ma duc pe FB sa incarc pozele de la Paste

  •  
    • 4503 mesaje
    20 Apr 2012, 16:08
    3 0
    pushica said:uite care e problema papusa:

    2. e un forum public si pot sa postez ce vreau eu, nu-ti convine, nu citesti/deschizi, nu stiu cine te crezi tu sa apreciezi ce e avenit si ce e neavenit pe forum (sper ca nu folosesc o formulare prea academica pentru nivelul tau), deci hai sictir!

    in primul rand as vrea sa mentionez ca nu sunt de acord cu atacurile Carlei... mi se par deplasate

    in al doilea rand, legat de ceea ce am lasat din postarea lui pushica... spuneai la un mom dat in alta postare ca ce, preferam topice gen am ramas gravida cu degetu' etc... nu, nu le prefer pe acelea (sa vb in numele meu) dar nici pe cele deschise asa sa ne aflam in treaba ca ne plictisim

    si da, e un forum public si pot sa scriu pe topicul deschis de tine ce vreau eu... de aici pana a parasi forumul pt ca Mara77 a scris ca i se pare usor nasol topicul sau ca apare o Carla care ataca aiurea in tramvai si sa te victimizezi cu lacrimi mi se pare deja prea mult dar este alegerea ta

  •  
    • 92 mesaje
    20 Apr 2012, 17:18
    2 1
    pushica said:uite care e problema papusa:

    1. nu am mai raspuns pentru ca am fost la banca, nu pentru ca nu am replica

    2. e un forum public si pot sa postez ce vreau eu, nu-ti convine, nu citesti/deschizi, nu stiu cine te crezi tu sa apreciezi ce e avenit si ce e neavenit pe forum (sper ca nu folosesc o formulare prea academica pentru nivelul tau), deci hai sictir!

    3. faptul ca dai tu pe de laturi de frustare si invidie si gasisi, in sfarsit, ceva de care sa te iei sa iti versi naduful, nu ma intereseaza pe mine absolut deloc, din punctul meu de vedere esti inca o doritoare de pus fusta in cap si facut furori a la usa cortului

    4. ca ai tu ceva personal cu mine tine de frustrarile tale, dar pentru statistica ta, am deschis un post despre Saptamana Mare cu o saptamana si jumatate in urma si ieri pe acesta, intre timp nici nu am intrat prea mult pe forum, nus` de unde a venit chestia asta ca folosesc eu forumul pe post de status, e un forum public, pot sa deschid si 50 de topicuri pe zi, care e problema ta de fapt? esti de la controlul calitatii sau esti pe post de cateaua care latra la luna?

    5. doar nu iti imaginezi ca tine la mine psihologia ta inversa de 2 bani si o sa iti dau id-ul meu de FB doar sa iti demonstrez tie ca am sange in vene, din partea mea poti sa crezi ce vrei si tu si sleata ta, de aia nu mai ploua!  Refuz sa ti-l dau, nu pentru ca imi e rusine cu profilul meu, ci PENTRU CA IMI E RUSINE CU COMPORTAMENTUL TAU, am acolo colegi de servici, colegi de facultate, fosti profesori, oameni cu care am facut actiuni caritabile si de voluntariat, sincer imi e rusine cu o mahalagioaica ca tine sa vina sa imi posteze cine stie ce abjectie pe perete ...

    6. aici se incheie si povestea nostra de iubire, a fost frumos cat a durat, dar a venit timpul sa iti iei un sut in posterior si un ignore permanent, sunt convinsa ca o sa mai latrii pe aici un timp in speranta ca o sa mai primesti atentie, dar eu am terminat-o cu tine. Hai pa!




