regim de slabit

  •  
    • 43 mesaje
    6 Sep 2011, 13:33
    0 1

    Buna,cunoaste careva un regim usor de slabit adica sa nu mor de foame cat timp il tin,vreau sa dau jos cam 3-5 kilograme.

  •  
    • 2 mesaje
    6 Sep 2011, 13:39
    0 0
    buna! eu am renuntat la sucuri ,la paine si nu mai mananc dupa ora 6 seara si fac dimineta si seara abdomene,sa tii ca am slabit si poti sa mananci ce vrei! bafta
  •  
    • 43 mesaje
    6 Sep 2011, 14:54
    0 0
    si eu am problema cu sucurile acidulate m-am invatat sa consum numai din astea, am baut atat de multe in ultima vreme ca s-au cam depus pe burta si acum incerc sa dau jos macar cateva kg.
    Acest mesaj a fost editat de către rose-n-glory: 6 Sep 2011, 14:55
  •  
    • 43 mesaje
    7 Sep 2011, 16:34
    0 0
    lalooo said:
    buna! eu am renuntat la sucuri ,la paine si nu mai mananc dupa ora 6 seara si fac dimineta si seara abdomene,sa tii ca am slabit si poti sa mananci ce vrei! bafta

     

    cate abdomene faci in fiecare zi?
  •  
    • 2 mesaje
    7 Sep 2011, 21:26
    0 0
    rose-n-glory said:

    Buna,cunoaste careva un regim usor de slabit adica sa nu mor de foame cat timp il tin,vreau sa dau jos cam 3-5 kilograme.

    Buna,

    E foarte usor sa slabesti, trebuie sa vrei. Eu am dat jos 5 kg urmand un regim de viata sanatos. Nu e o ideea buna sa te infometezi. Eu am incercat sa mananc cat mai multe fructe si legume, beau peste 2 l de lichide pe zi si fac sport acasa (cnd am timp alerg in parc). Pe langa astea m-au ajutat foarte mult si suplimentele pe care le-am achizitionat de pe internet: am luat Colon Cleanse si Acai berry. (sunt naturale si sunt fabricate in SUA, le gasesti pe ocazii la userul healthy_body1). Le recomand.

  •  
    • 151 mesaje
    8 Sep 2011, 23:11
    0 0
    rose-n-glory said:

    Buna,cunoaste careva un regim usor de slabit adica sa nu mor de foame cat timp il tin,vreau sa dau jos cam 3-5 kilograme.

    Problema cu ajunsul la infometare m-a speriat si pe mine cand m-am hotarat sa incep un regim de slabire. Eu urmez o dierta personalizata pe baza de fructe si legume, fara paine deloc, pentru a suplini mananc uneori orez. Alerg în parc sau, cand pot, fac exercitii acasa. Plus ca iau pastile slim&fit, recomandate de nutritionist. Sunt foarte multumita, am slabit aproape 2 kilograme jumate din prima saptamana. Ma simt bine, fara ameteli sau alte efecte adverse. Bafta in lupta cu kilogramele!  

  •  
    • 232 mesaje
    9 Sep 2011, 00:53
    0 0
    Mare dreptate ai GeorgianaBB cand spui ca nu au reactii adverse. Si eu ma numar printre cele care sunt multumite de rezultatele slim&fit, ba mai mult il recomand mai departe cu incredere.

    Ca tot vorbim de efectele benefice slim&fit, de curand mi-a aratat o prietena un filmulet pe youtube in care o femeie povesteste despre experienta sa cu detoxicolon si slim&fit:

    http://www.youtube.com/watch?v=kax-EFsyveA
  •  
    • 43 mesaje
    9 Sep 2011, 20:39
    0 0
    in niciun caz nu vreau sa slabesc cu pastile mai ales ca nu am prea multe kilograme de dat jos.
  •  
    • 39 mesaje
    11 Sep 2011, 18:29
    0 0
    nu mai manca prajit in ulei, dulciuri, fainoase, sucuri.cartofi.
    eu am slabit 15 kg de la inceputul anului pana acum.
  •  
    • 232 mesaje
    13 Sep 2011, 01:11
    0 0
    rose-n-glory said:
    in niciun caz nu vreau sa slabesc cu pastile mai ales ca nu am prea multe kilograme de dat jos.

