recomandari salon bun Bucuresti

  •  
    • 6 mesaje
    1 Oct 2011, 13:27
    0 1

    Buna fetelor,

     

    Acum un an am gasit un salon care mi-a placut, dar ultima data mi-au cam ratat tot ce mi-au facut. Asa ca iar trebuie sa caut ceva bun, pentru cosmetica si mani/pedi in primul rand. Stau destul de prost cu timpul si m-am saturat de teste pe pielea si unghiile mele.

    Imi puteti recomanda un salon bun? Zonele accesibile mie ar fi centrul sau sectorul 3.  Fara fitze si produse de lux, nu vreau decat sa arat ingrijita, nu ca o diva, dar sa fie curat si civilizat, sa aiba si ceva tehnologie moderna si sa stie sa o aplice...

     

    Nu vreau sa incerc nici puzderia de oferte speciale cu 90% reducere, cat dai atat face, asa ca e posibil ca si serviciile la pret redus sa fie "reduse", sau macar sa fie bune cat timp isi aduna o clientela. Si o sa ignor postarile de auto-reclama, ca prea au inflorit saloanele astea.

     

  •  
    • 6 mesaje
    2 Oct 2011, 15:43
    0 1
    nimeni nu imi recomanda nimic?
  •  
    • 39 mesaje
    2 Oct 2011, 16:27
    0 0
    buna, nu stiu un salon ieftin si bun. unde mergeai inainte?
    poate ca ar tb sa mai mergi tot la tipa care ti-a placut.
  •  
    • 2297 mesaje
    2 Oct 2011, 17:25
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3311 mesaje
    2 Oct 2011, 17:59
    0 0
    m-am uitat si eu, Cen. suna bine
  •  
    • 9 mesaje
    3 Dec 2011, 23:14
    1 0
    Am sa povestesc ce-am patit eu cu un cupon de reducere ca sa fie invatatura de minte altora pe viitor.Am cumparat un astfel de cupon la Venere Salon (bulevardul Gheorghe Sincai,nr 9, bl 3, sc 3, ap 3),desi am sunat in prima zi de la activarea cuponului singurul loc disponibil era peste 2 sapt,am zis ok si m-am dus in 2 saptramani la programare (30 noiembrie),am nimerit la cosmetica la o anumita domnisoara Cristina care dupa ce s-a chinuit ea vreo jumatate de ora cu o ceara neagra de arsa ce era cu care nu a reusit sa smulga decat 5 fire maxim(era par crecut de 5 sapt) ,a chemat-o pe "patroana"sa incerce si ea,aceeasi poveste si cu patroana binenteles,ma grabeam sa ajung la dentist asa ca le-am zis s-o lasam balta cu epilatu ca mi-am dat seama ca nu se putea face treaba cu asa ceara,mi-au zis sa ma reprogrameze ca schimba ceara Sambata,iar cand m-am dus eu era abia Luni ),am zis "nu ,e ok" vazand "dexteritatea "cu care domnisoara Cristina trasese 2 fasii in 5 minute...zic "hai sa trecem la tratamentul facial",la tratamentul facial,aceeasi domnisoara Cristina mi-a zis ca nu prea are ce sa-mi faca ca am ten curat ,ca imi face un gomaj si imi pune o masca ,desi pe cupon scria si masaj,extractii..etc..anyway ,de-ar fi fost numai asta .Dupa ce mi-a pus masca ,mi-a zis ca tre sa stau asa vreo 10 min si ca dk nu vreau sa ma duc sa fumez,am zis ca nu,nu mi s-a parut ciudat atunci desi trebuie insa a insistat dk nu vreau sa MA DEZMORTESC putin ca am de asteptat ,nu am banuit nimic si am plecat pana la baie fara geanta,cand am venit era numai lapte si miere aceasta domnisoara si chiar imi lasase o impresie buna ca persoana .Am terminat tratamentul si inainte sa plec am scos si i-am dat 10 ron ,pentru...mai nimic ,da asa e frumos "o vai nu trebuia" da i-a luat bineteles.ACU E ACU! ajung eu la masina sa caut cartea de vizita de la Bubles sa ma programez la un epilat ca nu-mi trecuse prin cap ca o sa plec cum am venit de la salonul ala,Ei bine acu SURPRIZA!NU PLECASEM CUM AM VENIT ,PLECASEM CU 50 DE RON STERPELITI din portofel de catre acesta domnisoara