Ghicitul in carti,cafea,etc

  •  
    • 1069 mesaje
    30 Mai 2013, 16:41
    1 1
    enriqua_14 said:Poti  sa pupi ce BUCA ... AM MAI MULTE (in loc de sunca)...

     

     

    Enricuţă, eşti plină de buci, evident, căci tu ca entitate reprezinţi un CUR. Mă bucur c-ai recunoscut, în sfârşit.

     

     

    Guiţatu' ăsta dintre noi două (scroafă eşti oricât ai dori să-ţi delimitezi individualitatea dincolo de pereţii coştereţei) n-a picat din senin, aşa că fă-ţi un bine, şi nu-ţi mai da ochii peste rât atât de mult, că s-ar putea să dăuneze pastramei şi jambonului din iarna ce vine. Osânza ce-ţi defineşte caracterul trebuie şi ea folosită la ceva.


    Acest mesaj a fost editat de către mirelescu: 30 Mai 2013, 16:42
  •  
    • 1069 mesaje
    30 Mai 2013, 19:53
    0 3
    enriqua_14 said:

     

    Toata lumea are buci,dar pe tine nu te poate duce mintea atat de departe.Maimutele au memorie scurta (cele ca tine),asa incat iti inteleg nedumerirea...

     

     



    EnriBUCUŢA, toată lumea are buci, adevărat, da' nu orice scroafă se poate lăuda cu ditamai perechea zdravănă de buci ca-n cazu' Domniei tale. Şi-n plus, chichirezu' tău e altu', bucile ţi-o iau înaintea neuronilor, producând o oarecare imagine dezagreabilă care reiese şi din scrierea-ţi: gândeşti cu buca, pricepi CA buca, vorbeşti cu orificiul DINTRE buci.

    Tu însăţi ai declarat că deţii mai multe bucăţi:

    enriqua_14 said: buca...am mai multe (in loc de sunca)

     

    Acu' eu ce vină am?!




    Trecând peste partea bucă-lată a chestiunii, spui şi următoarele:

    enriqua_14 said:

     
    in regnul animal,maimutele viseaza porci,in regnul uman,omul viseaza fiinte umane.
    Cam asa sta situatia.



    Continuându-ţi raţionamentu', doamna Bucă, în Regnul Cornileştilor, ăl-cu-coarne visează "religii" de dezbinare, iar in Regnul Sectarilor, membrii au vise de "take over the world" prin prozelitismu' acerb, fără doar şi poate (că mai pricepi şi altele cu bucoNeuronii dumitale).  BucoBaftă! BucoSucces!

    Hai să daţi bucă cu bucă
    Cei cu inima caducă...



    Acest mesaj a fost editat de către mirelescu: 30 Mai 2013, 19:59
  •  
    • 73 mesaje
    17 Iun 2013, 21:11
    5 0
    Et in Arcadia ego ( est ? )
  •  
    • 73 mesaje
    20 Iun 2013, 19:06
    8 0
    Vremurile se schimba si noi odata cu ele , asa este . In puterea noastra este sa schimbam soarta , ceea ,, ce e scris , in frunte ti-e pus " . Trebuie , doar , sa fim informati , atat cat se poate , despre ce va sa fie . Asa ca , de ce nu si un ghicit in cafea ?
  •  
    • 73 mesaje
    22 Iun 2013, 19:18
    6 1
    Despre religie nu vreau sa discut aici , nici despre convingerile religioase ale mele sau ale altcuiva . De altfel subiectul topicului este despre ghicit in carti si cafea . Sunt persoane care merg la ghicitoare , la clarvazatori , etc , care cred in aceste practici , care nu cred ...carora li s-a indeplinit , carora nu li s-a indeplinit si asa mai departe . Eu despre astfel de lucruri vreau sa vorbim . Ca e bine sau nu sa mergem la ghicitoare , om trai si-om vedea . Dar stiu ca nu e locul potrivit pentru religie aici
  •  
    • 4346 mesaje
    24 Iun 2013, 10:35
    3 5
    "..e bine cand omul crede in ceva,dar sa fie atent sa nu-si faca rau singur,pe banii proprii."- nu in ceva tre sa creada omul ci in ce/cine trebuie!!!
  •  
    • 73 mesaje
    24 Iun 2013, 15:46
    9 0
    NIHIL SINE DEO ! de acord?
  •  
    • 73 mesaje
    25 Iun 2013, 09:10
    4 0
    Asta e tot .
  •  
    • 2 mesaje
    14 Iul 2013, 22:32
    0 0
    Leu76 said:cunosc eu o ghicitoare buna din constanta

