A incercat careva ondulatorul conic?

  •  
    • 590 mesaje
    9 Ian 2012, 18:45
    3 0

    Ma bate gandul sa-mi cumpar  un ondulator de par conic cu invelis ceramic de la Remington, ma intereseaza daca face bucle frumoase si daca rezista mai mult de o zi.DIn cate am citit pe net si-ar face treaba bine dar ma intereseaza si parerile voastre.:)

  •  
    • 590 mesaje
    10 Ian 2012, 11:40
    1 2
    nimeni?
  •  
    • 4411 mesaje
    10 Ian 2012, 16:56
    3 4
    E genial, il am eu de vreo 2luni, cred ca vorbesti despre wandul de la Remington,colectia Pearls...Trebuie doar sa ai grija cand il folosesti, sa nu te arzi,buclele se fac in 10 secunde si rezista vreo 3 zile,mai mult nu le tin eu, ma spal pe cap.Daca vrei bucle lejere ia suvite foarte mari de par siruleaza-le, daca le vrei mai stranse ia suvite subtiri.Merita sa l cumperi,e si f ieftin.eu il am pe cel conic insa il vreausi pe cel mai gros, din aceeasi colectie, sunt fan Remington
  •  
    • 1787 mesaje
    10 Ian 2012, 19:21
    2 1

    Andrea, tu pe asta il ai?

    http://www.remington-style.ro/coafat/ondulatoare_par/Ondulator-de-par-Pearl-Wand-Remington-Ci95-23.html

     

    eu sunt innebunita dupa bucle, dar eu am parul drept, moale si cu firul subtire (stii tu, cele cu parul drept vor bucle, cele cu parul cret si-l intind cu placa; femeile... )

    cu bigudiurile nu sta parul ondulat decat 2-3 ore maxim

    cum reusesti sa tina 3 zile buclele? am inteles eu gresit sau folosesti spuma si fixativ "ca pentru nunta"?

  •  
    • 735 mesaje
    10 Ian 2012, 21:09
    1 0
    Midorri said:

    Andrea, tu pe asta il ai?

    http://www.remington-style.ro/coafat/ondulatoare_par/Ondulator-de-par-Pearl-Wand-Remington-Ci95-23.html

     

    eu sunt innebunita dupa bucle, dar eu am parul drept, moale si cu firul subtire (stii tu, cele cu parul drept vor bucle, cele cu parul cret si-l intind cu placa; femeile... )

    cu bigudiurile nu sta parul ondulat decat 2-3 ore maxim

    cum reusesti sa tina 3 zile buclele? am inteles eu gresit sau folosesti spuma si fixativ "ca pentru nunta"?

    Am parul lung. Am folosit de-a lungul vremurilor bigudiuri din burete(bunicele), bigudiuri flexibile(se desfaceau in timp ce dormeam), clesti agatati de cap si dormit cu ei(ma trezeam turbata din cauza durerilor de cap), bigudiuri electrice Remington(le dispretuiesc din tot sufletul, am dat 1 milion jumate si parul imi statea mai drept decat inainte) si acum MOATZE! Sunt minunate, inegalabile, le pun o data, eventual de 2 ori pe saptamana(daca am vreo sindrofie) si nu ma inghiontesc cand dorm cu ele, iar cand le scot este o minune: sunt creata, ondulata, etc, in functie de gradul de sugrumare a suvitelor! 

  •  
    • 590 mesaje
    11 Ian 2012, 18:56
    0 1
    Da exact, la ala ma refeream Remington Ci95 cu perle,am si placa de la Remington de mult timp si se mentine super.
    Deci gata il adaug pe wishlist pentru ziua mea.
  •  
    • 6798 mesaje
    12 Ian 2012, 00:18
    2 1
    m-am hotarat, ma duc si eu sa mi-l cumpar maine dimineata, am vazut acum pe site-ul flanco ca se gaseste acest Remington pearl wand in magazinele lor la pretul de 119,90 lei
    http://www.flanco.ro/electrocasnice/ingrijire-personala/ingrijirea-parului/ondulatoare/ondulator-remington-ci95-ceramic-negru.html

    eu am investit si investesc in continuare o gramada in podoaba capilara, de la produse profesionale Kerastase (sampon, masca, tratamente leave-in si uleiuri antitermice), vopsit lunar numai la salon cu vopsea profesionala, pana la ustensile de coafat precum perie rotativa pentru volum Remington si placa de indreptat Remington. Am un arsenal intreg de bigudiuri, de la clasice pentru volum, pentru bucle lejere, pana la spiralate, bigudiuri electrice, o tona de agrafe, flori de par, clesti, etc.
    nu mi-ar ajunge un geamantan sa le pun pe toate.

    imi lipseste ondulatorul, dar acum mi s-a pus pata sa mi-l iau si pe asta.
    am vazut tutoriale pe youtube, se pare ca e usor de folosit.
    va spun maine cum e.
  •  
    • 1787 mesaje
    12 Ian 2012, 09:40
    1 1

    abia astept, Bertha, sa-l folosesti si sa ne spui puncte tari, puncte slabe...

