ma duc pe FB sa incarc pozele de la Paste

  •  
    • 1787 mesaje
    19 Apr 2012, 23:20
    0 0
    M-ai inteles gresit, Carla
    Eu nu facusem o afirmatie, ci am pus semnul intrebarii la sfarsitul postarii.
  •  
    • 92 mesaje
    19 Apr 2012, 23:26
    0 0
    Midorri said:M-ai inteles gresit, Carla
    Eu nu facusem o afirmatie, ci am pus semnul intrebarii la sfarsitul postarii.

     

    era retorica nu? 

  •  
    • 3613 mesaje
    19 Apr 2012, 23:52
    2 2
    carla.h said:


    a scuze cuvantul besina nu este folosit vocabularul limbii romane ai dreptate...trebuia sa zic partz?
    si sunt de acord cu midorri pentru ce a deschis topic cand putea sa scrie asta la ''ce fac in momentul asta'' ...asta se numeste aroganta
     

     

    Draga mea Carla , daca acelasi vocabular il folosesti si cu iubitul tau (ca doar , deh ... sunt cuvinte din vocabularul limbii romane !) ... atunci nu te mai mira ca respectivul te respecta , asa cum te respecta !

     

  •  
    • 4034 mesaje
    19 Apr 2012, 23:57
    1 0
    pushica said:acu` sa spuna care-mi spurca USB-ul ca nu pot sa descarc pozele ... bre da` voi nu aveti niciun pic de ... si nici de ..., ca sa nu mai zic de ...
    incredibil!

     

    huh? 


    Acest mesaj a fost editat de către creatza23: 19 Apr 2012, 23:58
  •  
    • 5862 mesaje
    20 Apr 2012, 00:05
    2 0
    pushica, daca nu ni le arati si noua, n-are farmec. ma duc sa-mi mai pun niste chipsuri, dar nu va dau si voua
  •  
    • 3484 mesaje
    20 Apr 2012, 03:12
    4 5
    1. topicul era o gluma, nu ma asteptam sa va infoiati asa, inca nu am inteles de ce dracu deranjeaza asa tare, mai explicati un pic, poa` ma prind ... trebuie sa deschid un topic despre cum ca tipa perpatu` la mine sau ca m-a parasit sau ca ma insala sau ca sunt distrusa pentru ca nu ma prind daca sunt gravida/daca mai sunt virgina ca sa multumesc auditoriul?

    2. am mai zis-o: nu am o problema in a va da id-ul meu de FB, ce dracu as avea de ascuns de fapt? auzi mentalitate: dau de banuit pentru ca am dat prea multe detalii ....

    3. bre astia carora va stau in gat (dracu stie de ce), mai respirati un pic, ca nu v-am luat nici porumbii de pe foc, nici barbatii de sub voi

    4. daca va propuseseti sa ma faceti sa mi se taie si sa nu mai intru pe aici, aproape ati reusit ... fuck it !
  •  
    • 12819 mesaje
    20 Apr 2012, 07:48
    0 0
    pushica said:1. topicul era o gluma, nu ma asteptam sa va infoiati asa, inca nu am inteles de ce dracu deranjeaza asa tare, mai explicati un pic, poa` ma prind ... trebuie sa deschid un topic despre cum ca tipa perpatu` la mine sau ca m-a parasit sau ca ma insala sau ca sunt distrusa pentru ca nu ma prind daca sunt gravida/daca mai sunt virgina ca sa multumesc auditoriul?

    2. am mai zis-o: nu am o problema in a va da id-ul meu de FB, ce dracu as avea de ascuns de fapt? auzi mentalitate: dau de banuit pentru ca am dat prea multe detalii ....

    3. bre astia carora va stau in gat (dracu stie de ce), mai respirati un pic, ca nu v-am luat nici porumbii de pe foc, nici barbatii de sub voi

    4. daca va propuseseti sa ma faceti sa mi se taie si sa nu mai intru pe aici, aproape ati reusit ... fuck it !

     
    slab, slab de tot.
    trei sa intelegi ca daca esti prea multumita de tine, deranjeaza. atunci..., tii seama de faptu' ca nu esti de capu' tau pe forumu' asta, tii seama de REGULILE de postare pe eva, regulile gramaticale etc., acolo unde nu exista reguli, sunt permise subiectele: "deranjeaza daca mai deschid un subiect in care sa scriu (bla, bla, bla si cat mai multe detalii)", in care fiecare isi da cu parerea. la sf. analizei.., o sa fii la fel de lamurita ca inainte de deschiderea subiectului,

  •  
    • 92 mesaje
    20 Apr 2012, 10:04
    7 1
    pushica said:1. topicul era o gluma, nu ma asteptam sa va infoiati asa, inca nu am inteles de ce dracu deranjeaza asa tare, mai explicati un pic, poa` ma prind ... trebuie sa deschid un topic despre cum ca tipa perpatu` la mine sau ca m-a parasit sau ca ma insala sau ca sunt distrusa pentru ca nu ma prind daca sunt gravida/daca mai sunt virgina ca sa multumesc auditoriul?

