci mai sanatos.
     

  •  
    • 13 mesaje
    29 Mai 2017, 12:23
    0 0
    Am citit cu mare atentie ceea ce ai scris si as dori sa iti propun sa incepi sa folosesti produsul Follixin care poate fi achizitionat de pe site-ul http://follixin.ro/. Nu l-am folosit eu personal deoarece eu nu am probleme cu parul dar l-a folosit sora mea care dupa cea de a doua sarcina a avut probleme foarte mari cu caderea parului. Dupa 3 luni a observat ca, caderea parului a scazut chiar cu jumatate jar dupa 8 luni de zile parul a devenit mai des si mai matasos. In afara de aceasta s-a inregistrat la programul de afiliere al producatorului acestui supliment Cahinpills, pe site-ul www.cashinpills.com si a inceput sa castige bani frumosi. Sunt sigura de ceea ce scriu pentru ca m-a atras si pe mine in nebunia asta si nu regert nici un pic. Au fost luni cand am castigat chiar peste 2000 de ron. Deci in afara de faptul ca a ajutat-o i-a asigurat, de asemenea, niste banisori.
  •  
    • 74 mesaje
    16 Mar 2018, 11:08
    0 0
    Intereante informatiile! Multumesc!
  •  
    • 6 mesaje
    30 Apr 2018, 11:19
    0 0
    Monia10160 said:Am citit cu mare atentie ceea ce ai scris si as dori sa iti propun sa incepi sa folosesti produsul Follixin care poate fi achizitionat de pe site-ul http://follixin.ro/. Nu l-am folosit eu personal deoarece eu nu am probleme cu parul dar l-a folosit sora mea care dupa cea de a doua sarcina a avut probleme foarte mari cu caderea parului. Dupa 3 luni a observat ca, caderea parului a scazut chiar cu jumatate jar dupa 8 luni de zile parul a devenit mai des si mai matasos. In afara de aceasta s-a inregistrat la programul de afiliere al producatorului acestui supliment Cahinpills, pe site-ul www.cashinpills.com si a inceput sa castige bani frumosi. Sunt sigura de ceea ce scriu pentru ca m-a atras si pe mine in nebunia asta si nu regert nici un pic. Au fost luni cand am castigat chiar peste 2000 de ron. Deci in afara de faptul ca a ajutat-o i-a asigurat, de asemenea, niste banisori.
    Nu doar suplimentul asta exista pentru stoparea caderii parului. Sunt zeci de produse care ajuta  la  obtinerea unui par mai puternic  si mai frumos.

     

  •  
    • 36 mesaje
    6 Iun 2018, 10:43
    0 0
    Impotriva caderii parului se poate folosi cu succes si produsul halier care este un supliment alimentar din plante care are in compozitie ingredienti naturali de cea mai buna calitate.