    Dacă ai putine kilograme de dat jos incearca sa nu mai mananci seara si sa faci miscare. Eu am apelat la Slim&Fit că lupta mea cu kilogramele va fi mai lunga.

  •  
    • 88 mesaje
    14 Sep 2011, 21:31
    0 0
    vacuta nick-ul tau nu e in ton cu kg date jos
    Si eu am slabit cu regim

    ora 08 - un termos suc rosii sau sana, il beam pe drum spre munci
    ora 10 - o leguma, in general rosie cu o felie mai groasa de branza de bivolita , nu stiu ce gramaj ca n-am cantarit niciodata, din ochi asa
    Ora 13 - piept pui gratar/fiert sau vita gratar cam de o palma + salata de legume si branza sau legume la tigaie ( congelate trase in putin unt) aici mancam zdravan
    Seara de obicei mancam un fruct sau dc la pranz mancam doar salata cu branza, fara carne, seara imi faceam un gratar de vita cu legume (legumele erau de fapt mai mult orez plus putin ardei si ciuperci parca, risotto de la bonduelle)

    Am observat ca se slabeste eficient cu carnea de vita, daca ai reusi ca o masa din zi sa constituie carne de vita plus legume sigur ai da jos.
    Plus ca am facut jogging sau stepper.
    Important este sa iti doresti
  •  
    • 260 mesaje
    17 Sep 2011, 01:06
    0 0
    Carnea de vita chiar este bună pentru slabit, si mie mi-a recomandat-o nutritionistul.
    Pam_pam, dar tu ai slabit fara pastile? Eu iau si pastilele slim&fit si sunt foarte multumita de rezultate si de faptul că nu am avut parte de reactii adverse.

  •  
    • 88 mesaje
    17 Sep 2011, 15:30
    0 0
    Da, fara pastile, n'am luat niciodata pastile si sper ca n'o sa ajung sa iau. Daca ai rabdare si faci si efort fizic dai jos repede. Acum ca tot vine sezonul rece cred ca e cel mai bun moment de a incepe un mod de viata mai sanatos, la relanty. Sport de 2,3 ori/saptamana si mancare mai usoara, masa consistenta la pranz si putina mancare seara, eventual nik dupa 6. Eu anul trecut am facut jogging in parc si in noiembrie. Daca nu sunt probleme cu inima sau plamanii e indicat efortul la temperaturi scazute. Atunci se slabeste cel mai bine, efortul e considerat mult mai mare tocmai datorita temperaturii scazute.
    Eu acum ma mentin cu 30 min stepper luni-vineri si jogging in w/end (dar nu mereu )
  •  
    • 30 mesaje
    28 Sep 2011, 13:25
    0 0
    club sportiv de tea-bo organizeaza cursuri pentru incepatori si avansati.vrei sa ai un corp armonios fara " medicamente minue"? hai alaturi de noi pentru a face sport,doar asa o sa ai rezultate.muzica,sport si o gasca noua de prieteni.te asteptam alaturi de noi. www.club-taebo.ro
  •  
    • 168 mesaje
    2 Dec 2011, 21:55
    0 0
    Nu stiam ca tae-bo este bun pentru slabit, stiam ca e mai mult pentru musculatura.. Eu merg la fitness de 2 luni, urmez o dieta personalizata si iau pastilele slim&fit. ma simt bine si am slabit frumos.
  •  
    • 25 mesaje
    2 Dec 2011, 22:14
    0 0
    Da si tae-bo e pentru slabit. E cardio Eu am niste filmuletze cu tae-bo si imi place, il recomand.
  •  
    • 151 mesaje
    10 Dec 2011, 22:42
    0 0

    Eu la aerobic merg de 3 luni si ma simt foarte bine. Iau pastilele slim&fit mananc echilibrat si am renuntat la fainoase. Am slabit in jur de 2 kilograme/saptamana si ma simt bine.

