pastile,ceaiuri de slabit

  •  
    • 43 mesaje
    10 Mar 2012, 20:35
    3 12
    Stiu ca s-a mai discutat de n ori pe aceasta tema dar vreau va rog mult  recomadari  de pastile sau ceaiuri care sa ma ajute sa slabesc de la evele care au incercat aceste metode.
    La 1.63 am ajuns de la 60 de kg la 66 aproape 67 intr-o jumatate de an si vreau neaparat sa dau surplusul de kg jos.
    Va rog mult care ma poate ajuta sa-mi raspunda.
  •  
    • 1038 mesaje
    22 Mar 2012, 16:46
    3 5
    Sfatul meu este sa nu iei pastile de slabit. Ti-as recomanda sa incerci sa bei ceaiuri antiadipoase (gen Sanye) cu moderatie si un pic de miscare. In plus, pe site-urile de reduceri sunt diverse oferte pentru Relax & Tone sau Body Massager la preturi foarte acceptabile.

    Mult succes !
  •  
    • 6 mesaje
    18 Apr 2012, 16:25
    5 3
    Nu lua pastile pentru slabit. Gandeste-te mai intai de ce te-ai ingrasat (stres, dieta dezechilibrata, nerespectarea orelor de masa, lipsa miscarii) si incearca sa faci ceva pe tema asta. Eventual fa un set de analize. Aciorda-ti timp sa ajungi la greutatea dorita, nu iti stabili un termen de o luna sau mai putin pentru cele 6-7 kilograme. 2-3 kilograme pe luna ar trebui sa fie suficient.
  •  
    • 7 mesaje
    24 Apr 2012, 11:34
    0 9
    Buna

    Ai incercat cu reductil?
  •  
    • 43 mesaje
    25 Apr 2012, 17:45
    2 4
    Mi-am cumparat capsule de ceai verde,chiar sunt eficiente? Sper sa fie naturale.
    As vrea sa incerc prima data sa slabesc cu astea + sa mananc sanatos si sport nu prea fac, sunt mereu pe fuga ajung seara acasa obosita numai de sport nu-mi arde,direct la frigider ma imping poftele.
    Ar fi buna alternativa asta? n-am timp de sala, o sa incerc sa-mi fac timp si de putin sport acasa.
    Apropo, am vazut ca se distribuie intr-o revista un CD cu metoda de slabit a lui Tracy Anderson numita ''Metoda de 30 de zile'' ca incercat-o careva?
    Acest mesaj a fost editat de către rose-n-glory: 25 Apr 2012, 17:48
  •  
    • 1880 mesaje
    25 Apr 2012, 18:52
    4 1
    rose-n-glory said:Mi-am cumparat capsule de ceai verde,chiar sunt eficiente? Sper sa fie naturale.
    As vrea sa incerc prima data sa slabesc cu astea + sa mananc sanatos si sport nu prea fac, sunt mereu pe fuga ajung seara acasa obosita numai de sport nu-mi arde,direct la frigider ma imping poftele.
    Ar fi buna alternativa asta? n-am timp de sala, o sa incerc sa-mi fac timp si de putin sport acasa.
    Apropo, am vazut ca se distribuie intr-o revista un CD cu metoda de slabit a lui Tracy Anderson numita ''Metoda de 30 de zile'' ca incercat-o careva?

      Nu

    ai vazut CD-ul ? ( combinatie la greu - cardio cu greutati )

  •  
    • 43 mesaje
    5 Mai 2012, 18:52
    3 4
    Am cumparat revista cu CD-ul, ce sa zic ma depasesc multe miscari de acolo trebuie sa combini mai multe tipuri de miscari sa dai de peste tot surplusul de kg plus ca trebuie sa te tii zilnic de ele ca altfel nu faci nimic.
  •  
    • 500 mesaje
    9 Mai 2012, 15:21
    6 6
    eu acum 4 ani am luat capsula de slabit , am dat 12 kg jos cu ele dar te si chinui de mori , ai niset stari de kkt dar ca eficienta no comment
  •  
    • 3 mesaje
    11 Mai 2012, 17:17
    2 0
    incearca sa faci sport...mergi la sala...acum a venit caldura poti sa iesi cu rolele, cu bicicleta in parc..si incearca sa ai o dieta echilibrata..nu o sa te ajute doar sa bei ceaiuri de slabit si atat
  •  
    • 3 mesaje
    18 Mai 2012, 12:34
    17 3
    Sunt consilier wellnes si iti pot oferi solutii pt slabit sanatoase cu produse 100% naturale care detoxifiaza ,elimina celulita , iti dau energie si o stare de bine . Consilierea este gratuita .
  •  
    • 1 mesaje
    19 Mai 2012, 23:08
    2 3
    Eu cred ca cel mai bine ar fi sa incerci o dieta care sa te ajute sa slabesti frumos si sanatos. Eu spre exemplu am slabit 8 kg cu dieta South Beach. Dieta are trei faze si este ata de "frumos" creata si fazata incat este aproape imposibil sa te mai ingrasi dupa aceea. Exista o gramada de solutii pentru slabit si foartem multe diete eficiente. Pentru mai multe detalii poti sa intrii pe www.fit-food.ro, eu acolo am gasit toate detaliile si iti alegi de acolo ce ai nevoie. La mie a afunctionat si am slabit.
    In plus nu uita de sport!
  •  
    • 5 mesaje
    20 Mai 2012, 19:45
    2 3
    Decat pastile mai bine miscare sau o centura cu electrostimulare.
    vezi aici : http://www.electrostil.ro
  •  
    • 6 mesaje
    25 Iul 2012, 14:49
    4 2
    GeorgianaJK said:Decat pastile mai bine miscare sau o centura cu electrostimulare.
    vezi aici : http://www.electrostil.ro

     

    Dieta + miscarea sunt la fle de importante pentru a slabi sanatos si cu efecte de durata.

