ce părere aveţi despre Albania si despre albanezi?

  •  
    • 7967 mesaje
    17 Apr 2012, 09:48
    0 0
    shakira2012 said:si eu am langa mine niste vecini albanezi o femeie,un barbat si copii lor ...

    aa am uitat sa zic cand latra si face scandal potaia ei is primii care suna la politie deci da is foarte saritori ii admir

    Ai fost tare la faza asta  

  •  
    • 7967 mesaje
    17 Apr 2012, 09:55
    0 1
    mikizda said:Pai daca omu bea bere probabil maninca si porc

    Eu nu am judecat niciodata dupa nationalitate. Nici nu as avea cum, din moment ce traiesc aici, stii si tu miki, cu mai mult de 200 de nationalitati pe langa mine... Nici dupa religie nu judec oamenii, ca mi-a fost dat sa vad oameni minunati de orice religie. Pe mine ma deranjeaza ipocrizia unora care evita sa spuna religia sotului sau a iubitului, sau chiar a unor prieteni doar pt ca probabil vor fi judecati ca atare. Si atunci vin cu pretexte de genul "nu are nici o religie, dar crede in Dumnezeu"...Daca crede, trebuie sa creada cumva, dupa anumite principii, legi sau carti. Daca un om crede, atunci are o religie, nu e ateu. Al meu e musulman! Asta e el! Mi-ar fi rusine cu religia sau nationalitatea omului de langa mine, pe care mi l-am ales deliberat? Asta era ideea.. 

  •  
    • 2106 mesaje
    17 Apr 2012, 10:51
    0 0
    Andreea ma bucur ca pe celalalt topic am intuit  ca sunteti strani amandoi de tara unde va aflati. Ma bucur ca intuitia mea a fost buna si in ceea ce priveste religia sotului tau, deoarece eu din cate stiu chiar si albanezii crestini nu mananca porc. In Albania nu prea se gateste porc. Chiar si crestinii se adapteaza si le place sa o faca, asa sunt crescuti ptr ca musulmanii sunt predominanti. On topic: Eu am o parere cat de cat buna despre albanezi doar ca asa cum am mai spus mi se par diabolici si reci.(Poate acestia sunt uscaturile). Sunt unii care seamana la siretlicuri foarte bine cu tiganii nostrii. De altfel ei ne seamana foarte mult chiar si in vestimentatie, muzica si placeri. Le place si lor berea.
  •  
    • 4 mesaje
    17 Apr 2012, 11:48
    0 0
    sweetLumi1 said:Andreea ma bucur ca pe celalalt topic am intuit  ca sunteti strani amandoi de tara unde va aflati. Ma bucur ca intuitia mea a fost buna si in ceea ce priveste religia sotului tau, deoarece eu din cate stiu chiar si albanezii crestini nu mananca porc. In Albania nu prea se gateste porc. Chiar si crestinii se adapteaza si le place sa o faca, asa sunt crescuti ptr ca musulmanii sunt predominanti. On topic: Eu am o parere cat de cat buna despre albanezi doar ca asa cum am mai spus mi se par diabolici si reci.(Poate acestia sunt uscaturile). Sunt unii care seamana la siretlicuri foarte bine cu tiganii nostrii. De altfel ei ne seamana foarte mult chiar si in vestimentatie, muzica si placeri. Le place si lor berea.

     Al meu este musulman si mananca porc nu numai el ci si toata familia lui ,nu merge la biserica (crede in d-zeu)

  •  
    • 12819 mesaje
    17 Apr 2012, 14:29
    2 0
    mikizda said:Pai daca omu bea bere probabil maninca si porc

     
    nu-i lege,
    turcii mei din turcia si din germania in afara de unu toti beau, dar nu mananca porc

  •  
    • 12819 mesaje
    17 Apr 2012, 14:31
    1 0
    anamcara said:

     Al meu este musulman si mananca porc nu numai el ci si toata familia lui ,nu merge la biserica (crede in d-zeu)

     
    intrebarea-i alta.

    ei stiu ca tu le gatesti porc?

