am slabit cu Canadian Tea

  •  
    • 1 mesaje
    10 Oct 2012, 22:42
    10 14
    Buna seara!
    Ma numesc Mirabela si beau ceai canadian tea de 3 luni de cand mi l-a recomandat doctorita mea de familie.Mi-a spus ca ea bea in fiecare zi si ca se simte mult mai bine,a slabit destul de mult si  bineinteles ca mi l-am cumparat si eu
    Este foarte bun.Am facut pauza de  2 saptamani apoi m-am reapucat sa beau.Mai mereu ma balonez si am stari de disconfort,ma mai doare in stanga ,in dreapta,etc.Cand beau ceaiul asta ma simt mult mai bine si cel mai mult imi place ca slabesc cu el.Am slabit in trei luni 10 kg si am mancat normal fara sa exagerez.
     
  •  
    • 1 mesaje
    24 Oct 2012, 21:05
    7 3
    Buna ,VA ASTEPTAM LA CURSURI DE ZUMBA, TAE-BO, AEROBIC, DANS SPORTIV, STREET DANCE in zona UNIRII https://www.facebook.com/dreamsdancestudio www.dreamsdance.3x.ro
  •  
    • 1 mesaje
    18 Nov 2012, 20:34
    15 9
    am luat si eu si sotul meu canadian tea de 2 sapt.si nu am slabit deloc,nu vad nici un efect,doar ca mi-am reglat un pictranzitul si atat.ce credeti voi sa mai iau,a mai patit cineva asa,poate nu-i acelasi ceai,dar l-am luit de pe saitul lor.mai astept parerile voastre.
     
  •  
    • 1038 mesaje
    19 Nov 2012, 15:42
    18 3
    ioneata, cineva de la mine din familie, si-a cumparat, tot de pe site-ul lor, oferta aceea de 3 cutii, si in afara ca i-a mai regrelat putin tranzitul intestinal, n-a slabit.
    O alta invatura de minte ca nu ar trebui sa punem botu` la toate produsele asa zis, miraculoase

    Acest mesaj a fost editat de către winter_rose: 19 Nov 2012, 15:43
  •  
    • 590 mesaje
    19 Nov 2012, 18:47
    9 3
    Voi asa slabiti doar cu ceaiuri fara pic de sport?
    Cand am incercat detoxifierea organismului cu ceai verde sau  soc alternam cu exercitii cardio sunt cele mai lejere pentru mine.
  •  
    • 3 mesaje
    22 Nov 2012, 13:31
    2 2
    am inceput sa beau ceaiul de o saptamna si o zi insa pana acuma nu vad niciun rezultat in a slabii, din contra am pus pe mine 1 kg iar de mancat mananc de maxim 2 ori pe zi iar cel mai tarziu iau cina la ora 7. Am sa termina ceaiul,daca tot am dat atatia bani pe el, desi sunt cam sigura ca nu isi va face efectul. Nu stiu cum la alti functioneaza insa la mine si la sora mea nu fucntioneaza deloc cum zic alti, balonata sunt in continuare,scaune nu prea am ... in schimb nu simt nevoia sa beau apa
  •  
    • 1038 mesaje
    22 Nov 2012, 14:41
    5 2
    Sally, cum adica mananci de maxim 2 ori pe zi ?!!
    Vezi ca asa iti incetinesti si metabolismul, nici nu e de mirare ca cu toate ca mananci putin iei in grautate.
    Sau poftim, mananca 2 mese principale intre care sa ai si macar 2 gustari (un fruct, un iaurt, ceva de genu`)
    Asa ca, mananca putin si des. In felul asta iti stimulezi metabolismul dar nici nu te infometezi.
  •  
    • 3 mesaje
    22 Nov 2012, 16:40
    3 3
    winter_rose said:Sally, cum adica mananci de maxim 2 ori pe zi ?!!
    Vezi ca asa iti incetinesti si metabolismul, nici nu e de mirare ca cu toate ca mananci putin iei in grautate.
    Sau poftim, mananca 2 mese principale intre care sa ai si macar 2 gustari (un fruct, un iaurt, ceva de genu`)
    Asa ca, mananca putin si des. In felul asta iti stimulezi metabolismul dar nici nu te infometezi


    asa sunt eu obisnuita sa mananc , doar inainte de menstruatie am pofta de mancare,in rest sunt zile cand mananc doar odata pe zi mancare iar restul zilei doar fructe (acuma in special clementine), nu pot sa spun ca sunt plinuta,am 55 kg dar as vrea sa dau jos alea 5 pt ca am reusit sa dau jos 13 iar acum nu mai pot nicicum ... si speram sa reusesc cu Canadian Tea

     

  •  
    • 1 mesaje
    22 Nov 2012, 17:08
    19 3
    mda...il beau de o saptamana jumate, NIMIK, tenul e la fel, kg sunt mai multe balonarea e la fel si ea, sunt dezamagita, m`am luat dupa forumuri si tocmai am realizat k unele forumuri sunt "manuite" acum knd am scris k acest ceai nu isi face efectul la mine comentariul a fost sters, am postat din nou ghiciti ce? a fost sters din nou ), asa normal k raman doar comentariile bune care lauda ceaiul in fine, bani aruncati in vant pt k nu ma ajuta la nimik acest ceai "minune"...il fac mai concentrat decat scrie pe cutie beau 3, 4 cani pe zi si nu mai mananc dupa 6, 7 depinde de zile.....o mare pierdere de bani
  •  
    • 8217 mesaje
    22 Nov 2012, 21:32
    9 3
    orice ceai de slabit, nu slabeste... singur, de la sine. trebuie sa depui ceva efort. adica sport, alimentatie sanatoasa. chiar daca mancati fructe, nu inseamna ca tineti dieta, pt ca si fructele se mananca cu o anumita masura.
    la fel si pastilele.