     as dori si eu o ghicitoare buna in cta dak imi poti spune te rog

  •  
    • 2 mesaje
    14 Iul 2013, 22:43
    5 0
    cine cunoaste o ghicitoare buna in cta ?msg privat urgent pls!!!!
  •  
    • 59 mesaje
    7 Aug 2013, 19:41
    0 11
    eu am fost la o doamna tinerica in jur de 35 ani sa imi dea in carti si cafea la recomandarea unei prietene, mi-a placut foarte mult de dansa. doamna se pricepe si mie personal mi-a vb de lucruri care m-au lasat cu gura cascata.... doamna sta prin zona brancoveanu, si din cate stiu eu este disponibila dimineata 9 -11 in timpul saptamanii si in weekend. va las nr dansei, merita sa incercati 0767304815. ca pret eu am dat 50 ron pt cafea si 50 ron pt carti.
  •  
    • 4350 mesaje
    7 Aug 2013, 21:09
    4 2
    100 de ron pt un ghicit?? Fetelor, puneti poze cu cana pe forum si ne dam gratis cu parerea, sigur o nimereste vreuna din noi !
  •  
    • 59 mesaje
    7 Aug 2013, 21:37
    1 13
    roseblue said:100 de ron pt un ghicit?? Fetelor, puneti poze cu cana pe forum si ne dam gratis cu parerea, sigur o nimereste vreuna din noi !

     

    100 ron pt amandoua, nu esti obligata sa iti dai si in carti si in cafea. eu personal am dorit si carti si cafea si doamna e foarte priceputa. am avut si experiente neplacute cu 'asa zise' experte in ghicitul in cafea care cereau 100 ron numai pt o cafea si o lalaiau o ora... iti repetau aceleasi lucruri de 10 ori

  •  
    • 1 mesaje
    8 Aug 2013, 19:04
    1 0
    vreau sa
  •  
    • 73 mesaje
    11 Aug 2013, 07:11
    1 0
    Pe mai toate forumurile numai reclama-ti faci. Se vede de la o posta ca tu esti ghicitoarea . De ce nu spui de la inceput asa , sa stie si lumea ca tu esti ghicitoarea si cine vrea vine . Asa cum faci tu e reclama mascata .
  •  
    • 73 mesaje
    11 Aug 2013, 16:17
    7 1
    gabriella82 said:Si eu merg la doamna din Rahova de cate ori am nevoie de raspunsuri. Vad ca Emelda nu a placut-o, dar sincer cred ca este doar lipsa de compatibilitate. Mie imi face mare placere, nu-mi mai vine sa mai plec si este aproape terapeutic sa merg la ea.
    Noi suntem compatibile, vorbim aceeasi limba, mie nu mi se pare ciudat sa-mi spuna ca vede un admirator ca un  sub forma de bursucel, care parca amusineaza (miroase). Capul de porc este un semn care mi s-ar parea normal sa insemne bani, eu chiar nu vad de ce m-ar amuza asa tare... Eu cred ca e departe de adevar sa spui ca habar nu are de ghicit, pentru ca nu e asa. Sunt toate semnele alea care apar si ea stie ce inseamna.   