  •  
    • 4 mesaje
    17 Apr 2012, 15:46
    1 0
    tsunnami said:
    anamcara said:

     Al meu este musulman si mananca porc nu numai el ci si toata familia lui ,nu merge la biserica (crede in d-zeu)

     
    intrebarea-i alta.

    ei stiu ca tu le gatesti porc?

     Da normal si le place pt ca sunt plecati de mult din albania si s-au adaptat aici in italia

  •  
    • 12819 mesaje
    17 Apr 2012, 19:30
    0 0
    anamcara said:
    tsunnami said:

     
    intrebarea-i alta.

    ei stiu ca tu le gatesti porc?

     Da normal si le place pt ca sunt plecati de mult din albania si s-au adaptat aici in italia

     
    te intreb pentru ca am cunoscut o romanca de traia cu un ciuhap caruia-i gatea purcelus. si ea zisese ca ciuhapelului ii placea purcelusu' de numa'
    asa ca am intrebat-o daca el stie ce gateste ea.
    "pe dracu', cred ca m-ar omora sa afle!"

  •  
    • 99 mesaje
    17 Apr 2012, 19:46
    1 0
    salmarose said:
    andreeaandreas said:Nu este musulman,eu credeam k ei toti sunt musulmani,iar inaite sa ma duc acolo vizitand Turcia,ma asteptam sa fie foarte credinciosi,femeile cu voal p fata,etc.cum sunt musulmanii,insa spre surprinderea mea nu a fost asa.Ce m-a mirat mult a fost cand am intrebat pe cineva ce religie este si mi-a rarpuns ca nu e nici o religie,pur si simplu crede in Dumnezeu si atat

    Deci este crestin? Adica, ti-ai botezat copilul la biserica in religia crestina? El mananca porc? Merge la moschee sau la biserica? 

     

    Exact!ne-am botezat copilul la o biserica crestin ortodoxa,i-am pus un nume cat se poate de crestin,sotul meu mananca porc ceea ce e logic fiind crestin,iar tot logic este fiind crestin este sa mearga la biserica ceea ce si facem din cand in cand
  •  
    • 99 mesaje
    17 Apr 2012, 20:14
    0 0
    salmarose said:
    mikizda said:Pai daca omu bea bere probabil maninca si porc

    Eu nu am judecat niciodata dupa nationalitate. Nici nu as avea cum, din moment ce traiesc aici, stii si tu miki, cu mai mult de 200 de nationalitati pe langa mine... Nici dupa religie nu judec oamenii, ca mi-a fost dat sa vad oameni minunati de orice religie. Pe mine ma deranjeaza ipocrizia unora care evita sa spuna religia sotului sau a iubitului, sau chiar a unor prieteni doar pt ca probabil vor fi judecati ca atare. Si atunci vin cu pretexte de genul "nu are nici o religie, dar crede in Dumnezeu"...Daca crede, trebuie sa creada cumva, dupa anumite principii, legi sau carti. Daca un om crede, atunci are o religie, nu e ateu. Al meu e musulman! Asta e el! Mi-ar fi rusine cu religia sau nationalitatea omului de langa mine, pe care mi l-am ales deliberat? Asta era ideea.. 

     

    eu cred k tu ai ceva cu mine personal,faci ce faci si tot te iei de mine.Hai sa iti spun ce stiu eu de la un albanez si din ceea ce am vazut eu in 6 luni de convietuire acolo.In primul rand 70la suta dintre ei,da sunt musulmani,dar musulmani care mananca porc si nu au nici o problema cu asta.Sunt musulmanl care nu se duc la moschee decat de sarbatori,musulmani care nu spun Allah ci spun Zot ceea ce inseamna Dumnezeu.Dak sotul meu era musulman o spuoeam pt k il iubesc indiferent de ce reliie apartine si nu imi poate fi rusine cu el din nici un punct d vedere,cu atat mai putin dak era musulman...asa k ciocu mic dmn-a experta in toate,pt k tu nu ai cum sa stii ce gandesc,traiesc,sau simt eu.du-te la alt subiect unde esti u experta k aici nu-ti vad rostul.iar dak ai o atipatie mai deosebita pt mine eu cred k nu isi are rostul doamna "buna la toate"
  •  
    • 99 mesaje
    17 Apr 2012, 20:18
    0 0
    Scuze pt greselile de ortografie facute dar scriu de pe tel si nu este tocmai usor.asta k sa nu se ia profa' iar d mine
  •  
    • 626 mesaje
    17 Apr 2012, 20:28
    0 0
    andreeaandreas said:Scuze pt greselile de ortografie facute dar scriu de pe tel si nu este tocmai usor.asta k sa nu se ia profa' iar d mine