    stau cu ochii pe topic inainte sa ma hotarasc si eu sa-l cumpar

  •  
    • 6798 mesaje
    12 Ian 2012, 18:05
    1 0
    Dragele mele Midorri si Panter si cine mai e interesata de remington pearl wand, va marturisesc ca m-am indragostit de minunatia asta.
    face niste bucle ca-n reclame
    acum.... eu nu mi-am buclat tot parul ca sa nu arat ca o papusa cu capul mic si coama de 10 ori cat capul, ca la parul meu umflat probabil asa as arata..... am prins partea de sus a parului (calota) intr-un cleste si am facut bucle pe suvite mai groase, astfel incat sa iasa niste bucle mari si lejere (am tinut suvitele cateva secunde pe ondulator), apoi am dat drumul parului ramas si acum arata ceva de genul
    http://coafuri.info/coafuri-bucle/coafuri-bucle-par-lung/
    as indrazni sa spun ca arata si mai bine decat in poza aia

    deci da!
  •  
    • 5 mesaje
    13 Ian 2012, 14:24
    0 0
    eu pot sa va spun una ,,,ca buclele se tin in dependenta de tipul de par ,,,daca parul e foarte si foarte moale apoi nu te mai ajuta nici cel mai profesional ondulator ,,,
  •  
    • 6798 mesaje
    13 Ian 2012, 14:47
    0 0
    foarte corect, eu am un par pe care cum il pui, asa sta mult si bine, pana la urmatorul spalat.
  •  
    • 7947 mesaje
    13 Ian 2012, 15:07
    0 0
    Eu nu ma pricep la de-astea de frumusete asa ca intreb si eu ca prostul: Bertha parul este umed cand il ondulezi? Si folosesti ceva produse de fixare ca sa stea cum trebuie?
    Poate da domnul si imi fac curaj sa fac altceva in afara de coc spaniol sau coada de cal. ca atata stiu....
  •  
    • 6798 mesaje
    13 Ian 2012, 15:48
    1 1
    nu, nu faci bucle pe parul umed.
    eu parcurg urmatorii pasi: spalat par cu tot tacamul (sampon, masca, tratament leave-in antitermic), uscat parul si indreptat cu peria rotativa, apoi pe parul DEJA coafat, facut bucle cu ondulatorul (inainte sa-l am foloseam bigudiuri).
    eu nu-mi ondulez tot parul, am mai spus, fac bucle doar pe jumatatea inferioara a parului ( pe dedesubtul calotei cum s-ar spune) si cateva bucle razlete la spate, pe deasupra..... asa, de impresie artistica
    mie personal mi se pare ca arata mai misto si mai natural asa decat sa am tot capul numai onduleuri.
    am si par mult si daca as ondula absolut toate suvitele as fi ceva mai rau ca tina turner.
  •  
    • 6798 mesaje
    13 Ian 2012, 15:54
    1 0
    uitasem: nu folosesc niciodata produse de fixare, gen fixativ sau gel de par.
    incarca parul aiurea, atata timp cat felul meu de par rezista coafat si o saptamana, daca nu-l spal.
    normal, se mai lasa coafura, buclele, dar forma si-o pastreaza.
    alte fete folosesc produse de fixare, dar depinde ce fel de par ai.
  •  
    • 7947 mesaje
    13 Ian 2012, 17:34
    0 0
    Saru mana Bertha. Deci imi comand ondulator. sa speram ca il folosesc mai mult de o singura data.
  •  
    • 590 mesaje
    14 Ian 2012, 21:57
    1 0
    Wow, Bertha multumesc pentru review,chiar m-ai convins ca ondulatorul merita cumparat.
    Sa-l stapanesti cu placere!
    O sa mi-l achizitionez si eu cat de curand, de abia astept sa-l iau ca sa-mi mai disciplinez putin parul care de obicei sta umflat si are niste onduleuri naturale dar nu cum mi-as dori eu.

  •  
    • 4411 mesaje
    14 Ian 2012, 22:13
    0 0

    Nu folosesc nici un fel de fixativ,pur si simplu rezista 3 zile.Se deformeaza e adevarat dar tot bucle sunt, e super scula asta

  •  
    • 5575 mesaje
    15 Ian 2012, 14:18
    0 0
    Doua intrebari:
    1. unde gasesc moatze pe net? n-am vreme sa iau magazinele la rand si nici nu mi-au sarit in ochi pe vreundeva, deci prefer sa le comand on line.
    2. ce parere aveti de spray-ul pentru tratament termic HENNA de aici?
    http://www.efarma.ro/products.php?id=3867
  •  
    • 3741 mesaje
    15 Ian 2012, 16:00
    0 1
    Mohi, eu stiu ca moatele le faci tu din fasii de bumbac, nu stiu sa fie ceva in comert. In legatura cu spray-ul termic eu zic ca-i ok, rau nu are cum sa faca si sunt sigura ca e mai bun decat orice gliss.
    Mie imi plac foarte mult produsele kallos (ieftine si bune) si chiar sunt curioasa daca au si spray d-asta acolo...
    Ma manaca degetele sa-mi iau si eu un ondulator d-asta, dar am parul pana la umeri si fata rotunda si cred ca as da impresia de butoi in loc de cap Imi place la nebunie parul ondulat, dar nici cu mama bigudiurilor nu mi-a stat vreodata o bucla...
    Bertha, sa-l stapanesti sanatoasa!
  •  
    • 129 mesaje
    15 Ian 2012, 19:28
    2 0
    Sunteti careva vopsite blonde? Imi doresc mult sa imi schimb culoarea parului, sa ma fac blonda, de fiecare data cand am zis gata, maine merg sa ma vopsesc la coafor, m-am speriat ca imi voi deteriora parul trecand de la castaniu inchis (culoarea mea naturala) la blond deschis sau blond aramiu. Am fost vopsita blond aramiu si imi statea super, apoi n-am mai potrivit nici culoarea si l-am lasat sa creasca, sa mi se duca varfurile acelea urate.
    Buclele arata superb pe parul blond. As fi curioasa cat costa lunar sa intretii parul blond, sa arate superb.
    Ce sampoane, ce masti, cat costa vopsitul si cum se mai procedeaza acum.
    E vreo cale mai naturala catre parul blond?