ce părere aveţi despre Albania si despre albanezi?

  •  
    • 7967 mesaje
    19 Apr 2012, 09:00
    0 0
    tsunnami said:
    salmarose said:
    Magadutz said:
    salmarose said:
    andreeaandreas said:Ok m-am documentat si ai dreptate,varul sotului meu a gresit.In concluzie...musulmani din Albania mananca porc chiar daca le este interzis.Iar tu daca nu vrei sa auzi explicatii inutile,nu mai scrie nimic desprea ceea ce crezi tu despre mine si astfel nu vei mai fi nevoita sa auzi nimic

     Doar o completare: albanezii musulmani nu stiu mai nimic despre religia lor din cauza anilor de comunism...Si nu numai cei musulmani. Cam asa eram si noi, romanii, dupa '89....

     Aici te contrazic, Salma. Depinde de romani, nu toti erau nestiutori pana in '89. Stiam tot ce putea sti un copil la varsta aia despre religie, spuneam "Mos Craciun", nu "Mos Gerila", mergeam la biserica etc.

     Tu ai fost printre norocosi Maga. Pe mine bunica-mea m-a invatat tot ce stiam atunci despre religie. Eu pe ai mei nu i-am vazut la slujbe la biserica si mama nu mi-a vorbit niciodata de biserica sau despre religie....Cu siguranta mai erau si altii la fel...

     
    fals, nu te aresta nimeni daca mergeai la biserica in bucuresti.

    Cine a zis ca te arestau? 

  •  
    • 1 mesaje
    16 Ian 2015, 10:53
    0 0
    In aceasta luna suntem in cautare de vorbitori de limba ALBANEZA si ARMEANA din Cluj Napoca pentru o viitoare colaborare cu firma noastra. 
    Din 2015 se vor deschide pozitii si pe urmatoarele limbi: albaneza, armeana, daneza, suedeza, norvegiana, germana, rusa, franceza, spaniola, italiana, engleza, croata, sarba, macedona, coreeana, slovena, bulgara, chineza, ceha, araba, finlandeza, ebraica, japoneza, portugheza, poloneza, slovaca, ucrainiana.
    Posturile deschise sunt de Operator introducere si validare date, acestea presupunand prospectarea mediilor informatice pentru obtinerea informatiilor, capacitate de analiza pentru a selecta informatiile relevante, completarea corecta si completa a informatiilor gasite.
    Persoanele interesate pot sa ne trimita CV-ul pe adesa de e-mail autoritati@ccscc.ro
  •  
    • 11561 mesaje
    16 Ian 2015, 12:55
    0 1
    Pe mine m ar interesa o albaneza!!:0
  •  
    • 1 mesaje
    29 Dec 2017, 20:04
    0 0
    Totul depinde de caracter...am avut un iubit albanez vreo 5 luni care m-a terorizat pur si simplu,apoi l-am.cunoscut pe Besim care acum e sotul meu!ma inteleg super cu el si chiar daca e musulman nu il deranjeaza ca mananc carne de porc de fata cu el,intelege ca sunt crestina si am traditile.mele iar eu la randul.meu ii inteleg loialitatea lui fata de Islam!pot sa ies oriunde vreau cu fetele chiar si la discoteca iar el are libertatea pe care o vrea!fiecare traim traditile cu care am.fost crescuti si ne respectam religile,cel mai greu o sa fie in viitor cu copii ca eu nu ii vreau musulmani pentru ca vreau sa ii aduc in romania se le ofer si traditia mea dar vom vedea pe parcurs!albanezi nu sunt baieti raii trebuie doar sa sti sa te comporti si cum am.mai zis depinde de caracter!cand vezi k nu merge mai bine o lasi balta de la inceput...succes
  •  
    • 3765 mesaje
    29 Dec 2017, 22:16
    0 0
    Besim Besim si apoi Mirosim.
  •  
    • 366 mesaje
    3 Ian 2018, 11:51
    0 1
    GiorgiGiorgika said:Totul depinde de caracter...am avut un iubit albanez vreo 5 luni care m-a terorizat pur si simplu,apoi l-am.cunoscut pe Besim care acum e sotul meu!ma inteleg super cu el si chiar daca e musulman nu il deranjeaza ca mananc carne de porc de fata cu el,intelege ca sunt crestina si am traditile.mele iar eu la randul.meu ii inteleg loialitatea lui fata de Islam!pot sa ies oriunde vreau cu fetele chiar si la discoteca iar el are libertatea pe care o vrea!fiecare traim traditile cu care am.fost crescuti si ne respectam religile,cel mai greu o sa fie in viitor cu copii ca eu nu ii vreau musulmani pentru ca vreau sa ii aduc in romania se le ofer si traditia mea dar vom vedea pe parcurs!albanezi nu sunt baieti raii trebuie doar sa sti sa te comporti si cum am.mai zis depinde de caracter!cand vezi k nu merge mai bine o lasi balta de la inceput...succes

       Nu  ti  a dat  o  la  gaoz  inca?), ca  tot  era  un  topic  pe  aici!