sau chiar de catre patroana ,de ce zic asta: pai stand eu sa ma gandesc daca sa ma mai intorc sa-mi fac draci pt 50 de ron ,am zis sa ma duc totusi ca ma deranja enorm gestul si ca am fost luata de fraiera.Inainte sa ajung la salon cu 10 min trecusem pe la un bancomat si scosesem 3 mil,deci stam exact cati bani aveam.Ma duc eu si-o chem pe acesta domnisoara deoparte si o intreb dk nu cumva cand am scos sa-i dau bani nu "mi-au cazut"50 de ron pe jos ca sa-i dau loc de intors sa n-o fac de kko ,ea se preface mirata si si cu un zambat foarte fals intra in camera cu cosmetica peste o clienta sa ii "caute",nimic binenteles,"poate i-o fi luat clienta zice ea atunci ca am vzt-o eu ca s-a asezat pe masa si apoi s-a dus iar la geanta" zice ea dupa ce iese...!!!!,zic eu nu cred,se duce peste colegele ei in bucatrie si peste patroana sa le intrebe si pe ele si de aici incepe un sir lung de juraminte si ca ea n-ar fi facut asa ceva ,ca cum pot eu s-o acuz etc,MARE MI-A FOST mirarea cand am auzit ca si patroana intrase in camera cat am fost eu la baie si imi zice(imi vorbea la per tu fara nici o jena):"Da de unde stiu eu ca ai avut banii aia in portofel,poti sa-mi demonstrezi,unde e chitanta de la bancomat?dk vii cu extras de cont de la banca eu iti dau banii altfel poate asa iti faci tu NORMA ,50 de ron de aici 50 de ron de colo" WTF???!! Adik eu vin la tine la salon ,epilat nu sunteti in stare sa faceti,tratament facial de 2 lei,mi se fura din geanta ,mai iti dau si bacsisi si tu imi spui ca eu poate am venit sa-mi fac NORMA???TRebuia sa pastrez chitanta ca stiam ca o sa vin la voi sa-mi furati din geanta???"Cosmeticiana imi zice sa ma duc sa-mi dezmortesc picioarele si tu ma acuzi pe mine ???!!Am plecat cu un car draci ,exact cum am preconizat,am ajuns la masina si intre scaune in suport vad chitanta de la bancomat mototolita cu ora 11.31 iar la 11.40 fusesem la ele.M-am dus inapoi si i-am aruncat-o in fata si am intrebat-o dk nu-i e asa putin rusine de halul de salon si de factura angajatelor,da na ,poate nu-i era poate era si ea implicata...s-a fct ca s-ar duce sa-mi aduca banii si restul angajatelor care oricum aveau mai multa autoriatate ca ea"da unde te duci fa? de ce faaa sa-i dai banii??las-o sa faca reclamatie!!" asa ca s-a razgandit ... Tare as fi chemat politia,sa le ia pe toate ,m-am gandit mai vbine dk sa pierd o zi intreaga pentru asemenea animale,pt 50 de ron si m-am intrebat nervii mei cine-i platea ,asa ca cu un profund dezgust ,le-am urat succes cu acest salon si magariile pe care le fac si am plecat.Am vrut sa va avertizez sa nu patiti si voi ca mine si sa nu va incurcati cu asemenea "oameni" si saloane obscure la fiecare colt de bloc ce promit 1001 sevicii cu 5 lei...ca-si pot trage banii altfel...succes
  •  
    • 3 mesaje
    7 Dec 2011, 17:32
    0 1

     

     ITI RECOMAND SALONUL MAGNIFIQUE DIN ZONA LUJERULUI, PRETURI FOARTE BUNE, PERSONALUL TANAR,CALIFICAT STIE CUM SA TE FACA SA TE SIMTI BINE. POTI CAUTA SALONUL PE URBO SI FACEBOOK CA SA AFLI MAI MULTE DETALII

     

  •  
    • 6 mesaje
    15 Dec 2011, 13:33
    0 0

    salonul Le lotus bleu - in zona spitalului Coltea

  •  
    • 2 mesaje
    28 Ian 2017, 01:28
    0 1
    clementina12 said:

    Buna fetelor,

     

    Acum un an am gasit un salon care mi-a placut, dar ultima data mi-au cam ratat tot ce mi-au facut. Asa ca iar trebuie sa caut ceva bun, pentru cosmetica si mani/pedi in primul rand. Stau destul de prost cu timpul si m-am saturat de teste pe pielea si unghiile mele.