    2. am mai zis-o: nu am o problema in a va da id-ul meu de FB, ce dracu as avea de ascuns de fapt? auzi mentalitate: dau de banuit pentru ca am dat prea multe detalii ....

    3. bre astia carora va stau in gat (dracu stie de ce), mai respirati un pic, ca nu v-am luat nici porumbii de pe foc, nici barbatii de sub voi

    4. daca va propuseseti sa ma faceti sa mi se taie si sa nu mai intru pe aici, aproape ati reusit ... fuck it !


    nu ii vorba ca deranjeaza,ii vorba ca prin chestia asta ai dat dovada de aroganta maxima,de parca te crezi zeita forumului si toata lumea moare sa stie unde esti si ce lucru banal faci tu..acum pe bune ai mai vazut pe cineva deschizand un asemenea rahat de topic?

    si daca nu te deranjeaza sa-ti vada cei de pe eva fb-ul,posteaza linkul daca ai sange in instalatie,daca nu-l postezi atunci esti o mare mincinoasa si ipocrita 

     


    si apropo daca topicul trebuia sa fie o gluma,aproape nimeni nu a inteles gluma
    Acest mesaj a fost editat de către carla.h: 20 Apr 2012, 11:36
  •  
    • 92 mesaje
    20 Apr 2012, 11:46
    2 2
    kidokido said:Carla nu te enerva,chiar nu se merita....




    lol de unde ai dedus tu ca eu ma enervez?sunt foarte foarte calma draga 
    as avea eu lucruri mai importante pentru ce sa ma enervez nu pentru ce posteaza orisicine pe forum

     aha acum am observat ca a mutat adminul topicul....era si cazul
    sau   putea sa-l stearga de tot ca si asa nu are nici un sens 


    Acest mesaj a fost editat de către carla.h: 20 Apr 2012, 11:50
  •  
    • 3484 mesaje
    20 Apr 2012, 11:58
    0 0
    carla.h said:
    kidokido said:Carla nu te enerva,chiar nu se merita....




    lol de unde ai dedus tu ca eu ma enervez?sunt foarte foarte calma draga 
    as avea eu lucruri mai importante pentru ce sa ma enervez nu pentru ce posteaza orisicine pe forum

     aha acum am observat ca a mutat adminul topicul....era si cazul
    sau   putea sa-l stearga de tot ca si asa nu are nici un sens 

     

    da mey, se vede si cu ochiul liber cat esti de ocupata ...

  •  
    • 9728 mesaje
    20 Apr 2012, 12:00
    3 0
    carla.h said:
    Adriadi said: 

    Carla , nu faptul ca ti-ai expus parerea a deranjat ... ci vocabularul pe care l-ai folosit .



    a scuze cuvantul besina nu este folosit vocabularul limbii romane ai dreptate...trebuia sa zic partz?
    si sunt de acord cu midorri pentru ce a deschis topic cand putea sa scrie asta la ''ce fac in momentul asta'' ...asta se numeste aroganta
     

     


    Eh, daca ai folosi  corect "basina" si nu "besina"   "a basi" - nu "besi" ...o sa ai surpriza sa le gasesti cu explicatii in DEX    

     

  •  
    • 3484 mesaje
    20 Apr 2012, 12:04
    0 2
    carla.h said:

    nu ii vorba ca deranjeaza,ii vorba ca prin chestia asta ai dat dovada de aroganta maxima,de parca te crezi zeita forumului si toata lumea moare sa stie unde esti si ce lucru banal faci tu..acum pe bune ai mai vazut pe cineva deschizand un asemenea rahat de topic?

    si daca nu te deranjeaza sa-ti vada cei de pe eva fb-ul,posteaza linkul daca ai sange in instalatie,daca nu-l postezi atunci esti o mare mincinoasa si ipocrita 

     


    si apropo daca topicul trebuia sa fie o gluma,aproape nimeni nu a inteles gluma

     

    vezi ca ai uitat sa te stergi la gura inainte de a vorbi cu mine

    vorba poetului: "ridica-te, sterge-te la gura si prezinta-te"

