Vacanta

  •  
    • 29 mesaje
    25 Apr 2012, 13:46
    0 0
    Buna ! M-am gandit sa va intreb pe unde plecati in concediu anul acesta? Eu implinesc cam 20 de anisori si as avea posibilitatea sa plec pentru prima oara din tara, m-ar tenta undeva pe la sfarsitul lui august sa plec in Spania, ce e drept am vazut ca exista zboruri cu o escala de 24h in Paris. Mi s-ar parea interesant sa stau o zi in Paris sa vizitez Disneyland-ul si turnul Eiffel, iar apoi sa decolez spre Spania. Este posibil fizic asa ceva? aveti idee cam ce preturi sunt de la aeroport in oras , in ambele cazuri? In Spania ce e mai interesant de vizitat Barcelona sau Valenicia? Vreau sa si vizitez cate ceva, dar sa fac si vreo 2 zile plaja. Ce vi s-a parut voua frumos in Spania ?!
  •  
    • 1841 mesaje
    29 Apr 2012, 19:03
    0 0
    Darling, 24 de ore in Paris nu-ti ajung pentru Disney + Turnul Eiffel. Disney vazut pe fuga, alergand ca nebuna, iti ia o zi intreaga de dimineata de la 9 pana seara la inchidere. Nu mai stiu cat costa intrarea acum, dar acum ceva ani era vreo 75 de euro de persoana. La turn ai avea timp sa ajungi, plus o tura foaaarte rapida de oras, insa fa-ti socoteala ca ai nevoie de bani de cazare, ca nu poti sa stai 24 de ore in picioare cu valiza dupa tine.

    In Spania eu te-as sfatui Barcelona. E superb. 
  •  
    • 1 mesaje
    27 Iun 2012, 13:58
    0 0
    Excursii la pret bun gasiti si pe site-urile de reduceri.
  •  
    • 8 mesaje
    12 Sep 2012, 12:23
    0 0
    Nu apelati la site-urile de reduceri cu cupoane, ca e cam periculos. Stiu vreo 2 persoane care si-au cumparat de-acolo si n-au mai plecat nicaieri, pentru ca agentiile care ofereau excursiile dadusera faliment. Si-au recuperat banii pana la urma, dar au fost complicatii inutile si nici nu au mai plecat nicaieri. De obicei apeleaza la cupoane si reduceri agentiile care nu au vanzari si vor si ei sa aiba acolo cativa clienti, n-o sa vedeti agentii mari apeland la genul asta de oferte.
    Eu cel mai recent am calatorit cu Europa Travel in Corfu - super destinatie, super agentie, mi-a placut f mult! SI am platit si foarte putin pe sejur de 6 nopti. M-am intors saptamana trecuta si sunt inca sub impresia vacantei, de care am fost incantata.
    Pentru ceva romantic eu as alege Parisul, neaparat!! Sau Venetia - e super frumos orasul!!!
    Si eu oscilez intre Amsterdam, Viena si Barcelona pentru revelion, am gasit niste oferte misto si ma cam tenteaza....