    Imi puteti recomanda un salon bun? Zonele accesibile mie ar fi centrul sau sectorul 3.  Fara fitze si produse de lux, nu vreau decat sa arat ingrijita, nu ca o diva, dar sa fie curat si civilizat, sa aiba si ceva tehnologie moderna si sa stie sa o aplice...

     

    Nu vreau sa incerc nici puzderia de oferte speciale cu 90% reducere, cat dai atat face, asa ca e posibil ca si serviciile la pret redus sa fie "reduse", sau macar sa fie bune cat timp isi aduna o clientela. Si o sa ignor postarile de auto-reclama, ca prea au inflorit saloanele astea.

     

     

  •  
    • 2 mesaje
    28 Ian 2017, 01:33
    0 0
    bella_m said:Am sa povestesc ce-am patit eu cu un cupon de reducere ca sa fie invatatura de minte altora pe viitor.Am cumparat un astfel de cupon la Venere Salon (bulevardul Gheorghe Sincai,nr 9, bl 3, sc 3, ap 3),desi am sunat in prima zi de la activarea cuponului singurul loc disponibil era peste 2 sapt,am zis ok si m-am dus in 2 saptramani la programare (30 noiembrie),am nimerit la cosmetica la o anumita domnisoara Cristina care dupa ce s-a chinuit ea vreo jumatate de ora cu o ceara neagra de arsa ce era cu care nu a reusit sa smulga decat 5 fire maxim(era par crecut de 5 sapt) ,a chemat-o pe "patroana"sa incerce si ea,aceeasi poveste si cu patroana binenteles,ma grabeam sa ajung la dentist asa ca le-am zis s-o lasam balta cu epilatu ca mi-am dat seama ca nu se putea face treaba cu asa ceara,mi-au zis sa ma reprogrameze ca schimba ceara Sambata,iar cand m-am dus eu era abia Luni ),am zis "nu ,e ok" vazand "dexteritatea "cu care domnisoara Cristina trasese 2 fasii in 5 minute...zic "hai sa trecem la tratamentul facial",la tratamentul facial,aceeasi domnisoara Cristina mi-a zis ca nu prea are ce sa-mi faca ca am ten curat ,ca imi face un gomaj si imi pune o masca ,desi pe cupon scria si masaj,extractii..etc..anyway ,de-ar fi fost numai asta .Dupa ce mi-a pus masca ,mi-a zis ca tre sa stau asa vreo 10 min si ca dk nu vreau sa ma duc sa fumez,am zis ca nu,nu mi s-a parut ciudat atunci desi trebuie insa a insistat dk nu vreau sa MA DEZMORTESC putin ca am de asteptat ,nu am banuit nimic si am plecat pana la baie fara geanta,cand am venit era numai lapte si miere aceasta domnisoara si chiar imi lasase o impresie buna ca persoana .Am terminat tratamentul si inainte sa plec am scos si i-am dat 10 ron ,pentru...mai nimic ,da asa e frumos "o vai nu trebuia" da i-a luat bineteles.ACU E ACU! ajung eu la masina sa caut cartea de vizita de la Bubles sa ma programez la un epilat ca nu-mi trecuse prin cap ca o sa plec cum am venit de la salonul ala,Ei bine acu SURPRIZA!NU PLECASEM CUM AM VENIT ,PLECASEM CU 50 DE RON STERPELITI din portofel de catre acesta domnisoara sau chiar de catre patroana ,de ce zic asta: pai stand eu sa ma gandesc daca sa ma mai intorc sa-mi fac draci pt 50 de ron ,am zis sa ma duc totusi ca ma deranja enorm gestul si ca am fost luata de fraiera.Inainte sa ajung la salon cu 10 min trecusem pe la un bancomat si scosesem 3 mil,deci stam exact cati bani aveam.Ma duc eu si-o chem pe acesta domnisoara deoparte si o intreb dk nu cumva cand am scos sa-i dau bani nu "mi-au cazut"50 de ron pe jos ca sa-i dau loc de intors sa n-o fac de kko ,ea se preface mirata si si cu un zambat foarte fals intra in camera cu cosmetica peste o clienta sa ii "caute",nimic binenteles,"poate i-o fi luat clienta zice ea atunci ca am vzt-o eu ca s-a asezat pe masa si apoi s-a dus iar la geanta" zice ea dupa ce iese...!!!!,zic eu nu cred,se duce peste colegele ei in bucatrie si peste patroana sa le intrebe si pe ele si de aici incepe un sir lung de juraminte si ca ea n-ar fi facut asa ceva ,ca cum pot eu s-o acuz etc,MARE MI-A FOST mirarea cand am auzit ca si patroana intrase in camera cat am fost eu la baie si imi zice(imi vorbea la per tu fara nici o jena):"Da de unde stiu eu ca ai avut banii aia in portofel,poti sa-mi demonstrezi,unde e chitanta de la bancomat?dk vii cu extras de cont de la banca eu iti dau banii altfel poate asa iti faci tu NORMA ,50 de ron de aici 50 de ron de colo" WTF???!! Adik eu vin la tine la salon ,epilat nu sunteti in stare sa faceti,tratament facial de 2 lei,mi se fura din geanta ,mai iti dau si bacsisi si tu imi spui ca eu poate am venit sa-mi fac NORMA???TRebuia sa pastrez chitanta ca stiam ca o sa vin la voi sa-mi furati din geanta???"Cosmeticiana imi zice sa ma duc sa-mi dezmortesc picioarele si tu ma acuzi pe mine ???!!Am plecat cu un car draci ,exact cum am preconizat,am ajuns la masina si intre scaune in suport vad chitanta de la bancomat mototolita cu ora 11.31 iar la 11.40 fusesem la ele.M-am dus inapoi si i-am aruncat-o in fata si am intrebat-o dk nu-i e asa putin rusine de halul de salon si de factura angajatelor,da na ,poate nu-i era poate era si ea implicata...s-a fct ca s-ar duce sa-mi aduca banii si restul angajatelor care oricum aveau mai multa autoriatate ca ea"da unde te duci fa? de ce faaa sa-i dai banii??las-o sa faca reclamatie!!" asa ca s-a razgandit ... Tare as fi chemat politia,sa le ia pe toate ,m-am gandit mai vbine dk sa pierd o zi intreaga pentru asemenea animale,pt 50 de ron si m-am intrebat nervii mei cine-i platea ,asa ca cu un profund dezgust ,le-am urat succes cu acest salon si magariile pe care le fac si am plecat.Am vrut sa va avertizez sa nu patiti si voi ca mine si sa nu va incurcati cu asemenea "oameni" si saloane obscure la fiecare colt de bloc ce promit 1001 sevicii cu 5 lei...ca-si pot trage banii altfel...succes