  •  
    • 92 mesaje
    20 Apr 2012, 12:12
    3 1
    pushica said:
    carla.h said:

    nu ii vorba ca deranjeaza,ii vorba ca prin chestia asta ai dat dovada de aroganta maxima,de parca te crezi zeita forumului si toata lumea moare sa stie unde esti si ce lucru banal faci tu..acum pe bune ai mai vazut pe cineva deschizand un asemenea rahat de topic?

    si daca nu te deranjeaza sa-ti vada cei de pe eva fb-ul,posteaza linkul daca ai sange in instalatie,daca nu-l postezi atunci esti o mare mincinoasa si ipocrita 

     


    si apropo daca topicul trebuia sa fie o gluma,aproape nimeni nu a inteles gluma

     

    vezi ca ai uitat sa te stergi la gura inainte de a vorbi cu mine

    vorba poetului: "ridica-te, sterge-te la gura si prezinta-te"

     

    nu stiu care e mai ocupata,uitandu-ma la numarul tau de mesaje
    si tu cine naiba te crezi??
    ia da-ne linkul tau de fb  daca te tine ca erai tare in gura ca nu te intereseaza parerea altora despre tine

  •  
    • 3484 mesaje
    20 Apr 2012, 12:25
    1 4
    carla.h said:

    nu stiu care e mai ocupata,uitandu-ma la numarul tau de mesaje
    si tu cine naiba te crezi??
    ia da-ne linkul tau de fb  daca te tine ca erai tare in gura ca nu te intereseaza parerea altora despre tine

     

    pai acum nu sunt ocupata, imi beau cafeaua si astept sa vina omu` sa ma ia sa mergem la banca sa imi schimb cardul ca mi s-a bulit si nu pot sa il mai folosesc la shopping si ma cam seaca chestia asta .... haida, iti place cate amanunte iti dau?

    aaa cafeaua este asa: 2 lingurite ness, una zahar si de restul apa calda

    in alta ordine de idei, cam ce iti imaginezi ca am eu pe FB asa de compromitator ca sa ma tem de vreo parere?

  •  
    • 92 mesaje
    20 Apr 2012, 12:50
    0 1
    pushica said:
    carla.h said:

    nu stiu care e mai ocupata,uitandu-ma la numarul tau de mesaje
    si tu cine naiba te crezi??
    ia da-ne linkul tau de fb  daca te tine ca erai tare in gura ca nu te intereseaza parerea altora despre tine

     

    pai acum nu sunt ocupata, imi beau cafeaua si astept sa vina omu` sa ma ia sa mergem la banca sa imi schimb cardul ca mi s-a bulit si nu pot sa il mai folosesc la shopping si ma cam seaca chestia asta .... haida, iti place cate amanunte iti dau?

    aaa cafeaua este asa: 2 lingurite ness, una zahar si de restul apa calda

    in alta ordine de idei, cam ce iti imaginezi ca am eu pe FB asa de compromitator ca sa ma tem de vreo parere?


    nu imi imaginez nimic ,nu inteleg de ce tot o dai pe langa,si eu si altele vor sa-ti dai linkul de fb din moment ce te-ai laudat cu nu stiu ce poze si ai zis ca nu ai nici o problema in a-l posta pe eva....deci? 

     


    Acest mesaj a fost editat de către carla.h: 20 Apr 2012, 12:51
  •  
    • 92 mesaje
    20 Apr 2012, 13:20
    5 2
    si tacerea e un raspuns
    concluzie:            pushica=mincinoasa si o ipocrita laudaroasa
    Acest mesaj a fost editat de către carla.h: 20 Apr 2012, 13:22
  •  
    • 7947 mesaje
    20 Apr 2012, 13:30
    1 0
    Carla nu crezi ca exagerezi cu agresivitatea ta?
    Demult un batran mi-a spus sa plimb limba de doua ori prin gura inainte sa o deschid si sa scot porumbelul. Acelasi lucru ti-l spun si eu tie acum. Pentru ca atat pe forum cat si in viata personala dai dovada de extrem de multa agresivitate verbala. Si nu iti face nici un bine.
    Au fost oameni care iau atras atentia Pushicai intr-un mod foarte diplomat. Ceea ce faci tu acum nu  iti face cinste deloc....

    PS: scuze ca ma erijai in aparatorul Pushicai dar se trezi justitiarul din mine

    Acest mesaj a fost editat de către schonland: 20 Apr 2012, 13:35
  •  
    • 92 mesaje
    20 Apr 2012, 13:37
    4 2
    schonland said:Carla nu crezi ca exagerezi cu agresivitatea ta?
    Demult un batran mi-a spus sa plimb limba de doua ori prin gura inainte sa o deschid si sa scot porumbelul. Acelasi lucru ti-l spun si eu tie acum. Pentru ca atat pe forum cat si in viata personala dai dovada de extrem de multa agresivitate verbala. Si nu iti face nici un bine.
    Au fost oameni care iau atras atentia Pushicai intr-un mod foarte diplomat. Ceea ce faci tu acum nu are ca efect decat sa te devalorizeze pe tine in ochi oamenilor ce citesc postul asta. Nu iti face cinste deloc....

