oja semipermanenta

  •  
    • 432 mesaje
    1 Nov 2011, 10:31
    3 1

    Si-a facut cineva manichiura cu oja semipermanenta? La salonul unde imi mai fac eu cateodata, am vazut ca a aparut oja asta de la OPI, care cica tine 3 sapt.

    Acuma nu stiu...ele zic ca e ok, dar as vrea ceva pareri ale fetelor care si-au mai facut.

     

    Tine chiar atat de mult? E ok? Nu ataca unghia?

     

    Astept pareri, :D

     

    Thx!

  •  
    • 164 mesaje
    1 Nov 2011, 15:23
    1 3
    o tine oja 3 saptamani dar in alea 3 saptamani creste si unghiace faci atunci?o sa arate urat .
  •  
    • 590 mesaje
    1 Nov 2011, 15:32
    0 4
    ma miram eu de ce e asa de scumpa
  •  
    • 12 mesaje
    1 Nov 2011, 17:15
    0 1
    3 saptamani???
    Mi-am facut de nenumarate ori french cu OPI si in fiecare saptamana retusam....cel putin de pe varfuri sare.
    In orice caz, OPI e foarte buna si foarte rezistenta in comparatie cu oricare alta.
    Ma bate si pe mine gandul sa incerc o manichiura permanenta ( sa ramana oja pana tai unghiile ), dar am auzit ca se face cu geluri si prafuri speciale, nicidecum cu oja.
    Pupici :*:*
  •  
    • 12 mesaje
    1 Nov 2011, 17:21
    1 0
    Uite ca vorbeste tipa asta despre french-ul permanent:
    http://www.youtube.com/watch?v=htbWhrgotNc&feature=player_embedded#!
  •  
    • 432 mesaje
    2 Nov 2011, 10:59
    1 0
    Oja asta este speciala, nu e orice fel de oja, se usuca la lampa cu UV.
    Nu e vorba de french permanent sau altceva. Asta e o oja mai groasa care se aplica normal, numai ca deasupra dau cu un gel special care le da rezistenta asta.
    Se numeste OPI Axxium.
  •  
    • 12 mesaje
    2 Nov 2011, 14:49
    2 0

    Nu cred ca e foarte sanatoasa lampa asta UV.... dar daca incerci, sa ne povestesti si noua experienta ta! Chiar sunt curioasa :*

  •  
    • 23 mesaje
    2 Nov 2011, 20:46
    2 0

    OJA JESSICA SEMIPERMANENTA model french, ma tine de 3 saptamani este intacta, nu a sarit deloc. In sfarsit mi-au crescut si mie unghiile asa, maine mi-o schimb, au o gama larga de culori si preturi bune. La Salon iHair , tel 0314167025, www.iHair.ro Va recomand

  •  
    • 152 mesaje
    4 Nov 2011, 23:06
    2 1
    tine 3 saptamani la modul ca oja nu sare de pe unghii si iti protejeaza unghia de la rupere, fiind ca un fel de gel, insa unghiile cresc si tb sa mergi la intretinere la 2 saptamani ca altfel se vede urat ... oricum eu zic ca merita, incercati la abbate ca acolo parca e mai ieftin decat in alte parti, si manichiura si intretinerea
  •  
    • 2 mesaje
    7 Nov 2011, 09:26
    5 0

    Buna fetelor,

    Intr-adevar si eu am fost putin reticienta prima data, dar va asigur ca e ideal sa te duci la salon si sa-ti  faci unghiile cu oja semi-permanenta.  Tine foarte mult. Culoarae este intensa si dupa prima saptamana  si unghiile nu se "ciobesc" .  Sunt o persoana care nu se da in laturi de la treburile casnice: spalat vase, facut mancare, etc. Eu aleg acest proces pentru unghiile scurte. Fetele de la salonul Velvet SPA&Wellness( zona Grozavesti)  mi-au spus de aceasta oja si de atunci, acesta este salonul meu preferat, unde serviciile sunt fara cusur. Va recomand sa faceti o vizita acolo, pentru ca sigur se va transforma intr-un obicei foarte, foarte placut.

    Astept sa mai citesc pareri!

  •  
    • 3311 mesaje
    7 Nov 2011, 13:33
    2 0
    eu m-as plictisi cu aceeasi culoare si 2 saptamani, daramite 3!
    cu banii pe care ii dau pe oja asta pot sa-mi iau 2-3-4 oje (am presupus, nu stiu pretul) si schimb culorile cum imi place