    du-te fata draga cat vezi cu ochii e clar ca ai o problema grava la cap suferi de lipsa de atentie...de mine poti sa postezi si 100 de topicuri  pe ora ,oricum lumea isi da incet seama de caracterul tau prin aiurelile pe care le debitezi aici..auzi cica nu-si da linkul de la facebook ca eu ii postez ceva pe perete...auzi nebuno da ai auzit de optiunea'privacy''?nu nu cred ca draga de tine a auzit...nu am incercat nici o psihologie de 2 lei dar mi-am dat seama ce om prefacut esti...spui ca nu ai avea vreo problema postand profilul facebook ,dar vii cu  tot felul de ineptii si motive...nu stiu care e mai mahalagioaca dintre noi 2 din moment ce tu folosesti cuvinte si expresii de genul:'hai sictir''

     

  •  
    • 3484 mesaje
    20 Apr 2012, 17:48
    6 3
    Mara77 said:
    pushica said:uite care e problema papusa:

    2. e un forum public si pot sa postez ce vreau eu, nu-ti convine, nu citesti/deschizi, nu stiu cine te crezi tu sa apreciezi ce e avenit si ce e neavenit pe forum (sper ca nu folosesc o formulare prea academica pentru nivelul tau), deci hai sictir!

     

    in primul rand as vrea sa mentionez ca nu sunt de acord cu atacurile Carlei... mi se par deplasate

    in al doilea rand, legat de ceea ce am lasat din postarea lui pushica... spuneai la un mom dat in alta postare ca ce, preferam topice gen am ramas gravida cu degetu' etc... nu, nu le prefer pe acelea (sa vb in numele meu) dar nici pe cele deschise asa sa ne aflam in treaba ca ne plictisim

    si da, e un forum public si pot sa scriu pe topicul deschis de tine ce vreau eu... de aici pana a parasi forumul pt ca Mara77 a scris ca i se pare usor nasol topicul sau ca apare o Carla care ataca aiurea in tramvai si sa te victimizezi cu lacrimi mi se pare deja prea mult dar este alegerea ta

     

    pai nu am zis ca parasesc forumul din cauza ta, desi nu am inteles provocarea ta, mi s-a parut tendentios ceea ce ai postat, insa am preferat sa o interpretez ca pe o gluma si ti-am raspuns in spirit de gluma

     

    despre ce s-a postat aici, da, recunosc: mi se pare un pic nedrept pentru ca nu mi se pare mie ca am facut ceva chiar atat de grav si de ofensator sa merit tot tirul asta de replici, o fi grav daca ziceti voi toti, dar mie chiar nu mi se pare asa, am stat si m-am gandit: in ultimele 2 luni de cand am revenit pe forum am deschis 5 topicuri, asta fiind al 6-lea, chiar sa mi se spuna ca nu mai e loc de mine pe forum si ca folosesc site-ul ca sa imi pun statusuri, mi se pare totusi prea mult ... nu am incercat sa demonstrez nimic, nu am sarit la gatul nimanui, nu imi dau seama cum am ajuns sa deranjez atat de mult ...

     

    pentru mine forumul asta a fost intotdeauna cam asa: un loc, chiar daca virtual, unde am cunoscut oameni noi, mi-am facut cativa prieteni si unde m-am amuzat foarte tare impreuna cu alti utilizatori, pe diverse teme cu mai multa sau mai putina legatura cu tematica "dragoste&sex" ... daca nu mai pot face asta incat deranjez la maxim, ce naiba sa mai caut aici? ca sa intru doar pentru a face obiect de galceava, nu ma tenteaza deloc ... departe de mine idea de a ma victimiza, insa starea asta permanenta de "cu sabia scoasa din teaca" e obositoare si te mai si incarca cu energie negativa pe deasupra ... imi fac o cafea, am o jumatate de ora libera, mai intru pe aici, mai fac o gluma, mi se mai raspunde, ma binedispun si ii binedispun si pe cei care intra in contact cu mine, deci are sens, dar ca sa intru pe aici sa ma justific de ce indraznii sa deschid topic de bantuiala chiar nu are rost ... astea ar fi considerentele pentru care ma gandesc sa mai iau o pauza de eva de inca cativa ani

    nu are legatura cu cineva in particular, ci cu starea generala

     

    si da Mara, chiar sunt o persoana pozitiva, vesela si draguta (fac exceptie cazurile in care se incalca niste limite de bun simt), sunt multumita de cine sunt, sunt multumita de relatia mea si de viata pe care mi-o reconstruiesc incet-incet, sunt multumita de alegerile pe care le-am facut pana acum si nu am de impartit nimic cu nimeni