    Ia vezi draga tu pe telul tau ala fermecat . Gasesti http://www.travelers-way.com/Europa/descriere_albania.html

    Dar de ce vrei tu sa sti atat de multe despre albania si albanezi ! Daca ai unu langa tine .?
    Mamele noastre nu au fost cu alanezi ..

    Nu ai ce face .http://sfaturi.eva.ro/dragoste/relatii/sufar-la-fel-ca-in-prima-ziva-rogajutati-ma-90237.html





    Acest mesaj a fost editat de către lamultiani: 17 Apr 2012, 20:41
  •  
    • 77 mesaje
    17 Apr 2012, 20:35
    0 0
    andreeaandreas said:Scuze pt greselile de ortografie facute dar scriu de pe tel si nu este tocmai usor.asta k sa nu se ia profa' iar d mine

     

    Mai fetita fara miez al creierasului nu se ia nimeni aici de tine fara vreun motiv anume.De vina e prostia ta inegalabila de care dai dovada in fiecare postare.Asa ca iti sugerez cu indulgenta sa mai treci si pe la scoala,sa inveti dracu' sa formulezi corect un enunt cap coada si sa mai lasi p..la deoparte o perioada.
  •  
    • 626 mesaje
    17 Apr 2012, 20:36
    0 1
    La fel de cretini ca noi ! Dar mai tupeisti .

    Italia. Un albanez şi-a împuşcat mortal soţia într-un tribunal.
    http://www.antena3.ro/externe/italia-un-albanez-si-a-impuscat-mortal-sotia-intr-un-tribunal-40542.html

    A fost arestat un albanez care a violat o româncă în 2009
    http://www.adevarul.it/stiri/actualitate/fost-arestat-un-albanez-care-violat-o-romanca-2009

    Daca mai vrei cauta si singura dute dracu !
  •  
    • 99 mesaje
    17 Apr 2012, 21:15
    2 0
    lamultiani said:La fel de cretini ca noi ! Dar mai tupeisti .

    Italia. Un albanez şi-a împuşcat mortal soţia într-un tribunal.
    http://www.antena3.ro/externe/italia-un-albanez-si-a-impuscat-mortal-sotia-intr-un-tribunal-40542.html

    A fost arestat un albanez care a violat o româncă în 2009
    http://www.adevarul.it/stiri/actualitate/fost-arestat-un-albanez-care-violat-o-romanca-2009

    Daca mai vrei cauta si singura dute dracu !

     

    frumoasa educatie ai bravo tie esti tare!te-am pus eu p tn sa cauti ceva?cauti k proasta ceva singura iar apoi tot tu esti cu clanta mard
  •  
    • 99 mesaje
    17 Apr 2012, 21:28
    0 0
    Astrid7 said:
    andreeaandreas said:Scuze pt greselile de ortografie facute dar scriu de pe tel si nu este tocmai usor.asta k sa nu se ia profa' iar d mine

     

    Mai fetita fara miez al creierasului nu se ia nimeni aici de tine fara vreun motiv anume.De vina e prostia ta inegalabila de care dai dovada in fiecare postare.Asa ca iti sugerez cu indulgenta sa mai treci si pe la scoala,sa inveti dracu' sa formulezi corect un enunt cap coada si sa mai lasi p..la deoparte o perioada.

     

    daca stau sa ma gandesc pt voi majoritatea suntem proaste iar voi cateva alea inteligente.dak nu intelegi ce scriu eu nu mai citi.de ce citesti?nu e treaba ta cat stau eu in p...,dar asa k sa stii v k atunci knd ai un copil d cateva luni nu prea poti sta numai in p...cat despre scoala ce sa zic noroc cu tn si ink cateva k sunteti inteligente k altfel eram pierdute noi "proastele"
  •  
    • 626 mesaje
    17 Apr 2012, 21:31
    1 0
    andreeaandreas said:
    lamultiani said:La fel de cretini ca noi ! Dar mai tupeisti .

