Cum facem sa aducem barbatii la cursurile de dans ?

  •  
    • 1 mesaje
    23 Mar 2012, 10:39
    0 0
    Ieri vorbeam cu un instructorea de dans despre faptul ca 80%  din participanti la cursul de dans sunt femei.
    In aceste conditii  dansul intre 2 femei nu este acelsi lucru.

    Cum credeti ca am putea face sa aducem barbatii la cursul de dans ?
    De ce ar veni la un astfel de curs ?
     
  •  
    • 77 mesaje
    23 Mar 2012, 12:46
    0 0
    cuppidon said:Ieri vorbeam cu un instructorea de dans despre faptul ca 80%  din participanti la cursul de dans sunt femei.
    In aceste conditii  dansul intre 2 femei nu este acelsi lucru.

    Cum credeti ca am putea face sa aducem barbatii la cursul de dans ?
    De ce ar veni la un astfel de curs ?
     


    sunt absolut sigura ca din cei 20 % ce vin,vin de fapt sa aghete pe cineva,poate 3 % din ei  vor cu adevarat sa invete sa danseze sau sunt pasionati de asa ceva...barbatii nu vin in general pentru ca ori au activitati mai importante de facut(dupa parerea lor) ex.fotbalul sau mers la sala,ori sunt prea timizi si complexati ii intimideaza prezenta prea multor fete,ori pur si simplu nu le place stilul de dans sau activitatea in sine depinde si despre ce stil de dans e vorba

    sincer nu stiu daca ai putea face ceva sa schimbi situatia  poate doar sa faceti mai multa reclama clubului de dans...poate s-or ivi cativa care doresc sa se inscrie..sau ii acceptati in club dupa anumite criterii?(fizice ma refer)

     

     

  •  
    • 8578 mesaje
    23 Mar 2012, 16:25
    0 0
    Eu o sa fac un curs de Tango argentino impreuna cu un prieten, ca partener de dans si nici nu l am obligat si nici nu vrea sa ma agate ...deci sunt si persoane care sunt interesate
    Acest mesaj a fost editat de către coralain: 23 Mar 2012, 16:25
  •  
    • 1 mesaje
    25 Apr 2012, 12:34
    1 0
    barbatii nu vin in general ... ori sunt prea timizi si complexati ii intimideaza prezenta prea multor fete,ori pur si simplu nu le place stilul de dans sau activitatea in sine depinde si despre ce stil de dans e vorba

     

     pai mda, cui ii place sa "se faca de ras"? e plin in jur de retarzi care isi taraie zilele banal sa nu cumva sa nu fie "in randul lumii".

    unii dintre ei cheltuie milioane in club fara sa danseze in mai mult de 10% din timp.

     

    e deranjant sa vezi un prost ca rade ca prostu' de ceva de care n-ar trebui sa rada, dac-ar avea vreun neuron..

     

    e unul din motivele pt. care multi evita sa mearga la cursuri de dans, petreceri etc..ca deh, decat sa te enervezi si sa-i iei gatu' la vreun prost de-astasi sa ajungi la frana mai bine iti vezi de ale tale..

     

    poate c-am sa merg la un moment dat la cursuri de dans...cand n-o sa-mi mai pese chiar deloc de pacalicii din jur..dar deh trebuie sa ajungi la un nivel de self-satisfaction ca sa nu mai dai nici macar o flegma pe agaricii care is doar niste biete numere..