    Acest mesaj a fost editat de către pushica: 20 Apr 2012, 17:51
  •  
    • 4034 mesaje
    20 Apr 2012, 21:22
    2 0
    pushica eu n am avut tangente cu tine prea mari ....

     vorbind asa ca fapt divers(lasand orice fel de gluma la o parte...... )la ACEST topic..ce asteptari ai avut? asa pozitiva cum esti tu...ce ai asteptat tu? sa ti se spuna ce? " vai pushi,da ne repede fb sa avem ce viziona?" sau" hai sa facem schimb de fb " ca si cum am face schimb de abtibilde la guma turbo?  
  •  
    • 4034 mesaje
    20 Apr 2012, 21:27
    2 0
    de cand ai aparut pe forum numai asta ai asteptat..sa ti se spuna cat de superba esti( nu zic ca n oi fi,pt ca nu te cunosc) si cine a indraznit sa te atace in vreun fel ai ripostat intr un mod nu tocmai elegant..demn de o doamna in care pozezi...

    chiar nu conteaza ce spun eu aici,dar daca tot ai deschis topic in care se spune orice..sa nu scap ocazia.

    sper ca ai atata intelepciune incat sa nu privesti postarile mele ca pe un atac. 


    Acest mesaj a fost editat de către creatza23: 20 Apr 2012, 21:28
  •  
    • 3484 mesaje
    20 Apr 2012, 22:20
    3 1
    creatza23 said:pushica eu n am avut tangente cu tine prea mari ....

     vorbind asa ca fapt divers(lasand orice fel de gluma la o parte...... )la ACEST topic..ce asteptari ai avut? asa pozitiva cum esti tu...ce ai asteptat tu? sa ti se spuna ce? " vai pushi,da ne repede fb sa avem ce viziona?" sau" hai sa facem schimb de fb " ca si cum am face schimb de abtibilde la guma turbo?  

     

    cam ce asteptari as fi putut avea de la un topic de bantuiala? poate sa povestim cum am petrecut Pastele? poate sa gasim un subiect de gluma si de descretit fruntile? dar ce iti inchipui tu ca am facut in prealabil un studiu de fezabilitate si niste calcule de probabilitate cu public-tinta? ei bine, nu ... am deschis un topic de bantuiala, nu v-a placut, asta e! daca tu crezi ca era necesar tot tirul asta de replici care mai de care, e parerea ta si ti-o respect, dar mie tot mi se pare ca s-a facut prea mult zgomot pentru nimic, unii dintre voi ati reactionat de parca cine stie ce grozavie nemaipomenita am facut ... chiar asta faceam atunci: ma chinuiam sa descarc pozele din aparat in calculator si nu imi facea contact cablul USB, am postat si aici, nici prin cap nu mi-a trecut ca o sa starnesc atata val de ura si dezaprobabre ...

  •  
    • 3484 mesaje
    20 Apr 2012, 22:33
    2 2
    creatza23 said:de cand ai aparut pe forum numai asta ai asteptat..sa ti se spuna cat de superba esti( nu zic ca n oi fi,pt ca nu te cunosc) si cine a indraznit sa te atace in vreun fel ai ripostat intr un mod nu tocmai elegant..demn de o doamna in care pozezi...

    chiar nu conteaza ce spun eu aici,dar daca tot ai deschis topic in care se spune orice..sa nu scap ocazia.

    sper ca ai atata intelepciune incat sa nu privesti postarile mele ca pe un atac. 

