hartuire

  •  
    • 7967 mesaje
    16 Oct 2011, 08:53
    2 0

    Mi-ar placea ca hartuirea online sa fie pedepsita ca si cea din viata reala. Sau macar adminul sa se autosesizeze si sa stearga conturile userilor care hartuiesc alti useri si care fac referiri jignitoare si calomnioase la adresa vietii private a altora. Daca stie cineva cum se pot lua masuri impotriva unor astfle de useri care se ascund sub anumite identitati virtuale, va rog sa ma sfatuiti. de asemeni mi-ar placea sa stiu daca se pot lua masuri impotriva adminului si a sitului eva.ro care faciliteaza si nu impiedica astfel de persoane sa intre cu bocancii in viata privata a unor oameni...Multumesc!

  •  
    • 4007 mesaje
    23 Oct 2011, 10:14
    0 0

    Salma, din cate am citit pe ici, pe colo, am aflat ca poti reclama in scris la politie un user care te hartuieste. Ceri si numar de inregistrare. Poate fi gasit dupa IP. Hartuirea este pedepsita prin lege.
    Chiar ca ar merita o lectie toti bully de pe internet, care isi inchipuie ca sunt liberi sa atace necunoscutii din virtual, fara sa fie prinsi.
    La fel, cred ca se poate proceda si in privinta acestui site.


    Acest mesaj a fost editat de către francessca: 23 Oct 2011, 10:14
  •  
    • 7967 mesaje
    23 Oct 2011, 10:16
    0 0
    Multumesc Fran, am aflat ca se pot lua masuri legale...
  •  
    • 4007 mesaje
    23 Oct 2011, 10:32
    0 0
    Ai aflat si din alte surse ? Detaliaza.
  •  
    • 7967 mesaje
    23 Oct 2011, 12:18
    0 0
    Am deschis un topic la sectiunea "dragoste" care se numeste "hartuirea online". Gasesti acolo toate detaliile
  •  
    • 498 mesaje
    30 Oct 2011, 17:38
    0 0
    Tam-tam!
    Salma, Francessca - pe voi cine va impiedica sa ocoliti eva.ro?
    Sau cel putin sa fiti atente cind vb despre viata privata.
  •  
    • 4007 mesaje
    31 Oct 2011, 09:41
    0 0
    akarkan said:
    Tam-tam!
    Salma, Francessca - pe voi cine va impiedica sa ocoliti eva.ro?
    Sau cel putin sa fiti atente cind vb despre viata privata.

     

    Nu vreau sa ocolesc, ci userii agresivi sa fie sanctionati.  Daca ar fi fost toti agresivi, da, as fi ocolit, dar este vorba doar de vreo 1 sau 2.

    Gandeste-te ca esti intr-un colectiv de cateva sute de persoane si numai 1-2 te agreseaza. Ce faci, pleci de acolo, din cauza a catorva ? Sau procedezi altfel ?

     

  •  
    • 4007 mesaje
    31 Oct 2011, 12:11
    0 0
    akarkan said:
    Tam-tam!
    Salma, Francessca - pe voi cine va impiedica sa ocoliti eva.ro?
    Sau cel putin sa fiti atente cind vb despre viata privata.

     

    Hai ca acum vazui

    Tot ce povestesc despre mine sunt lucruri obisnuite, nimic extraordinar si nici nu mi-am expus datele personale.

    So, care-i problema ?