    PS: scuze ca ma erijai in aparatorul Pushicai dar se trezi justitiarul din mine


    asa si?...i-au atras atentia in mod diplomat dar ea in loc sa recunoasca ca a gresit sau macar sa taca din gura,ea se mai si cocoreaza la toata lumea nu numai la mine din moment ce a vorbit la plural  prin urmare pe ea in fund a durut-o de  toata diplomatia si menajamentul altora...pun  pariu ca daca facea o eva noua lucrul acesta toata sareau cu curu in sus sa o faca cu ou si otet

     


    Acest mesaj a fost editat de către carla.h: 20 Apr 2012, 13:38
  •  
    • 3613 mesaje
    20 Apr 2012, 15:04
    2 2
    carla.h said:


    asa si?...i-au atras atentia in mod diplomat dar ea in loc sa recunoasca ca a gresit sau macar sa taca din gura,ea se mai si cocoreaza la toata lumea nu numai la mine din moment ce a vorbit la plural  prin urmare pe ea in fund a durut-o de  toata diplomatia si menajamentul altora...pun  pariu ca daca facea o eva noua lucrul acesta toata sareau cu curu in sus sa o faca cu ou si otet

     

    Carla , si eu ti-am atras atentia in mod diplomatic  , doar ca ai gresit folosind un mod de exprimare neadecvat (nicidecum sa ma erijez in aparatorul cuiva !) ...  iar tu in loc sa recunosti ca ai gresit , te-ai "cocorat" (ce o fi ala ! ) la mine , folosind in continuare acelasi tip de exprimare  ... ba mai mult , mai mi-ai tras si cateva palmute rosii la "posterior ".
    Stai linistita , Carla ... nu pe mine m-ai injosit !

    P.S.  Nici eu nu sunt prea veche pe Eva .ro , dar nimeni nu a sarit la mine pt. motivul ca as fi noua pe aici .
    Mai bine v-ati analiza putin modul de prezentare si vocabularul folosit in postari !

     

  •  
    • 3484 mesaje
    20 Apr 2012, 15:07
    2 4
    uite care e problema papusa:

    1. nu am mai raspuns pentru ca am fost la banca, nu pentru ca nu am replica

    2. e un forum public si pot sa postez ce vreau eu, nu-ti convine, nu citesti/deschizi, nu stiu cine te crezi tu sa apreciezi ce e avenit si ce e neavenit pe forum (sper ca nu folosesc o formulare prea academica pentru nivelul tau), deci hai sictir!

    3. faptul ca dai tu pe de laturi de frustare si invidie si gasisi, in sfarsit, ceva de care sa te iei sa iti versi naduful, nu ma intereseaza pe mine absolut deloc, din punctul meu de vedere esti inca o doritoare de pus fusta in cap si facut furori a la usa cortului

    4. ca ai tu ceva personal cu mine tine de frustrarile tale, dar pentru statistica ta, am deschis un post despre Saptamana Mare cu o saptamana si jumatate in urma si ieri pe acesta, intre timp nici nu am intrat prea mult pe forum, nus` de unde a venit chestia asta ca folosesc eu forumul pe post de status, e un forum public, pot sa deschid si 50 de topicuri pe zi, care e problema ta de fapt? esti de la controlul calitatii sau esti pe post de cateaua care latra la luna?

    5. doar nu iti imaginezi ca tine la mine psihologia ta inversa de 2 bani si o sa iti dau id-ul meu de FB doar sa iti demonstrez tie ca am sange in vene, din partea mea poti sa crezi ce vrei si tu si sleata ta, de aia nu mai ploua!  Refuz sa ti-l dau, nu pentru ca imi e rusine cu profilul meu, ci PENTRU CA IMI E RUSINE CU COMPORTAMENTUL TAU, am acolo colegi de servici, colegi de facultate, fosti profesori, oameni cu care am facut actiuni caritabile si de voluntariat, sincer imi e rusine cu o mahalagioaica ca tine sa vina sa imi posteze cine stie ce abjectie pe perete ...

    6. aici se incheie si povestea nostra de iubire, a fost frumos cat a durat, dar a venit timpul sa iti iei un sut in posterior si un ignore permanent, sunt convinsa ca o sa mai latrii pe aici un timp in speranta ca o sa mai primesti atentie, dar eu am terminat-o cu tine. Hai pa!