Ghicitul in carti,cafea,etc

  •  
    • 3526 mesaje
    13 Apr 2005, 14:43
    1 1
    taci donno ca se vorbea bre de alea benefice mah, ce stii tu.
  •  
    • 2249 mesaje
    13 Apr 2005, 15:59
    4 0
    Dar as vrea sa stiu si eu ce inseamna "sa-ti deschida preotul cartea". Am inteles ca-i un pacat (sau nu?), ma rog, n-am de gand sa fac asa ceva, dar CE INSEAMNA ACEASTA SINTAGMA?
    M-ar interesa sa stiu pt cultura mea generala...
  •  
    • 9835 mesaje
    13 Apr 2005, 20:57
    0 0
    Presupun ca e ceva cam ca tampenia aia pe care o faceau unii copii pe vrema cand eram eu scolarita.
    Adica: Deschideau manualul la intamplare, crezand ca astfel vor afla exact ce subiect vor primi la teza.
  •  
    • 9835 mesaje
    13 Apr 2005, 20:59
    2 0
    Ramonzca, pai sa vezi faza: ne ducem o data la padure, la un gratar... si roia padurea de tiganci care trageau oamenii de maneca sa le ghiceasca.
    M-a abordat si pe mine una. "Hai, fata, sa-ti ghicesc!" "Ce sa-mi ghicesti?" "Uite, hai sa-ti ghicesc cum te cheama" "Serios? Pai ce, eu nu stiu???"
  •  
    • 74 mesaje
    14 Apr 2005, 00:50
    1 0
    Auzi donno...bre...ca cica asa se vb pe aici(si tre" sa fiu si eu in top)...spune-ai ca ne ducem la ciudate din astea(dar crede-ma ca voi astea care va duce-ti la ele...sunteti cu mult mai ciudate....daca ai fi in locul ghicitoarelor..te-ai lasa de meserie)....cate proaste vin..cate inculte....asa ca nu mai vb in nestire de cauza...Si apoi ,nu ele va cauta pe voi..ci voi stati la rand la ele...mmmrrrrr!Iar ..tu carrie....bre..!dupa cum ti-e limbajul si caracterul....mai mult ca sigur ca te-ai dus prin zona ferentari ,sebastian si rahova(la ghicit)la ghicitoarele alea malefecice...care probabil iti faceau o vraja mica...sa nu te paraseasca iubitul!llllooolll!
  •  
    • 666 mesaje
    14 Apr 2005, 08:50
    0 0
    Kiara ,fetitza vad ca ai ceva impotriva tuturor,sub pretextul ca ai o fire mai impulsiva.Nici tu nu stii ce vrei .Ori esti cu biblia in mana ori cu vrajitoarele.Zau ...iti dai cu stangu' in dreptu'.Sant cateva eve pe aici care sant de o moralitate ne-indoielnica iar tu exact de ele te iei.
    De Carrie ,de ex nici nu stii macar ca nu e din Bucuresti ca sa ai impresia ca s-a inghesuit pe la ghicitoarele alea din cartierele Bucurestiului cele mai mizere.Ce Dumnezeu ,daca ai chef de cearta ,nu cred ca e locul cel mai potrivit.Asa ai facut si cu Evya,ca sa-ti dai seama ca ai gresit.Hotaraste-te .....
  •  
    • 3526 mesaje
    14 Apr 2005, 09:07
    0 0
    auzi kiaro, hai sictir.
  •  
    • 1248 mesaje
    14 Apr 2005, 09:56
    0 0
    Si ce au mai draga cartierele astea ?
    E mai frumos la tine pe centura ?
  •  
    • 1101 mesaje
    14 Apr 2005, 14:06
    0 0
    eu cred ca Kiara se scoala de cateva zile cu fata la cearceaf...
  •  
    • 74 mesaje
    14 Apr 2005, 16:21
    0 0
    Auzi...carrie..prin intermediul unui program de imprumut,asigur echipament medical.Ex:carje,spaliere,scaune cu rotile....daca mai vb asa..s-ar putea sa ai nevoie....Iar tu frumusico...ales fata ferentari...cu siguranta ma confuzi cu tine....Centura e pt fete din astea ca tine(ieftine)...asa ca..no coment.Iar tu..marty...nu te baga..nu am nimik cu tine...si nu ..nu m-am trezit cu fata la cearsaf...dar nici nu pot accepta ca cineva sa ma jigneasca...fara sa ripostez.Sper sa nu mai fiu provocata...si atunci nu am nimic cu nimeni...in caz contrar..voi raspunde in consecinta.Voi alegeti!
  •  
    • 1377 mesaje
    14 Apr 2005, 16:35
    0 0
    postat de: kiara27 la data: 2005-04-07 23:29

