Vesnica mea problema-acneea!~Zineryt

  •  
    • 30 mesaje
    10 Iun 2012, 12:40
    6 7

    Hey!De vineri ma dau cu Zineryt pe fata!Pana acum nu a dat nici un rezultat,ce-i drept nici nu ma astept sa dea rezultate asa de repede!Problema cea mare este ca de aseara am observat ca la 5 minute dupa ce aplic Zineryt pe ten,fata mea devine usor uleioasa!Sa il mai folosesc?Imi va face rau?Voua in cat timp au inceput sa va dispara cosurile de la tratamentul acesta?

    P.s.:Inainte de a aplica Zineryt ma spal cu un sapun pentru ten gras de la Bioderma!Eu am folosit pana vineri Retin-A dar incep sa imi pierd speranta in acest unguent pentru ca il folosesc din august si nimic....

  •  
    • 4034 mesaje
    10 Iun 2012, 17:43
    5 0
    retin a  nu se foloseste cand este soare!

    zyneritul da ramane uleios.. daca nu ar ramane asa..ti ar arde pielea. este foarte puternic. si nu mi vine a crede ca daca retin a nu a dat nici un rezultat..zynerit va da vreunul.

    eu le am folosit in acelasi timp...retin a la 2 zile doar dimineata ,fara sa ma expun soarelui. si zineryt dimineata si seara . plus un tratament intern cu antibiotic.. 
  •  
    • 30 mesaje
    10 Iun 2012, 22:50
    3 3
    creatza23 said:retin a  nu se foloseste cand este soare!

    zyneritul da ramane uleios.. daca nu ar ramane asa..ti ar arde pielea. este foarte puternic. si nu mi vine a crede ca daca retin a nu a dat nici un rezultat..zynerit va da vreunul.

    eu le am folosit in acelasi timp...retin a la 2 zile doar dimineata ,fara sa ma expun soarelui. si zineryt dimineata si seara . plus un tratament intern cu antibiotic.. 

     Multumesc pentru sfatul despre Retin A si soarele!Eu dimineata,ininte sa plec la scoala,ma dadea cu RetinA dupa care evident ca fata mea era expusa la soare!De astazi m-a batut si pe mine gandul sa folosesc in paralel RetinA+Zineryt!De asemenea m-ar mai interesa cateva ideii pentru masti homemade pentru ten si par gras!Ma poate ajuta cineva?

  •  
    • 96 mesaje
    12 Iun 2012, 16:54
    1 2
    Si mie imi mai apar pe spate niste mici cosulete dar problema este pe brate.Imi apar multe cosuri am problema asta de cand ma stiu mai ales vara daca cumpar Zynerit le usuca?
  •  
    • 30 mesaje
    14 Iun 2012, 14:15
    3 1
    little.miss said:Si mie imi mai apar pe spate niste mici cosulete dar problema este pe brate.Imi apar multe cosuri am problema asta de cand ma stiu mai ales vara daca cumpar Zynerit le usuca?

     Da!Pai ce sa zic....eu incep sa fiu multumita de zineryt chiar daca se zvoneste ca la un momentdat nu o sa isi mai faca efectul...


    Acest mesaj a fost editat de către serbanad: 14 Iun 2012, 14:16
  •  
    • 547 mesaje
    14 Iun 2012, 14:26
    3 2
    Pentru tratamentul acneei ar mai fi Brevoxyl,Skinoren..daca nu le-ai incercat cumva.
  •  
    19a
    • 621 mesaje
    18 Iul 2012, 14:25
    4 0
    Zyneryt e cel mai tare!!! A fost eroul meu intr-o vreme....
  •  
    • 12 mesaje
    31 Iul 2012, 19:47
    0 0
    serbanad said:

    Hey!De vineri ma dau cu Zineryt pe fata!Pana acum nu a dat nici un rezultat,ce-i drept nici nu ma astept sa dea rezultate asa de repede!Problema cea mare este ca de aseara am observat ca la 5 minute dupa ce aplic Zineryt pe ten,fata mea devine usor uleioasa!Sa il mai folosesc?Imi va face rau?Voua in cat timp au inceput sa va dispara cosurile de la tratamentul acesta?

