Ghicitul in carti,cafea,etc

  •  
    • 3526 mesaje
    15 Apr 2005, 10:37
    0 0
    mey, tu cred ca nu intelegi. repet. nu te mai obosi cu mine, te rog frumos.
  •  
    • 666 mesaje
    15 Apr 2005, 10:44
    0 0
    .....e grele ,domne.......
  •  
    • 1248 mesaje
    15 Apr 2005, 10:45
    0 0
    Pentru Kiara :
    "Frustrarea este un fenomen complex de dezechilibru afectiv ce apare la nivelul personalitatii în chip tranzitoriu sau relativ stabil, ca urmare a nerealizarii unei dorinte, a obstructionarii satisfacerii unei trebuinte, a deprivarii subiectului de ceva ce îi apartinea anterior, în ordinea materiala sau în plan proiectiv si afectiv.
    Principalele elemente ale procesului de frustrare sunt: cauza sau situatia frustranta, în care apar obstacole si relatii privative printr-o anumita corelare a conditiilor interne cu cele externe (o împrejurare de viata ce genereaza insatisfactii); starea psihica de frustrare, constând din trairi conflictuale, suferinte cauzate de privatiuni, anxietate etc.; reactiile comportamentale si în genere efectele frustrarii.
    Dintre reactiile frustrarii se evidentiaza agresivitatea, care poate fi orientata asupra obiectului frustrarii sau, prin comutare, asupra oricarui alt obiect; regresiunea la modalitati inferioare de comportament; depresia si reactiile de abandon.
    Exista o distinctie între frustrarea ce se exprima în stari si comportamente locale si frustrarea ce determina structurari de personalitate, de unde rezulta si un profil al frustratului, cronic decompensat si cu tendinte mai mult sau mai putin eficiente de supracompensare."
  •  
    • 74 mesaje
    15 Apr 2005, 10:50
    0 0
    Fey....Donno...mai bine sa fiu tampita...decat o pricajita frustata ca tine..de propria ei soarta....Apropo,ai fost prin mahala azi?Da...da...du-te..esti asteptata la ora de gramatica...Cat priveste .."ripostele"..abia astept...numai ca vezi sa nu ricoseze...Cand o suficienta cantitate de energie se contopeste in noi....se transforma in putere!Te simti puternica?....da...da ..crezi ca meriti mai mult,decat poti oferi?nu...nu...
  •  
    • 1248 mesaje
    15 Apr 2005, 10:55
    0 0
    Auzi , ia gata , hai ca deja intreci orice masura . Du-te si fa-ti de lucru , lasa forumul asta ca depaseste cu mult posibilitatile tale.
    Te faci de ras intruna si vad ca iti place. Du-te si spala-te , fa piata , coase ceva , fi si tu o fata desteapta , nu o gaita care da din gura fara sens , ca nu te ajuta cu nimic.
    Nu ne impresionezi , nu ne enervezi , doar ne plictisesti si te faci de ras.
  •  
    • 74 mesaje
    15 Apr 2005, 11:10
    0 0
    Vai frumusico....la faza asta m-ai dat gata...ai ramas fara replici...si-mi citezi din carti?Iritabilitatea si agresivitatea exprima teama...tu,de ce te temi...sau de cine?Sub imperiul temerii...unii se retrag....Asta este cel mai bun sfat pe care ti-l pot da.Prea multe retardate..pe aici...incep sa ma intreb..daca nu cumva este vreo epidemie?
  •  
    • 1248 mesaje
    15 Apr 2005, 11:17
    0 0
    Aha , e treaba noastra , pleaca si cauta un grup select pe masura ta !
  •  
    • 74 mesaje
    15 Apr 2005, 11:20
    0 0
    Frumusico...faza cu spalatul..era pt tine....nu stiam de unde vine mirosul...Pai daca eu ma fac de ras...cu atat mai mult tu....ar trebui sa dai dovada de inteligenta cu care te lauzi....si sa lasi de la tine.Atata timp cat nu cedezi...inseamna ca coeficientul tau..este zero.As impresiona...daca as avea pe cine....dar vb lui Carrie....arunci orzul pe gaste?Iar tu marty....esti mama gastelor...adica cea mai prosta...dintre ele...participa la un concurs..sigur vei fi medaliata....
  •  
    • 1248 mesaje
    15 Apr 2005, 11:24
    0 0
    In spatele monitorului esti tare in gura , dar curaj sa iesi de acolo n-ai avea nicidecum , asa ca .... ai vedea tu atunci stele verzi pentru coeficientul ala ridicat de inteligenta pe care pretinzi ca il ai.
  •  
    • 1248 mesaje
    15 Apr 2005, 11:26
    0 0
    Mi-am terminat cafeaua , de acum imi consumi timpul , te las sa te mai zbati si vin mai tarziu sa ma mai amuz un pic.
  •  
    • 666 mesaje
    15 Apr 2005, 12:06
    0 0
    Faayy... saraca pamantului ,suferi de compexe culturale sau ce...????