    Parerea mea este ca fara credinta,esti un om mort...nu ai nimic(asta chiar avand toti banii lume)...rugaciunea te face mai bun,mai intelept si mai om

    postat de: kiara27 la data: 2005-04-08 11:21

    Draga Stelia!Ma bucur ca nu ai intalnit asa ceva..si iti doresc din tot sufletul sa te ocroteasca Dumnezeu.Pt este atata putere in acest rau incat are puterea de a face un om care are coloana vertebrala si esteeste foarte echilibrat sa devina o leguma.Singura arma este credinta..dar ea trebuie sa fie foarte puternica.Nu conteaza ca o sa cazi(spiritual)sau cat de des...importatnt este sa lupti in continuare cu si mai multa credinta...sa stii ca raul este foarte siret...nu se duce la cei slabi sau necredinciosi sau pacatosi....Se duce acolo unde este credinta mai mare(stiai ca are puterea de a ispiti un preot sau de a intra in altar?)Uita-te la Patimile lui Isus..acolo ia forma unui sarpesi se urca pe mana lui Isus pt al ispiti...poate sa-ti intre pe psihic,in cuvant pe fizic...Poate am sa-ti povestesc odata prin cate am trecut si ce am putut sa vad..sau mai bine nu..pt atunci chiar te-ai cutremura.Limiteaza-te la credinta pe care o ai...si nu cere urcare spirituala daca nu esti pregatita sa treci la un alt nivel(s-ar putea sa vezi niste lucruri care te-ar face sa-ti doresti sa nu te fi nascut)am mai spus cu cat te rogi mai mult(atat pt tine cat si pt alte persoane)cu atat il enervezi mai tare.

    postat de: kiara27 la data: 2005-04-08 14:01

    Draga Linxy...stii tu ceva..si nu zic ca nu ai dreptate...dar daca nu te rogi,de unde ai aceasta energie pozitiva pt a redirectiona energia asta negativa care spui tu?Iar aici la acest capitol este foarte mult de discutat...trebuie sa stii cum s-o faci,adica sa fii citit foarte mult si nu in ultimul rand foarte multa paractica...pt daca nu o faci bine..s-ar putea sa mai faci si alte tampenii.Iti dai seama daca toata lumea ar putea sa faca lucrul acest ce bine ar fi,nu ar mai exista raul in lume si toata lumea ar fi fericita....ce zici?

    postat de: kiara27 la data: 2005-04-10 21:35

    Si eu sunt o fire destul de glumeata...dar ,am si un mare defect sunt foarte impulsiva.A fost o divergenta de pareri..atata tot.Parerea mea ..este sa lasam totul in urma si sa incepem.....un nou inceput! Uite...fac eu primul pas..si-mi cer iertare in fata ta...Mai bine ne-am unii energiile pozitive [...]....si tu si eu vom avea nevoie de cineva care sa ne lumineze si sa ne indrume pe calea cea buna!


    postat de: kiara27 la data: 2005-04-14 16:21

    prin intermediul unui program de imprumut,asigur echipament medical.Ex:carje,spaliere,scaune cu rotile....daca mai vb asa..s-ar putea sa ai nevoie.
  •  
    • 9835 mesaje
    14 Apr 2005, 17:18
    0 0
    kiaro, esti tampita' de-a binelea, fay, mujer!
    Beleste ochii aia mai bine si citeste cu atentie inainte sa te apuci sa spui idiotenii.
    Iar daca nu esti in stare sa fii atenta la ce se vorbeste, stai naibii in banca ta si taci din gura aia mare si proasta.