    Italia. Un albanez şi-a împuşcat mortal soţia într-un tribunal.
    http://www.antena3.ro/externe/italia-un-albanez-si-a-impuscat-mortal-sotia-intr-un-tribunal-40542.html

    A fost arestat un albanez care a violat o româncă în 2009
    http://www.adevarul.it/stiri/actualitate/fost-arestat-un-albanez-care-violat-o-romanca-2009

    Daca mai vrei cauta si singura dute dracu !

     

    frumoasa educatie ai bravo tie esti tare!te-am pus eu p tn sa cauti ceva?cauti k proasta ceva singura iar apoi tot tu esti cu clanta mard

    Draga !

    Daca noi vom spune sa nu te mai duci la sotul tau in albania. O vei face ?
    Vrei dezlegare de la mine !
    Tu traiesti cu unul . Tu ar trebui sa ne spui !
    Reclama lor noi o citim in ziare ..
    La fel cum face toata lumea ...
    Romania este vazuta bine ?




     

  •  
    • 99 mesaje
    17 Apr 2012, 21:35
    0 0
    lamultiani said:
    andreeaandreas said:Scuze pt greselile de ortografie facute dar scriu de pe tel si nu este tocmai usor.asta k sa nu se ia profa' iar d mine

    Ia vezi draga tu pe telul tau ala fermecat . Gasesti http://www.travelers-way.com/Europa/descriere_albania.html

    Dar de ce vrei tu sa sti atat de multe despre albania si albanezi ! Daca ai unu langa tine .?
    Mamele noastre nu au fost cu alanezi ..

    Nu ai ce face .http://sfaturi.eva.ro/dragoste/relatii/sufar-la-fel-ca-in-prima-ziva-rogajutati-ma-90237.html




     

    nu vroiam sa aflu nimic despre Albania ci doar parerile oamenilor despre Albania. Esti u sigura k mama ta nu a fost cu alanezi(asa probabil numesti u albanezii)?i-a fugi si intreab-o
  •  
    • 626 mesaje
    17 Apr 2012, 21:38
    0 0
    andreeaandreas said:
    lamultiani said:
    andreeaandreas said:Scuze pt greselile de ortografie facute dar scriu de pe tel si nu este tocmai usor.asta k sa nu se ia profa' iar d mine

    Ia vezi draga tu pe telul tau ala fermecat . Gasesti http://www.travelers-way.com/Europa/descriere_albania.html

    Dar de ce vrei tu sa sti atat de multe despre albania si albanezi ! Daca ai unu langa tine .?
    Mamele noastre nu au fost cu alanezi ..

    Nu ai ce face .http://sfaturi.eva.ro/dragoste/relatii/sufar-la-fel-ca-in-prima-ziva-rogajutati-ma-90237.html




     

    nu vroiam sa aflu nimic despre Albania ci doar parerile oamenilor despre Albania. Esti u sigura k mama ta nu a fost cu alanezi(asa probabil numesti u albanezii)?i-a fugi si intreab-o

    Am fost ! Si am intrebato ...

    Spunea ca nu a avut loc de mata """")

     Ca sa-r "da na "  nu avea loc " Pesemne se pregatea pentru tine ...


    Acest mesaj a fost editat de către lamultiani: 17 Apr 2012, 21:41
  •  
    • 626 mesaje
    17 Apr 2012, 21:42
    0 0
    Am o intrebare ..

    Este batran martalogu ?

    Are ceva chischirei !

    Sau tanar " ?

    Familia lui a facut donati " ceva ?

    Te intreb asa " Parca semeni  cu aia de la turism "

    Albania albania albania !

    De romaniaca nu te intereseaza !

    Model de cetatean roman ..

    Te pomenesti ca vei merge acolo si vei pune lor aceasi intrebare ..

    Ce parere aveti de romania si romani !!!

    Si ei vor spune !

    Unde dracu sunt astia " ro"

    Sa fi sanatoasa

    Acest mesaj a fost editat de către lamultiani: 17 Apr 2012, 21:48