     

    iti raspund si la postarea asta: de cand am revenit pe forum ma asteptam sa reintalnesc evele vesele si prietenoase pe care le stiam, cu care puteai glumi, care iti ofereau o companie placuta, fie ea si virtuala, cateva dintre ele chiar sunt asa ... zau daca ma asteptam sa se cramponeze cineva atat de mult de mine ... 

    cat despre faptul ca am ripostat la atacuri ce sa spun? era normal! am fost facuta in toate felurile posibile de persoane care mai de care mai dubioase, oi fi eu pacifista, dar nici tinta de tir nu sunt

    daca imi citesti tu cu atentie postarile o sa vezi ca din senin nu m-am luat de viata nimanui si nici nu am raspuns cu aceeasi moneda, nici chiar la cele mai grosolane atacuri

    nu am de ce sa iau parerea ta drept un atac, pentru mine oricum nu exista niciun razboi, nicio competie, niciun sentiment de frustrare, ura sau invidie vis-a-vis de cineva de pe forum, pentru mine sunt doua categorii: cateva/cativa utilizatori/toare care imi sunt tare dragi si restul lumii

  •  
    • 4034 mesaje
    20 Apr 2012, 23:47
    3 2
    eu mi am dat seama ce asteptari aveai de la acest forum inca din primele tale postari. si sunt convinsa ca ai observat  ca eva nu are acelasi aer pe care il avea cu ani in urma. eu n am chiar 10 ani pe eva. citesc de vreo5,postez de vreo 2-3 ... si  schimbarile sunt evidente. dar nu trebuie sa te superi pe reactiile fetelor..ca ti sunt dragi sau nu.

    iti dai seama ce ar fi fost eva daca toata lumea s ar simpatiza,toata lumea ar scrie corect,toata lumea si ar pune pe tapet viata personala? pfuu nici nu vreau sa ma gandesc. 
  •  
    • 3484 mesaje
    20 Apr 2012, 23:56
    3 0
    creatza23 said:eu mi am dat seama ce asteptari aveai de la acest forum inca din primele tale postari. si sunt convinsa ca ai observat  ca eva nu are acelasi aer pe care il avea cu ani in urma. eu n am chiar 10 ani pe eva. citesc de vreo5,postez de vreo 2-3 ... si  schimbarile sunt evidente. dar nu trebuie sa te superi pe reactiile fetelor..ca ti sunt dragi sau nu.

    iti dai seama ce ar fi fost eva daca toata lumea s ar simpatiza,toata lumea ar scrie corect,toata lumea si ar pune pe tapet viata personala? pfuu nici nu vreau sa ma gandesc. 

     

    pai nici nu m-am suparat ca nah au fost 2-3 postari, facem abstractie de carla, apoi cateva ore nu am mai intrat, cand ma intorc surpriza: 3 pagini ... sincer am fost uimita sa vad cata lume nu ma place si cat de vehement tine sa o spuna, si culmea utilizatori cu care nu am schimbat niciun rand pana acum ... in fine, nu mai conteaza, ce s-a facut, s-a facut ! ma retrag naiba spre taramuri mai linistite ...

  •  
    • 18346 mesaje
    23 Apr 2012, 01:41
    3 0
    Pushica, in astea  3 pagini sunt numai discutii, mistouri, etc. ia vezi tu, relaxata, cu o cafea in fata, cate persoane "nu te plac"?!

    asa, apoi vezi cata lume frecventeaza eva. ro. si fa un calcul...

    si spune-mi cine de aici e placut de toata lumea? da ce naiba? tre sa primim voturi?

    da, eva, nu mai e ce a fost. nu se mai fac atatea mistouri, si mai ales nu cu acelasi gust.
  •  
    • 406 mesaje
    23 Apr 2012, 01:51
    1 0
    Pusico era cit pe ce sa iti scriu un cearceaf'' - ma abtin - tu esti fata desteapta.
    In avatar ti-ai luat scut, coif , zale, esti echipata bine - bravos! Sa nu te puna pacatele si sa renunti la lupta.  