    P.s.:Inainte de a aplica Zineryt ma spal cu un sapun pentru ten gras de la Bioderma!Eu am folosit pana vineri Retin-A dar incep sa imi pierd speranta in acest unguent pentru ca il folosesc din august si nimic....

      Eu te sfatuiesc sa mergi la un dermatolog sau chiar endocrinolog.... depinde din ce cauze ai acnee care nu dispare! NU POTI FOLOSI PRODUSE DUPA URECHE! Nu este normal si nici ok! Diin proprie experienta, mergi la dermatolog. Vezi cauza, si apoi aplica produse pe fata. Pt ca acneea aceasta apare si de la mii de produse folosite, cu care fata nu este obisnuita si o ia razna. De asemenea, te sfatuiesc sa folosesti produse de machiaj NON-COMEDOGENICE, fara parabeni. Si demachiant...de la farmacie; eu folosesc unul pe baza de apa, tot de la Bioderma, recomandat de un dermatolog. De asemenea, poti incerca totusi si uleiul de argan, dar cel mai bine ar fi sa intrebi dermatologul despre asta!

  •  
    • 25 mesaje
    21 Aug 2012, 20:28
    2 0
    De ce nu incerci un peeling chimic medical? incearca cu unul superficial si dupa poti continua cu unul mediu....
  •  
    • 151 mesaje
    22 Aug 2012, 00:38
    5 0
    Schimba-ti alimentatia si fa un sport, tine un mic regim alimentar si o sa te ajute foarte mult!
  •  
    • 36 mesaje
    24 Aug 2012, 01:12
    2 2
    Daca ai mai folosit Zineryt, nu te astepta sa dea rezultate
    Si eu am avut o problema mare cu cosurile.. am apelat la mastile folosite acasa, de Zineryt nu mai spun si nimic. Incearca gama Normaderm de la Vichy, in special crema din gama aceasta.. e mai scumpa ce-i drept ( cam 84 lei, depinde de farmacie) dar rezultatele s-au vazut dupa 2 zile cand monstruletii mi-au disparut, si 7 zile cand am ramas cu fata curata. Cauta pe net sau in alte farmacii pentru ca din ce stiu, este un pachet pe piata cu Cleanser-ul Tri-Activ + crema + o monstra la 70 lei. Daca nu esti sigura, cere monstre in farmacii si vezi daca are efect. 
  •  
    • 1 mesaje
    25 Dec 2012, 20:53
    2 2
    La mine am vazut rezultate dupa 2 saptamani. La inceput ti se inrautateste pielea dupa care se amelioreaza. Problema e ca nu il poti folosi la nesfarsit. Este un antibiotic si trebuie doar folosit la sfatul doctorului altfel iti poti inrautati situatia. Din pacate la mine nu isi mai face efecte. Produsele din comert...din experienta mea...nu fac decat sa iti cheltuie baniiiii...nu ai idee cate am incercat. Trebuie sa afli prima data ce fel de acnee ai ca sa stii ce tratamente sa folosest...Succes si impartaseste cu noi ce tratamente gasesti tu folositoare.
     
  •  
    • 1 mesaje
    22 Mar 2013, 14:09
    2 0
    19a said:Zyneryt e cel mai tare!!! A fost eroul meu intr-o vreme....

     

    Am incercat si eu zyneryt. imi ardea pielea si se cojea ca dupa plaja. alte rezultate.. zero.
    dupa doi ani in care am incercat toti medicii care mai de care mai renumiti, cu costurile de rigoare ..milioane lunar ..pt muulte luni ..;  am facut si tratament antibiotic pe antibiograma analizei!-  nu am avut rezultate-deloc. apoi, luam trenul spre bucuresti si aflam alte lucruri:

    Skinoren crema dim si seara ..aplicat pe pielea curata desigur, si Unidox Solutab jumatate tableta seara, - tb sa va spun ca indisperarea mea am luat o tableta intreaga si nu jumatate, si nu m-am oprit pana nu s-au distrus monstrii, dar intr-o luna mi-au trecut !  Au ramas niste semne care trec in aprox 4-5 luni cu Iklen -depigmentant ( de la sensy blue )

    Nu zic sa luati atat de mult timp ca mine, dar va spun ca aceste 2 produse au fost solutia pt mine... si chiar am cautat.
    Mentionez ca am 38 ani..si ..nu am avut acnee nici la 15 ani ...dar ..! atentie la neatentie ! cosmetice expirate....sau ..alte..

