Impotriva caderii parului

  •  
    • 316 mesaje
    16 Feb 2013, 12:57
    0 0

    Si eu folosesc cam aceeasi masca (ulei de ricin , masline, vitamina a si e). Tot cam o data pe saptamana. Mie mi se ingrasa parul mai repede de la ea si ii ia si din volum (ce-i drept, al meu e si lung), dar tot nu renunt. Plus ca vreau sa incerc si uleiul de argan .
  •  
    • 4 mesaje
    16 Feb 2013, 20:26
    2 0
    Eu am incercat formula cu ulei de ricin, ulei de masline, vitamina A uleioasa si lamaie si mi-a cazut mai rau. In schimb mi-au facut bine fiolele cu ginseng de la plafar, dar si samponul de la gerovital plant pentru regenerare. Depinde si de organism, cum asimileaza tratamentul.




    *http://joculmargelutelor.wordpress.com/
    http://www.facebook.com/pages/Jocul-Margelutelor/432870476785493?ref=hl
  •  
    • 316 mesaje
    16 Feb 2013, 22:43
    0 0
    Andy, samponul  mi se pare bunicel, l-am folosit si eu o perioada de timp.
    Chiar sunt curioasa de fiole, o sa le incerc si eu, ca imi mai zicea o prietena de ele.
  •  
    • 615 mesaje
    16 Feb 2013, 23:59
    0 0
    Eu am observat ca de cand clatesc parul dupa ce l-am spalat (sampon, masca, clatire normala) cu apa rece (calaie), imi cade mai putin par. Nu aveam probleme cu parul inainte, dar probabil ca apa mai rece de la final fortifica radacinile pt ca acum strang din sita de la dus doar 2-3 fire. Nu comut pe apa rece sa-mi stea creierii in loc, ceva mai rece decat cea cu care m-am clatit dupa fiecare produs, dar suficient cat sa simt diferenta. Si da si luciu parului. Oricum nu este indicat sa te speli cu apa fierbinte.
    Apoi stau cu prosopul pe cap vreo 30min-1 ora cat sa se absorba bine apa si sa nu se prelinga din el cand il usuc, nu il pieptan ud decat pt tuns eventual, si nu il usuc de tot, raman cel putin varfurile putin umede. Incerc sa ma tund lunar, cel mult la 2 luni, am parul lung si imi iau doar varfurile.
    A, si era sa uit, o data pe saptamana folosesc ulei de migdale pe care il intind numai pe lungime si varfuri si stau vreo 30-40 de min cu el in par inainte sa ma spal. E destul de hranitor si nu-l ingrasa.
  •  
    • 316 mesaje
    17 Feb 2013, 01:28
    0 0

    E chiar indicata clatirea cu apa rece. Si eu garantez pentru luciu. De cazut, mie imi cade, cam orice as face
    Am incercat si eu uleiul de migdale, jojoba si cocos. Dar cum sunt micute (30-50ml) si scumpicele, am revenit tot la cele de ricin si masline.
  •  
    • 4 mesaje
    5 Apr 2013, 19:22
    0 1
    Sa aveti mare grija cu problema asta..daca se intampla de multa vreme, mai bine mergeti si faceti o serie de analize. eu am patit-o cu fratele meu..ia tot cazut parul, pana ne-am dat seama ca de fapt incepe sa cheleasca, desi nu are 30 de ani impliniti. noroc ca am aflat de un tratament cu implant de par la clinica Efigia, ca altfel sunt sigura ca ar fi ramas foarte afectat de situatie..acum au inceput sa se vada rezultatele, creste parul la loc, dar nu doresc nimani sa pateasca asta
  •  
    • 5 mesaje
    1 Iun 2016, 14:42
    0 0
    Iri_nna said:

