patul impartit in 2

  •  
    • 16 mesaje
    1 Feb 2012, 11:32
    2 0
    Toata lumea generalizeaza un esec si il imparte la toti.Gresit.Daca majoritatea relatiilor sau a barbatilor nu sunt asa cum ne am imaginat si sunt o greselaa asta nu inseamna ca si a noastra o sa fie la fel.Fiecare cu sufletul si norocul sau,nu?
          In primul rand vreau sa va salut pe toti si sa va spun ca mi face o mare placere sa va impartasesc cate ceva din viata mea,si cu ocazia asta ma descarc caci tare imi doresc.Multe prietene de ale mele au niste relatii fericite de 8-9 ani si din cauza banilor nu au putut sa se mute impreuna sa faca o nunta asa cum isi doresc amandoi..sa  aiba parte de o fila de poveste,si le este frica sa nu apara plictiseala... eu am spus asa am stat 8 ani..impreuna zi de zi..pana la 12 noaptea de diminetaa..pana seara ..caci seara trb sa plece ca deh..asta era posibilitatea si acum de 1 an impartim acelas pat..pot sa spun ca e super ,nu zic nu.. ne si plictisim...iar atunci..ori mergem la parintii lui ori iesim afara ori el se duce  la un vecin...sau face altceva ce vrea el...ideea este si va spun cu mana pe inima... nu va luati dupa nimeni, face ti cum simtiti si ganditi in primul rand cu capul..atunci veti vedea daca a-ti gasit sufletul pereche sau nu...dragostea consta in toate defectele celuilalt..cum le tolerezi daca nu le simti..nu in tot ce e roz..asta  e dragostea sa te enerveze vreun gest al celuilalt sa i zici..si sa ramana asa caci e gestul lui...sa luati calm.. orice decizie oricat de greu ar fi aceea si sa spune ti absolut tot ce  aveti...daca ti se pare ca te plictisesti spui:iubitule eu ma plictisi hai sa facem ceva,sa lasam libertate  absoluta si atunci o sa ne itoarcem cu drag acasa sa ,sarutam jumatatea noastra .Eu multumesc lui Dumnezeu ca e alaturi de noi si mi-a dat in jur oameni buni,de la care am invatat ceva bun,nu uitati...libertatea ,orice sa lasi sa faca si invers sa arunce hainele pe jos..lasa ca le luam dupaia..le iei u.. le ia el..nu conteaza materialele conteaza sa fi ti voi hraniti cu odihna si placere,nu va certati pe nimicuri doar ptr ca va este frica de ce a ti vazut in alte casatorii..nu..gresit..casatoria...dragostea...cuplul sunt niste lucruri magice pe care noi..le am patat.... ele sunt pure...aa si inca ceva graba strica treaba...face ti lucrurile pe rand..incet..ca sa fi ti siguri ca asta  e ce va dorea ti mai mult in viata ,nu lasa ti lucrurile si oamenii rai sa intre in voastra... fi ti de acord unul cu celalalt in orice...iar daca ceva nu va convine spune ti.. caci..niciodata cel ce te iubeste..va face de 20 ori un lucru pe care pe tine te deranjeazaa insa daca tine la tine la el la voi..pana la urma nu va mai simti sa faca acel lucru ;lasa-ti totul sa mearga de la sine...sa faca fiecare ce simte ptr celalalt avem o viata trebuie sa o traim frumos in liniste...nu sa isi vare altii coada aici,nu uitati viata e magica...mentineti o asa.. si mentionez multumesc lui Dumnezeu pt ca exista in viata mea...si voua sper ca v-a placut articolul...va salut