    Si mai vezi-ti de ortografia aia, ca nici un copil de clasa a 3-a nu face asa niste greseli.

    Sa vezi riposte ce-ti trag io acuma... pai ce, mah, meriti sa ti se vorbeasca frumos? Nu-nu-nu...
  •  
    • 1248 mesaje
    14 Apr 2005, 17:23
    1 0

    Ma cunosti dupa ce ca sunt fata ieftina ? Dupa sandale ??
    Te-ai grabit , inca n-a venit vara .
  •  
    • 666 mesaje
    14 Apr 2005, 20:00
    0 0
    Eu nu ma bag ..... ca nu's mecanic....da' am eu o vorba ,,sfanta"....:,,cu nebunul si cu prostul sa nu te pui ca au mintea odihnita".
    N'oi avea tu cu mine nimic Kiara dar chiar n-ai prins farmecul acestui forum.
    Eu una nu ma bag in subiectele unde cred ca nu pot avea o parere dar asta nu inseamna ca dezaprob ceea ce spun fetele acolo .Cu bune si cu rele dar cu oarece diplomatie.
    Nu stiu de ce te simti asa,, incoltita" de sari in gatu' omului imediat .
    Iar la faza cu amenintarile la adresa uneia dintre eve ,n-ai procedat bine. Nu e locul tocmai potrivit sa faci amenintari.De altfel poti fi chiar tu cea ,,sanctionata" eventual exlusa de pe forum daca recurgi la asemenea atitudine.Asta daca ai citit termenii inainte.
    Eu ,n-am nimic cu tine ,dar chiar pari o persoana frustrata.Eu daca as simti ca parerile mele sant in dezacord cu celelalte as iesi de pe forum si gata.In nici un caz nu m-as lupta sa -mi impun ideile.Ca oricum nu ajung nicaieri.
    Sau poate tocmai asta te stimuleaza.....nu stiu ...
  •  
    • 3526 mesaje
    15 Apr 2005, 08:44
    0 0
    uuuu, i am scared... ma duc pe cartoon network.

    asa, in alta ordine de idei, citeste dragutza mesajul tau de trimitere prin zone ale Bucurestiului si vezi ca nu te jignisem , inca.

    asa ca, mai ia un sictir si azi.
  •  
    • 74 mesaje
    15 Apr 2005, 10:26
    0 0
    Carrie (stricata)limbajul asta..l-ai invatat in familie..?asa o jignea tatal tau pe mama ta?In cazul asta ..te inteleg....un copil traumatizat....sa mai contribui si eu cu ceva?....mai bine nu...si asa esti vai de capul tau...Simt cum iti creste tensiunea,mana incepe sa-ti tremure si versi lapticul pe tine...Am spus ca sunt alergica la retardati?upsss....cred ca am omis....
  •  
    • 3526 mesaje
    15 Apr 2005, 10:30
    0 0
    bine draga, cum zici tu.
    nu te mai obosi cu mine atunci, da? ca iesi din tiparele religiei.
  •  
    • 74 mesaje
    15 Apr 2005, 10:34
    0 0
    Ce sandale frumusico?Am inteles ca la voi in ferentari...umblati in picioarele goale.....Auzi,fa-ti un bine ..tie si societatii ...si du-te si impusca-te!Cat priveste iubitul meu...mi-a zis ca a trecut pe la tine...dat mi-a mai zis ca ti-a platit un serviciu ...prestat de tine...nu mult ....cam 100.000...si atunci pt ce sa ma supar....o zi minunata sa ai!
  •  
    • 74 mesaje
    15 Apr 2005, 10:36
    0 0
    Apreciez preocuparea ta fata de mine,dar.....du-te...poate te retinem!
  •  
    • 1248 mesaje
    15 Apr 2005, 10:36
    2 0
    Aha , aha , aha , cum zici tu uratico !