Hartuirea altui user . Adminii iau masuri ?

  •  
    • 4007 mesaje
    28 Aug 2011, 08:42
    5 4

    Am observat ca, odata cu noul format, adminii isi fac treaba mai responsabil.

    Deci, am o reclamatie de facut, la care sper ca se va gasi o rezolvare :

    De cateva luni, userul Milady_me ma hartuieste, ma insulta si ma tracaseaza.

    Eu stiu ca pana in urma cu un an, era o persoana cu care se putea discuta civilizat, chiar si intr-o disputa. Probabil, ceva s-a intamplat in viata ei si a devenit persoana furioasa de acum.

    Din cate cunosc, regulile de functionare a unui forum, restrictioneaza accesul unor useri extrem de agresivi cu ceilalti. Iar acest user ma hartuieste de cateva luni, fara incetare. Am incercat sa o ignor, dar se arunca asupra mea cu si mai multe insulte. A ajuns pana acolo, incat m-a amenintat ca ma " trosneste " ori de cate ori are ea chef. Deja amenintarea asta frizeaza absurdul ; este o lume virtuala, nu fizica, dar se pare ca acestui user ii este greu sa mai faca asemenea diferente.

    Din punctul meu de vedere, daca nu veti lua masuri impotriva unui asemenea comportament, acest user va gasi alte persoane asupra carora sa isi reverse furia, motivata de cine stie ce, iar acest forum va deveni doar o sursa de stres, nicidecum de comunicare civilizata.

     

    http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=95954&forum=8&start=140&nrpages=8

     

    La subiectul, caruia i-am dat link-ul, discutiile au degenerat pana la nivel de mahala.

    Asta isi doresc adminii pt eva.ro ?

     

    Iata unul dintre mesajele adresate mie de catre userul Milady_me, deoarece nu a fost de acord cu afirmatiile mele :

     

    Milady_me said:
    Bai, nu mi se intampla des (cu atat mai putin pe eva), dar raman pur si simplu fara cuvinte. Cum va mai suporta pamantul pe unii, mah?!

    De Francessca ziceam, sa nu se iste confuzii. Si Francessca, poti sa te dai cu fundu' de podeaua forumului pana nu mai poti, pe topicul asta te-ai aratat a fi un om de nimic. Si poti da manute rosii tot pana nu mai poti, ca-i si pasa cuiva de manutele tale

    Bleah, rar imi fac oamenii asa scarba....

    Hai, da manute rosii acuma, cutu cutu. Vezi ca momentan te ignor, ca m-ai scarbit destul pe azi, deci daca te-apuci de topait nu te mira ca vorbesti in punga.

    """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

    Vreau sa adaug ca eu nu discutam cu ea absolut deloc si nici nu jigneam pe cineva.

    Pur si simplu i s-a nazarit ca nu ii plac afirmatiile mele si a trecut la atac cu insulte.

     


    Acest mesaj a fost editat de către francessca: 28 Aug 2011, 08:54
  •  
    • 4007 mesaje
    28 Aug 2011, 09:05
    3 3

    Milady_me said:
    Francessca, usor de zis. Dar in Romania conditiile din azil sunt... alea care sunt. Un azil mai omenesc, mai decent, costa destul de mult. Nu zic ca n-ar fi de preferat, dar se pune problema daca 1) Suiti si sotul isi permit lunar povara asta financiara si 2) daca bunica vrea. Daca nu vrea, e crunt si insuportabil s-o vezi ca plange ca-i alungata.... nu stiu ce om ar avea inima sa faca asta intr-un astfel de caz.

    Imi pot lesne imagina ce inseamna traiul cu un batran imposibil (am stat in gazde 6 ani si mi-am mancat multi nervi cu babele si pasarelele din capul lor), insa uneori.... asa e viata. La cum o "stiu" pe Suiti de cand bantuim amandoua eva, n-ar avea inima s-o duca pe bunica la azil impotriva vointei acesteia.