    Te' draq de'aici de ordinara...

    Am incercat cu diplomatie sa-ti atrag atentia ca aici nu e balci da' vad ca o dai in ciumecareala cu mine .
    Ma'ta si cu tine e mama gastelor .
    Spre deosebire de tine eu nu pretind ca dau p'afara de cultura religioasa sau alte culturi care zici ca le ai.Si mi-am facut cateva prietene pe aici .
    In schimb cred ca tu tocmai ai fost eliberata conditionat de la ,,Mititica" si n-ai pe cine sa te descarci ...
    Ai tupeu in spatele tastelor ...ca daca erai in fata mea te intindeam pe jos beey ...cazatura ce esti

    Iata ca pot sa cobor si la mintea psihopatilor ...cand se cere ...
  •  
    • 74 mesaje
    15 Apr 2005, 12:17
    0 0
    Opa...ce faci marto...gata..adevaratul caracter iese la suprafata....hahaha....esti obisnuita cu tavaleala....ca doar cu asta te ocupi..adica prostituata...de cea mai joasa speta...si mata..e mama lor.Voi ati fost cele care ati inceput..asa ca...ciumega?ordinara?hahaha....ce m-ai jignit....imi pare rau,dar eu nu cunosc limbajul asta....asa ca du-te in mahala...unde esti in mediul tau.Nu ai reusit nici pe departe sa ma enervezi...asa ca stai calma....ciumego!...
  •  
    • 74 mesaje
    15 Apr 2005, 12:21
    0 0
    Da...frumusico..termina-ti cafeaua..si du-te fata la munca...ca-ti pierzi si clientii aia ..putini pe care ii mai ai...si nu uita si de prietena ta marta....poti s-o iei si pe ea...sa mai faca si ea un ban cinstit...
  •  
    • 74 mesaje
    15 Apr 2005, 12:26
    0 0
    putem..s-o continuam asa miult si bine...cum vreti.Eu zic sa va potoliti voi frumusel...si se incheie totul aici....daca nu....nu-i nici o problema..continuam.Atata timp cat nu stiti sa respectati....nici eu nu o voi face.Hotararea va apartine...E pacat de evele celelalte care asista ...la asa dialoguri porcoase...
  •  
    • 666 mesaje
    15 Apr 2005, 12:34
    0 0
    Si asa se confirma teoria mea despre nebuni si p.rosti...


    Intre noi doua ....mai i-a niste lectii de orografie ...apoi alege-ti ca hobby scrisul..

    In orice caz, sant pe sub birou de atata ras ...
    Hai ca esti ,o ,,dulceata" si nu altceva .....
  •  
    • 666 mesaje
    15 Apr 2005, 12:46
    0 0
    In privinta mamei mele ....eu zic sa o lasi acolo unde a trimis-o Dumnezeu.


    Nu cred ca ti-ar place ,,locul" in care se afla.....
  •  
    • 9835 mesaje
    15 Apr 2005, 13:02
    0 0
    chioaro, du-te, fumeie, invartindu-te, ca n-ai nici un haz, proasta' esti, slava Domnului, facuta gramada, numa' coada ti-o tii pe sus, ca o capra raioasa...
  •  
    • 332 mesaje
    15 Apr 2005, 13:09
    0 0
    Kiara...vino cu "chestii" mai inteligente...si vezi...c-am aterizat si io p-aci...din mahala, fato
  •  
    • 74 mesaje
    15 Apr 2005, 13:57
    0 0
    nu vrei sa ma pupi...acolo..unde tin eu coada raioasa sus....?hai..nu fi timida..
  •  
    • 9835 mesaje
    15 Apr 2005, 14:00
    0 0
    nu, draga, pastreaza oferta asta pentru iubitelul tau... Ca daca gura ti-e asa imputita, imi imaginez ca sub coada nu te-ai mai spalat de cand te-a dat ma-ta la scoala ajutatoare!