Infidelitate...

  •  
    • 3 mesaje
    6 Feb 2012, 15:57
    2 0
    Stiu ca o sa fiti indignati de mine,eu,o femeie maritata...
    sa am un iubit si s-o mai spun si-n gura mare pe deasupra,dar...s-a intamplat.Chiar asa,va spun,a fost o atractie instantanee,a fost dragoste la prima vedere.Cand ne-am vazut prima data,am fost fascinati unul de celalalt,mai ales eu care,atunci cand am privit in ochii lui curati,albastrii,m-am topit toata. La inceput,ne-am cam tachinat,dar asta ne-a legat si mai mult.Pot sa spun ca e minunat,fantastic! E o adevarata binecuvantare sa-ti petreci timpul cu el,e atat de simpatic si e si haios si...ce mai,nu ne mai saturam unul de celalalt.Chiar si harjoneala noastra nevinovata era ceva nou pentru mine,ceva demult uitat si de care imi era dor...Ne-am plimbat impreuna prin parcuri,tinandu-ne de mana,ne-am alergat pe alei razand si ne-am turtit nasurile de geamurile vitrinelor viu colorate.Intr-o zi a vrut sa mergem la teatru.Nu va spun cat de bine m-am simtit,demult nu ma mai amuzasem atat...Ce mai,e superb! Doar cu o privire reusea sa obtina de la mine orice vroia.N-as fi crezut vreodata ca pot fi atat de captivata de cineva,atat de iremediabil cucerita incat sa neglijez celelalte indatoriri ,numai sa fiu cu el...
    Impreuna parca si timpul trecea mult prea repede,parca si gustarile aveau...alt gust.Ce ne mai distram la masa!El vroia sa manance din farfuria mea,eu vroiam sa gust din paharul lui ...
    Cand venea seara era putin mai... altfel de cum fusesem obisnuita: el era un nesatul,vroia sa se joace cu mine cat mai mult,cu parul meu,cu degetele mele de la picioare; ii spuneam ca ma gadil,dar el radea si continua...Ce figura!
    Totusi ieri a trebuit sa ne despartim.Ne-am promis ca ne vom reintalni curand,ca ne vom auzi la telefon.A fost sfasietor,am plans,eu mai mult de plansul lui cand,printre sughituri,mi-a spus:
    - NU VLEAU SA MAI PLEC DA LA TINE,VLEAU SA MA INSOL CU TINE !!! :))))))))))))))


    P.S.
    Vladut este ,,bijuteria" in varsta de patru ani,copilul unei bune prietene care,avand nevoie de o interventie medicala,l-a lasat in grija mea.Au fost cele mai minunate cinci zile traite in ultimul timp.Vladut este un copil extraordinar,inteligent si frumusel incat,e imposibil sa nu te indragostesti de el.Ce copil !!!
  •  
    • 129 mesaje
    6 Mar 2012, 12:24
    0 0
    cunosc sentimentul. si eu iubesc... o fetita de patru ani cu ochi albastri. O ghidusa, un inger, un suflet pur. sunt nasa ei de botez si intre noi este chiar acea relatie care ar trebui sa fie intre nasa de botez si fina. O simt ca pe fiica mea.