BULA

  •  
    • 159 mesaje
    15 Nov 2001, 12:54
    0 0
    Bula la scoala! ora de psihologie:
    vine profesoara la ora cu un telefon si le spune elevilor:
    - copii, astazi vom invata cele 3 stari de spirit:
    Formeaza un numar si spune: Alo, Nicu?
    - "Nu Doamna, greseala".
    Profesoara catre elevi: - vedeti copii, aceasta a fost prima stare: starea de calm!
    Formeaza din nou acelasi numar si spune: Alo, Nicu?
    - "Nu Doamna, v-am mai spus o data ca este greseala!!"
    Profesoara catre elevi: - vedeti copii, aceasta a fost a 2-a stare: starea de iritare.
    Din nou formeaza acelasi numar: Alo, Nicu?
    - "cocoana, ti-am spus ca nu e nici un Nicu, esti tampita!!! sa nu mai suni la nr. asta!!!"
    Profesoara catre elevi: - vedeti copii, aceasta a fost a 3-a stare: starea de enervare!
    Bula se ridica: - Doamna profesoara, dar mai este o stare!
    - care stare Bula?
    - sa va arat: formeaza Bula acelasi numar de telefon si spune: Alo, aici Nicu, m-a cautat cineva?
  •  
    • 3 mesaje
    17 Dec 2001, 00:28
    0 0
    Era Bula si din lipsa de ocupatie o se culca cu maicasa. Il vede Dumnezeu si-i spune lui Bula ca-l trimite in iad. Bula revoltat si speriat mai cere o sansa. Dumnezeu accepta, dar zice ca daca te recunoaste cineva Bula te trimit in iad, propunere cucare Bula este de acord. Se duce Bula 10 ani in viitor si se intalneste cu o baba care-i zice: 'tu nu esti ala care te-ai culcat cu maicata?'; faza la care Bula inebuneste. Dumnezeu vrea sa-l trimita in iad cum a fost intelegerea dar Bula cade in genunchi si mai cere o sansa.
    Dumnezeu milostiv mai da o sansa. Se duce Bula 20 de ani in viitor si bineinteles il recunoaste cineva.
    Dumnezeu il ia acuma si vrea sa-l trimita in iad, dar totusi mai da o sansa lu' Bula. Il trimite 200 de ani in viitor. Ajunge Bula in AAmerica, bucuros ca nu-l va mai recunoaste nimeni de data asta si intra intrun bar. Se duce Bula si se aseaza pe un scaun la bar, la care barmanul cand il vede spune:
    'what's up mother fucker?'
  •  
    • 3 mesaje
    17 Dec 2001, 00:38
    0 0
    Bula datorita starii lui de spirit ajunge in iad. Se plimba el agitat prin iad sa-si gaseasca si el cativa prieteni cu care sa stea si el de vorba, sa fumeze o tigara, etc.
    Cum se plimba Bula prin iad vede intr-un colt 3 baieti jucau carti dar nu erau pe placul lui, mai incolo vede alti doi care se bateau, nici astia nu i-au convenit. Deja se plictisise Bula si era foarte suparat ca nu-si gaseste si el niste prieteni dar chiar atunci cand nu mai avea pic de speranta vede 3 baieti pe marginea cazanului cu smoala care fumau. Vazandu-i Bula a zis ca si-a gasit prieteni nu o sa mai stea singur de acum inainte.
    Se duce Bula langa ei, isi aprinde si el o tigara, si nici nu trec 10 secunde ca apare Scaraoschi si zice: 'gata pauza baieti, scufundarea!'
  •  
    • 157 mesaje
    29 Ian 2002, 13:54
    0 0
    Bulã se duce la postã sã trimitã o scrisoare în strãinãtate.
    - Par avion ? îl întreabã functionara.
    Bulã o priveste cu atentie, si apoi rãspunde decis:
    - Nu ! nu pãreti.

    Bula la scoala. Invatatoarea ii intreaba: copii, spuneti-mi nume de obiecte
    comestibile.
    copiii: portocale, banane, smochine...
    Bula: lampa! Invataoaarea de mira: Cum mai Bula, lampa este obiect comestibil?
    Da! L-am auzit eu pe tata spunannd: femeie, stinge lampa si ia-o in gura!

    Bula era la mare,cu o mina inota si cu cealalta dadea din picioare

    Bula cu un prieten pe strada.
    Bula ii zice acestuia:
    -Cand ajung acasa praf fac chilotii nevesti-mi!
    -De ce ma? intreaba prietenul
    -Ma strang de mor.

    -Visez sa fiu miliardar ca tatal meu,zice Bulisor.
    -Tatal tau este miliardar?
    -Nu!Si el viseaza!

    Bula pe cimpul de instructie.
    Dupa citeva comenzi nexecutate de Bula, capitanu striga.
    Aviatie inamica la joasa inaltime!
    Tot plutonu ia pozitia regulamentara numai Bula pozitia de drepti in mijlocul
    canpului.
    Capitanu-Ce faci Bula?
    Bula- Ma adapostesc,sub un copac.
    Capitanu-Da unde vezi copacii?
    Bula-Dar unde vedeti dumneavoastra avioane???.
  •  
    • 3 mesaje
    27 Oct 2008, 23:34
    0 0
    super
  •  
    • 1202 mesaje
    30 Oct 2008, 09:12
    0 0
    Datorita nenumaratelor bancuri cu Bula , Institutul de Etnografie si Folclor a demarat o cercetare ptr aflarea originii acestuia.
    Rezultatul cercetarii a dezvaluit ca: stra-strabunicul se numea Bulebista , originar din Bulidava , iar pe mama sa o chema Zdamasi , deoarece ,,PI,,(litera) a fost descoperita de greci mult mai tarziu!!!
    (Gura lumii)