     

    Mare atentie la pasile - vedeti ce contin, dar oricum de regula au laxative ceea ce NU ESTE OK. Senna si crusin, de ex, printre alte laxative de contact, dau dependenta, irita colonul si sunt principala cauza cunoscuta a melanozei colonului.

     

    Slabitul merge mana in mana cu detoxifierea, daca vreti sa faceti o treaba completa si sanatoasa. Vedeti fibrele alimentare, semintele de in cu Omega 3, patrunjelul, ceaiul verde..... Sunt mai multe, dar mare atentie la efectele pe termen mediu si lung.

  •  
    • 224 mesaje
    25 Iul 2012, 15:13
    3 1
    AlinutaAlbinutza said:



     fara pastile fara ceaiuri  se poate merge pe o cea simpla dieta este cea disociata  si cu miscare ...... eliptica bicicleta  masaj  multe multe legume fructe apa la greu cam 4 litri pe zi  eu tin acest regim  de trei saptamani si amm slabit 5 kg
    tre sa te mai ajute si corpul eu am 40 de ani  si sanatatea nu imi permite sa fiu prea grasa 
    deci: carne lapte branza oua de prepelita  muuulte lichide  FARA PASTILE   pe mine erau sa ma ucida cele cu ceai verde pe bune nu glumesc
    succes fetelor  tinem legatura   
  •  
    • 168 mesaje
    21 Aug 2012, 01:20
    1 3
    Nu toate pastilele sunt periculoase si toxice asa cum nici toate ceaiurile sunt sanatoase. Aveti grija ce ingrediente contin ambele si sa nu fie contrafacute. Daca sunt doar din plante si fara aditivi nenecesari atunci sunt ok. Vorbiti si cu nutritionistii, ei stiu ce sa va dea! Mie mi-a recomandat unul slim and fit. sunt ok, sunt adjuvante, nu te slabesc vazand cu ochii. La fel si ceaiurile, in principiu te ajuta. Alea care-s laxative puternice nu sunt sanatoase, chair daca te slabesc, pt ca te deshidrateaza si pierzi prin scaun si urina multe vitamine si proteine esentiale. Iar apoi fara sport si o dieta nu face nimeni si nimic minuni. Plus ca-s sanatoase si foarte importante ca sa nu ajungem niste femei cu pieile lasate si cu riduri
  •  
    • 151 mesaje
    24 Aug 2012, 02:01
    3 2
    RoxxRoxy said: Nu toate pastilele sunt periculoase si toxice asa cum nici toate ceaiurile sunt sanatoase. Aveti grija ce ingrediente contin ambele si sa nu fie contrafacute. Daca sunt doar din plante si fara aditivi nenecesari atunci sunt ok. Vorbiti si cu nutritionistii, ei stiu ce sa va dea! Mie mi-a recomandat unul slim and fit. sunt ok, sunt adjuvante, nu te slabesc vazand cu ochii. La fel si ceaiurile, in principiu te ajuta. Alea care-s laxative puternice nu sunt sanatoase, chair daca te slabesc, pt ca te deshidrateaza si pierzi prin scaun si urina multe vitamine si proteine esentiale. Iar apoi fara sport si o dieta nu face nimeni si nimic minuni. Plus ca-s sanatoase si foarte importante ca sa nu ajungem niste femei cu pieile lasate si cu riduri

     Da, Slim and Fit chiar sunt ok, nu au efect laxativ ci doar intervin in pofta de mancare prea mare si in arderea grasimilor, adica accentueaza arderile, dar in rest, jos palaria, fara efecte secundare. Pana la urma urmei, sunt suplimente alimentare, nu chimicale.
    Ceai de slabit e foarte bun ceaiul verde sau ceaiul negru. Dar aveti grija sa nu le combinati intre ele sau cu pastile care contin deja extracte de ceai verde sau negru pentru ca apoi veti lua o doza prea mare cofeina si teina. 

  •  
    • 43 mesaje
    25 Aug 2012, 00:12
    4 2
    Pur si simplu dupa ce am citit ce efecte  pot avea pastilele astea de ceai ,la gunoi le-am aruncat direct.
    Nu vreau sa-mi stric sanatatea cu niste prostii.
  •  
    • 88 mesaje
    31 Aug 2012, 08:36
    2 4
    Cine a incercat pastilele Siluet 90-60-90, Au efecte adverse?
  •  
    • 151 mesaje
    18 Sep 2013, 12:49
    1 1
    Lemo silhouette sunt niste pastile naturale , chiar eficiente pentru ca scade pofta de mancare ( cea mai mare piedica pt majoritatea femeiilor ). Sunt dispusa sa le incerc sapta aceasta
  •  
    • 232 mesaje
    25 Nov 2013, 19:27
    1 2
    GeorgianaBB said:Lemo silhouette sunt niste pastile naturale , chiar eficiente pentru ca scade pofta de mancare ( cea mai mare piedica pt majoritatea femeiilor ). Sunt dispusa sa le incerc sapta aceasta

     Si eu folosesc si sunt multumita de rezultatele oferite sa ne spui cum este