  •  
    • 102 mesaje
    12 Dec 2011, 09:41
    1 0
    Eu, pe langa faptul ca am eliminat de tot sucurile de orice fel, mananc maxim 1 felie paine integrala / zi, prajeli de nici un fel, merg si la kangoo jumps, am inceput de vreo 2 saptamani sa iau supliment de L-carnitina instant, inainte de antrenament, tot timpul si seara inainte de culcare, nu chiar in fiecare seara, cam la 2-3 zile asa. Sunt surprinsa sa observ ca dupa o perioada de stagnare in dieta mea, cantarul a inceput sa arate tot mai putin. Va recomand sa incercati, cautati pe google informatii despre ea si o sa va convingeti, nu are efecte adverse etc. Se gaseste la magazinele naturiste, si nu e scumpa deloc, 1.5 lei - 1 plic. Se mai gaseste si sub alte forme, dar eu asa o consum.
  •  
    • 3 mesaje
    12 Dec 2011, 13:29
    0 1

    Buna, eu am reusit sa dau vreo 7 kg in 6 saptamani cu regimul de mai jos (am dat atat de greu jos pt. ca nuprea aveam din ce si dupa m-am chinuit mult timp sa mai pun pe mine  . Sincer nu puteam sa mananc tot dar imi cantaream exact cat scrie acolo si dupa vreo 4 zile abia mancam tot. Mi-am facut si analize de sange dupa si nu aveam anemie. Pare putin dar chiar nu e. Seara e mai greu oricum poti sa mananci intre mese si un fruct , 2 L de apa pe zi neaparat. Eu inlocuiam micul dejun cu sana si musli . Hope it helps.

     

    Luni: 
    Dimineata: o cafea sau un ceai fara zahar, o felie de paine prajita cu putin iaurt slab. 
    La pranz:  o pulpa de pui la gratar sau fiarta, o salata verde cu putin ulei de masline. 
    Seara: un iaurt degresat, o felie de paine.

     

    Marti: 
    Dimineata: o cafea sau un ceai fara zahar, o felie de paine prajita cu putin iaurt slab. 
    La pranz: 200 g cartofi fierti, cu patrunjel tocat, 250 g carne de vita sau piept de pui fiert. 
    Seara: un iaurt degresat, o felie de paine.

     

    Miercuri: 
    Dimineata:  o cafea sau un ceai fara zahar, o felie de paine prajita cu putin iaurt slab. 
    La pranz:  250 g de peste la gratar sau fiert, cu zeama de lamaie. 
    Seara: un iaurt degresat, o felie de paine.

     

    Joi: 
    Dimineata:  o cafea sau un ceai fara zahar, o felie de paine prajita cu putin iaurt slab. 
    La pranz:  un ou fiert, 120 g carne de vita la gratar si 20 g branza de vaci, o salata verde cu putin ulei de masline. 
    Seara: un iaurt degresat, o felie de paine.

     

    Vineri: 
    Dimineata:  o cafea sau un ceai fara zahar, o felie de paine prajita cu putin iaurt slab. 
    La pranz:  un piept de pui la gratar sau fiert, o salata de legume cu ulei de masline, doi cartofi fierti. 
    Seara: un iaut degresat, o felie de paine.

     

    Sambata: 
    Dimineata:  o cafea sau un ceai fara zahar, o felie de paine prajita cu putin iaurt slab. 
    La pranz:  o farfurie cu supa de legume sau de pui. 
    Seara: un iaurt degresat, o felie de paine.

     

    Duminica: 
    Dimineata:  o cafea sau un ceai fara zahar, o felie de paine prajita cu putin iaurt slab. 
    La pranz:  200 g sunca de pui, un iaurt de 200 g. 
    Seara: iaurt degresat, o felie de paine.


    Acest mesaj a fost editat de către yoyo5864: 12 Dec 2011, 13:36
  •  
    • 168 mesaje
    17 Dec 2011, 18:28
    0 0

    Este interesanta propunerea ta cu alimentatia pe zile. Eu am ales, in schimb sa iau de la nutritionist o lista cu alimentele recomandate pentru consum si sa mananc in fiecare zi ceea ce am chef din acea lista. Merg si la fitness si iau si pastilele Slim&Fit, care sunt naturale si chiar m-au ajutat sa dau jos din kilogramele in plus pentru ca, initial nu slabeam mai deloc, dupa ce am inceput administrarea am slabit 1-1,5 kg/sapt.