    Fetelor de ceva vreme imi cade parul,mai ales la spalat..mi-e frica sa ma mai spal ,sa ma mai pieptan ..se cunoaste ca s-a rarit.Ce metode folositi contra caderii parului? crema vivanatura este buna?a folosit-o cineva? sau uleiul de ricin? mi-e frica sa le incerc pentru ca parul meu se ingrasa si foarte repede

     

  •  
    • 5 mesaje
    1 Iun 2016, 14:44
    0 0
    Iri_nna said:

    Fetelor de ceva vreme imi cade parul,mai ales la spalat..mi-e frica sa ma mai spal ,sa ma mai pieptan ..se cunoaste ca s-a rarit.Ce metode folositi contra caderii parului? crema vivanatura este buna?a folosit-o cineva? sau uleiul de ricin? mi-e frica sa le incerc pentru ca parul meu se ingrasa si foarte repede

     Spala.te cu sampon pt cai.Face minuni,eu cu sampon desta ma spal ca si mie imi cadea mult si chiar face minuni.Sticluta mai mica de 200 ml nu e scumpa,eu 5 lei am dat pe ea si o gasesti la farmacia veterinara   http://www.doctorsante.ro/cumpara/sampon-herba-vital-pentru-cabaline-230

  •  
    • 5 mesaje
    1 Iun 2016, 14:48
    1 0
    Folositi cu incredere samponul pt cai.Eu il folosesc si sunt foarte multumita ca si eu aveam probleme serioase cu caderea parului.Il gasiti la farmacia veterinara,eu am dat pe sticla de 200 ml 5 lei http://www.doctorsante.ro/cumpara/sampon-herba-vital-pentru-cabaline-230
  •  
    • 36 mesaje
    19 Aug 2016, 14:36
    1 0
    Toata lumea cauta cu disperare un produs sau ceva care sa ii ajute si sa ii indeseasca parul, dar uita ca prima schimbare trebuie sa vina de la el prin schimbarea regimului alimentar care sa duca la un aport mai insemnat de vitamine sau prin miscare si exercitii fizice care sa detoxifice rapid si eficient organismul. E foarte greu sa avem rezultate daca nu tinem cont de aceste aspecte ale vietii cotidiene care sunt foarte importante.
  •  
    • 170 mesaje
    13 Dec 2017, 09:54
    0 0
    Iti recomand samponul acesta de la CHI: https://www.beautyoneshop.ro/produse-coafura-profesionale/sampon-fortifiant-pentru-parul-tratat-chimic-vitalizing-shampoo-power-plus-chi-1785.html
  •  
    • 74 mesaje
    19 Dec 2017, 10:43
    0 0
    Ceva sampoane interesante pentru barbati
    https://halier.ro/oferta-pentru-barbati.html
  •  
    • 199 mesaje
    25 Ian 2018, 13:46
    0 0
    Eu folosesc un sampon impotriva caderii parului – bv krin se numeste, de la Bottega Verde. Se gaseste online si in unele farmacii. Se bazeaza pe o combinatie de plante, cinchona, achillea, papadie, capsicum, urzica si vitamin, ofera vitalitate firului de par si previne caderea lui, dar cel mai mult il face sa nu se mai rupa. Am fost incantata, la fiecare comanda de la ei primesti si un produs surpriza, majoritatea frumos parfumate si foarte calitative.
  •  
    • 74 mesaje
    9 Mar 2018, 11:43
    0 0
    Impotriva caderii parului se pot folosi mai multe leacuri care pot avea o eficienta diferita in functie de concentratia activa a ingredientului care intra in compozitia produsului respectiv.
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 14:54
    0 0
    Eu am folosit samponul impotriva caderii parului si lotiunile pentru regenerare si impotriva caderii parului de la Regivero, pentru mine au fost bune ( e un pachet de tratament) Sincer sunt multumita ca parul meu si-a revenit foarte mult plus nu mai imi cade parul asa de mult; imi cad cateva fire care este normal sa cada. Eu zic ca merita sa incercati, mai ales ca daca nu functioneaza returzeaza banii...cel putin asa zic ei.