  •  
    • 1038 mesaje
    23 Nov 2012, 09:41
    3 1
    Pentru cele care aveti probleme cu tranzitul intestinal, incercati ceaiul de crusin, costa doar vreo 2 - 3 lei cutia cu 20 de pliculete. Gasiti si sub forma de planta, dar e mai ok cel la pliculet ca nu trebuie sa-l mai strecurati si etc. Plus ca cel la pliculet e deja dozat, si nici n-are aspectul acela mâlos. E cam naspa la gust, dar na, e eficient.
    Luati-l decat pe o perioada scurta, dupa care, apelati la alte ceaiuri, mai usoare pentru reglarea problemelor de tranzit. Dar la fel, consumul acestor ceaiuri nu este indicat pe perioade lungi deoarece organismul va deveni dependent de aceste ceaiuri.
    Mai cumparati de la naturiste si seminete de in, puneti cateva seminte in iaurt si mancati.
  •  
    • 3 mesaje
    23 Nov 2012, 23:23
    9 1
    am slabit cu stil de viata sanatos + sport si fara sa cheltuit 164 ron pe un ceai , iti dau cu totul alte sperante ce'i care postea tot felul de comentarii fake pe multe forumuri oricum eu tot dezamagita raman de acest ceai . Gustul nu mi se pare deloc bun , dupa o vreme ti se face scarba sa'l bei .. pt unu e wow sincer sunt curioasa daca persoanle acelea au gust ...
  •  
    • 1 mesaje
    3 Dec 2012, 10:05
    4 1
    buna ziua. am folosit acest ceai timp de o luna. 3 cani pe zi. nu inteleg de ce nu slabesc. nu am dat jos nici macar 1kg si fac si de 2 ori pe saptamana sedinte de kangoo. ma poate cineva sau ceva ajuta in privinta asta? oare nu cumpar ceaiul de unde trebuie? de unde stiu daca ceaiul e cel adevarat sau nu?
  •  
    • 1 mesaje
    4 Dec 2012, 21:47
    3 7
    Eu beau ceaiul canadian tea de aproape trei saptamani si slabesc cu el.Am vazut ca  sunt multe fete care spun ca slabesc cu acest ceai dar si care nu slabesc.Eu am o cunostinta care in timp ce lua niste pastile de slabit manca destul de mult,astepta o minune sa o slabeasca. Eu sunt responsabila si de alimentatie si imi doresc intr-adevar sa slabesc si ceaiul ma ajuta enorm,in primele zile cand am inceput sa-l beau am slabit foarte repede 3 kg. Elimina toxinele din organism ,iar toxinele sunt responsabile pentru kilogramele in plus,stiu ca atunci cand ai toxine in organism e foarte greu sa slabesti.Am avut o perioada inainte sa incep sa beau ceaiul cand nu mancam  dupa ora 17 si am slabit un kg in primele zile apoi am stagnat ,saptamani intregi nu am mai slabit un gram,iar acum de cand beau ceaiul slabesc zilnic cate 400-500 g si nu fac foamea,incerc sa nu mananc seara dupa ora 18 si in timpul zilei am 3 mese cat de cat sanatoase.
  •  
    • 16 mesaje
    24 Dec 2012, 00:03
    5 10
    buna fetelor, intradevar nu mi-a venity sa cred cat de super e ceaiul asta canadiantea, si vreau sa va spun ca nu am tinut regim si nici sport nu am facut, bine sport asa prin casa curatenie una alta, nu am exagerat cu mincarea, in rest super ok.Am o saptamina si 1,5kg sint date jos, chiar nu imi vine sa cred, si am 6 ani decind ma chinui sa slabesc.......super bun ceaiul asta canadiantea pupicei fetelorsi craciun fericit, un an mai bun pt toata lumea
  •  
    • 232 mesaje
    31 Dec 2012, 14:33
    1 2
    eh ce au si unele ceaiuri au si unele pastile. impropriu spus pastile caci unele sunt doar suplimente alim care nu au chimicale in ele. de ex eu iau ceva care are doar plante cunoscute, garcinia, cea verde, chestii de-astea.
    si nu ma mai bag la ceai decat dintr-ala de soc sau de fructe de padure. ca deja slim & fit are extract de ceai verde si e de ajuns.
  •  
    • 1 mesaje
    14 Ian 2013, 21:34
    3 5
    de 6 zile beau ceaiul canadian tea si am scapat de balonarile de zi cu zi,inca nu m-am cantarit,o sa ma cantaresc maine pentru ca mi-am propus sa ma cantaresc la o saptamana ,mi-am impus iste reguli si vreau sa le respect pana la sfarsit.Ma simt mai usoara si de cand beau ceaiul nu mai am pofta de mancare,ma simt mai energica,e chiar bun.
  •  
    • 1 mesaje
    22 Ian 2013, 23:24
    8 4
    buna fetelor. Unde se poate cumpara ceaiul canadian? 
  •  
    • 16 mesaje
    25 Ian 2013, 16:59
    3 0
    buna fetelor...pai eu am baut o luna si o saptamina canadian tea...si doar 2kg date jos....cum m-am lasat am pus 3.kg....deci bla bla bla canadian tea....asa ca mi-am luat o bicicleta eliptica si uite ca se cunoaste dupa prima saptamina....deci sport fetelor ca e mai bine....bafta la slabit si poopicei
  •  
    • 1 mesaje
    26 Ian 2013, 11:01
    1 1
    Buna Laura, eu am cumparat ceaiul de pe internet, de pe magazinul www.darmaplant.ro : http://www.darmaplant.ro/canadian-tea-60-gr-slabeste-rapid-2798.html L-am primit acasa prin curierat rapid.