     Eu am mai fost la ghicit si la alte ghicitoare si, sincer, sunt satula de "este un barbat de verde care te iubeste de moare si tu nu stii, dar vrea sa-i cazi la asternut. Si mai e unul care te vrea de nevasta", "vei fi om mare, de stat, cu mare onoare", "vei avea un necaz, dar o sa te ajute Dumnezeu si o sa fie bine" . Asta numesc eu "baliverne imense" sau "povesti idioate". Spre deosebire de ele, doamna Lia este minutioasa, ea da detalii...  

    Cat despre faptul ca ea intreaba, intr-adevar "de ce ai venit? Ce intrebari ai de pus cestii?" , mie nu mi se pare anormal. Eu am inteles de ce face asa: pentru ca ea are acolo niste semne care pot insemna mai multe lucruri, in functie de cum le asociaza intre ele. Daca nu are acest gen de ghidaj, probabil ca se pierde din precizie.

    Nici o alta ghicitoare nu mi-a nimerit nimic deosebit, poate cateva banalitati, de exemplu: "a avut un barbat brunet cu care te cam certai si nu te-ai inteles", "la serviciu ai avut probleme, te barfea una balaie si cu ochii deschisi"...Las-o naibii... Pai se compara cum ghiceste doamna Lia?  
    Acum mai depinde si cat de rau iti pare dupa bani, pt ca altfel e chiar interesant sa mergi sa asculti ce are de zis... Pentru ca femeia zice bine, si cam toate se potrivesc. Depinde ce fel de ghicitoare te astepti sa gasesti: una care iti spune banalitati, sau una "ciudatzica", ca doamna Lia, care vede fel de fel de lucruri si le si spune cumva amuzant... In fine, chestie de compatibilitate, de firea fiecaruia... 

     

  •  
    • 59 mesaje
    17 Aug 2013, 01:02
    1 0
    Am gasit un site unde va puteti da singure in carti gratuit http://www.dragon-talisman.com/ro/
    Acest mesaj a fost editat de către lil78: 17 Aug 2013, 01:03
  •  
    • 62 mesaje
    14 Nov 2013, 20:23
    3 6
    Am fost si eu la aceata doamna Lia din Rahova si este cea mai incapabila dintre toate ghicitoarele si credeti-ma ca am vasta experienta in asa ceva.Nu este normal sa te intrebe ce te preocupa, trebuie sa spuna ce vede fara sa stie nimic despre persoana respectiva.EA intreaba ca sa stie apoi cum vrajeaste persoana , cat de disperata si credula este persoana care doreste ghicit.Mi-a pus multe intrebari foarte personale.Pai pt ce te mai duci daca spui singura tot? Pentru cele interesate , precizez ca aceasta doamna este de etnie rroma.Aceste persoane au in sange, sarlatania, manciuna, hotia si nu in ultimul rand, castigarea banilor fara munca. Ca si dovada ca nu mi s-a adeverit/indeplinit nici macar un singur cuvant din ce a spus aceasta femeie. Sfaturi utile: mergeti doar la ghicitoarele care nu pun intrebari deloc si nu incearca sa va traga de limba cu intrebari banale de genul : ce mai faci, unde lucrezi,esti casatoirita, copii, etc.Nu va vaitati la ea absolut deloc si lasati acasa fata de femeie disperata si ingrijorata care nu mai stie incotro sa o ia, va citeste imediat
  •  
    • 18 mesaje
    14 Nov 2013, 22:35
    2 0
    enriqua_14 said:Scumpo,cred ca te-ai lovit la cap cand ai cazut din pom...
    Visezi buci,neuroni si porci.
    Iar Cornilescu,poate sa fie fericit acolo unde e.Ai facut o pasiune pt el la cata reclama ii faci.

     

  •  
    • 18 mesaje
    14 Nov 2013, 22:37
    4 0
    Proasta de Erica-14 de unde a Mai aparut? Are Anda22-7 un alt cont cu un alt user? Ca parca astea Doua fac concurs care-I Mai proasta!!!