crema antirid pt. ochi

  •  
    • 7 mesaje
    9 Sep 2012, 18:02
    0 0

    Datorita si iritatiilor pe care le facem de la diverse creme am ales varianta bio. Eu folosesc o crema bio pentru contur ochi de la Martina Gebhardt pe baza de ulei de avocado si sunt foarte multumita. Se gaseste in mag online si la noi - eu initial am luat-o din Germania.

  •  
    • 33 mesaje
    14 Mai 2013, 20:44
    1 0
    O reteta antirid pe care o poti prepara tu insati, acasa la tine, gasesti aici: http://handmadesisterbeauty.blogspot.ro/2012/08/meniul-zilei-crema-de-fata-antirid.html

    Iar daca nu vrei sa te complici, fac eu munca de jos
    http://handmadesisterbeauty.blogspot.ro/2011/05/gel-contur-ochi-cu-acid-hialuronic.html

    Numai bine!
    Cristina
  •  
    • 43 mesaje
    3 Ian 2017, 16:23
    0 1

    De un an de zile am inceput sa folosesc o crema foarte buna de la Teoxane. Bazata pe acid hialuronic, aceasta umple ridurile, netezeste pielea si o hidrateaza. O folosesc pentru fata si gat si pot spune ca si-a facut vizibil treaba. Ridurile care candva erau destul de accentuate acum sunt diminuate si pielea si-a recapatat flexibilitatea si prospetimea. Sunt dependent de aceasta crema pentru ca spre deosebire de restul de pe piata, chiar are efect. Va recomand!

  •  
    • 17 mesaje
    15 Ian 2017, 23:52
    0 2

    Personal nu cred ca ar trebui sa te alarmezi atat de mult pentru cateva urme de expresie. Fac parte din noi. Daca totusi vrei sa apelezi la o crema eficienta, ti-o pot recomanda pe cea pe care o folosesc eu: Redensity II de la Teoxane. Umple ridurile, uniformizeaza pielea si o lumineaza. Eu am 36 de ani si o folosesc de foarte mult timp, de aceea pot spune ca ridurile nu sunt deloc o problema pentru mine. Este ceva mai scumpa, dar si cea mai buna din tot ce am incercat eu, rezultatele sunt vizibile inca de la prima aplicare!

  •  
    • 2 mesaje
    30 Ian 2017, 21:47
    6 0
    Am inceput sa folosesc creme pentru ten cu mult timp in urma, dar creme pentru ochi doar cu cativa ani in urma. Prima data am facut cateva remedii de casa, creme facute in casa si am vazut ca nu prea am rezultate cu ele. Sunt multe produse pentru ochi pe piata, dar pentru mine functioneaza cel mai bine crema pentru ochi naturala cu acid hialuronic de la DermaE. Am recomandat aceasta crema la cateva cunostinte si au inceput sa o foloseasca, le-a placut. Numai bine
  •  
    • 13 mesaje
    15 Feb 2017, 14:17
    0 1
    Fetelor, ......... din fericire sunt una dintre persoanele care genetic este programata sa nu aiba probleme mari cu tenul la inaintarea in varsta..... asa am crezut pana nu de mult. Acum aproape3 ani de zile am aflat ca am o problema destul de importanta de sanatate si trebuie sa fie aplicat un tratament foarte agresiv. Dupa implementarea acestui tratament tenul meu a "imbatranit" foarte repede si m-am "umplut" de riduri. Am incercat o multime de creme, fara sa tin cont de costul acestora, dar nu am fost multumita de efectul lor. Dupa fiecare 2-3 luni de folosire a unei creme nu se observa nici o imbunatatire a aspectului pielii. Acum aproximativ 6 luni la o intalnire cu alti pacienti care sufera de aceeasi boala ca si mine si una dintre fete mi-a spus ca si ea a avut probleme asemanatoare si o alta cunoastinta a ei a sfatuit-o sa-si cumpere produsul ImpreSkin. Am comandat acest produs de pe site-ul http://www.impreskin.ro/. Am inceput sa fosolsesc aceasta crema fara entuziasm, deoarece, asa cum am mentionat mai devreme am incercat creme de renume si nu m-au ajutat. Dar s-a intamplat o minune........., o mare minune, dupa cam 5 saptamani am observat ca pielea mea este mult mai neteda, mai intinsa si mai bine hidratata. Am comandat un al doilea ambalaj si atunci am aflat ca mai exista un avantaj al acestui produs: este unul dintre produsele care ma pot ajuta sa capat un castig semnificativ neiesind din casa. Mai multe informatii pe aceasta tema veti gasi pe site-ul www.cashinpills.com. Eu am devenit Partener al acestui site si de 3 luni de zile sunt fericita incasatoare a peste 1000 de ron pe luna. Este o injectie financiara semnificativa pentru mine, mai ales acum cand nu pot sa merg la servici. Ufffff.......... dar cred ca V-am plictisit deja de aceea aici voi termina cu scrisul si va urez, o zi buna, Monica
  •  
    • 199 mesaje
    2 Mar 2017, 11:59
    0 2

    Sigur ca nu toate cremele si produsele din comert au rezultatele pe care ni le dorim. De fapt, daca vrem sa reducem ridurile, trebuie sa folosim solutii inovatoare care chiar functioneaza si ofera rezultate bune pe o perioada indelungata. Eu, de pilda, am apelat la injectarea cu acid hialuronic, am ales Teosyal Redensity Eyes pentru ca am vazut cu ochii mei rezultatele la prietena mea si m-am decis sa fac si eu acest lucru. Sunt foarte multumita de alegerea facuta. Teosyal chiar are produse de calitate si ma bucur ca sunt una dintre norocoasele care nu mai au riduri.