    """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

    Acesta este primul mesaj, adresat mie, dar, deoarece nu i-am raspuns, a trecut la jigniri, dupa cum se poate citi in mesajele viitoare si din cel din primul meu post, caruia i-am dat copy/paste prima oara.

     

     

     

    Milady_me said:

    Tot aici sunteti?

    Francessca, nu te ustura palmele de cat trosnesti in stanga si-n dreapta? Credeam ca, in ciuda tampeniilor pe care le dai din tine si a faptului ca-n repetate randuri si pe diferite topicuri nu pricepi nimic, ai totusi un dram de minte.

    Da' optimismul meu e total nejustificat. Poti sa-ti bagi palmele unde nu patrunde lumina (asta cand te apuci de proctologie, evident )

     

    Si pentru ca tot mi-ai pus tu etichete, iote si una de la mine, sa-ti ajunga: esti ingrozitor de limitata si ignoranta, ceea ce n-ar fi o problema daca asta n-ar veni peste o rautate de-a dreptul sinistra. Degeaba folosesti neologisme carora nu le cunosti sensul (vezi ala cu "condescendenta", numa' condescendenta n-ai fost in mesajul ala), degeaba pui diagnostice cu nume pompoase, in capu' tau e multimea vida.

     

    Si iote si-un sfat, pe care poti sa-l urmezi, sa-l ignori sau sa-l folosesti material didactic la cursurile de proctologie, cum doresti: mai citeste, femeie, si ceva serios, mai deschide un dictionar inainte de-a folosi termeni pe care e evident ca nu-i stapanesti. Nimic nu-i mai amuzant decat unul care improasca aiureli pe care le considera profunde. Asta explica de ce m-am distrat asa copios aseara.

     

    La minunata recitire, my dear Si nu uita manuta rosie, nu cumvaaaa sa o uiti, ca-i primejdie.

     

    PS:

    "viata, pe care o duc, imi  permite sa nu ma infurii, cand sunt atacata de creaturi ca tine sau ca alti frustrati, de viata pe care o duc".

     

    Btw, recapituleaza si virgulele, ca le folosesti total aiurea si parca tusesti cand scrii.


    Acest mesaj a fost editat de către francessca: 28 Aug 2011, 09:11
  •  
    • 4007 mesaje
    28 Aug 2011, 09:07
    3 3
    Milady_me said:

    francessca said:



    milada, tu te incadrezi la a doua si a treia categorie.

    as putea sa fiu la fel de abjecta ca tine, dar mi-as fi rusine de mine insami.

    o minte ratacita ca a ta si-a gasit o obsesie : userul francessca de pe eva.ro



    Ce faci, papusha, te citezi singura? [laughing]



    Una scurta, ca ma grabesc la coafor: a se nota faptul ca, indiferent de situatie, absolut intotdeauna ti-am scris corect nick-ul. E o dovada de respect in comunicare. Respect fata de mine. Tu, in schimb, mi-l pocesti in toate chipurile. QED, te definesti singura, inclusiv prin asta.



    Si nu te flata singura, una ca tine n-are cum sa ma obsedeze, dovada ca nu am cu tine decat cand bati campii si te iei aiurea de lume (vezi Miki). Acu', e vina mea ca tu bati campii mai tot timpul? [laughing]



    Da' ma bucur ca n-ai uitat manuta [big grin] Cutu cutu, mai da una, hai.


    Milady_me said:

    francessca said:



    milada, tu te incadrezi la a doua si a treia categorie.

    as putea sa fiu la fel de abjecta ca tine, dar mi-as fi rusine de mine insami.

    o minte ratacita ca a ta si-a gasit o obsesie : userul francessca de pe eva.ro



    Ce faci, papusha, te citezi singura? [laughing]



    Una scurta, ca ma grabesc la coafor: a se nota faptul ca, indiferent de situatie, absolut intotdeauna ti-am scris corect nick-ul. E o dovada de respect in comunicare. Respect fata de mine. Tu, in schimb, mi-l pocesti in toate chipurile. QED, te definesti singura, inclusiv prin asta.