    Succes si sanatate !



    Acest mesaj a fost editat de către evaele: 22 Mar 2013, 14:13
  •  
    • 3 mesaje
    29 Mar 2013, 20:10
    3 1
    Acnea..e cosmarul vietii mele de trei ani si sper ca e pe terminate...folosesc acum si sunt foarte multumita de produsele Biotrade gama ACNEOUT ..e super ..au si sapun si lotiune si crema..vi le recomanda cu caldura!
  •  
    • 9 mesaje
    4 Apr 2013, 13:07
    3 2
    Vezi ca problema trebuie rezolvata din interior nu numai cu creme.Eu am scapat cosurile de pe piept si spate dar si de petele si ridurile de pe ten cu un supliment pe baza de colagen,acid hialuronic,omega3,alge marine+alte plante...se numeste rithual derm,poate te ajuta si pe tine.
    pe produs scrie ca trateaza si acneea,pe mine m-a ajutat foarte mult in problemele pe care le-am avut. 
  •  
    • 1 mesaje
    13 Apr 2013, 22:47
    1 2
    salutare!
    Eu am inceput sa folosesc Zineryt , dar pe mine nu ma ajutat delok ,mai multe apareau..
    Dar draga mea iti spun ku inima deschisa ca ,,Isotrexin" ma ajutat ...
     mai este un sapun pe kare al folosesk se numeste in russa ,,дегтярное мыло" mirosul nu e din cel mai placut dar rezultate sunt !!! ISOTREXIN cel mai bun , mai bun ka Zinerytul , Zinerytul ajuta temporar '
     
  •  
    • 5 mesaje
    29 Apr 2013, 01:53
    2 0
    Dupa ce am incercat si eu solutiile astea agresive, mi-am cam distrus tenul si degeaba..ca acnee nu mi-a disparut. tot intreband, mi s-a recomandat salonul Apiestetic din Rosetti, unde se fac tratamente personalizate cu miere si alte ingrediente naturale, in functie de caracteristicile tenului. am cateva luni de cand merg si rezultatele chiar se vad. am schimbat si toate produsele de ingrijire, folosesc doar gama de la ei, Acnex Revita, cuprinde tot ce ai nevoie
  •  
    • 2 mesaje
    3 Mai 2013, 14:40
    0 0
    Si eu m-am confruntat cu aceeasi problema, dar in sfarsit am scapat de ea! Cum? Din intamplare, intrand la un plafar si discutand cu doamna de acolo ce mi-a recomandat acest produs: AKNESOL. Care cu adevarat a mers! Mi-au disparut foarte repede!! Intr-adevar la inceput, trebuie folosit regulat dar dupa se face pauza 1 luna Foarte eficient si deloc scump, 11 lei! Multa bafta!!
  •  
    • 5 mesaje
    8 Mai 2013, 18:48
    2 2
    Te-ai gandit sa tratezi problema si la interior, nu doar la suprafata? Este demonstrat ca afectiunile colonului au mare impact asupra tenului si pielii in general si nu numai. Eu dupa cateva proceduri de colonhidroterapie am observat o luminare a tenului iar acneea mi-a disparut. Deci iti recomand cu caldura! Daca vrei sa afli mai multe despre un stil de viata sanatos poti sa intri pe www.harmony-clinic.ro. Sanatate!
  •  
    • 51 mesaje
    8 Mai 2013, 20:41
    3 0
    pe langa faptul ca miam marit sani in 40 de zile cu un program www.marirea-sanilor.com am scapat si de oistrui si acnee ... am primit pe langa pachetul pt marirea sanilor niste ghiduri pt ingrijirea tenului gratuite.... iar in 3 zile acneea a disparut iar pistrui mai greu dar au disparut si ei partial... inca mai urmez tratamentul natural pe care il fac chiar eu acasa dupa reteta din manual digital.... recomand daca sunte-ti interesate