    Baga-le-as sulita-n coaste de ciufute' !

    3 babe zgribulite' cu proteza in pahar au ajuns sa te rapuna?
  •  
    • 7967 mesaje
    23 Apr 2012, 07:35
    1 0
    me_eva said:Pushica, in astea  3 pagini sunt numai discutii, mistouri, etc. ia vezi tu, relaxata, cu o cafea in fata, cate persoane "nu te plac"?!

    asa, apoi vezi cata lume frecventeaza eva. ro. si fa un calcul...

    si spune-mi cine de aici e placut de toata lumea? da ce naiba? tre sa primim voturi?

    da, eva, nu mai e ce a fost. nu se mai fac atatea mistouri, si mai ales nu cu acelasi gust.

    Cum ar fi ca toate sa ne placem intre noi, sa ne iubim virtual, sa ne sprijinim reciproc....ce mai...un colt de rai hmhm. Eva a zburat de mult din Rai Cui naiba ii pasa?  

  •  
    • 10876 mesaje
    23 Apr 2012, 07:52
    1 0
    La FB nu aveti ce discuta Frantz, am peste o mie de poze
  •  
    • 7967 mesaje
    23 Apr 2012, 08:28
    1 0
    mikizda said:La FB nu aveti ce discuta Frantz, am peste o mie de poze

    Sa-ti traiasca si sa se inmulteasca!  

  •  
    • 3484 mesaje
    23 Apr 2012, 17:42
    4 0
    da mey mie asa imi place: toata lumea sa se inteleaga cu toata lumea, sa se pupe si sa se iupeasca si sa curga rauri de dragoste si veselie

    ca daca tot intru pe aci si imi intuneca astia karma, mie nu imi place ...

    dar azi e zi mare, eu si cu omu` sarbatorim cu numele si inca jumatate din familia lui ...

    pentru toti care sunteti pe aici si cititi si va e ziua cu numele (sau nu), La multi ani, sanatate, fericire, implinire, un motiv de a zambi in fiecare zi si cat mai putine palmute rosii pe forum ... stiu ca iar o sa se crizeze neshte id-uri, dar eu chiar va iupesc pr toti, nah!

    `ote sfantul meu ce stie sa faca:
    "El tine cheile cerului si sloboade soarele sa urce in tarie ca sa aduca vara" am zis !
  •  
    • 3613 mesaje
    23 Apr 2012, 18:16
    1 0
    La Multi Ani , Pushica ... tie si lui George !
  •  
    • 3484 mesaje
    23 Apr 2012, 18:51
    0 0
    Adriadi said:La Multi Ani , Pushica ... tie si lui George !

     

    multumim frumos Adri, toate cele bune si tie si alor tai, pupam !

  •  
    • 406 mesaje
    23 Apr 2012, 19:18
    1 0
    Noroc si la mai mare .... La multi ani! intregului familion, Pusico.
  •  
    • 74 mesaje
    23 Apr 2012, 19:35
    0 1
    Tyk.Tak said:Noroc si la mai mare .... La multi ani! intregului familion, Pusico.

     

    meclo draga de ce nu scrii pe id-ul tau tau de toate zilele pe care stai mai mult de 5-10 minute?

  •  
    • 18 mesaje
    28 Feb 2013, 16:16
    0 1
    Regina_Neagra said:ti-as zice "S.P", dar....sunt o lady

    insa....oricum poti face asta si fara invitatia mea daca insisit si....vad ca insisti

    PS: ignore in continuare ..... spumeaza pana dai pe afara

     

    Ce te razi prin razatoare .loat-as neamul in ... L ai termint pe barba tau sau ba ca ai uitat sa iti finalizezi topicul tocmai cand spuneai ca io sugeaia rece.Da tu Regina_Neagra hai cu finalul ala ...