O simpla.. pauza.

  •  
    • 1890 mesaje
    13 Sep 2011, 20:29
    0 0
    * ii ies cartile, scuze!
  •  
    • 3383 mesaje
    13 Sep 2011, 20:46
    1 0

    Bai, ori e pauza, ori e relatie pt sex?!

    Tu nu poti sta cuminte, te mananca rau?

    Lasa sa fie pauza, lasa-l in pace! Nu-l cauta, iar cand te cauta el spune-i ca sunteti in pauza, sa te anunte cand se termina!Si atunci discutati ce e de discutat si vedeti cum faceti pe viitor.

    Va certaserati inainte de pauza asta? Au fost probleme?

  •  
    • 363 mesaje
    13 Sep 2011, 20:46
    0 0
    Sigur sinteti in pauza,din cite povestesti n-as prea crede.Oamenii cind se despart,fie si pentru putin timp,nu fac sex,dupa mine voi nu sinteti despartiti.
  •  
    • 123 mesaje
    13 Sep 2011, 21:06
    1 0
    MayAndHeaven said:

    Iubitul meu mi-a cerut o pauza. Bun. Nimic din ce vi s-a intamplat unora dintre voi la un moment dat, nu? Ei bine, vestea a aterizat nu prea gentil, iar pentru doua zile am fost o leguma. Dobandind miracolul ratiunii, am pus lucrurile cap la cap si mi-am vazut de viata mea. Am iesit mai des cu prietenii mei, am innoptat la prietenele mele bune din liceu, am stat mai mult plecata de acasa, am scapat de examene, am intrat la facultate. M-am vindecat de asa zisa nevoie de a stii in mod constant ce face, cum o duce, pe unde e si cu cine. (Mentionez ca nu eram genul de om stresant.) Cu el ma mai intalnesc ocazional, pentru sex si cand ne vedem ne comportam ca si cum nimic nu e in neregula cu noi. Ba chiar sentimentul e mai placut si revigorant. Si pe stradadaca ne intalnim intamplator, ma ia in brate, ma alinta si ma pupa de ma albeste.

    Probabil va intrebati de ce nu i-am cerut explicatii. Poate din frica de a afla un raspuns nefavorabil. El tot ce mi-a spus a fost, sa luam o pauza, vreo 2saptamani ca sa fie el cu el si sa isi mai puna niste ganduri in ordine. Inca este gelos si mereu cand afla ca plec pe undeva se comporta ca un iubit gelos.

    Situatia a inceput sa ma depaseasca deoarece nu prea pricep ce se intampla cu noi. M-am reindragostit de el. Cand il vad, imi tremura picioarele. Cand stiu ca ne intalnim, nu dorm o noapte intreaga. Eu sunt pregatita sa reincep relatia. El oare este? Sau va avea loc inevitabila despartire? Voi ce credeti?

     

    Poate ai vazut si la alte Persone de aici dar o Pauza cere cineva intr-o relatie evident atunci cand nu mai vrea sa continuie cu tine.. Sincer am tot auzi scuzele astea dar poate el incerca sa nu te raneasca, chiar imi pare rau dar e bine de acuma sa te obisnuiesti ca el chiar isi doreste sa se desparta de tine si sa nu te raneasca...

    Succes !

  •  
    • 4 mesaje
    13 Sep 2011, 22:07
    0 0
    Pauza de la dragoste,dar de la sex nu? Nu cred ca te iubeste,iar lui ii convine situatia actuala,va intalniti doar pentru sex,fara prea multe complicatii.Nu sunt de acord cu pauzele,dar daca tot a decis,atunci pauza sa fie(pe bune,fara sex,fara pupaturi,nimic).
  •  
    • 811 mesaje
    13 Sep 2011, 23:33
    2 0
    Si eu cred ca mai are pe cineva, daca iese ceva cu cealalta ok, daca nu mai e si cu tine intre timp.
    De reprosat nu poti fiindca daca il prinzi cu ceva iti va spune "pai noi suntem despartiti, suntem in pauza".
    Tu nu trebuie sa te superi pe nimeni aici, fiecare te invata cum poate Tu fii isteata si baga la cap
  •  
    • 7469 mesaje
    13 Sep 2011, 23:51
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1030 mesaje
    14 Sep 2011, 13:50
    1 0
    Imi pare rau sa-ti spun,dar baiatul asta te cam foloseste..cand sunt sentimente la mijloc,nu prea exista pauze..bun si daca chiar asa,isi dorea aceasta pauza,pai trebuia sa nu va mai vedeti deloc,sa te caute el,cand isi clarifica lucrurile,dar ceea ce eu nu vad ca face..doar te foloseste si pacat ca tu accepti asta..eu zic sa nu-i mai accepti avansurile si sa-i spui verde in fata,ca pana nu se hotaraste in privinta relatiei,sa te lase in pace..ai doar 19 ani,vrei sa te lasi asa pacalita?Fa-ti prieteni noi,iesi cu ei,iar daca el devine gelos,sa-i spui ca el si-a dorit asta,si nu are nici un drept sa se bage in viata ta,atat timp cat nu stie ce vrea..
  •  
    • 2323 mesaje
    14 Sep 2011, 14:43
    0 0
    May, daca a cerut pauza atunci pauza la tot trebuia sa fie, mai ales la sex!
    Asa, cand are partida de sex asigurata...sa tot stea in pauza.

    Ce ai putea face? Sa ii ceri tu acum o pauza, daca te poti tine in frau. Dar pauza asta, sa fie pauza deplina. Fara telefon, fara intalniri aranjate si mai ales fara SEX.
    Ar fi una din modalitatile prin care ai reincepe cat de cat sa detii controlul asupra ...nah, ca nici relatie nu-i pot spune, la ceea ce aveti voi acum.
    Si vezi ce se intampla.

    Alta idee nu-mi vine acum dar si de-mi vine...
  •  
    • 13 mesaje
    15 Sep 2011, 03:13
    0 0
    Iti spun din experienta proprie cand cere pauza reprezinti un factor de stres pentru el,adica iubitei lui caruia tre sa-i ofere dragoste neconditionata i cere pauza ,vrea sa se relaxeze doar cu sex,nu i te oferii pe tava ,joaca-l intre picioare iar cand te cauta fi inabordabila si ocupata pentru el,ori va deveni gelos si tu il vei face leguma nu el pe tine, ori se va da batut si va incerca in alta parte.