Preot duhovnic in iasi...?

  •  
    • 2115 mesaje
    11 Mai 2017, 19:53
    2 1
    Pai straduieste-te! Prea multa lume s-a tampit crezand in ceea ce spun preotii, iar ei sunt plini de "pacate", majoritatea niste ratati cu sutane. Si culmea este ca sunt pe val, ies din scoli pe banda rulanta sa spele creierele fraierilor. Sunt parinti care si-au lasat copiii pe drumuri, sperand sa-si spele pacatele si care si-au donat totul unor manastiri sau biserici, atat de puternica influenta au ciorile astea!!!
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 11 Mai 2017, 20:04
  •  
    • 2115 mesaje
    11 Mai 2017, 19:55
    0 1
    singuratica.singuratica said:

     De la tine nu a cerut ,, poza fara textile,, ? Pacat ca nu gasesc un post de televiziune in care pot arata mai multe despre acest preot ,, minunat,, pt ca am dovezi.

     Pune pe net dovezile si se vor sesiza si televiziunile!

  •  
    • 3765 mesaje
    12 Mai 2017, 09:27
    0 0
    singuratica.singuratica said:
    salmarose said:Caryna, omul de care vorbesti este duhovnic sau oracol? Nu cred in preoti care deschid cartea, desfac farmece sau pot vedea viitorul.

     iTI SPUN EU CINE ESTE ACEST...........adrian lacatus.......( intentionat am scris asa) e unul care cere poze cu noi ,, fara textile,, am citat cuvintele lui. 

     

     

    Te-ai culcat cu duhovnicul!!!??

    Popa trebuia sa ma fac.

  •  
    12 Mai 2017, 17:55
    0 0

     

     

  •  
    • 11561 mesaje
    16 Mai 2017, 12:33
    1 0
    igivansenior said:
    singuratica.singuratica said:
    salmarose said:Caryna, omul de care vorbesti este duhovnic sau oracol? Nu cred in preoti care deschid cartea, desfac farmece sau pot vedea viitorul.

     iTI SPUN EU CINE ESTE ACEST...........adrian lacatus.......( intentionat am scris asa) e unul care cere poze cu noi ,, fara textile,, am citat cuvintele lui. 

     

     

    Te-ai culcat cu duhovnicul!!!??

    Popa trebuia sa ma fac.

     

     

    Crezi  ca  i  timpul  trecut???

     

  •  
    • 3765 mesaje
    17 Mai 2017, 11:59
    1 1
    Pentru toate exista un inceput, fiule!
  •  
    • 11561 mesaje
    17 Mai 2017, 12:05
    0 1
    igivansenior said:Pentru toate exista un inceput, fiule!

     Chiar  si  pentru  o  virgina!

  •  
    • 2 mesaje
    27 Mai 2017, 08:23
    0 0
    singlelady said:va multumesc pt sfaturi...voi incerca la preotul Grigoras...

    Caryna...am scris aici exact dupa ce am fost extrem de dezamagita de parintele Lacatus... citesc acastistul sf ciprian de aproape 40 de zile...am gasit site-ul bisericii sf ciprian si era acolo o optiune sa-l accesezi pe messenger pe parintele Lacatus. I-am trimis un email si mi-a rasp atat de rece, cumva sa-mi vad de treaba mea...mentionez ca e o pb grava de familie, si s-a exprimat de parca n-ar trebui sa-mi pese de familia mea, ca si cand fiecare e pt el si atat...cu precizarea ca daca vreau sa ma pomeneasca in slujbele de dezlegare sa-i trimit un acatist prin posta, prin urmare vrea bani si atat.... puteam sa-i scriu acastistul si pe email daca dorea sa-mi faca un bine, de ce prin posta!

     

  •  
    • 2 mesaje
    27 Mai 2017, 08:25
    0 0
    gabi_visatoarea said:

    Preotul Grigoras, de la biserica de pe Sararie, mai sus de Arcadia (nu prima biserica, ca nu e ortodoxa, ci a doua biserica, cred ca "Vulpe" i se mai spune) e un om extraordinar

     

  •  
    • 1 mesaje
    10 Ian 2018, 08:41
    0 0
    As dori și eu nr preotului Adrian Lăcătuș dacă se poate?Va multumesc!
  •  
    • 3765 mesaje
    10 Ian 2018, 16:49
    1 0
    opreamirela21 said:As dori și eu nr preotului Adrian Lăcătuș dacă se poate?Va multumesc!

     

    Ti s-a facut de?

  •  
    • 366 mesaje
    11 Ian 2018, 08:08
    1 0
    igivansenior said:
    opreamirela21 said:As dori și eu nr preotului Adrian Lăcătuș dacă se poate?Va multumesc!

     

    Ti s-a facut de?

     Vezi  daca  te  faceai  popa , ce  avantaje  aveai!

  •  
    • 366 mesaje
    11 Ian 2018, 08:12
    1 1
    igivansenior said:
    opreamirela21 said:As dori și eu nr preotului Adrian Lăcătuș dacă se poate?Va multumesc!

     

    Ti s-a facut de?

     Ti  ai  dat  textila  jos??

     

  •  
    • 2 mesaje
    20 Iul 2018, 00:53
    1 0
    Buna ziua. Am sa va spun parerea mea despre acest “preot”. Trec prin niste momente urate si m-am gandit ca ar fi timpul sa vin acasa si sa merg sa vorbesc cu preot pentru a ma face sa nu mai simt ca totul merge prost. Din cunostinte si din ce am citit pe internet am dat de preotul Adrian Lacatusu, asa ca m-am pus pe avion 2500 km(specific ca nu traiesc in R si dupa inca 450 km de la Bucuresti pana in satul Grigoresti,comuna Siminicea. Eram foarte bucuroasa ca o sa pot vorbi cu cineva despre problemele mele, asta pana acest om a scos primele cuvinte pe gura si am ramas muta de vocabularul pe care il are- in discutia cu mine s-a folosit de cuvantul ‘nasparlie’, iar vocabularul era demn de un adevarat vagabont. In sfarsitul discutiei(doar din partea dansului ca eu nu prea am avut timp sa vorbesc), acesta m-a intrebat unde locuiesc iar cand i-am spus ca in Elvetia a avut nesimtitul tupeu sa imi zica:’data viitoare cand vi sa imi aduci un ceas(vezi ca eu port ceasuri elvetiene-dansul avand un Rado in jur de 2000€) dar sa fie unul scump’. In concluzie, acest om pentru mine nu isi are rostul intr-o biserica tinand cont ca el doar si-a facut un nume pe carca oamenilor cu credinta in Dumnezeu. Nu mi se pare normal ca in biserica unde este acest om preot doar sa mearga o caseta iar acest “escroc” doar sa vorbeasca cu lumea si sa le ia banii. P.s:se fac bani si pe smecheria cu 99 de lumanari. Mi-a spus sa iau din biserica 99 de lumanari si sa le aprind acolo in biserica, deci alti banii facuti pe spatele persoanelor. Sper ca bunul Dumnezeu sa vada de acolo de sus tot ce fac sarlatanii de preoti din ziua de azi.
  •  
    • 23 mesaje
    4 Aug 2022, 01:07
    9 0
    Un preot bun cu har este părintele Căuneac Constantin Ovidiu de la Fetești din Suceava la care au apelat mulți și-au rezolvat problemele prin sfaturile și rugăciunile părintelui, eu am aflat de el tot printr-o cunoștință care l-a cunoscut personal. Nr. Părintelui pentru cei care doriți să luați legătura cu el este 0745079702
    Acest mesaj a fost editat de către Liliana15: 4 Aug 2022, 01:09