    Si nu te flata singura, una ca tine n-are cum sa ma obsedeze, dovada ca nu am cu tine decat cand bati campii si te iei aiurea de lume (vezi Miki). Acu', e vina mea ca tu bati campii mai tot timpul? [laughing]



    Da' ma bucur ca n-ai uitat manuta [big grin] Cutu cutu, mai da una, hai.


  •  
    • 4007 mesaje
    28 Aug 2011, 09:08
    3 3
    Milady_me said:

    francessca said:

    milada, ceri respect ? de la mine ? il meriti ?
    esti atat de rupta de realitate, incat ceri respect unui om, pe care il ataci in cel mai josnic mod, repetat.
    am observat ca, daca te ignor cand incerci sa injghebi o conversatie cu mine, urmatorul tau mesaj este plin de insulte, unele mai aberante si abjecte decat altele. [tongue]
    tre' sa recunosc ca nu mi-a dat niciodata prin cap sa anunt pe net cand ma duc io la coafor sau la diverse intalniri... [laughing]

    si, ca sa inchei in ton cu subiectul : vai de batranetile tale, daca de la varsta asta creierul iti este atat de bolnav, incat nici macar nu realizezi.

    mi-ai amintit cumva ca m-am luat aiurea de mikizda ? pe langa faptul ca te inseli, mai si porti dusmanie unui user din virtual. [laughing]

    nici ca imi mai pun mintea cu tine, indiferent cat de mizerabile vor fi insultele tale. [tongue]
    este ultima oara cand iti mai raspund, asta ca sa fie clar in cazul in care mai topai cu ambele maini pe sus, doar-doar mi-oi capta atentia cat de putin. [laughing]
    te-am jignit putintel in stilul tau. iti place ? [laughing]





    1. Francessca, citesti in gura si pricepi, ca de obicei, nimic. Nu de respect pentru interlocutor era vorba, ci de respectul pentru tine insati. Inghite si stai jos. So, aia cu "ceri respect" baga-ti-o undeva, citeste inca o data si asambleaza. Daca nu-i prea greu.



    2: Referitor la Miki: e vorba de topicul Vise. Ori ai memorie de ou fiert, ori minti cu nerusinare. Spun asta pentru ca, pe topicul acela, tu cu manuta ta ai scris ca da, te-ai inselat si ceilalti au dreptate. Ceilalti = cei pe care i-ai balacarit nu stiu cate pagini, tinand-o langa ca tu, tu, tu, tu ai dreptate si jignind-o pe Miki doar pentru ca nu te dusese capul sa pricepi o gluma.

    So, ori mincinoasa, ori cu memorie jalnica. Tu decizi.



    3. Mi-ai raspuns pentru ultima data? Unde n-am eu bafta asta [rolling on the floor] Si nu, nu ma poti jigni; dupa cum ti-am mai zis si alta data, nu pot fi jignita de o nulitate.



    Io nu garantez ca ti-am scris pentru ultima data; cand te mai iei aiurea-n tramvai de evele dragi mie si cand mai improsti venin cum ai facut pe topicul asta, o sa te trosnesc cat si cum o sa am chef.

    Faptul ca ma consideri tu "o minte ratacita" mi-e perfect paralel, avand in vedere ca nu esti medic, n-ai habar ce dai din tine si nu faci decat sa insiri cuvinte care, ti se pare tie, iti dau o aura distinsa si 'telectuala.
  •  
    • 4007 mesaje
    28 Aug 2011, 09:13
    5 3
    Repet : aceste hartuieli dureaza de vreo 4 luni.
    E prea mult, totusi.
  •  
    • 4007 mesaje
    28 Aug 2011, 09:45
    4 3
    De la acest subiect a inceput hartuiala :

    http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=94526&forum=8&start=120&nrpages=7
  •  
    • 115 mesaje
    28 Aug 2011, 13:56
    3 7
    eshti iremediabil tuta.
    sheim on iu.
  •  
    • 4007 mesaje
    28 Aug 2011, 16:28
    7 3
    Nu inteleg de ce ati mai pus lacat pe subiectul cu pricina, daca tot se poate scrie. E o balacareala generala. In continuare.
    Pana si aici, la topicul de reclamatii, a inceput balacareala.