  •  
    • 5 mesaje
    7 Mar 2017, 15:59
    0 1
    Buna fetelor!
    Dupa multe incercari nereusite am ajuns la crema anticearcan cu efect instant Instantly Ageless. Este singura crema care chiar are efecte vezibile si am ramas placut surprinsa sa constat ca aceasta chiar are efecte instante..
    Crema se gaseste pe multe site-uri de cosmetice dar eu personal o comand de pe www.bellacosmetic.ro deoarece are preturi mai mici iar livrarea este foarte rapida.
  •  
    • 292 mesaje
    11 Mar 2017, 16:04
    0 1
    Eu de asemenea am putin peste 30 si folosesc crema antirid Perle Bleue, de care pot spune ca sunt incantata.
  •  
    • 50 mesaje
    3 Apr 2017, 10:47
    0 0
    Un ser interesant pentru cearcanele de la ochi este Pure. Se aplica pe zona afectata si in timp ajuta la eliminarea acelor cearcane. Nu l-am folosit, dar am vazut ca se vinde pe orphica.ro
  •  
    • 21 mesaje
    8 Apr 2017, 18:42
    3 0
    De ceva timp am testat aceste creme naturale de la Dermae si chiar sunt tare placute si bune,..recomand si eu. Va pup
  •  
    • 199 mesaje
    12 Apr 2017, 12:45
    0 0
    Hei! Eu folosesc un tratament pentru zona din jurul ochilor pe baza de goji si pro-retinol de la BottegaVerde.ro. Este excelent! Plus de asta este si anticearcan. Ati mai folosit si alte produse de la ei? Eu sunt foarte incantata de calitatea lor!
  •  
    • 170 mesaje
    24 Nov 2017, 12:00
    0 0
    Va recomand serul lifting de la Pevonia, il gasiti aici: https://www.beautyoneshop.ro/cosmetice-faciale/ser-lifting-pentru-riduri-si-cearcane-prezente-in-zona-periocularacollastin-eye-contour-2298.html
  •  
    • 19 mesaje
    24 Nov 2017, 15:07
    0 0

    Salutare! Eu am 35 de ani si  folosesc o crema de ochi antirid de cand eram adolescenta. Crema pe care o folosesc se numeste R [II] Eyes din gama de cosmeceutice Teoxane. Pe langa faptul ca este o crema antirid, reduce pungile de sub ochi si lumineaza zona cearcanelor, care odata cu trecerea timpului se inchid tot mai mult. Crema contine acid hialuronic complex de restructurare a dermei si alte substante active pentru anti-imbatranire si anti-oboseala asupra zonei specifice din jurul ochilor. Crema nu contine parfum si nu creeaza efecte negative. Este ideala pentru orice tip de ten. Dupa doua saptamani de utilizarea (dimineata si seara), rezultatele au fost clar vizibile. Cumpar intotdeauna acest produs de pe www.teoxane-beauty.ro, stiu ca aici gasesc produsele originale. O recomand cu drag! 

  •  
    • 84 mesaje
    10 Dec 2018, 20:49
    0 0
    Eu folosesc de ceva vreme produsele de la Macon, un brand cu produse dermatocosmetice foarte eficiente. Mi-au plăcut absolut toate produsele pe care le-am folosit de la ei. Pentru ochi îți recomand Pearl Lift Intensive Crema pentru ochi ce îi va reda vitalitatea acelei zone sensibile. Are agenți activi marini și proteine de perle ce confirmă calitatea înaltă a produsului. O găsești pe produse-frumusețe.ro eu de aici am comandat-o.
  •  
    • 84 mesaje
    4 Ian 2019, 12:52
    0 0
    Eu nu mai folosesc de ceva vreme cremele din comerț și am început să folosesc produse dermato-cosmetice. Diferențele sunt semnificative, mai ales în privința rezultatelor. Pentru ochi, folosesc de la Mesoestetic, Collagen 360 – Contur ochi. E cel mai bun produs pentru zona ochilor pe care l-am folosit. Rezultatele s-au vazut dupa primele zile... Zona este mult mai luminoasa, iar ridurile au inceput sa se estompeze. Recomand! Eu o comand de pe produse-frumusete.ro
  •  
    • 50 mesaje
    2 Mai 2019, 11:22
    0 0
    ralucamaria226 said:Eu nu mai folosesc de ceva vreme cremele din comerț și am început să folosesc produse dermato-cosmetice. Diferențele sunt semnificative, mai ales în privința rezultatelor. Pentru ochi, folosesc de la Mesoestetic, Collagen 360 – Contur ochi. E cel mai bun produs pentru zona ochilor pe care l-am folosit. Rezultatele s-au vazut dupa primele zile... Zona este mult mai luminoasa, iar ridurile au inceput sa se estompeze. Recomand! Eu o comand de pe produse-frumusete.ro
    Si Timeless e un produs care poate  ajuta la netezirea si catifelarea pilelii.