     

  •  
    • 3354 mesaje
    30 Ian 2017, 12:11
    0 0
    Salon Natalie pe strada Breaza, in sectorul 3. Cam 5 min de la Dristor, pe jos...
  •  
    • 3 mesaje
    31 Ian 2017, 09:02
    0 0
    Buna. Execut masaj (relaxare cu drenaj limfatic, anticelulitic,capilar,facial) si tratamente faciale la domiciliu. Imi puteti contacta aici: https://www.facebook.com/SalonInfrumusetareMobil/
  •  
    • 19 mesaje
    21 Nov 2017, 08:54
    0 0
    Buna! Eu merg la un studio pe care il are Katiusa Popovici, este experta in ceea ce face, iar pentru a stii sa te machiezi si a ii machia pe ceilalti este nevoie sa faci un curs de slef-makeup, iar mai apoi sa aprofundezi cunostintele cu un curs profesional. Eu te sfatuiesc sa mergi la Katiusa Popovici, care a inceput acum un curs de self-makeup pentru doritoare. El nu dureaza mai mult de 2 zile, iar ceea ce iti va arata ea va fi realizat doar pe fata. Te va sfatui ce produse sa folosesti pentru tenul tau si ce machiaje te avantajeaza. Eu am facut acest curs la ea si sunt mai mult decat multumita de informatiile pe care mi le-a oferit. Iti las mai jos numerul ei de telefon, ca sa iti faci o idee despre serviciile pe care ea le ofera: 0721.323.203 – Katiusa Popovici.