    Deci, care este raspunsul si rezolvarea dumneavoastra, admini ?
  •  
    • 9724 mesaje
    28 Aug 2011, 17:18
    1 6

    )

     

    Foarte tare! Daca e o lume virtuala, de ce iei in serios amenintarea  ca te " trozneste"???

  •  
    • 9873 mesaje
    28 Aug 2011, 20:19
    2 7
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • Moderator
    • 37 mesaje
    29 Aug 2011, 09:52
    2 3
    francessca said:

     

    Deci, am o reclamatie de facut, la care sper ca se va gasi o rezolvare :

    De cateva luni, userul Milady_me ma hartuieste, ma insulta si ma tracaseaza.

     

    Din cate cunosc, regulile de functionare a unui forum, restrictioneaza accesul unor useri extrem de agresivi cu ceilalti. Iar acest user ma hartuieste de cateva luni, fara incetare.

     

    Din pacate si dvs folositi acelasi limbaj agresiv, ca de altfel o buna parte din utilizatorii acestui forum, in special cei cu "vechime". Nu este o placere pentru nimeni sa citeasca insulte pe un forum, indiferent cui sunt adresate.

     

    Tot ce putem face e sa stergem mesajele cand acestea depasesc masura. Interzicerea accesului pe forum nu ajuta la nimic, utilizatorii pot reveni cu alt nume (nici banare IP nu se poate aplica, acesta este alocat dinamic de obicei).

  •  
    • 4007 mesaje
    29 Aug 2011, 10:15
    5 2
    Imi cer scuze ca m-am lasat provocata de unele userite cu limbaj de mahala.
    Admin, multumesc pt raspuns si interes, atat cat permit setarile eva.ro
  •  
    • 4503 mesaje
    30 Aug 2011, 08:45
    1 6
    admin_forum said:
    francessca said:

     

    Deci, am o reclamatie de facut, la care sper ca se va gasi o rezolvare :

    De cateva luni, userul Milady_me ma hartuieste, ma insulta si ma tracaseaza.

     

    Din cate cunosc, regulile de functionare a unui forum, restrictioneaza accesul unor useri extrem de agresivi cu ceilalti. Iar acest user ma hartuieste de cateva luni, fara incetare.

     

    Din pacate si dvs folositi acelasi limbaj agresiv, ca de altfel o buna parte din utilizatorii acestui forum, in special cei cu "vechime". Nu este o placere pentru nimeni sa citeasca insulte pe un forum, indiferent cui sunt adresate.

     

    Tot ce putem face e sa stergem mesajele cand acestea depasesc masura. Interzicerea accesului pe forum nu ajuta la nimic, utilizatorii pot reveni cu alt nume (nici banare IP nu se poate aplica, acesta este alocat dinamic de obicei).

     

    admin_eva chiar n-ai niciun fel de masura? cum adica mai ales cei cu "vechime"? si cei noi?

    daca n-as stii ca adminii de pe eva sunt niste zerouri barate asa cum s-a dovedit de cand sunt pe forumul asta, l-as parasi, dar nu meritati nici macar aceasta onoare

     

    si da sunt cu 'vechime' deci in special cu limbaj agresiv


    Acest mesaj a fost editat de către Mara77: 30 Aug 2011, 08:46
  •  
    • 4007 mesaje
    30 Aug 2011, 15:22
    8 3

    Voi duceti razboaie personale in locuri gresite. 

    Rezolvati-va ceea ce nu va place in viata voastra reala si apoi ganditi-va daca niste necunoscuti din virtual sunt obligati sa va suporte crizele de nervi. 

    Da, eva.ro este un forum pt oameni furiosi; astia fac trafic intens. 

    Eu am incheiat aici. Ma depaseste atata furie, chiar daca sunt mai dura in exprimare, uneori.

    Totusi, eu nu am hartuit pe nimeni.

     

     

    Balacareala placuta in continuare.